Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: vanquished   
Дата:   24-04-13 10:01

Забравих за един ултимативен и креативен вариант - Sony RX1 .

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: ZENON   
Дата:   24-04-13 10:26

Некс 6 + китов /16-50/ + 50/1.8 или 18-200 + 50/1.8 или 10-18 + 18-200 + 50/1.8

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: valen_tin   
Дата:   24-04-13 10:35

аз за командировките ми в Париж нося обикновено 50д + 17-85 + 70-200 + стабилен статив. Снимки има добри и се продават, но си е тегаво, като добавиш към това лаптопи и друг багаж. Там вече ми е прекалено познато и дори не взимам апарат ако няма да имам поне половин ден само за снимки.

На непознато място тръгвам със всичко налично ... пък нека тежи [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: s_dyakov   
Дата:   24-04-13 10:39

Аз мисля като hotsnail - едно малко безоледално тяло Некс или Пен и 2-3 малки твърди качествени обектива - Контакс Г - 28, 35 или 45, 90.
Ако искаш автофокус вземи си и един нативен обектив. И двете системи имат подходящи 14мм и 20мм на Панасоник примерно.

Батерийка, зарядно, сива карта и малко стативче - всичко това влиза в малка чантичка която тежи не повече от килограм - килограм и половина и влиза в чантата на лаптопа.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   24-04-13 11:17

д600
12-24/4
24-70/2.8
70-200/2.8
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: vanquished   
Дата:   24-04-13 11:22

баби-играят-с-теб ,човека отива на командировка,не сватба да снима [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: vga   
Дата:   24-04-13 11:54

Аз бих си взел Fuji-то. С каквито искаш обективи...

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   24-04-13 12:48

vanquished[smilie3] че си запознат много добре с командировките и сватбите!!
Автора на темата, след като няма претенции за качеството на снимките - и сапунерка от 99 лева в технополис пак ще му свърши работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: Jankoff   
Дата:   24-04-13 12:57

"Кое тяло и съответно кои 3 обектива към него?"

Много лесен отговор: три броя тела Olympus EM5 и към тях: fisheye Samyang, Zuiko 4/3 12-60 с адаптер и Zuiko 4/3 70-300 с адаптер. Получава се огромен обхват, нищо няма да се загуби и нашироко и надалеч. В добавка, когато няма да се снима нашироко или надълго, за ниска осветеност: Panasonic m4/3 25 mm f1.4. [cool]
За съжаление аз лично имам само два PEN-а, третото ми тяло е Е-520 - така ходя в командировки и на екскурзии. Имам и тема Никога вече с едно тяло!.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: vanquished   
Дата:   24-04-13 13:39

баби-играят-с-теб ,хайде светни ни на една командировка през която не се знае с колко време се разполага,какво ще допринесе повече един ФФ пред една безогледалка като се шляеш в промеждутъците по непознати улици?Визия? ДОФ? Шум? Не е ли по добре да имаш чанта с един килограм техника отколкото раница с 3-4?

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: Cyclon   
Дата:   24-04-13 13:40

За командировка, нещо леко и компактно + презервативи(много) [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: Gru   
Дата:   24-04-13 14:06

..нещо леко и компактно + презервативи(много) ..
Леко леко , ама пък и да не е много кльощаво.

Иначе за техника съм за Некст 16-50 + 50/1.8 + някакво такова варио 11 - 16


Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: nevermess   
Дата:   24-04-13 14:17

vanquished ако е за шляене по улиците то Sony Cyber-shot DSC-RX100 е в пъти по-компактно апаратче. Ако ще се посещават музеи, където светкавиците са забранени един ФФ със светъл обектив е просто незаменим....... Има места където е относително тъмно и светките са забранени, а пък да слагаш статив и да те чака цялата група си е ........ на мен ми се е случвало в аквапаркове, музеи и т.н. 100 пъти да съжаля, че нямам кинти за ФФ и стъкло на 2.8 за него....
Предполагам след 3-4 часа носене на ФФ ще съжаля гърба си [smilie5] , просто пълно щастие няма [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: vanquished   
Дата:   24-04-13 14:25

И ФФ с 2.8 стъкло ще ми даде повече светлина отколкото Фужи с 35/1.4 ?Или 14/2.8 ? Както и да е ...

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: sthbg   
Дата:   24-04-13 14:50

баби-играят-с-теб написа:

> vanquished[smilie3] че си запознат много
> добре с командировките и
> сватбите!!
> Автора на темата, след като няма
> претенции за качеството на
> снимките - и сапунерка от 99 лева в
> технополис пак ще му свърши
> работа.

Да допълня по темата:
Командировката с цел снимане ли е - не, не е с цел фотосесия.
Имам ли претенции към качеството - да, иначе и с GSM става.

Примерно отивате в Перу, Бора-Бора, Марвиций, Санторини, но сте в група. Там какво ще вземете от изброеното, освен колежката и презервативите ?

С две думи, искате качествени снимки, но нямате време за стативи и т.н.



Публикацията е редактирана (24-04-13 14:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: nevermess   
Дата:   24-04-13 16:25

vanquished ако ще сравняваш 35 1.4 на APS-C то веднага слагаме едно 50 1.4 за никон (който е и на половината от цената на този за Фуджи) на D600 и нещата пак стават различни. Като правило ФФ винаги ти дава по-високо използваемо ИСО... поне така съм чувал [smilie5]
А и се дадоха за пример варио обективи затова цитирах тях, но ако на мериш варио обектив 1.4 за APS-C освен новичката Сигма дето излезе оня ден от мен бирата с кебапчетата [smilie3]



Публикацията е редактирана (24-04-13 16:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: tochnia   
Дата:   24-04-13 16:37

Мини вариант:

Sony NEX 6 + Обективи 10-18mm, 16-50mm, 50мм/1.8 [smilie5]


В зависимост от стила на снимане може 55-210мм или 24/1.8 [smilie3]

За замисляне е също някое апаратче за снимане под вода, или калъф за NEX-a.

Аз лично вземам и компактен ръчнофокусен 75/1.4, но не е нещо което лесно се намира [smilie8]

А ако ти се носят "кютюци" за артЪ, може и някои от ръчнофокусните на Samyang 35/1.4, 85/1.4, 8/2.8 Fisheye.



Публикацията е редактирана (24-04-13 16:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: io_bs   
Дата:   24-04-13 16:40

На последната ми „екскурзия“ до София взех D90, 11-16mm f/2.8 и 35mm f/1.8. В крайна сметка широкото остана на тялото 99,9% от времето. Мислех, че 35-цата ще е удобна за стрийт, но в крайна сметка 16мм и предварително фокусиране на около 2-3 метра от мен се оказаха най-доброто решение.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: burningice   
Дата:   24-04-13 18:04

в повечето случаи - едно тяло с едно варио, ако е по-екзотична дестинацията- две тела с 4 стъкла, задължително!

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   25-04-13 00:41

За град ГоПро-то ми е предостатъчно ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: sthbg   
Дата:   25-04-13 16:07

А защо никой не защитава Оли-тата, до колкото си спомням имаше много фенове, подивяха по M5, има доста обективи ...

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: vanquished   
Дата:   25-04-13 21:45

nevermess ,ако ще сравняш цени,то Д600 е два пъти цената на X-E1. Фуджито има напълно използваемо исо6400,хайде да не е избичено на макс,4000 да е...Ама заповядай,пожелавам ти да отидеш на командировка и да мъкнеш по улиците Д600+14-24+24-70+70-200 ...има няма 4kg.



Публикацията е редактирана (25-04-13 21:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: emo1   
Дата:   25-04-13 22:22

D600+50/1.8G е точно 1кг. и се събира във компактна чанта.[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: hotsnail   
Дата:   25-04-13 22:37

Пич ако си харесваш някой модел иди си го купи.

Ама не искай да ти го препоръчат когато явно не е най-доброто на пазара. Миналата година беше доста напред. Ама сега има NEX-6 и X-E1 и просто не се класира дребния сензор. Обективите им не са толкова добри колкото ги изкарват групата фенове. Малкия сензор вади по-друга визия. Функционално изостава, цената му е космическа за това което предлага, бутоните му са микроскопични, няма грип, аксесоарите за безумно скъпи....какво да ти пиша повече....

Ама ако те кефи иди го вземи. В крайна сметка явно за забавление го искаш. Ако мислиш че ще те направи щастлив взимай. Твой са си парите ти избираш.

Ако по друг начин питаше щях да ти препоръчам олимпус или сони т.е. ако гледаше да спестиш някой лев и искаш качествен компактен апарат с високо качество на снимките ама без визьор. Дигнал си летвата за високия клас и там сега ОМ-Д-то не е конкурентно, както и моя NEX-7. Прекрасни машини са ама са твърде скъпи и леко изостават от по-новите модели. Сони вероятно ще изкарат нова 7-ца, ако искаш най-доброто въобще изчакай 5-6 месеца. Ако си ок с нещата дето сега са на пазара и ОМ-Д те кефи много вземи го, няма да сбъркаш, прави хубави снимки има поносими обективи. Единствен проблем е че ще дадеш повече пари за по-малко апарат



Публикацията е редактирана (25-04-13 22:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: nevermess   
Дата:   25-04-13 22:54

vanquished да сравняваш APS-C камера с ФФ за снимки при ниска осветенеост е меко казано смешно.... И пак казах ако качеството е целта теглото е оправдано, ако иска леко има и турбо сапунерки като Сони RX 100.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »