Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: sthbg   
Дата:   23-04-13 23:33

Отивате в командировка за една седмица в непознат за Вас град (Сидни, Лондон, Париж, Венеция, Рио, Сан Франциско, …).

Имате опция за избор на тяло:
- Nikon D7100
- Nikon D600
- Fuji X-E1
- Olympus OM-D E-M5
- SONY NEX-6

Кое тяло и съответно кои 3 обектива към него вземате/бихте взели с Вас ?



Предварително Ви благодаря за отговора.


NB: Моля не спамете, ако няма да отговорите конкретно по темата или примерно се оплаквате, че искате CANON или Leica.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: V-plod   
Дата:   23-04-13 23:40

Кое е по-страшното - да ползваш непознава техника или да си в непознат град ?



Публикацията е редактирана (23-04-13 23:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: atrifonov   
Дата:   23-04-13 23:42

понеже ми се е случвало ще ти кажа- взимам всичко налично[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: h_bio   
Дата:   23-04-13 23:45

Взимаш колежката, защото иначе и с хаселблад да идеш, ще снимаш цветенца, пцелички и сгради.

Извинявам се за спама.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: tochnia   
Дата:   23-04-13 23:51

Избора твърдо е:

Nikon D600 + 17-35/2.8 и 85/1.4D, 135/2.0.

За широкото може 14-24, а ако обичаш зумовете вместо единият твърд 24-70/2.8.

Но не забравяи да вземеш и колежката [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: violator   
Дата:   24-04-13 00:02

Вземаш примерно Agfa Isolette във версията с кожен мех, вграден телеметър и обектив Solinar или Apotar... Още светломер, и няколко филма. За множествени експонации с тази камера ще трябва и жило. До тук всичко се събира по джобовете на едно палто.


Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: violator   
Дата:   24-04-13 00:16


http://forum.mflenses.com/userpix/201211/big_5_Agfa_ISOLETTE_III_14755_fomapan_100_fomadon_lqn001_1.



mflenses.com


Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: hemilio   
Дата:   24-04-13 00:52

Твърдо-Фуджито-лек,удобен,качествен,секси.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: emo1   
Дата:   24-04-13 00:54


Ако ще си правиш туристически снимки на принципа (аз бях тук) и добър GSM би свършил работа да отразиш спомена.


Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: hotsnail   
Дата:   24-04-13 00:55

Каква ти е целта? Да снимаш основно или когато имаш малко време да си щракнеш готини фотки?

ЗА мен е 2-ата. Затова взимам безогледалния(NEX-7) и 2-3 твърди обектива(Zeiss 1.8/24, Zeiss 2/45, Zeiss 2.8/90) и китака. Ако не ме мързи и палачинката 2.8/16 и фиш приставка. Задължително 2-ра батерия и това всичко заедно с iPad и карти и четец в чанта диагоналка (small messanger bag).


http://ecx.images-amazon.com/images/I/51GRfneQdWL._AA300_.jpg



С NEX нямаш грижи със слаба светлина - има режим с много кадри да намали шума. Много практично за туристически снимки дори на зверска тъмница от ръка. Пускал съм примери и тема....да с друг апарат и статив може да стане по-добре ...

Друго удобно са панорамите дори в 3д.

Отделно си имам и малко стативче ако остане повече време. Нещо като Manfrotto 709B ама с по-скъпа глава.


http://ecx.images-amazon.com/images/I/31S28MYXLbL._SL500_AA300_.jpg



Иначе 5 години мъкнах ДСЛР с раница с 2-ра чанта....ми не става. Хем не е удобно да ходиш и да снимаш, щото апарата ако искаш да го прибереш -сваляй раницата, дигай раницата....хем и не ти е удобно по самолети и глупости....

Сега в раницата е лаптопа. Малката чанта докато минавам митници, скенери и прочие е в голямата раница. А като стигна и искам да се разходя грабвам дребната чанта и съм номер 1.

Писа че си ги гледал апаратите ..от изброените само NEX-6 ще ти свърши работа за това дето пиша. Защо се чудиш ти, нали? Ами защото е най- ниско тялото и влиза в подобна чанта.

Сега ти си харесал повече Фуджи...лошо няма - купи си по-голяма чанта.

ПП А за да съм 100% честен nex-5 e още по-удобeн за това дето пишеш. Наскоро бях в Истанбул с двата некс-а. Равносметката е 75% от кадрите ми са с NEX-5 оригиналния 1-ви NEX с едва 14мп и кофти високо исо. Мног по-удобно е да няма визьор и да е супер лек и компактен апарата. NEX-5R или 3N ще са още по-добри. 5R е просто мечта - има две колелца, прекрасно видео. А има и как да му сложиш радио тригер.....[beer] а и 60% от кадрите (80 от тия с 5-цата, са с китовия обектив, а почти всички интересни от 7-цата са с фиша)

ППП Ако основно ще снимаш, комплекта, дето предлага tochnia е много готин. Ама направи си сметката с каква цел отиваш и колко място може да отделиш на апарата. ако имаш и лаптоп 4-5 кила с адаптерите и някоя друга джаджа....още 3-4 кила апарат и 2 раница и ще ти се откъснат раменете на някоя опашка



Публикацията е редактирана (24-04-13 01:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: insofia.net   
Дата:   24-04-13 01:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: emo1   
Дата:   24-04-13 01:04

Оффф, пак Некс забравих за него!


Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: hotsnail   
Дата:   24-04-13 01:08

хехехе хайде де и други машини хвалят...ама човека пита за вискчи причини поради които NEX е най-популярната безогледална система и все иска друго да си избере....то точно по неговите въпроси е разработена цялата система на NEX-а.....

ако беше питал - как да снимам голи мадами или портрети с плитък фокус или как да снима в студио или как да снима протестите или един куп други въпроси да му река нещо друго ама ....той човека ясно си задава въпросите и от опита ми NEX е направен точно по неговите критерии, все едно ги е написал на лист дал ги е на Сони и те са му направили апарат и обективи по поръчка.

То и фуджито ще свърши работа и олимпуса горе долу....ама защо да си купи нещо неудобно дето е направено с друга цел?

ПП Много ще се радвам ако пише някой с рационални аргументи защо другите опции са по-добри или поне добри...ама както виждаш...варианта е NEX или Fuji. Като заменяш малко по-тежък апарат, много гъзария и прекрасни JPEG файлове, наистина интересни обективи при фуджи с по-малък и лек апарат, повече и доста хубави обективи, по-универсален апарат, по-бърз апарат, много добър RAW файл и приличен JPEG. Та това e избора според мен.

D7100 ....85% от снимките ще е като Д90....отделно не се знае какви проблеми ще има Д7100...трябва малко да се изчака.

Д600 ми много е як на много добра цена, ама дали ти трябва голям апарат е въпроса.....

m43 ми....ок ако си им фен ама за мен е осакатена концептуално системата и няма смисъл да се гледа въобще ако има други опции - а то има.

Това си мисля



Публикацията е редактирана (24-04-13 01:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: emo1   
Дата:   24-04-13 01:37

hotsnail, идеята във поста ми беше друга и техниката не е от значение.
Примерно ми се отваря работа за ден във Париж и ми се иска да снимам, не съм бил там и знам че има една голяма кула, (която е символа на града), мъкна някаква техника и снимам кулата на обяд сред тълпа туристи, както съм я видял така съм и снимал и какво от това, качваш я тук и нъцки няма точки и то със право.
Добрия кадър се гради със време талант, познания и техника, аз се възхищавам се от добрите фотографи, които първо композират кадъра и чакат златния час и точния момент, слагат статив и вдигат огледалото и запечатват уникален момент, за останалото си има GSM.


Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: hotsnail   
Дата:   24-04-13 01:54

emo1 прав си! 100% ама защо ще пускаш туристически снимки за гласуване...

То в града...интересни снимки са разни уловени моменти или ситуации или просто необичайни неща дето не се забелязват. Виж на my.point.of.view снимките. Да изкараш точки с айфелова кула, не е невъзможно, ама трябва да докараш някакъв интересен поглед. За последното и телефон, може да ти стигне по важно е да намериш снимката.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: emo1   
Дата:   24-04-13 02:39

Ами разгледай снимките във сайта и ще видиш че 80% са на принципа (аз бях тук)!
Сетих се за един виц: двама българи на екскурзия във Хеопсовата пирамида, вървят по тъмните коридори и въздуха е разреден, фенерите здават багажа и единя казва на другия:
-Няма нужда да продължаваме наред, пиши К_Р и да си ходим!



Публикацията е редактирана (24-04-13 09:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: pefoto01   
Дата:   24-04-13 02:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: sthbg   
Дата:   24-04-13 09:09

За сега статистиката е:

tochnia => Nikon D600 + 17-35/2.8,85/1.4D,135/2.0
hemilio => Fuji X-E1 ... бил секси ( без обективи !?! )
hotsnail => NEX-6 + китака + Zeiss 1.8/24,2/45,2.8/90 + ...
insofia.net => малкото и лекото ( кое е точно това и с кои обективи ?!? )
emo1 => NEX-6

Единствено и само "tochnia" е отговорил според условието, за което му благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: vanquished   
Дата:   24-04-13 09:25

Ще взема това,което имам. Аз имам Фужи,значи няма да взема Некс 6,Хотснейл има Некс7,значи няма да си вземе Фужи или ОМД.

Иначе обективи за безогледалки(ДСЛР няма да помъкна) - Фужито - 14/2.8,35/1.4 и китака,за Некса - 10-18,35/1.8,50/1.8(това бих взел аз)
ОМД - 25/1.4,45/1.8 и някой от широките зуумове.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: pphilipov   
Дата:   24-04-13 09:30

"Точния" е казал и друго точно нещо - не забравяй колежката [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: momo81   
Дата:   24-04-13 09:35


http://www.fishingmagic.com/fmimages/news/olympusmj2.jpg



И аз се извинявам за спама, но това бих взел!



Публикацията е редактирана (24-04-13 09:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: jivkojj   
Дата:   24-04-13 09:43

Ако си командирован да снимаш там - вземай най-доброто.

Ако снимките ще са ти междодругото, вземи си някоя добра сапунерка, малък безогледален или добър телефон да се щракнеш за спомен и да имаш. Така или иначе снимки от мястото някой вече е направил и може да намериш в интернет [smilie5] Защо ще си разваляш впечатленията и удоволствието с хамалогия.
Аз също бях с ДСЛР-а на екскурзии, ама мъкнене, чанти, закача се в тълпата, като го нося през рамо. По същата причина се отказах и от камкордера. Снимам, снимам, после като се замисля за екскурзията, сещам се само как съм се блещил в камерата [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: nevermess   
Дата:   24-04-13 09:46

Ако ще е леко и снимките ще са за спомен:

Sony Cyber-shot DSC-RX100

Ако е фото-разходка и целта е да си начешеш и фотографската страст и да направиш хубави снимки (евентуално да спечелиш някой конкурс [smilie5]):

Nikon D600 + 17-35/2.8,85/1.4D,135/2.0

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: vanquished   
Дата:   24-04-13 09:49

А като си в командировка не си ли там по работа т.е ще имаш ли време за шматкане?

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: tonyboy79   
Дата:   24-04-13 09:52

ФФ тяло с широко и дълго
Аз снимам с Канон. 17-40 и 70-200 биха ти свършили чудесна работа. Давам за пример само. Не съм запознат с обективите на другите марки, но със сигурност имат подобни. И статив ако мислиш да правиш нощни снимки.

За справка цъкни тук! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: vanquished   
Дата:   24-04-13 10:01

Забравих за един ултимативен и креативен вариант - Sony RX1 .

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: ZENON   
Дата:   24-04-13 10:26

Некс 6 + китов /16-50/ + 50/1.8 или 18-200 + 50/1.8 или 10-18 + 18-200 + 50/1.8

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: valen_tin   
Дата:   24-04-13 10:35

аз за командировките ми в Париж нося обикновено 50д + 17-85 + 70-200 + стабилен статив. Снимки има добри и се продават, но си е тегаво, като добавиш към това лаптопи и друг багаж. Там вече ми е прекалено познато и дори не взимам апарат ако няма да имам поне половин ден само за снимки.

На непознато място тръгвам със всичко налично ... пък нека тежи [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: s_dyakov   
Дата:   24-04-13 10:39

Аз мисля като hotsnail - едно малко безоледално тяло Некс или Пен и 2-3 малки твърди качествени обектива - Контакс Г - 28, 35 или 45, 90.
Ако искаш автофокус вземи си и един нативен обектив. И двете системи имат подходящи 14мм и 20мм на Панасоник примерно.

Батерийка, зарядно, сива карта и малко стативче - всичко това влиза в малка чантичка която тежи не повече от килограм - килограм и половина и влиза в чантата на лаптопа.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   24-04-13 11:17

д600
12-24/4
24-70/2.8
70-200/2.8
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: vanquished   
Дата:   24-04-13 11:22

баби-играят-с-теб ,човека отива на командировка,не сватба да снима [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: vga   
Дата:   24-04-13 11:54

Аз бих си взел Fuji-то. С каквито искаш обективи...

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   24-04-13 12:48

vanquished[smilie3] че си запознат много добре с командировките и сватбите!!
Автора на темата, след като няма претенции за качеството на снимките - и сапунерка от 99 лева в технополис пак ще му свърши работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: Jankoff   
Дата:   24-04-13 12:57

"Кое тяло и съответно кои 3 обектива към него?"

Много лесен отговор: три броя тела Olympus EM5 и към тях: fisheye Samyang, Zuiko 4/3 12-60 с адаптер и Zuiko 4/3 70-300 с адаптер. Получава се огромен обхват, нищо няма да се загуби и нашироко и надалеч. В добавка, когато няма да се снима нашироко или надълго, за ниска осветеност: Panasonic m4/3 25 mm f1.4. [cool]
За съжаление аз лично имам само два PEN-а, третото ми тяло е Е-520 - така ходя в командировки и на екскурзии. Имам и тема Никога вече с едно тяло!.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: vanquished   
Дата:   24-04-13 13:39

баби-играят-с-теб ,хайде светни ни на една командировка през която не се знае с колко време се разполага,какво ще допринесе повече един ФФ пред една безогледалка като се шляеш в промеждутъците по непознати улици?Визия? ДОФ? Шум? Не е ли по добре да имаш чанта с един килограм техника отколкото раница с 3-4?

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: Cyclon   
Дата:   24-04-13 13:40

За командировка, нещо леко и компактно + презервативи(много) [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: Gru   
Дата:   24-04-13 14:06

..нещо леко и компактно + презервативи(много) ..
Леко леко , ама пък и да не е много кльощаво.

Иначе за техника съм за Некст 16-50 + 50/1.8 + някакво такова варио 11 - 16


Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: nevermess   
Дата:   24-04-13 14:17

vanquished ако е за шляене по улиците то Sony Cyber-shot DSC-RX100 е в пъти по-компактно апаратче. Ако ще се посещават музеи, където светкавиците са забранени един ФФ със светъл обектив е просто незаменим....... Има места където е относително тъмно и светките са забранени, а пък да слагаш статив и да те чака цялата група си е ........ на мен ми се е случвало в аквапаркове, музеи и т.н. 100 пъти да съжаля, че нямам кинти за ФФ и стъкло на 2.8 за него....
Предполагам след 3-4 часа носене на ФФ ще съжаля гърба си [smilie5] , просто пълно щастие няма [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: vanquished   
Дата:   24-04-13 14:25

И ФФ с 2.8 стъкло ще ми даде повече светлина отколкото Фужи с 35/1.4 ?Или 14/2.8 ? Както и да е ...

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: sthbg   
Дата:   24-04-13 14:50

баби-играят-с-теб написа:

> vanquished[smilie3] че си запознат много
> добре с командировките и
> сватбите!!
> Автора на темата, след като няма
> претенции за качеството на
> снимките - и сапунерка от 99 лева в
> технополис пак ще му свърши
> работа.

Да допълня по темата:
Командировката с цел снимане ли е - не, не е с цел фотосесия.
Имам ли претенции към качеството - да, иначе и с GSM става.

Примерно отивате в Перу, Бора-Бора, Марвиций, Санторини, но сте в група. Там какво ще вземете от изброеното, освен колежката и презервативите ?

С две думи, искате качествени снимки, но нямате време за стативи и т.н.



Публикацията е редактирана (24-04-13 14:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: nevermess   
Дата:   24-04-13 16:25

vanquished ако ще сравняваш 35 1.4 на APS-C то веднага слагаме едно 50 1.4 за никон (който е и на половината от цената на този за Фуджи) на D600 и нещата пак стават различни. Като правило ФФ винаги ти дава по-високо използваемо ИСО... поне така съм чувал [smilie5]
А и се дадоха за пример варио обективи затова цитирах тях, но ако на мериш варио обектив 1.4 за APS-C освен новичката Сигма дето излезе оня ден от мен бирата с кебапчетата [smilie3]



Публикацията е редактирана (24-04-13 16:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: tochnia   
Дата:   24-04-13 16:37

Мини вариант:

Sony NEX 6 + Обективи 10-18mm, 16-50mm, 50мм/1.8 [smilie5]


В зависимост от стила на снимане може 55-210мм или 24/1.8 [smilie3]

За замисляне е също някое апаратче за снимане под вода, или калъф за NEX-a.

Аз лично вземам и компактен ръчнофокусен 75/1.4, но не е нещо което лесно се намира [smilie8]

А ако ти се носят "кютюци" за артЪ, може и някои от ръчнофокусните на Samyang 35/1.4, 85/1.4, 8/2.8 Fisheye.



Публикацията е редактирана (24-04-13 16:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: io_bs   
Дата:   24-04-13 16:40

На последната ми „екскурзия“ до София взех D90, 11-16mm f/2.8 и 35mm f/1.8. В крайна сметка широкото остана на тялото 99,9% от времето. Мислех, че 35-цата ще е удобна за стрийт, но в крайна сметка 16мм и предварително фокусиране на около 2-3 метра от мен се оказаха най-доброто решение.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: burningice   
Дата:   24-04-13 18:04

в повечето случаи - едно тяло с едно варио, ако е по-екзотична дестинацията- две тела с 4 стъкла, задължително!

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   25-04-13 00:41

За град ГоПро-то ми е предостатъчно ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: sthbg   
Дата:   25-04-13 16:07

А защо никой не защитава Оли-тата, до колкото си спомням имаше много фенове, подивяха по M5, има доста обективи ...

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: vanquished   
Дата:   25-04-13 21:45

nevermess ,ако ще сравняш цени,то Д600 е два пъти цената на X-E1. Фуджито има напълно използваемо исо6400,хайде да не е избичено на макс,4000 да е...Ама заповядай,пожелавам ти да отидеш на командировка и да мъкнеш по улиците Д600+14-24+24-70+70-200 ...има няма 4kg.



Публикацията е редактирана (25-04-13 21:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: emo1   
Дата:   25-04-13 22:22

D600+50/1.8G е точно 1кг. и се събира във компактна чанта.[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: hotsnail   
Дата:   25-04-13 22:37

Пич ако си харесваш някой модел иди си го купи.

Ама не искай да ти го препоръчат когато явно не е най-доброто на пазара. Миналата година беше доста напред. Ама сега има NEX-6 и X-E1 и просто не се класира дребния сензор. Обективите им не са толкова добри колкото ги изкарват групата фенове. Малкия сензор вади по-друга визия. Функционално изостава, цената му е космическа за това което предлага, бутоните му са микроскопични, няма грип, аксесоарите за безумно скъпи....какво да ти пиша повече....

Ама ако те кефи иди го вземи. В крайна сметка явно за забавление го искаш. Ако мислиш че ще те направи щастлив взимай. Твой са си парите ти избираш.

Ако по друг начин питаше щях да ти препоръчам олимпус или сони т.е. ако гледаше да спестиш някой лев и искаш качествен компактен апарат с високо качество на снимките ама без визьор. Дигнал си летвата за високия клас и там сега ОМ-Д-то не е конкурентно, както и моя NEX-7. Прекрасни машини са ама са твърде скъпи и леко изостават от по-новите модели. Сони вероятно ще изкарат нова 7-ца, ако искаш най-доброто въобще изчакай 5-6 месеца. Ако си ок с нещата дето сега са на пазара и ОМ-Д те кефи много вземи го, няма да сбъркаш, прави хубави снимки има поносими обективи. Единствен проблем е че ще дадеш повече пари за по-малко апарат



Публикацията е редактирана (25-04-13 22:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: nevermess   
Дата:   25-04-13 22:54

vanquished да сравняваш APS-C камера с ФФ за снимки при ниска осветенеост е меко казано смешно.... И пак казах ако качеството е целта теглото е оправдано, ако иска леко има и турбо сапунерки като Сони RX 100.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: victory13   
Дата:   25-04-13 23:07

смешно е верно [smilie18] ... би ли споделил за кои модели говориш обаче [smilie8]
щото аз си гледам снимките от "low light, no light king"-а и сегашната ми камера, дето е като на vanquished, и знаеш ли какво... сравняват се [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: hotsnail   
Дата:   25-04-13 23:26

Вижте ОП си търси извинение да даде 2500 за безогледален от Олимпус.

Другата дискусия е безсмислена - кое било хубаво, кои три обектива, каква марка презервативи...това не е тема на дискусията.

Човека се вижда как отива в далечен непознат град, вади класическия апарат от прекрасна кожена чантичка. Колежката леко хлъцва и въздиша в стил FreeX TV. Човека развърта апарата и разковава стотици снимки стил Бресон или поне Garry Winogrand. Колежката и се подкосяват краката и той майсторски улавя няколко портрета с незаменимия 75/1.8, коиот продава по 10 бона парчето на vogue. Вечерта от кръчмата където пийва шампанско и хапва гъщи дроп ОП пуска от телефона си директно във форума стрийт кадрите и лепи 1-ва страница за седмица и 1000 точки Б с всяка 3-та снимка.

Да не му трошим хатъра! Пуснете хубави стрийт фотки или леко арт от разни големи и известни градове снимани с OM-D, да има оправдание пред съвестта, жената и кредитната карта за покупката си.

Само не разбирам защо темата не се казва - "Искам О-МД!!! Кажете поне 30 причини, да го купя"



Публикацията е редактирана (25-04-13 23:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: vanquished   
Дата:   25-04-13 23:36

nevermess ,смешно да оценяваш камери с които не си боравил и второ RX100 не е турбо сапунер .

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: hotsnail   
Дата:   25-04-13 23:46

@vanquished @victory какво значение има? Човека не е пипал модерен кроп апарат и пише глупости. Той и Д600 вероятно само по тестове е гледал...да по-хубав е от кропка Д600 сигурно с 1 стоп или дори 2...ама какво от това? С обектив си е килце и в малка чанта не влиза. До исо 1600 или дори 3200 малката камера вади идентични резултати. Един 50/1.8 прави страхотни портрети. Пък ако е 1.2 като бъдещото фуджи, въобще няма и какво да искаш повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: sthbg   
Дата:   25-04-13 23:50

hotsnail, само да вметна, че колежката не я измислих аз и че никъде не съм казал, че искам OM-D M5. Просто очаквах да се появи поне някой фен на марката, но явно са измрели през годините, за разлика на тези от NEX-a.

Признавам ти обаче за развинтената фантазия - майстор на късия разказ си [smile]

А за Fuji-to - определено ще отпадне по ред причини.



Публикацията е редактирана (25-04-13 23:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: vanquished   
Дата:   26-04-13 00:06

Аз да питам само -темата не е сериозна и с намерение да с е купува нещо,нали? Защото първият пост е само теоритичен. Пък и като изтъпаниш един ФФ срещу кропки ясно е ,че ще вземе предимство. Аз стигнах до извода,че всеки ще вземе на командировка,каквото си иска...

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: hotsnail   
Дата:   26-04-13 00:11

sthbg събрах в едно писаниците на глупости в темата, не се засягай.

Предложението за бира все още важи.....пиши на ЛС ако искаш [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: sthbg   
Дата:   26-04-13 00:17

vanquished написа:

> Аз да питам само -темата не е
> сериозна и с намерение да с е
> купува нещо,нали? Защото първият
> пост е само теоритичен. Пък и като
> изтъпаниш един ФФ срещу кропки
> ясно е ,че ще вземе предимство. Аз
> стигнах до извода,че всеки ще
> вземе на командировка,каквото си
> иска...

Ами не съм убеден, че ще всеки би взел FF - тежи си, особено ако има и повечко стъкла към него. Просто пуснах темата от Интерес кой с какво отива на такива дестинации, чийто цел не е фотосесия. Но hotsnail превзе форума с напътствия към NEX - харесва си го човека явно и му е фен.



Публикацията е редактирана (26-04-13 00:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: vanquished   
Дата:   26-04-13 00:27

Като не искаш Фуджи ще вземеш Некс като не искаш Некс взимаш ОМД. Кроп ДСЛР не дава предимство пред безогледалките в случая,сори. ФФ-а си има достойнствата естествено.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: nevermess   
Дата:   26-04-13 00:28

vanquished X-E1 не съм пипал, но сравнения в нета бол. Смешно е да сравняваш APS-C с ФФ от едно поколение. Дори Охлюва признава, че ФФ е по-добър с един два стопа , а това е сериозно признание [smilie5] . Ако закачиш на ФФ и 50 1.4 или 50 1.2 разликата става и по-голяма. Виж за теглото не споря тегаво си е.....

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: vanquished   
Дата:   26-04-13 00:45

Направо двайсет стопа...

http://www.imaging-resource.com/PRODS/fuji-x-e1/FULLRES/XE1INBI06400.HTM


http://www.imaging-resource.com/PRODS/sony-rx1/FULLRES/RX1INBI06400.HTM


http://www.imaging-resource.com/PRODS/nikon-d600/FULLRES/D600INBI06400.HTM

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: hotsnail   
Дата:   26-04-13 00:52

@nevermess аз съм силно субективен относно Д600 [smilie18] [smilie18] [smilie18] в най-положителен смисъл. Дори гледам да се ограничавам да го хваля по-малко, щото има хора, дето си харесват Д800 повече....

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: nevermess   
Дата:   26-04-13 01:06

vanquished погледни exposure time на снимките на фуджи-то и никона. Други хора отдавна са го забелязали:

-And secondly, static tests like this are pretty useless, unless the provider of the test also clearly states what the exposures were.
When I tested the X-pro, I needed TWICE the exposure time of the D800 to get the ISO6400 images equal. That means that when Fuji say ISO6400, they really mean ISO3200. I shot the D800 at 1/100s F4.0, and the Fuji at 1/50s F4.0, and then the images looked equal.

I don't have the raw images here, but IR arrived at the same conclusion. These two images both have 1/200s exposures at F4.0 in static lighting conditions:
http://www.imaging-resource.com/PRODS/fuji-x-pro1/FULLRES/XPRO1INBI12800.HTM
and
http://www.imaging-resource.com/PRODS/nikon-d600/FULLRES/D600INBI06400.HTM

Форума, където за разнищили/сравнили апаратите:

http://www.fredmiranda.com/forum/topic/1164342




Публикацията е редактирана (26-04-13 01:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: vanquished   
Дата:   26-04-13 08:14

1/160 не е два пъти 1/200,за 1/3 стоп да се хващаш е дребнаво. Разликата в исото е минимална, а ФФ не е панацея особено,ако си мислиш че като хванеш ФФ и вече си бог-фотограф.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: nevermess   
Дата:   26-04-13 09:29

vanquished не е 1/160, а е 1/120, хората са ти дали снимки да сравниш при еднаква експозиция каква е разликата и разлика ИМА (не малка според мен). Дали си струва парите тази разлика е друг въпрос. Както можеш да погледнеш като правило при високо исо X-E1 прави почти двойно по-дълга експозиция.....
Не твърдя, че X-E1 е лоша камера, напротив ама като видя изказвания "моето (в тоя случай фуджи) е най-доброто" и то от ФФ или средия формат смисъл няма..... Размерът винаги има значение [smilie5] питай жените....

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   26-04-13 09:35

Никога повече не бих си помислил да помъкна ДСЛР със съответните му панаири там. С безогледалката си е супер.
Въпреки, че човек е добре да не казва "никога"[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: vanquished   
Дата:   26-04-13 09:42

Никъде не съм казал,че е най-доброто ;)Дадох го за пример. Мога да го дам и с Некс6 ,който нямам. ДСЛР съм имал и предимство пред безогледалките не съм видял .

Ето ти един пример на исо5000 ...ако си мислиш,че високото исо е най-голямото предимство на ФФ,жалко.


http://www.alphaforum.net/forum/download/file.php?id=7332&mode=view.jpeg


Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   26-04-13 10:01

Нормално е ФФ матрица да докарва малко по-висока скорост в сравнение с по-малка матрица на едно и също ИСО и бленда. Все пак голямата матрица има по-голяма площ и поема повече светлина на единица площ



Публикацията е редактирана (26-04-13 10:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: vanquished   
Дата:   26-04-13 10:04

Остави,хората си мислят,че ще направят по-добра снимка ,ако имат предимство от 1 стоп в исото...светлината няма значение,явно.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   26-04-13 10:10

Сегашните матрици така са ги изпилили от към високо ИСО, че бизнесът със светкавици направо умря[smilie18]
Спор за шум при високото ИСО според мен е останал някъде назад в миналото, хрупащ тъжно нафталин и лавандула[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: vanquished   
Дата:   26-04-13 10:10

[smilie18] хруп-хруп...

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: Jankoff   
Дата:   26-04-13 10:27

Хи-хи-хи, че се изкефих на това на Hotsnail: "Човека ... вади класическия апарат от прекрасна кожена чантичка. Колежката леко хлъцва и въздиша в стил FreeX TV. Човека развърта апарата и разковава стотици снимки стил Бресон или поне Garry Winogrand. Колежката и се подкосяват краката и той майсторски улавя няколко портрета с незаменимия 75/1.8, коиот продава по 10 бона парчето на vogue."
[thankyou] [beer]
Сега сериозно - Olympus EM5 е адски нереално скъп, а има по-слаб сензор от Olympus EPM2. От САЩ EPM2 излиза под 700 лв., коква му се визьор - и заспива. Ама не визьор за 400 лв. от синтезо-павилиони, ами за 130 евро от Германия.
Някой все се опитва да те ебава, особено в БълХария - щото мнозина гледат от политбоклуците.
Е, остава и да има балъци - и има, много.
Ама фотографските среди са интелигентни, не са като общата архипроста популация.
Йес! Бясно се изкефих!

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: nevermess   
Дата:   26-04-13 12:03

[cool] undefined



Публикацията е редактирана (26-04-13 12:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   26-04-13 12:18

Е аз не съм казал обратното. Точно напротив дори. Аз самия си плякам с безогледалка в момента, нямам светкавица и ИСО-то ми е винаги на авто. Дори не знам снимките ми на какви иса излизат, но не ме е дразнил шум.
Ама не виждам, ако става въпрос само за ниска осветеност, какво пък чак предимство ще ти даде един фф в това, което не може да ти даде и безогледалка или пък кроп[smilie11]. Огледалките си тръгнаха в началото като допълващи системи към мераклии с дслр-и. И си бяха откровен компромис. Последните обаче - оли мо-д 5 и фуджитата и некс 6 и 7 са си направо пълноценни, дори смея да кажа, че слагат в джоба си по екстри и функционалност нисък и среден клас кропнати дслр-и. На некс 6 и 7 имаш дори микроаджъстмънт, когато и ползваш с обективи за огледална системам некс 6 има wifi. Фуджито процесва RAW и можеш да го едитваш направо в апарата, олито е непромокаемо. И обективи им напускаха за тея апарати напоследък. И най-важното- забравяш за щуротии като фронт и бек фокус, прахоляк във визьора, лесно се борави с всякакви ръчнофокусни.



Публикацията е редактирана (26-04-13 12:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: karan4o   
Дата:   26-04-13 12:38

Горещата черупка пак е номер едно в изказванията си!!!
Некс, некс, некс, всичко е некс, кекс без яйца, с яйца, както го искаш!

Специално за човека, който се интересува от малка камера.
Едни реални тестове, правени РЕАЛНО в реални условия ( в къщи ) с две напълно реални камери 5Дм2 + 24-70/2,8 и Ом-Д + 25/1,4
100% кропове

200исо

https://dl.dropboxusercontent.com/u/5826485/OlyE-M5/5DvsE-M5/iso200%40100%25.jpg



1600 исо

https://dl.dropboxusercontent.com/u/5826485/OlyE-M5/5DvsE-M5/iso1600.jpg



6400 исо

https://dl.dropboxusercontent.com/u/5826485/OlyE-M5/5DvsE-M5/iso6400%40100%25.jpg



Нека сега човекът гледа и си прецени, а не да слуша на охлюва заучените фрази.
По отношение на 75/1,8 - Кексовете няма да имат никога толкова остър и добър обектив. По отношение на стабилизацията кексовете нямат такава стабилизация, ама те имат ли въобще. Ом-Д има уникална стабилизация, с която снимаш неподвижни обекти съвсем спокойно на скорости от 1/5.

Откакто се разделих с фулфрейм техниката ми и за миг не ми е липсвала до момента!

Охлюв, вземи се стегни и стига си писал постоянно едни и същи приказки във всяка тема.
"Некс е велик и друго няма!"
Съвземи се момче!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: mitku   
Дата:   26-04-13 12:43

Аз бих избрал:
Nikon D7100 + Nikkor 17-35/2.8 (с който сигурно ще са ми над 90% от снимките, както са си ми и в момента [smilie3] ) + Nikkor 35/1.8 (за "тъмници") + Nikkor 70-200/4 VR (за "зор-заман" ако ми дотрябва дълго или макро)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   26-04-13 12:47

Каранчо- караманчо нексовете не случайно нямат вградена стабилизация, защото целта е да се ползват колкото за снимки, толкова и за видео. А както всички знаем оптичната стабилизация е много по-удачна при видеото, отколкото матричната. Абе топ безогледалките в момента и на оли и на фуджи и на сони са си на едно ниво. Ся да кажеш, че някоя от тях е най- няма как. Всяка си има предимствата и недостатъците.
Каранчо, никога не казвай "никога", че току виж утре изкарали АФ цайс за некс 85/1.4 или 1.8 и съм сигурен, че хем ще бъде по-добър от тоя 75/1.8, хем може и да е по-евтин, че много скъпа тая 75-ца, хем ще радва повече бокефетишистите заради по-голямата матрица на кекса, които май са 95% от фотоюзърите по света[smilie3]
Недей се пеняви толкоз, като стане въпрос за сони, щи излезе стресница



Публикацията е редактирана (26-04-13 12:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: karan4o   
Дата:   26-04-13 12:55

Стабилизацията на Ом-Д е прекрасна за видео, знаят го всички, които са пробвали. Все едно снимаш от статив, само че го правиш от ръка. Имам много примери, както и да е... Само тази стабилизация дава две крачки предимство на м4/3 пред кекс манията.
Аз не се пенява, а показвам реални примери, пеняват се други, които само приказват.
За Цайса - може и да изкарат, едва ли ще е по-дбър, а затова дали ще бъде по-евтин - много добре знаеш, че няма как да стане [smilie3]
Не ми дреме за Сони, мони и тем подобни. Просто обаче никой не гледа реално на нещата, а само приказва.
Достатъчно техника ми е минала през ръцете и достатъчно РЕАЛНИ тестове съм направил, за да има, какво да покажа, а не само да говоря.

Със здраве!

П.с.
"Абе топ безогледалките в момента и на оли и на фуджи и на сони са си на едно ниво. Ся да кажеш, че някоя от тях е най- няма как. Всяка си има предимствата и недостатъците"

Съгласен съм с ето това [smilie24]



Публикацията е редактирана (26-04-13 12:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   26-04-13 13:03

една крачка, две крачки- значи аз съм тук. Тестове не правя, щото не обичам да се занимавам с глупости (нищо, че точно в момента това правя пишейки тук), мен ми е кеф да си снимам. Пробвах олито преди да си взема некса- накрая все пак некс си взех, олито не ми хареса по много СУБЕКТИВНИ причини. И точно субективността стопи твоите две крачки предимство на олимпуса[smilie3]
От мерене на пишки, могат отзад да ти излязат пришки !- е казал народът (не го е казал, бе, сам си го измислих [smilie18] )
[beer]



Публикацията е редактирана (26-04-13 13:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: karan4o   
Дата:   26-04-13 13:11

Ми снимай си де, някой да те е спирал [smilie11]
Само че, вместо да се опитваш по някакъв начин да се майтапиш, недей, няма смисъл.
Както си снимаш, така можеш да отидеш до някой магазин и след като вече разбра за стабилизацията на Олимпус, можеш да пробваш пак, защото съм почти сигурен, че тя не е влязла в полезрението ти, като си пробвал и субективно си решил да си купиш Кекс.
Не че Некс не е хубав, но предпочитам перфектна стабилизация, както при снимки, така и при видео, също така съвършени стъкла, остри, като бръснач още от най-отворена бленда без мазане по ъглите, добра ергономия и съотношение тяло-обектив пред...

... пред АПС-Ц матрица и...

... ами май няма друго [smilie8]

П.с.
Ааа излъгах, има по-добър визьор [smilie3]



Публикацията е редактирана (26-04-13 13:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   26-04-13 13:25

Виж сега, нещо не можеш да ме разбереш, ми се струва. Ще опитам по друг начин. Твоите нужди, виждания, вкус, стил на снимане, нямат нищо общо с моите, или с поне на половината от тук участващите в темата, както и обратното.Това се нарича СУБЕКТИВНОСТ. СУБЕКТИВНОСТ, е нещо, което поставя олимпусът ти в ТВОЯТА глава на две крачки пред останалите фотоапарати. Но СУБЕКТИВНОСТТА поставя същия този олимпус в главата на някой ДРУГ юзър, на опашката на коня. Сега разбра ли ме вече правилно?

Стабилизацията е нещо, на което държа, защото съм й свикнал като даденост, след като съм имал два ДСЛР-а на сони преди некса и е нещо, което винаги съм изтъквал като предимство на сони. И поради тази причина, наличните ми обективи за некс (три на брой засега) са с оптична стабилизация и по никакъв начин не ми е проблем, че самото тяло няма вградена стабилизация. И вместо да разправяш, че и вградената върши работа при видео, което е така, попитай някой оператор, защо все пак предпочита оптична. Или пък се поразрови в интернет.
И не си мисли, че ти ако оня ден си разбрал, че този олимпус има стабилизация и другите са паднали от марс по същия начин[smilie3] [beer]



Публикацията е редактирана (26-04-13 13:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: karan4o   
Дата:   26-04-13 13:26

Поздрави от Олимпус и малките матрици!

75/1,8 на 1,8

https://dl.dropboxusercontent.com/u/6898577/P3240190.jpg



75/1,8 на 1,8 и 1000исо

https://dl.dropboxusercontent.com/u/6898577/%D0%99%D0%BE%D0%B0%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D0%BA%


Тук пък 25/1,4 на 1,4

https://dl.dropboxusercontent.com/u/6898577/1362836214_P3030095-bw.jpg



Смисъл повече няма да пиша. Аз така или иначе рядко пиша в такива теми, но просто имаше питане, защо никой не казва нищо за Ом-Д. Ами ето казах нещо.
Дали съм паднал от Марс или не, това няма никакво значение.
Нека човекът си купи, каквото му харесва!
Идеята ми беше, че не е добре да се приказват само заучени фрази, а да се гледа по-реално на нещата. Дадох реални примери на камерата, както рамо до рамо с ФФ, така и от живота :)

Поздрави и весели празници!



Публикацията е редактирана (26-04-13 13:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: vanquished   
Дата:   26-04-13 14:42

Сравнението между МД2 и ОМД за исо доказа,че съм прав. А по принцип се води,че Фуджи X носи още повече на шум.

karan4o ,благодаря за примерите.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: victory13   
Дата:   26-04-13 18:31

[smilie18] швейдЪТ /от "онази" тема/ и nevermess откриха физиката [cool]

имало смисъл от тази тема [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: nevermess   
Дата:   26-04-13 19:12

victory13 ква физика те нали са сравними X-E1 и ФФ [smilie5] .

Разлика няма и X-E1, в частност твоята бройка, да не се бърка с обикновенният средностатически X-E1, е сравним с всеки съвремен ФФ [cool] . Хората дето са си взели/ползват ФФ са се преебали жестоко, че не са открили X-E1, в частност твоята конкретна бройка [smilie5]. Сега ще трябва да превеждам на всички онези "глупаци" от онзи форум, в онази тема да разберат, колко дълбоко се заблуждават [smilie21] .



Публикацията е редактирана (26-04-13 19:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   26-04-13 19:27

Е признай, че малко се поизложи със скоростите и исо-то с това сравнение между никона и фуджито[beer]



Публикацията е редактирана (26-04-13 19:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: nevermess   
Дата:   26-04-13 19:42

fast_eyebrow сравнението е изложено в "онази" тема в "онзи" форум. Ако искаш прочети я.... И да скороста има значение.....
Не твърдя, че разбирам ама аз дигам исото основно като/когато не ми достига скорост. Сигурен съм, че истинските фотографи (не такива като мене) дигат исото водени от други подбуди.....



Публикацията е редактирана (26-04-13 19:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   26-04-13 20:00

Е кой е казал, че скоростта няма значение, ама ко му се плашиш толкоз на исото?

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: hotsnail   
Дата:   26-04-13 20:05

каран4о благодаря че си писал за Олимпус-а!

От писаното става ясно че всичко което написах е 100% истина и няма никакъв повод човек да даде 2500 лева за олимпус.

Стабилизация имат почти всички обективи за NEX и хем имат стабилизация хем са по-добри хем и по-евтини....еми какво да говорим

Да 75/1.8 е много готин. Сони са обещали теле обектив ама са си годинка след м43 в обективите и това понякога си личи. 50/1.8 никак не е лош де


https://lh3.googleusercontent.com/-iztglK8fYhg/UJQrnjncaiI/AAAAAAAASv0/2WrJrTOtYRA/s1005/DSC06806_cr


НО....85/1.4 си имах за НЕКС и съм снимал с него та....какво да сравняваме


https://lh4.googleusercontent.com/-HOkuMg8buZU/UAHnE5PfiBI/AAAAAAAAQ7A/kalZYNbOkfY/w600-h900/DSC0276


Та по мойте критерии тоя 75/1.8....снимайте си него и си мислете че имате фотоапарат...явно не е така ама

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: victory13   
Дата:   26-04-13 21:23

ау... от злобничкия отговор на младежа става ясно че не прави разлика между 12,5мм и 8,75мм... което е много жалко [smilie11]
и тази разлика не е само в моя апарат, а във всички [smilie5]
относно това какво "пишело" в нета, ако приемаш всичко написано за чиста монета, рано или късно жалиш жестоко... все пак полагай и малко усилия да осмисляш писанията [cool]... пожелавам ти да разкриеш колкото се може по-рано тази истина, та да не жалиш нивга [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: karan4o   
Дата:   26-04-13 21:32

Охлюве, охлювееее, няма да се оправиш никога [smilie18]
Няма значение, твоя воля!
От примерите, които си дал виждам само, че остротата я няма и то се вижда с просто око, макар и при тази малка картинка [smilie3]

75-цата, ако беше за Сони, щеше да си написал втора Илиада за нея, но това е друг въпрос [smilie3]
Аз не съм тръгнал да казвам, че Некс е зле, както принципно ти винаги говориш за другите, особено за м4/3. Идеята ми е, че Ом-Д е страхотна камера, която си струва напълно. Некс, кекс и каквото и да е, не са по-лоши. Както по-горе казаха, всичко е субективно.
Снимай си с Некса и продължавай да се изказваш така. Ти си знаеш, ясно е, че няма да се промениш, а мен не ми дреме...
... аз се забавлявам и мисля, че който иска...

... вижда!

Поздрави и на слука!
[beer]



Публикацията е редактирана (26-04-13 21:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: qpalzm   
Дата:   26-04-13 21:46

;Стабилизация имат почти всички обективи за NEX и хем имат стабилизация хем са по-добри хем и по-евтини....еми какво да говорим;-хахааха човече кой ти плаща да пишеш тея неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   26-04-13 21:53

qpalzm

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: qpalzm   
Дата:   26-04-13 22:02

Аз на ДХО не вярвам много много...Изкарват камери с 14 стопа динамичен обхват.Иначе е ВЪЗМОЖНО някой обективи да са по-добри(цайса)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: hotsnail   
Дата:   26-04-13 22:22

50-цата и 35-цата и цайса 24 и дори 16мм-ия не са зле. 16мм-ия е супер остър в около 70% от кадъра - към ъглите става много мек на 2.8 ама на 5.6 по целия кадър е добре. (сходно със стария олимпуски 17/2.8мм, само дето олимпуса е леко мек по целия кадър на 2.8)

Иначе за обективите и това сравнение е интересно - обектив за 1500 лева срещу такъв за 2600 лева....какво да коментирам..евтини и компактни обективи за м43....да да...и качествени....да да

А 13-те стопа ги има на NEX-7 и на ОМ-Д между другото. Мисля че са съвсем реални на базово исо.



Публикацията е редактирана (26-04-13 22:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: karan4o   
Дата:   26-04-13 22:22

Те ДхО дават втората версия на 70-200/2,8 ИС, че едва ли не е посредствен обектив. Бях пускал тема за това.
Майтапчии са понякога, признавам [smilie18]
Тези тестове не са коректни и вие добре го знаете. Сравняват широки обективи с камери едната, от които е с 24мп другата с 16мп. Съвсем нормално е да са в полза на 24-те мп. Ако ги сравним при равни мегапиксели нещата ще се обърнат моментално. За последно го пиша - НЯМА ЗНАЧЕНИЕ!

Понеже идва най-светлият християнски празник Възкресение Христово, а тази година веднага след това е друг хубав празник, почитаме св. вмчк Георги Победоносец, та затова пускам една снимка на параклиса на Свети Георги, който се намира на отсрещния хълм до нашия манастир на Света Гора.

Снимката е пълен размер, снимана от двора на манастира със 75/1,8 на най-отворена бленда, на слънце от около 200-300м.

Пускам линк отдолу, защото се затормозява сървърът.

На мен това качество ми стига!

Поздрави на всички и светли празници!



Публикацията е редактирана (26-04-13 22:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: hotsnail   
Дата:   26-04-13 22:33

Да добавим още мекици


https://lh6.googleusercontent.com/-MXiWKLpN27U/UAMu9RBjegI/AAAAAAAAQ8Q/RR9VGcOPCJU/w600-h900/maria.j


А ето и кропче 100% от бленда 1.4 (фокуса е дълбок около 2-3мм и познай къде е горе долу) От друга снимка е не тази по-горе - снимката хваща раменете и главата и доста място свободно ....има я в профила ми


http://karaatanasov.info/pics/eye.jpg




Публикацията е редактирана (26-04-13 22:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: karan4o   
Дата:   26-04-13 22:34

Хотснейл, не се излагай човек :)
Ти явно не си виждал остър обектив [smilie8]


https://dl.dropboxusercontent.com/u/6898577/P3280495_v1small.jpg



За сваляне в пълен размер
https://dl.dropboxusercontent.com/u/6898577/P3280495_v1.JPEG


Конвертирана е през Фото нинджа.



Публикацията е редактирана (26-04-13 22:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: victory13   
Дата:   26-04-13 22:39

аааа... не е честно да ползваш този софтуер [beer]

можеш да споделиш още впечатления... може и на лични [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: hotsnail   
Дата:   26-04-13 22:40

какво илюстрира снимката на манастира? Утре ще водя щерката на един та да направя и аз конкурентна фотка?

А тука един пример за малката динамика на сензорите на безогледалните. При Оли и Сони е едно и също и мнгоо много добро сравнено със всички други.

(За незапознатите - слънцето е в кадър горе в дясно)


https://photo-forum.net/static/site_pics/116/1349622927_DSC04344-ff.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: karan4o   
Дата:   26-04-13 22:43

Направи!
На най-отворена бленда с любимата ти 50-ца от 200м примерно, че и на мен ще ми е интересно, какво ще покажеш!

100

[beer]

П.с.
Софтуерът е страхотен! Разучавам го и съм все по-доволен. Благодарение на Иван_А стигнах до него, за което му благодаря от сърце!



Публикацията е редактирана (26-04-13 22:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: victory13   
Дата:   26-04-13 22:43

[smilie18] е изгаси светкавицата вдясно де [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: hotsnail   
Дата:   26-04-13 22:53

victory зимай диапозитивния филм и пускай колкото искаш светкавици и докарай подобна визия....

Иначе за тая снимка с 1.8 бленда освен прекрасната острота което е факт ясно се вижда нефелноста на дребния сензор. Няма грам контрол на дълбочината дори със 75/1.8...какво да му коментирам 75/1.8 е обектив за портрети...

ПП Другото е че олимпус винаги са вадили супер много детайл. Понякога за сметка на други неща но факт - детайл има.

Иначе ясно е че в крайна сметка ако гоним детайл най-доброто е NEX-7 с цайс обектив. Ама този екземпляр няма 1.8..почва от 2.8 ама няма грам аберация за разлика от по-модерните обективи.


http://karaatanasov.info/pics/7/DSC01212_DxO.jpg




Публикацията е редактирана (26-04-13 23:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: karan4o   
Дата:   26-04-13 23:21

На мен качеството ми е достатъчно!
Имам сравнения с Марк 2, с Марк 3. Фулфреймът е по-добър в микроконтраста и в микродетайла, гледайки на 100%. Разлика има, но не е съществена и каквато беше едно време, а все пак говоря за сравнение с ФФ. Ако говорим за принтове, там разликата ще се види сигурно на 1м и нагоре разпечатки. До 60/40 разлика няма.
Така е и с другите системи. Всичко е сходно. Едни са по-добри в едно, други в друго. Само си чешем езиците, а техниката отдавна ни дава повече от това, което заслужаваме.

За момента съм предоволен от системата. Малки и супер качествени стъкла, малки светкавици с WiFi контрол, много добре изработено тяло... и всичко това в една чантичка, тежащо не повече от 2кг.
Преди мъкнех по 10кг... стига ми!

[beer]



Публикацията е редактирана (26-04-13 23:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: hotsnail   
Дата:   26-04-13 23:25

Тука си прав. Олимпусите вадят пре-достатъчно детайл, с шума също проблема е решен. Така че ако плиткия фокус не е фетишистка цел както е при мен...системата дава доста. В момента нямаше да е зле ОМ-Д-то да го смъкнат на 1800 лева...или да пуснат E-P5 с визьор и новия сензор да конкурира NEX-6....просто имат дупка в тоя интересен сегмент на сравнително пълноценни апарати

Новия Панасоник дето сега имаше ревю е интересен. При панасоник ме дразни цветопредаването. Олимпус и Сони се справят доста по-добре.

ПП Така де в сегмента под nex-6 моделите са напълно конкурентни и избора НЕКС или ПЕН е много труден....E-PM2 или 3N...3N e малко по-нов, ама E-PM3 като излезе на есен ще се обърнат нещата баш преди коледа.....При НЕКС-7 или ОМ-Д пак избора е според какво имаш в торбата или по ти хареса на външен вид и някои малки разлики Wifi и ретро вид или повече резолюция и повече контролни колелца...



Публикацията е редактирана (26-04-13 23:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   26-04-13 23:57

От всичко е жалко, че никон и канон не се включиха по-адекватно в този мармалад. Явно решиха, че не им е приоритет тази линия. И разбираемо, де, имат най-високи пазарни дялове в дслр линията. Друго си е, когато повече стомни наливат в мелницата[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   26-04-13 23:59

офтопик: Абе откак пиша в тая тема виждам ръст на рейтинга на снимките ми[smilie18]

Които и да сте, дето сте гласували, сте луди, но мерси![thankyou] [beer]



Публикацията е редактирана (27-04-13 00:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: emo1   
Дата:   27-04-13 00:05

Що се карате за сапунери, не е ли да ти хлопне огледалото не си заслужава! [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-04-13 00:09

А най-добре е да ти хлопне дъската[smilie21]

За лайка нищо не казахме. Що тъй не я препоръчахме?[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: hotsnail   
Дата:   27-04-13 00:11

емо1 вземи си стар некс-5 пляка по яко от огледало. [smilie18] [smilie18]

За допълнителен кеф новите нексове (поне 7 и 6) имат опция за звучен затвор - плякат като гилотината на Мария Антоанета - Шляяяк, Шляяяк все едно ти резва тиквата. За щастие нормалния им режим е доста по приемлив

ПП Аз се надявам до 1 или 2 години на изцяло електронен затвор.



Публикацията е редактирана (27-04-13 00:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: emo1   
Дата:   27-04-13 00:16

Лелеее, как се палите веднага! [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: emo1   
Дата:   27-04-13 00:34

Да не бъда обвинен във спамер си признавам че не съм пипал безогледалка, имам обаче навик да разглеждам кадри и съм със добро зрение, което не е необходимо да видя че новите Sigma DP1 Merrill избиват зъбите със качество на всички Нексове, Пенове, Лумикси, НХове и така нататък сапунери със сменяеми бурканчета от бебешко пюре!
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: hotsnail   
Дата:   27-04-13 00:47

emo избиват зъби и на всички ДСЛР-и в едно единствено отношение - Резолюция. От тук насетне издишат по всички параграфи.

Ако бяха толкова добри Сигма защо Д7100 и 7Д и сигурно А77 се продават в пъти повече от DP1???

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: emo1   
Дата:   27-04-13 01:08

hotsnail, убеден съм че не е само резолюцията и сам знаеш че една гола матрица не прави фотоапарата, има други други важни компоненти(за жалост при Сигмата май малко издишат) и да не забравяме рекламата.
За мен е важен крайния резултат и той е във полза на DP1 при добре осветени обекти и за командировка е подходящ от гледна точка на качеството и компактност, обичам да катеря планини и съм сигурен че това е моят апарат за този вид снимане.


Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: hotsnail   
Дата:   27-04-13 01:12

А несъмнено си има свое място Сигма. Просто имат още доста работа...

Сега доколкото ги следя Сони имат много патенти на тема три слойни сензори...дали ще видим изненада ...ще е интересно и за Никон и Пентакс и Олимпус. Канон също мисля че имат напредък в тая област.

А Сигма са в 43 стандарта т.е. може и те да изкарат изненадата

Не знам за командиревки....аз не се кефя мнгоо на картичките ...макар това да се получава в крайна сметка. Снимките на колеги роднини и познати имат повече стойност де [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: vth41   
Дата:   27-04-13 07:46

hotsnail:
"...В момента нямаше да е зле ОМ-Д-то да го смъкнат на 1800 лева..."


Ами той отдавна е толкова в синтезиса [smilie3]



Публикацията е редактирана (27-04-13 07:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: hotsnail   
Дата:   27-04-13 08:13

2200 с китак. ОП как ще снима без обектив.. ...по тая логика некс-6 е 1400....

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: Jankoff   
Дата:   27-04-13 08:41

"В момента нямаше да е зле ОМ-Д-то да го смъкнат на 1800 лева..." .... "Ами той отдавна е толкова в ..."

Адски, ама адски големи глупости - фотографски и търговски! Ето защо.

Olympus EPM2 има 12% по-добър резултат на ISO от Olympus EM5 (вж. в DXoMark), а EM5 струва повече от два пъти повече! Защо струва повече? Заради визьора и малко по-добрата стабилизация. Е, добре аз имам вече Olympus EPM2 с визьор, остава разликата в стабилизацията, която не е голяма. На мен Olympus EPM2 + визьор VF-3 ми излезе 935 лв. (покупки съотв. от САЩ и Германия), т.е. ДВА ПЪТИ по-малко от цената на Olympus EM5 в Бг и Германия. В Бг пък комбинацията EPM2+VF-3 се мъчат да я пробутват за 1478 лв. (Вярно, с обектив, ама кой сериозен фотограф го използва?)
Не съм още вкарал в експлоатация сладурската комбинация, но се надявам в скоро време Отговорникът за тия работи да благослови едно таквоз богоугодно дело - и да мога после да докладвам тук резултатите му.
[shtrak] [thankyou] [cool] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: vanquished   
Дата:   27-04-13 08:52

1000 кинта отгоре за дизайн ;) ,както и при Фужи за съжаление.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: hemilio   
Дата:   27-04-13 10:48

При Фуджи-не е само за дизайна [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-04-13 10:49

Както и при apple

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: hemilio   
Дата:   27-04-13 10:50

Ей кисело е гроздето ей [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-04-13 10:57

Кефя се, когато се включи някой юзър с мнение, по което личи, че е постнал без да си направи труда да прочете цялата тема[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: sthbg   
Дата:   27-04-13 12:26

написа:

> Да добавим още мекици
>

То няма никаква острота в тези очи :-(

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: sthbg   
Дата:   28-04-13 03:14

Ето линк по темата - доста обстоен:
http://www.littlebigtravelingcamera.com/?p=1624

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: Jankoff   
Дата:   28-04-13 08:12

Хи-хи-хи, тоя горе е написал нелоша статия, амаааа ....
Ами най-важното не е казал.
Че е необходимо да носиш две тела. Или дори три. Още по-добре четири. Ако може и повече - супер! [smilie5]
Ми не ми е чел темата тоя "Никога вече с едно тяло!", добре е да я прочете.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: georgivelev   
Дата:   28-04-13 10:24

В непознат град: взимам си Д700 и задължително 35/2. Ако предварително знам, че градът има малки и тесни улички (Рим) задължително и ултраширокоъгълен обектив. За Д700 нямам. Така че 35/2

85/1.4, за да си направя хубави портрети в града.
Някакъв общ зум, 70-300 примерно, или 24-120 за стрийт. Нямам такъв обектив. Така че ползвам 85/1.4 за стрийт, пък каквото стане.

Моите единствени 3 обектива, които притежавам, са 35/2, 50/1.8 и 85/1.4. От тях в непознат град най-голяма употреба показва 35/2

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   28-04-13 10:39

Аз пък мисля този път да взема само 35 мм с апарата, да видим, какво ще излезе

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: hotsnail   
Дата:   28-04-13 12:37

@georgivelev точно това е комплекта за фул фрейм!!! за мен. До сега имам само 85/1.8 де ама 50/1.8 и 35/2 предстоят. Аз бих искал и 135/2 ама по-нов модел

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: hemilio   
Дата:   28-04-13 12:39

Ей това е хората са ви го написали за пътешествие кое е най доброто и кое най лошото!!!!!



travel photography: ( that is difficult! )

Europe or Asia with focus on old towns, historic places and buildings ( also lot’s of walking )

best: Fuji X, Sony NEX, Sony RX1
worst: Full frame DSLR



Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: jivkojj   
Дата:   29-04-13 15:43

Стана ми интересно за тоя Sony RX1. Цената, която му искат започва от 2400Евро! https://photo-forum.net/joro/emoticons/EmoticonWall.gif



Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: s_dyakov   
Дата:   29-04-13 16:40

Какво стана .. нещо няма драма напоследък [smile].

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   29-04-13 17:17

Абе я кажете, къде да отида в командировка?

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: realnoncho   
Дата:   29-04-13 17:28

Бих си взел нещо с яко широко и яко дълго. В нормалния диапазон снимат всички останали.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: h_bio   
Дата:   29-04-13 17:36

fast_eyebrow, кажи какъв ти е апарата за ди ти препоръчаме дестинация [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: hotsnail   
Дата:   29-04-13 18:48

jivkojj написа:

> Стана ми интересно за тоя Sony RX1.
> Цената, която му искат започва от
> 2400Евро!
> https://photo-forum.net/joro/emoticons/EmoticonWall.gif

>

Ами просто е Лайка М9 и тялото и обектива по-отделно ги дават за поне два пъти повече пари т.е. за по малкло от 1/4 от цената получаваш прекрасен апарат.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: vanquished   
Дата:   29-04-13 18:49

И далеч по-компактен.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   29-04-13 19:00

h_bio
Скина

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: h_bio   
Дата:   29-04-13 19:16

Със скината най-много до Кокаляне [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   29-04-13 20:17

[smilie24] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: paolo_n1   
Дата:   29-04-13 21:10

Аз бих взел една свежа моделка [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   29-04-13 21:39

А да,бе! Излишни разходи само!!

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: gbrain   
Дата:   02-05-13 16:22

Д90, 55-300, 16-85 - това е минималното.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: sthbg   
Дата:   02-05-13 20:47

А ако искаш и видео да заснемеш, май NEX-а е най за предпочитане с туристическия 18-200 + 35/1.8 + 50/1.8. Че и като цена в сравнение с Fuji е в пъти по-евтино.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »