Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Помощ за избор на DSLR
Автор: stefiliev123   
Дата:   18-03-13 12:23

Здравейте! Снимам с oly e510 с 14-45 и 40-150, но мисля да мина на нещо по-добро. Трябва ми по-бърз автофокус за стрийт и малко за видео ще се ползва, но не ме интересува качеството на видеото. Попринцип ще се снима всичко от стрийт, портрети до пейзажи и макро :D . Спрял съм се на няколко апарата и моля за вашето мнение:
1. Canon 600d (нов) + 18-55 IS + 50mm 1.8
2. Canon 50d (употребяван) + 18-55 IS + 50mm 1.8
3. Nikon D90 (Нов) + 18-55 + 50мм 1.8

Попринцип харесвам canon повече, но мисля, че д90 е много добър и затова искам да попитам вас. Моля кажете си мнението. По-нататък ще се купуват и други обективи. Това е просто за начало.


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на DSLR
Автор: Simbon4o   
Дата:   18-03-13 13:01

От канон ще кажа само да пропускаш 500Д и 50Д!
Никона като ще е за видео се огледай за Д5100, много по-качествено видео и снимки прави от всички останали без 600Д канона и по-новите от него. Въртящия дисплей също е важен за видеото.
Ако се чудиш за снимане повече обаче, никон имат по-добра система от обективи за простолюдие. Канон освен китаците нищо друго няма да намериш евтино и качествено.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на DSLR
Автор: chrisnoch   
Дата:   18-03-13 14:08

Сега всички тук ще ме "наплюят", но аз бих предложил следното:
Щом ще сменяш изцяло системата - защо не Sony?
Nikon D90 е къде-къде по-слабо тяло от Sony a57! (ако ще е ново, пък и втора ръка) Или новият а58?
Sony a65 или a77 също са много по-добри алтернативи - ако ще купуваш втора ръка.

Бегло сравнение между Nikon D90 и Sony a57:

Nion D90 ///// Sony a57
AF: 11 / 1 кръстосана ///// 15 / 3 кръстосани
Resolution: 12.3 MP ///// 16.1 MP
Burst: 4.5 f/s ///// 12/10 f/s
Metering: 420 zones ///// 1200 zones
Video: 720 / 24 ///// 1080p / 50, 25
Video AF: contrast detect ///// phase detect
Стабилизация: в обектива ///// в тялото

Никонските обективи са сравнително евтини, но само нестабилизираните. Със Сони можеш да ползваш старите обективи на Минолта, които са по-добри и по-евтини от канонските и не отстъпват почти по нищо на никонските.
Ако ще развиваш системата и имаш достатъчно средства - цайсовите обективи превъзхождат всички останали.
Ако искаш да ползваш ръчнофокусни обективи, никонската система е "най-затворена" заради по-малкия диаметър на байонета и по-дългата работна отсечка.
Успех! :)


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на DSLR
Автор: stefiliev123   
Дата:   18-03-13 14:45

Към simbon4o: какво не харесваш в 50d? и d5100 няма вграден мотор ... следователно обективите са по-малко и по-скъпи...

към chrisnoch: не съм мислил за сони, но мисля, че е по-добре да взема никон или канон .... другия вариант е pentax k30d

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на DSLR
Автор: mcnicko   
Дата:   18-03-13 14:46

И то мен един глас за Sony A57 [smilie24] Това разбира се, ако не ти пречи електронния визьор.

Ако искаш да си различен и не те плашат цените на обективите - Пентакс.[smilie8]



Публикацията е редактирана (18-03-13 14:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на DSLR
Автор: ZENON   
Дата:   18-03-13 15:15

10та тема за едно и също!
Има търсачка, що не я пробвате?[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на DSLR
Автор: nsirakov   
Дата:   18-03-13 15:33

50д е супер апарат...

а с хакнатия фирмуеър снима и видео във фул ХД....

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на DSLR
Автор: Pavel   
Дата:   18-03-13 16:19

На 5100 не му е толкова бърз и точен фокуса при динамични сцени, имам го, за Д90 не знам, имал съм Д300, там ядове няма

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на DSLR
Автор: alsash   
Дата:   18-03-13 16:23

......Сони....не правиха ли телевизори?...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на DSLR
Автор: Simbon4o   
Дата:   18-03-13 16:28

Отговарям защо не 50Д - 50Д и 500Д са с най-гадната матрица правена от канон, за снимки си е отврат. Занимавам се с обработка на снимки и ми попадат всякакви от всякакви камери. Не е случайно, че канон спряха да ползват това недоразумение толкова бързо. Изобилие от хот пиксели, много шум и неизползваемо високо исо... много слаба матрица! Като тяло 50Д е последния истински среден клас понеже 60Д си е пластмасарник като 600Д, но по-скъп.

Относно мотора и 5100, никон имат предостатъчно обективи със мотор вече на цени, които ги няма никъде другаде по другите системи и като качество за парите си също.

Сони имат преимущество при видеото и то много силно, не се налага ползване на какъвто и да е хак софтуер, за да се снима видео със пиикинг и автофокуса е феноменален(при видео) без конкуренция все още. Проблем е огледалото, което все още го има и влошава малко картината, но съм убеден че при следващите модели на марката и то ще отпадне, мисля че при сони е бъдещето - без огледало, без оптичен визьор, без всякакви подобни отживелици. Сони също имат прилични обективи за кроп матрица на съвсем нормални цени, в това отношение канон са най-зле.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на DSLR
Автор: sauron69   
Дата:   18-03-13 16:45

Съвсем по-малко по-скъп е и Никон Д7000, помисли за него [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на DSLR
Автор: alsash   
Дата:   18-03-13 16:50

.....очакваме падане на акциите на Канон до няколко часа....и съответното за Сони...

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на DSLR
Автор: chrisnoch   
Дата:   19-03-13 00:32

alsash,
Какъв Ви е проблемът? Защо спамите с ненужни заядливи коментари?
Момчето има нужда от съвет, а Вие се лигавите!
Снимали ли сте със Сони? Ако сте - споделете опит, дайте аргументи. Ако не сте - пишете на фенките си във фейсбук, не тук!

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на DSLR
Автор: nevermess   
Дата:   19-03-13 10:44

Ако не мислиш да се развиваш като любител фотограф Сони А57 е перфектен избор. Въпреки всичко ако това е само началото Никон/Канон предлагат много повече възможности.
Пример ако ти отеснее и искаш евтин ФФ D600, 6D. По сериозна кропка D7100, очаква се от Канон новото 7D и така нататък.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на DSLR
Автор: stefiliev123   
Дата:   19-03-13 14:16

Със сигурност ще се върви напред... Затова искам канон или никон и мисля да отида в магазина и да разгледам 600д, д90 и д5100 и ще реша на място.... Мерси много на всички, ако имате други предложения пишете .. Не бързам


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на DSLR
Автор: chrisnoch   
Дата:   19-03-13 15:44

Хм, не съм съгласен, че платформата на Сони НЕ предоставя възможности за развитие - не само на любителите, но и на професионалните фотографи.
Никонианците, разбира се, ще ревнат, че оптичният визьор е задължителен за сериозна фотография, а електронният е просто детска играчка. Те даже не са пробвали що за жиотно е това EVF, защото самата идея е "кощунствена". Не съм съгласен!
600D, D90 и D5100 с нищо не превъзхождат а57, да не говорим за а65 и а77.
Вярно е, че продуктовата линия на Сони е доста по-ограничена, но затова пък моделите са по-смислено позиционирани и предлагат повече възможности в съответния клас.
Никон печелят с разумните си цени (дори и в България) и голямото разнообразие от евтини качествени обективи на вторичния пазар.
Канон, общо взето, нямат с какво да се похвалят - телата им не са нищо особено, а за обективите направо не ми се говори!
Канон и Никон свикнаха с комфортната позиция на лидери и нещо ги домързява, че и лежат на стари лаври. Сони са "новаци" (да не забравяме "наследството" от Минолта!) и са напористи, че и се стараят. Най-новите технологии са при тях - не случайно, а защото са водеща компания в професионалната техника за кино и телевизия. Е, правят и телевизори, конзоли за игри, телефони и т.н. Хайде да не бъдем пуристи (че и предубедени!), а да гледаме реалистично на ситуацията.



Публикацията е редактирана (19-03-13 15:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на DSLR
Автор: chefo1979   
Дата:   19-03-13 15:48

Ако ще се развиваш - значи ще харчиш пари в това хоби.
Съветът ми е - подбирай си обективите и се научи да контролираш светлината.
Много пъти е обсъждано, че по-добре хубави обективи на по-старо тяло (което някога е било върха на сладоледа), отколкото страхотно тяло с калпави обективи (които никога не са били свестни) - някои хора го вярват това (включително аз), други не го вярват.
Как да е - моята теза е, че едно дърто 450Д (което е превъзходен апарат) или 20/30Д в комбинация с 18-55ИС (който не харесвам, ама айде да е тук по финансови причини), 50/1.8, 70-200/4 и една китайска Йонг-(и т.н) 565ЕХ светка са прекрасна комбинация. Оттук насетне изнесени светкавици, отражатели и прочее, както смяна на 18-55 с Тамрона 17-50/2.8 и на 50/1.8 с 50/1.4 на Сигма когато намериш пари - тия ги има и за Никон, много ясно, тъй че и там си прецени.
Да не говорим, че гледах един Никон Д2х (има и Д2h на още по-ниска цена) на някакви смешни пари в базара - ей това какво невероятно тяло е, нямам думи...
Ясно е, че за някои хора това са архаични тела, но аз не съм такъв творец, че да ме спъват - 100 от 100 предпочитам Д2х пред Д5100 пък нека последният да има динамика х2 и същия АФ модул...

Милион пъти в тоя форум се изписа колко зле били на Канон сензорите, щото не можеш да опънеш +3 стопа на сенките - прецени дали ти е важно, аз лично повече от +- 0.5 гледам да не правя. Други разни хора се вайкат как 24МП не им давали възможност да кропят - имаш глава на раменете, преценявай, на мен 8МП ми стигат.

За мен Канон са избора, понеже не гледам евтините обективи, а гледам Л-ките и не гледам малките пластмасови тела, а големите магнезиеви - там съм си направил избора и в тая система мисля да се развивам (и то не е понеже не харесвам Никон, напротив, много ги харесвам, както и Оли), ти си реши кое ти е важно.

Друго, за технологиите - преди 5 години Канон мачкаха с технологии, сега Сони мачкат. След още 5 години - я камилата, я камиларя. Гледай обективите, които ти трябват - освен ако не копаеш парите, мисли в перспектива коя система повече ти пасва. За днешните високотехнологични тела утре ще говорят с насмешка, но днешните отлични обективи и утре ще си останат отлични.

Поздрави и доскоро!

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на DSLR
Автор: batzas   
Дата:   19-03-13 15:56

Чефо винаги на ниво.
В тоя ред на мисли един 12-60 дали няма да реши проблемите.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на DSLR
Автор: chefo1979   
Дата:   19-03-13 19:00

Приемам казаното без ирония...

12-60, 50/2, 35-100/2, 11-22 - това са превъзходни и прекрасни обективи... Е-510/520, Е-30, Е-3, Е-5 - отново великолепни машини...

Е-30 + 12-60 за мен е невероятна комбинация.

Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на DSLR
Автор: nevermess   
Дата:   19-03-13 23:08

chrisnoch не само има ограничен избора при Сони ами цели сегменти липсват [smilie5], като евтин Full Frame. Сони няма какво да предложи в ценовия клас на Nikon D600 и Canon 6D.... Ако човека иска да ползва и светкавицИ, Канон и Никон все още са лидери....



Публикацията е редактирана (19-03-13 23:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на DSLR
Автор: chrisnoch   
Дата:   20-03-13 02:52

nevermess,
Момчето не търси ФФ тяло, така че за какво говорим?
Но като сме започнали...
По принцип конценцията за "окастрено ФФ тяло на по-ниска цена" на мен никак не ми допада. ФФ телата са за професионалисти - разликата от 1500 - 2000 лв. е пренебрежима, а когато по-ниската цена е за сметка на функционалността, това граничи с глупостта. За какво Ви е по-евтино ФФ тяло, когато най-евтиният обектив, който може да разкрие пълните му възможности, струва повече от него? В този смисъл телата са едва ли не "консуматив" - сменяш ги едно след друго, а обективите остават.
Да, Сони в момента продават само едно ФФ тяло (а99) и то е сравнително скъпо, но пък претрепва конкуренцията с технологии, които те не са и сънували. Да избриявам ли?
Да сравнявате 6D с а99 е толкова нелепо, колкото да се пънете с някоя Дачия пред Ферари.
D600 е с много добре балансирана функционалност, но е насочено по-скоро към напреднали любители, отколкото към професионалисти.
Колкото до светкавиците - Сони поумняха и новите тела са със стандартни конектори. Така че светкавици - бол.
Можем да продулжим разговора с много повече подробности, но май не му е тука мястото.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »