Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Градивна критика
Автор: Lucid   
Дата:   27-04-13 18:45


http://i42.tinypic.com/2cnxc1z.jpg



Това е първата ми тема и не знам дали вървя по правилата, но предполагам ще ми кажете ако нещо бъркам. Това е една моя снимка. Изобщо не ми е първа, тъй като от доста време се занимавам с фотография, но е една от първите които направих с Canon 600D 50mm обектив... Аз лично си я обожавам, но реших, че е редно да потърся чуждо мнение, малко градивна критика и съвет от други, именно защото си я харесвам толкова. Смятам, че е заслужила малко внимание. Благодаря предварително [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Градивна критика
Автор: nsirakov   
Дата:   27-04-13 19:18

щом на теб ти носи емоция и радост.. .значи е хубава... снимай заради теб.. не заради другите

Отговори на това съобщение
 Re: Градивна критика
Автор: falcon   
Дата:   27-04-13 19:21

Снимките трябва имат един основен акцент. Специално за тази, подобряване можеше да се търси в допълнително блърване на беграунда и ъгъл, в който зеленото заболяло листа да не присъства в снимката, защото действа разсейващо.Но това е само мнение[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Градивна критика
Автор: Lucid   
Дата:   27-04-13 19:47

Благодаря много, прав си... Не знам дали имаше начин да го избегна, защото щях да изплаша пчелата, а я дебнах много дълго време :)

Винаги снимам заради себе си и точно заради това обичам това мое занимание, заради личната емоция, но съветите от други по-опитни е другити нещо, което обичам и гледам да не подминавам ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Градивна критика
Автор: luboar   
Дата:   27-04-13 20:11

и гащите да си събуеш се тя [smilie5]
тъпа снимка

Отговори на това съобщение
 Re: Градивна критика
Автор: vikitovikito   
Дата:   27-04-13 20:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Градивна критика
Автор: Lucid   
Дата:   27-04-13 20:41

деликатен, типичен и безинтерен - приличаш си явно със снимката ми по твое мнение [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Градивна критика
Автор: nsirakov   
Дата:   27-04-13 21:22

Луцид.... а ти защо се дразниш на критиката???
нали това търсиш...
всъщност любоар с 2 думи е казал много повече за снимката ти, отколкото някога ще чуеш от друг за нея.... другото са оправдания... като изплашиш пчеличката - ми няма да имаш кадър, или ще си потърсиш друг... не се оправдавай, приеми съветите и следващия път се постарай повече...

Отговори на това съобщение
 Re: Градивна критика
Автор: Lucid   
Дата:   27-04-13 21:32

всъщност изобщо не му се дразня, нито пък на теб, или на който и да е. казах, че коментара му е типичен... както и твоя, като приемам твоята критика, но необоснованите две думички на любоар не мога да приема за каквото и да е освен за постота и това изобщо не ме дразни, защото доста добре познавам хората, които правят подобни коментари и те с нищо не ме впечатляват [smile] относно "оправданието" - предпочитам този кадър отколото никакъв, все пак всеки си снима както си пожелае [smilie3] Благодаря ти за коментара и мнението уважавам го, защото беше обосновано, приятна вечер!

Отговори на това съобщение
 Re: Градивна критика
Автор: realnoncho   
Дата:   27-04-13 21:36

Листото е интересно, но включването му прецаква композицията. В дясната част на снимката нямаш нищо, в долната също. С 50мм без допълнителни макро пособия трудно се снима добро макро :)

Отговори на това съобщение
 Re: Градивна критика
Автор: mcnicko   
Дата:   27-04-13 21:58

На снимката наистина и липсва "уау" ефекта. Просто снимка на пчеличка, кацнала на някакви цветченца. Такива има с лопата да ги ринеш. За да е интересно и то не само на теб ще трябва да вложиш малко повече усилия. По-интересна композиция, по-близък план, по-добра светлина, по-качествена обработка. Това искат хората да видят. Кадъра не е лош или отвратителен, тъп едва ли, просто е скучен за повечето гледащи. Можеш поне спокойно да го отстраниш това листо зеленото, на тоя дефокус лесно се клонира, даже и с най-простите програми.

За коментарите на някои индивиди ще кажа само едно - "то по хората ходи", пък и на ако не те е напсувал на лични, очаквай го [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Градивна критика
Автор: Lucid   
Дата:   27-04-13 22:34

да с 50мм си е трудничко, не беше и планирано, но мерси за съвета да отстраня листото и като цяло да я обработя, защото не съм я барвала всъщност... предполагам, че може да се получи по-добро като я обработя [smile] Много благодаря, ето такива съвети търсех [smilie5]

p.s. не псувам на лични, не си струва [smilie5] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Градивна критика
Автор: tuizzl   
Дата:   27-04-13 23:57

Lucid аз не съм голям специалист, но мисля, че кадъра е добра основа за една готина снимка след обработка. Не се отказвай снимай и не търси критика тук в този форум защото виждаш какво получаваш само хейтъри и дечурлига. Повече гледане на уроци, снимане, обработка и след това ще се получи.
На мен кадъра ми харесва.
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Градивна критика
Автор: Cocteau   
Дата:   28-04-13 01:39

Забрави я тази снимка, изтрий я и продължавай да снимаш.
Ако не ми вярваш, запази си я, но с уговорката да я разгледаш след година две.

Отговори на това съобщение
 Re: Градивна критика
Автор: jino   
Дата:   28-04-13 08:24

Виж не е точно така както ти казват до тук.
Докато не се научиш да гледаш обективно на нещата които правиш ,няма да излезе нищо свястно.
Относно това че обожаваш снимката си няма нищо лошо ,естествено до една определена възраст.
В този ред на мисли ,без да се обиждаш ,2-3 годишните деца след като се изакат с възхищение и обожание наблюдават и разучават нещото което са сътворили в гърнето си.Това се нарича от психолозите "анална" фаза в развитието на човек.
Някои хора не успяват да я прескочат и цял живот се фиксират на нея.
Това да кажеш че обожаваш твоя снимка означава че ти си все още в "аналната" фаза на фотографското си развитие.
Сега ти остава да я прескочиш и поетапно да развиеш таланта си .
Говоря ти го от личен опит защото аз съм бил на същото място където си ти сега,възхищавал съм се от снимките си и също като теб не съм могъл да разбера какво толкова не се харесва на останалите ,но това е нормално човек е заслепен в тази фаза от собствената си "божествена" личност и е удивен от това какви възможности има неговото тяло ,ум ,съзнание , какво може да излезе от него ,респективно от ръцете му ...
Честно да ти кажа не знам кое е по-добре да останеш там където си сега, самодоволен или да вървиш "нагоре" защото с всеки изминал ден ще започнеш все по-малко да харесваш нещата си.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Градивна критика
Автор: jino   
Дата:   28-04-13 08:29

Така мисля че отговорих изчерпателно на въпроса който си задала в първия си пост, а именно ...защото си я харесвам толкова...[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Градивна критика
Автор: MauMyHa   
Дата:   28-04-13 09:26

градивна критика и напътствия за подобни кадри може да намериш в моята тема за МакроФОТОГРАФИЯ [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Градивна критика
Автор: luboar   
Дата:   28-04-13 09:40

да допълня колегата.
Според Фройд, аналния стадий в развитието на индивида е фазата на развитие, когато индивида центрира удоволствието и конфликтите в аналната зона [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Градивна критика
Автор: Argazki   
Дата:   28-04-13 10:25

От доста време се занимаваш с фотография...?
И в тази снимка намираш нещо ?
Сина ми на 2,5 год. прави доста по-интересни неща.
( това го считай за градивно )
За да не си остана само с горе казаното, ще добавя- 1.Няма интересна светлина.
2.Мотива не е никак интересен и доста типичен
3.Поне можеше да засилиш цветовете.
4.За композиция-явно през цялото това време, в което се занимаваш с фотография, на тази тема не си обърнала никакво внимание.
5.Има и други неща, но в повечето случаи най-важното - едно първоначално силно въздействие.(е, това тук липсва,останалото са второстепенни неща) Или както по-горе казва mcnicko , "уау" ефекта...
Сина ми ти праща 1 редакция.

https://dl.dropboxusercontent.com/u/62189036/ofsv7142argazki.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Градивна критика
Автор: Lucid   
Дата:   28-04-13 11:14

Изпълнихте много от очакванията ми (както искате го приемайте това). Ще послушам доста от съветите ви, но има един, който ще послушам веднага и отново искам да ви благодаря. Приятен ден. [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »