Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: sthbg   
Дата:   23-04-13 23:33

Отивате в командировка за една седмица в непознат за Вас град (Сидни, Лондон, Париж, Венеция, Рио, Сан Франциско, …).

Имате опция за избор на тяло:
- Nikon D7100
- Nikon D600
- Fuji X-E1
- Olympus OM-D E-M5
- SONY NEX-6

Кое тяло и съответно кои 3 обектива към него вземате/бихте взели с Вас ?



Предварително Ви благодаря за отговора.


NB: Моля не спамете, ако няма да отговорите конкретно по темата или примерно се оплаквате, че искате CANON или Leica.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: V-plod   
Дата:   23-04-13 23:40

Кое е по-страшното - да ползваш непознава техника или да си в непознат град ?



Публикацията е редактирана (23-04-13 23:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: atrifonov   
Дата:   23-04-13 23:42

понеже ми се е случвало ще ти кажа- взимам всичко налично[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: h_bio   
Дата:   23-04-13 23:45

Взимаш колежката, защото иначе и с хаселблад да идеш, ще снимаш цветенца, пцелички и сгради.

Извинявам се за спама.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: tochnia   
Дата:   23-04-13 23:51

Избора твърдо е:

Nikon D600 + 17-35/2.8 и 85/1.4D, 135/2.0.

За широкото може 14-24, а ако обичаш зумовете вместо единият твърд 24-70/2.8.

Но не забравяи да вземеш и колежката [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: violator   
Дата:   24-04-13 00:02

Вземаш примерно Agfa Isolette във версията с кожен мех, вграден телеметър и обектив Solinar или Apotar... Още светломер, и няколко филма. За множествени експонации с тази камера ще трябва и жило. До тук всичко се събира по джобовете на едно палто.


Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: violator   
Дата:   24-04-13 00:16


http://forum.mflenses.com/userpix/201211/big_5_Agfa_ISOLETTE_III_14755_fomapan_100_fomadon_lqn001_1.



mflenses.com


Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: hemilio   
Дата:   24-04-13 00:52

Твърдо-Фуджито-лек,удобен,качествен,секси.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: emo1   
Дата:   24-04-13 00:54


Ако ще си правиш туристически снимки на принципа (аз бях тук) и добър GSM би свършил работа да отразиш спомена.


Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: hotsnail   
Дата:   24-04-13 00:55

Каква ти е целта? Да снимаш основно или когато имаш малко време да си щракнеш готини фотки?

ЗА мен е 2-ата. Затова взимам безогледалния(NEX-7) и 2-3 твърди обектива(Zeiss 1.8/24, Zeiss 2/45, Zeiss 2.8/90) и китака. Ако не ме мързи и палачинката 2.8/16 и фиш приставка. Задължително 2-ра батерия и това всичко заедно с iPad и карти и четец в чанта диагоналка (small messanger bag).


http://ecx.images-amazon.com/images/I/51GRfneQdWL._AA300_.jpg



С NEX нямаш грижи със слаба светлина - има режим с много кадри да намали шума. Много практично за туристически снимки дори на зверска тъмница от ръка. Пускал съм примери и тема....да с друг апарат и статив може да стане по-добре ...

Друго удобно са панорамите дори в 3д.

Отделно си имам и малко стативче ако остане повече време. Нещо като Manfrotto 709B ама с по-скъпа глава.


http://ecx.images-amazon.com/images/I/31S28MYXLbL._SL500_AA300_.jpg



Иначе 5 години мъкнах ДСЛР с раница с 2-ра чанта....ми не става. Хем не е удобно да ходиш и да снимаш, щото апарата ако искаш да го прибереш -сваляй раницата, дигай раницата....хем и не ти е удобно по самолети и глупости....

Сега в раницата е лаптопа. Малката чанта докато минавам митници, скенери и прочие е в голямата раница. А като стигна и искам да се разходя грабвам дребната чанта и съм номер 1.

Писа че си ги гледал апаратите ..от изброените само NEX-6 ще ти свърши работа за това дето пиша. Защо се чудиш ти, нали? Ами защото е най- ниско тялото и влиза в подобна чанта.

Сега ти си харесал повече Фуджи...лошо няма - купи си по-голяма чанта.

ПП А за да съм 100% честен nex-5 e още по-удобeн за това дето пишеш. Наскоро бях в Истанбул с двата некс-а. Равносметката е 75% от кадрите ми са с NEX-5 оригиналния 1-ви NEX с едва 14мп и кофти високо исо. Мног по-удобно е да няма визьор и да е супер лек и компактен апарата. NEX-5R или 3N ще са още по-добри. 5R е просто мечта - има две колелца, прекрасно видео. А има и как да му сложиш радио тригер.....[beer] а и 60% от кадрите (80 от тия с 5-цата, са с китовия обектив, а почти всички интересни от 7-цата са с фиша)

ППП Ако основно ще снимаш, комплекта, дето предлага tochnia е много готин. Ама направи си сметката с каква цел отиваш и колко място може да отделиш на апарата. ако имаш и лаптоп 4-5 кила с адаптерите и някоя друга джаджа....още 3-4 кила апарат и 2 раница и ще ти се откъснат раменете на някоя опашка



Публикацията е редактирана (24-04-13 01:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: insofia.net   
Дата:   24-04-13 01:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: emo1   
Дата:   24-04-13 01:04

Оффф, пак Некс забравих за него!


Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: hotsnail   
Дата:   24-04-13 01:08

хехехе хайде де и други машини хвалят...ама човека пита за вискчи причини поради които NEX е най-популярната безогледална система и все иска друго да си избере....то точно по неговите въпроси е разработена цялата система на NEX-а.....

ако беше питал - как да снимам голи мадами или портрети с плитък фокус или как да снима в студио или как да снима протестите или един куп други въпроси да му река нещо друго ама ....той човека ясно си задава въпросите и от опита ми NEX е направен точно по неговите критерии, все едно ги е написал на лист дал ги е на Сони и те са му направили апарат и обективи по поръчка.

То и фуджито ще свърши работа и олимпуса горе долу....ама защо да си купи нещо неудобно дето е направено с друга цел?

ПП Много ще се радвам ако пише някой с рационални аргументи защо другите опции са по-добри или поне добри...ама както виждаш...варианта е NEX или Fuji. Като заменяш малко по-тежък апарат, много гъзария и прекрасни JPEG файлове, наистина интересни обективи при фуджи с по-малък и лек апарат, повече и доста хубави обективи, по-универсален апарат, по-бърз апарат, много добър RAW файл и приличен JPEG. Та това e избора според мен.

D7100 ....85% от снимките ще е като Д90....отделно не се знае какви проблеми ще има Д7100...трябва малко да се изчака.

Д600 ми много е як на много добра цена, ама дали ти трябва голям апарат е въпроса.....

m43 ми....ок ако си им фен ама за мен е осакатена концептуално системата и няма смисъл да се гледа въобще ако има други опции - а то има.

Това си мисля



Публикацията е редактирана (24-04-13 01:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: emo1   
Дата:   24-04-13 01:37

hotsnail, идеята във поста ми беше друга и техниката не е от значение.
Примерно ми се отваря работа за ден във Париж и ми се иска да снимам, не съм бил там и знам че има една голяма кула, (която е символа на града), мъкна някаква техника и снимам кулата на обяд сред тълпа туристи, както съм я видял така съм и снимал и какво от това, качваш я тук и нъцки няма точки и то със право.
Добрия кадър се гради със време талант, познания и техника, аз се възхищавам се от добрите фотографи, които първо композират кадъра и чакат златния час и точния момент, слагат статив и вдигат огледалото и запечатват уникален момент, за останалото си има GSM.


Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: hotsnail   
Дата:   24-04-13 01:54

emo1 прав си! 100% ама защо ще пускаш туристически снимки за гласуване...

То в града...интересни снимки са разни уловени моменти или ситуации или просто необичайни неща дето не се забелязват. Виж на my.point.of.view снимките. Да изкараш точки с айфелова кула, не е невъзможно, ама трябва да докараш някакъв интересен поглед. За последното и телефон, може да ти стигне по важно е да намериш снимката.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: emo1   
Дата:   24-04-13 02:39

Ами разгледай снимките във сайта и ще видиш че 80% са на принципа (аз бях тук)!
Сетих се за един виц: двама българи на екскурзия във Хеопсовата пирамида, вървят по тъмните коридори и въздуха е разреден, фенерите здават багажа и единя казва на другия:
-Няма нужда да продължаваме наред, пиши К_Р и да си ходим!



Публикацията е редактирана (24-04-13 09:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: pefoto01   
Дата:   24-04-13 02:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: sthbg   
Дата:   24-04-13 09:09

За сега статистиката е:

tochnia => Nikon D600 + 17-35/2.8,85/1.4D,135/2.0
hemilio => Fuji X-E1 ... бил секси ( без обективи !?! )
hotsnail => NEX-6 + китака + Zeiss 1.8/24,2/45,2.8/90 + ...
insofia.net => малкото и лекото ( кое е точно това и с кои обективи ?!? )
emo1 => NEX-6

Единствено и само "tochnia" е отговорил според условието, за което му благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: vanquished   
Дата:   24-04-13 09:25

Ще взема това,което имам. Аз имам Фужи,значи няма да взема Некс 6,Хотснейл има Некс7,значи няма да си вземе Фужи или ОМД.

Иначе обективи за безогледалки(ДСЛР няма да помъкна) - Фужито - 14/2.8,35/1.4 и китака,за Некса - 10-18,35/1.8,50/1.8(това бих взел аз)
ОМД - 25/1.4,45/1.8 и някой от широките зуумове.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: pphilipov   
Дата:   24-04-13 09:30

"Точния" е казал и друго точно нещо - не забравяй колежката [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: momo81   
Дата:   24-04-13 09:35


http://www.fishingmagic.com/fmimages/news/olympusmj2.jpg



И аз се извинявам за спама, но това бих взел!



Публикацията е редактирана (24-04-13 09:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: jivkojj   
Дата:   24-04-13 09:43

Ако си командирован да снимаш там - вземай най-доброто.

Ако снимките ще са ти междодругото, вземи си някоя добра сапунерка, малък безогледален или добър телефон да се щракнеш за спомен и да имаш. Така или иначе снимки от мястото някой вече е направил и може да намериш в интернет [smilie5] Защо ще си разваляш впечатленията и удоволствието с хамалогия.
Аз също бях с ДСЛР-а на екскурзии, ама мъкнене, чанти, закача се в тълпата, като го нося през рамо. По същата причина се отказах и от камкордера. Снимам, снимам, после като се замисля за екскурзията, сещам се само как съм се блещил в камерата [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: nevermess   
Дата:   24-04-13 09:46

Ако ще е леко и снимките ще са за спомен:

Sony Cyber-shot DSC-RX100

Ако е фото-разходка и целта е да си начешеш и фотографската страст и да направиш хубави снимки (евентуално да спечелиш някой конкурс [smilie5]):

Nikon D600 + 17-35/2.8,85/1.4D,135/2.0

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: vanquished   
Дата:   24-04-13 09:49

А като си в командировка не си ли там по работа т.е ще имаш ли време за шматкане?

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: tonyboy79   
Дата:   24-04-13 09:52

ФФ тяло с широко и дълго
Аз снимам с Канон. 17-40 и 70-200 биха ти свършили чудесна работа. Давам за пример само. Не съм запознат с обективите на другите марки, но със сигурност имат подобни. И статив ако мислиш да правиш нощни снимки.

За справка цъкни тук! [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »