Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Колебания : коя система да избера
Автор: icarus   
Дата:   29-03-13 23:17

Здравейте,

трябва да се купува тяло и стартов обектив от базара. Цел - подарък за начинаещ (малкопрактикувал) фото-фен, студент, бъдещ дизайнер. На 19 години. Бюджет около 650 лв. Критерии - добро тяло с повече изнесени настройки, възможност за добавяне на ръчнофокусни обективи и / или нормални такива на достъпни цени от базара. Ще се снима предимно с ръчни настройки, ще се доокомплектова с обективи втора ръка ...

Колебая се между следните неща :

Пентакс К20Д (ползвам го от години) с китовия 18-55 и ръчен 50 мм. Плюсове - мога да показвам на младежа кое и как. Стари обективи на смешни цени. Ръчни настройки. Стабилизация. Минуси - по-новите обективи са по-малко разпространени.

Сони А700 (има обява за около 650 лв) с някаква Минолта обектив. Системата не я познавам, за това тяло има доста добри отзиви. Плюсове и минуси - очаквам мнения.

Сони А350 + 18-70 китов. Системата не я познавам, за това тяло има противоречиви отзиви. Плюсове и минуси - очаквам мнения.

Канон 40Д с китов 18-50 (или 55, пиша по спомен). Плюсове - доста бърз фокус, за разлика от Пентакс-а, има обективи в базара. Минуси - очаквам мнения.

Никон Д80 + китов 18-55. За Д90 явно средствата няма да стигнат. Плюсове - мотор в тялото, обективи се намират като при Канон, много положителни отзиви. Минуси - сигурно има ...

Изобщо, ако ви се наложи да препоръчате и се поставите на мое място, кое бихте избрали?

Повтарям, имам лични пристрастия към Пентакс, затова събирам всякакви мнения. Срокът ми е до сряда, 3-и април.

Ако някой ще ми предлага техника, моля, на лични.

Благодаря предварително и весели събота и неделя [beer] !


Отговори на това съобщение
 Re: Колебания : коя система да избера
Автор: boni   
Дата:   29-03-13 23:36

От всичко тези - Canon 40D.
Бърз АФ, стабилно тяло, много голям избор на обективи втора ръка.
Иначе за 650лв някой(мисля DA.FO) продаваше FUJI S5PRO, на малко кадри. Горещо препоръчвам, чудесна камера - тяло Никон Д200, уникална динамика и цветове.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебания : коя система да избера
Автор: arris   
Дата:   29-03-13 23:53

Привет

И аз съм за Канон 40д. Снимал съм с него и смея да кажа,че тялото е желязно.

За тези пари съм срещал и Пентакс к-7(с който снимам в момента) Тялото е изключително качествено.

Поздрави,
Иво.

п.с. Наздраве![beer]



Публикацията е редактирана (30-03-13 08:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Колебания : коя система да избера
Автор: slav4cho   
Дата:   29-03-13 23:59

canon-я [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Колебания : коя система да избера
Автор: mcnicko   
Дата:   30-03-13 00:01

Две ръце за Fuji S5, никонските обективи са на поносими цени, а тялото наистина е добро.

Иначе, няма да е лошо ако можеш да пипнеш моделите преди да купуваш. Ако не тези, то поне идентични на марките.

Аз избрах Пентакс заради ергономията. Обективите обаче наистина се намират по-трудно и са скъпички, освен ако не ти се ползват стари ръчни. Харесвам си системата и не бих я сменил, но не е за всеки.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебания : коя система да избера
Автор: sirkhann   
Дата:   30-03-13 00:06

S5 и аз бих отнесъл, но проблемът с това тяло са батериите... Не са Никонските и се намират много трудно.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебания : коя система да избера
Автор: pefoto01   
Дата:   30-03-13 01:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебания : коя система да избера
Автор: sirkhann   
Дата:   30-03-13 09:35

Fujifilm S5 ще има и мерене с Nikkor Ai/Ais обективи, въпреки, че с този малък визьор фокусирането е трудно. Трудно би било и на Canon 40D, но за него има матови и растерни стъкла за по-лесно фокусиране. Могат да се ползват M42 обективи с глухарче. На 40D няма контрастно фокусиране в LiveView и критична точност се постига единствено ръчно.

По-добрият вариант за мен е Sony NEX или Olympus PEN - изборът на ръчнофокусни обективи e много по-голям и работата с тях - по-лесна донякъде. Лек за носене, не се набива толкова на очи. Аз харесвам визьорите единствено за снимане на портрети, иначе кадрирането с дислпей е много по-удобно, особено за архитектура, пейзажи, натюрморт и т.н. - просто виждаш цялата картина и не е нужно да си въртиш очите, за да огледаш краищата един по един.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебания : коя система да избера
Автор: Frenchev   
Дата:   30-03-13 10:27

Като човек снимал с не малка част от горепосочените апарати, и най-вече с Canon 40d и никоните д200 и д300, Препоръчвам Никон(или фуджито). Разликата между тези модели на Никон и Канон е огромна. Все пак са различни класове ако не се лъжа.

По съвсем друг начин стоят в ръката и усещането е съвсем различно.

А никон д300 на малко повече кадри може да се намери и за около 600 лева с повече късмет. А като за начало и един китов 18-55 стига

Отговори на това съобщение
 Re: Колебания : коя система да избера
Автор: tttodorov   
Дата:   30-03-13 10:48

40d трудно излиза в базара на тази цена.... с обектив

Д80 + 18-55 + 50ка/1.8 за около 700 лева си в играта :)
Като се има впредвид и че се продават и д3000 1000д 1100д , но тях не ти ги препоръчвам :)[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Колебания : коя система да избера
Автор: Canon   
Дата:   30-03-13 11:06

Canon 40D.
Минус - няма AF микроаджъстмънт. Няма индикация в окуляра за съвпадащ фокус при ръчнофокусни - само звукова чрез "глухарче".
Плюс: Приема (с преходник и ръчно фокусиране обективи с байонет от Никон и цялата гама на М42)
По-дебел гриф (за захват) от повечето описани. Джойстик за много бърз избор на АФ точки (избираем).
Няма претрупаност и излишни бутони - за мен е плюс.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебания : коя система да избера
Автор: simbon4o   
Дата:   30-03-13 15:02

За мен най-достъпни са обективите за никон и до някъде сони.
За никон - фуджи С5 е страхотна камера, но е бавна(за всичко бавно ще е страхотна).
Д80, Д200, Д300, Д5000, Д3100 не са лоши камери също с техните си плюсове и минуси.
Сони А700 е много добро тяло!!! Останалите ... има и много странни решения, но като цяло от време на време има и смислени у добри модели. Мисля, че вече има евтино и СЛТ модели като А55, които си заслужават.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебания : коя система да избера
Автор: Stoychev   
Дата:   30-03-13 15:36

D80 + 18-70[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Колебания : коя система да избера
Автор: simbon4o   
Дата:   30-03-13 16:02

Забравих пентакс, става ако ръчните обективи са краста и забавление, но ако ще е за ръчнофокусни антики сони некс е отдавна по-евтина и по-добра алтернатива.
Пентакс са готини като тела, но от към автофокусни обективи е една от най-скъпите системи и втора ръка почти нищо няма обикновенно.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебания : коя система да избера
Автор: chrisnoch   
Дата:   30-03-13 17:48

А700 е наистина страхотно тяло, но вече доста остаряло - както и останалите модели, върху които сте умували. Аз бих Ви предложил една идея, която много хора тук ще заклеймят като "еретична", но нейсе ...
Добавете 149 лв. към бюджета и купете на младежа:
http://www.technopolis.bg/b2c/details/394809/P11050201~1/D-SLR-fotoaparat-SONY-SLT-A37K

Не бързайте да казвате "не"! Преди това си отговорете на следните въпроси:
Трябва ли му на младежа стара машина, но с магнезиево шаси? Защо му е старо тяло от "висок" клас? Няма ли да му върши повече работа съвременно тяло от "нисък" клас?
С какво е снимал досега? Ако е било "сапунерка" - преходът към SLT технологията на Сони ще е много лесен.
Защо не ново тяло с 2 год. гаранция, последно поколение сензор и модерна функционалност?
Много колеги смятат, че професионалният фотоапарат трябва да има оптичен визьор. Не съм съгласен. Електронният визьор има много предимства, които многото бутони за ръчни настройки не могат да компенсират - що се отнася до удобство и бързина.
Единствено Сони имат технология "focus peaking", която прави работата с ръчнофокусни обективи много по-лесна и прецизна.
Както отбелязаха и други колеги, обективите на Сони са на поносими цени, а и разполагате с втора ръка автофокусни обективи на Минолта, които са много добри и сравнително евтини.
Успех!


Отговори на това съобщение
 Re: Колебания : коя система да избера
Автор: Canon   
Дата:   30-03-13 17:51

Масовите китаци и 50 ф/1.8 втора ръка са еднакво евтини - по 150-170 лв при повечето фирми.

А да се изсипят в класа на 40Д апарати като Д80, Д5000, Д3100 е несериозно.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебания : коя система да избера
Автор: icarus   
Дата:   30-03-13 18:08

Сhrisnoch, защото вече няколко седмици "щрака" с моя К20 и го убеждавам, колко е по-добре да имаш контрол над всичко. Не винаги по-лесният път е правилния ... младежа е на "онези години", които създават характер, търпение и постоянство. Може би защото разсъждавам от моята 43 годишна камбанария [smile], дано не греша...

Както и да е, почти подбрах едни неща, сега трябва да "хвърлям чоп" между А700 с китак, К20Д с китак или 40Д със Сигма 18-50 "полукитак" - и трите в диапазона 600 до 720 лв (Канон-а).

Най ми е легнал на сърце Пентакса, защото разполагам с доста ръчнофокусни и младежа ще може да експериментира, жаланието му е огромно засега.

Благодаря за мненията, до вторник ще продължа да се "оглеждам", защото в сряда, 3-и, тържествено трябва да поднесем подаръка.

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Колебания : коя система да избера
Автор: mmjm   
Дата:   30-03-13 18:19

В такъв случай, не знам какво се чудиш, дарявай пентакса, познаваш го добре т.е. ще помагаш при евентуален проблем имаш и обективи.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Колебания : коя система да избера
Автор: simbon4o   
Дата:   30-03-13 18:21

Аз не бих го наказал с пентакса, понеже ако му омръзне да експериментира няма да има какво да си купи по-хубавко за малко пари. Канон - това е анти система за бедни хора!
Сонито ми се струва най-добрия избор.

ПС пред ново модерно тяло с китак, предпочитам старо евтино тяло с повечко и по-свестни обективи. 40Д има 3 пъти по-голям шанс да опука затвора на малко кадри от колкото К20-ката. Смяната на система е понякога мъчително и свързано с финансови загуби начинание затова избирайте умно :). Сонито също приема М42 и др. обективи. Сони некс се намира из базара и по 280лв...

ПС2 вече и аз се обърках :)

Отговори на това съобщение
 Re: Колебания : коя система да избера
Автор: mmjm   
Дата:   30-03-13 19:34

И това е вярно, а младежът какво мисли, или трябва да е изненада?

Отговори на това съобщение
 Re: Колебания : коя система да избера
Автор: icarus   
Дата:   30-03-13 20:35

Ще е изненада, родителите му нямат възможност ... стажант ни е от 1 година, има много хляб в него, ще му осигурим и стипендия за следването, ще работи на 4 часа ...

Отговори на това съобщение
 Re: Колебания : коя система да избера
Автор: Canon   
Дата:   30-03-13 23:09

simbon4o пак се е изхвърлил.
При евтини обективи категорично си трябва по-добро тяло.
А след колко кадъра се скапва затвора - божа работа - статистиката дава големи отклонения. Аз продадох един 40Д на над 25000 кадъра преди години. Не съм чувал след това да е ходил на ремонт.
Евтините Минолтенски обективи за Сони останаха в историята - вече не са толкова евтини - справка ebay.
Обективите М42 стават и при Пентакс.
Всъщност най-скъпата система по критерий опции/пари е Никон, следвана от Канон, Сони, Пентакс. Говорим за средния клас (40Д), не за трагични недоразумения от ентри левъл нивото, наричани DSLR.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебания : коя система да избера
Автор: hotsnail   
Дата:   30-03-13 23:29

Canon написа:
> Всъщност най-скъпата система по
> критерий опции/пари е Никон,
> следвана от Канон, Сони, Пентакс.
> Говорим за средния клас (40Д), не за
> трагични недоразумения от ентри
> левъл нивото, наричани DSLR.

В Голяма грешка си!!! Никон в момента кърти като цени. Просто няма подобни неща на подобни пари другаде.

Прост пример - добра портретна система -фул фрейм + високо качествен обектив

Д600 + 85/1.8G < 4500 лева.

Няма какво да говорим. Канон дори нямат 85-ца в този клас на качество на оптиката. Имат 85/1.2 безумно скъп (по-висок клас) и 85/1.8 безумно стар и нефелен. Та ако искам добър резултат най-близкото е

5д мк3 + 85/1.2 > 7000 лева...

Може и Д7000/Д7100 да видим и пак Канон просто са цените умножени по две.

Сони няма какво да ги набъркваме. В ДСЛР бизнес А99 и А77 са ултра скъпи. Оптиката е подобна ултра скъпа. Разбира се добри са като за парите си амаа....Инак при Сони ниския сегмент е ок А580/А55 и новите им измислици, все са доста добри и имат обективи точно като за тях

ПП Дори 5д мк2 или 6Д + 135/2 пак е по-скъпо от Никончето и е под въпрос дали е конкурентно. А ако щеш и Д800 сложи и пак е по-евтино от 5д мк3

ППП Ако ще е Сони NEX-6 сега NEX-7n утре. А ако няма лев nex-5R



Публикацията е редактирана (30-03-13 23:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Колебания : коя система да избера
Автор: mcnicko   
Дата:   30-03-13 23:58

Ако К20 му е удобен и му приляга - защо не? Реално simbon4o е прав, че новите качествени стъкла са маса пари и че втора ръка пазара е тегав, но човек и с това се справя ако му е на сърце системата.

Някой ще ме наругае, но приятни Сигми и Тамрони на поносими цени с лопата да ги ринеш даже и на Пентакс байонет по магазините, че и втора ръка напоследък доста често се появяват. Ако не се вманиачава човек да си ползва само "нейтив" стъкларията проблеми няма. Два твърди пластмасови обектива вече и за пентакс има, макар и единия да е малко по-скъпичък в сравнение с каникон еквивалентите.

П.С. Каквато и да е системата - пари ще трябва да се наливат после в 99% от случаите.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебания : коя система да избера
Автор: Canon   
Дата:   31-03-13 00:43

hotsnail
Явно трябва да се срещнеш със снимащи хора, да почетеш повече из нета.
Каква е тази ниска цена, когато аз 5 до 10 ГОДИНИ съм снимал с един обектив, а чак сега Никон извадили малко по-евтин.
И двете версии G, D на Никон са по-калпави 85-те на 1.8, те са с повече хроматични аберации от евтината Канонска, която на 2.8 е 0.05! И са с по-калпаво боке. Какво да им е скъпо, като нямат качество.
6 години не могат да извадят бюджетен фулфрейм с повече от 12 МП. То си беше никонска трагедия, само и само да си продават 24МП-ния 3ДХ за 7.5 К$ (ако това го разбираш евтино)

Някои снимаме нонстоп, други чааааакат евтино и качествено от Никон.
Чакат да им изчистят бъговете на АФ системата и боклука от матриците, да си сменят лепилото на гумите.
Дори дългочакания Никон 70-200 ф4 излезе с 200 $ по-скъп от канонския си еквивалент (ИС) при съизмеримо качество, но и 8 години по-късно.
А Д800 е по-евтин, щото нито има екстрите на 5Дмк3, нито е правилно позициониран с тези 38МП.
В момента като съотношение качество/евтино ФФ тяло е 5Дмк2, а и е най-евтиното. И с най-много продажби. Не Д600.

Единственото с което Никон в момента кърти, е с гръцкия си търговец за БГ, който наистина държи добри цени. Естествено компенсира с лош сервиз.
Разрови се из форума и ще видиш.

Чакай си - от умрял писмо.

п.п. Следя ценовата политика на двете фирми от 1980. За теб не знам.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »