Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: sky-fan   
Дата:   26-01-13 00:26

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   26-01-13 00:28

Задължително женско. С големи цици

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: blacksnoopy   
Дата:   26-01-13 00:29

21 годишно и уиски на същата възраст

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: ramdar   
Дата:   26-01-13 00:32

с хубаво дупе, и без много въпроси в красивата главица [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: sky-fan   
Дата:   26-01-13 00:35

Замислям се да сменя тялото след 2-3 месеца и се чудя първо има ли смисъл и какво би ми дало като възможности/качество на снимките новото тяло. Задължително никон, но кое?

Мисля си за Д600, но всички го описват като доста орязан от към екстри апарат. Аз едва ли ще мога да му ползвам всички функции, но чета, че повече е орязан от към видео частта.

Другите 2 варианта са ми на старо едно Д800 или да чакам новата кропка Д400/Д7100/Д9000, което излезе като модел. В момента съм с Д7000 и като цяло съм доволен от картинките, които прави. Единствено ми липсва детайл. Гледах матрицата на Д800 и там големината на пиксела е като на Д7000, 4.8 микрона или там както се мери. На Д600 е 5.8 микрона и според физиката трябва да вади по-добра картинка.

Другият интересен факт, който ме интересува е за снимане в DX режим или предполагам от 24 мп на към 16 мп. Може ли да става това и ще дава ли по-добра картинка?

Видео функциите не ме интересуват.

Запознат съм с недостатъците, като обхвата на афтофокуса и макс скорост от 1/4000. Да кажем, че не е голям проблем за моите нужди.
Днеска огледах един 5Д2 и като видях, че е само с 9 точки и си казах какво пък толкова и те са само в центъра и пак се снима.

Какво ще ме посъветвате? Знам, че доста си накупиха Д600 нека споделят опит.



Публикацията е редактирана (26-01-13 01:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: sky-fan   
Дата:   26-01-13 00:35

Ееее, събота сме вече.

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   26-01-13 00:36

[beer]



Публикацията е редактирана (26-01-13 00:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: Mogila   
Дата:   26-01-13 00:37

Ми купи си по-сериозни обективи. И набримчи шарпа в тялото на макс. Така правят някои твои колеги по тяло;)

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: pumabg   
Дата:   26-01-13 00:40

Кога надскочи техниката си бе мен, че се замисляш да я сменяш?
И Хаселблат да си купиш, по-добре няма да почнеш да снимаш, бъди сигурен в това!


Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: sky-fan   
Дата:   26-01-13 00:42

Истината е, че канон са по-добре в момента, но не ми се сменя система. Имам 2 обектива, които ми вършат идеална работа и съм доволен от тях. 24-120 и 85 1.8G.

Другата истина е, че трябва да снимам по-близко до модела ако искам детайл, но не всеки път е удачно да се навирам.

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: Mogila   
Дата:   26-01-13 00:42

Точно този твой колега визирах;) Вече му познавам снимките по прешарпването с 85% успеваемост[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: pumabg   
Дата:   26-01-13 00:49

Mogila, абе ти си мега тъпо парче бе човече..
Аз снимам в Роу и Jpeg! В Апарата обаче виждам резултата само от Jpeg.. При снимане на динамични сцени е важно да мога бързо да видя да ли съм на фокус или не.. За това и шарпа ми е на макс..
АЦР не чете тази информация.. Колко пъти да ги го пиша?
Вземи качи някоя читава снимка преди да ми подскачаш..

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: hotsnail   
Дата:   26-01-13 00:49

Човече снимай си не се кахъри. Ако имаш бол пари куи си порше, ако вече имаш вземи си Бентли, Ролс и т.н.

Ако наистина имаш много пари и искаш да ги харчиш за апарат вземи си Лайка М. Не се кахъри с тия пролетарски апарати - никон па канон....дръндерици. Лайката е класа. Ако не стигат за Лайка - Sony RX1.

Между другото едно А99 със два три Цайса компллект изкъртва всичко дето Никон и Кано мат под ръка. Е приготви 15-20 бона щото тия цайсове не ги дават без пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: sky-fan   
Дата:   26-01-13 00:49

Не виждам лошо да сменяш техниката. А прешарпването си е едно на ръка. А кой колко добре снима пък е друго на ръка. Не съм добър, уча се и не е това идеята да си показваме тук кой колко е добър. Има си конкурси, който смята, че е добър да участва. Аз не съм достигнал такова ниво още и не ме е срам да си го кажа. Както се казва питай патило, а не старило.

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   26-01-13 00:53

Видя ли, така става като пускаш сериозни теми в нощта на петък срещу събота[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: ramdar   
Дата:   26-01-13 00:56

sky-fan , не се обиждай на Пумата, просто искаше да ти каже , че D7000 си е много читав апарат.

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: sky-fan   
Дата:   26-01-13 00:57

Не се обиждам. Говорих си с него лятото по този повод, но според мен едно е да снимаш птички, където винаги ще имаш острота със зум обектив, а друго е да снимаш портрети/пейзажи с 24-70 примерно.



Публикацията е редактирана (26-01-13 09:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: Mogila   
Дата:   26-01-13 01:04

Скай фен, сигурно си забелязал, че в този форум против никон не може да се говори. Ако говориш за смяна на система ще те направят на нищо. Но да не ти пука;) Всеки е свободен да си прави кефа с каквото си иска[shtrak]

Пума, аз казвам не само че шарпа ти е на макс, а и че снимките ти са прешарпени яко. По това познавам, че са твои като ги видя. Но щом те кефи аз нямам нищо против;)

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: sonda   
Дата:   26-01-13 01:18

sky-fan Да не стане-'дадох еди си колко хиляди и па същата работа'?[smilie8] Ако имаш парици вземи най-скъпите никори,па да видиш дали няма да ти хареса резултата![smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: alcap007ne   
Дата:   26-01-13 01:40

Няма лошо щом имаш пари да набиваш. Някои се кефят на фотографията други на техниката. Ти очевидно си от вторите[smilie5] Иначе по случая тялото което търсиш е Д800Е

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: io_bs   
Дата:   26-01-13 02:18

> според мен едно е да снимаш птички, където винаги ще имаш острота с зум обектив,
> а друго е да снимаш портрети/пейзажи с 24-70 примерно.

Интересно...

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: Canon   
Дата:   26-01-13 03:04

По твоите изисквания са само Д3х и Д600 с по 24МП
Аре
http://www.ebay.co.uk/itm/NIKON-D600-24-3MP-FULL-FRAME-DIGITAL-SLR-CAMERA-BODY-OPEN-BOX-1-/

230917060478?pt=Digital_Cameras&hash=item35c3bab77e

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: Canon   
Дата:   26-01-13 04:07

и понеже баба се ме наръчваше, че убавите снимки са с убави обективи - земи и некой убав обектив за убавото тело

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: Myth   
Дата:   26-01-13 04:08

Малей.... sky-fan земи съ спри малко, че и ти ги ръсиш, като за световно...

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: hotsnail   
Дата:   26-01-13 09:32

85/1.8G не слаб обектив, дори май по тестове излиза да е най-добрия опит на Никон за 85мм

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: my.point.of.view   
Дата:   26-01-13 09:33

що си отваряш рана на г...лавата?
снимай и си свиркай.

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: sky-fan   
Дата:   26-01-13 09:47

Аз си мисля, че обективите са ми хубави. Дайте малко по-подробно. Така нищо не разбирам.

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: OIM   
Дата:   26-01-13 09:53

Труден случай е небесния


Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: sky-fan   
Дата:   26-01-13 10:00

Кое му е трудното? Питам дали си заслужава смяната на тялото и най-вече към Д600.

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: Pavlov   
Дата:   26-01-13 10:06

sky-fan, какво му мислиш?... Разбира се, че си заслужава.
Въпросът е дали имаш пари и желание за целта.

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: estate   
Дата:   26-01-13 10:11

Естествено че си заслужава ,но има ли смисъл е по важното в задачата.Ако можеш да вземеш едно ФФ тяло под наем или от колега,снимай си твоите неща и ще разбереш дали ти трябва.За смяна на системата всеки е мислил но малцина са го направили,някой са го правили и двупосочно.Накрая снимките същите а джоба олекнал с 3-4 хилядарки.

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: iasen2   
Дата:   26-01-13 10:16

понеже нищо не разбирам от обективи да попитам обективите ти дали ще станат на фулфрейм . Д600 поддържа ли обективи за кропки както Д3

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: sky-fan   
Дата:   26-01-13 10:18

Хем си заслужава хем снимките пак същите и джоба олекнал. Ясно е, че новото тяло няма да ме направи по-добър. Аз и не търся смяната с цел по-добри снимки, а с цел по-качествени. Като погледнеш снимката да има качество.

Всъщност много се замислям и за новата кропка, която ще излезе, но с тенденцията да качват мегапикселите не знам какво ще се получи.

Имам един простичък въпрос.

Д800 е с размер на пикселите като Д7000. Как става, че прави доооста по-добри снимки? Явно не всичко е до пикселите. Затова си мисля, че новата кропка ако е на 24 мп може да вади по-добри снимки от Д7000. Поиграх си преди време с едно Д800, но ми е доста тежко за моите цели.



Публикацията е редактирана (26-01-13 10:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: sky-fan   
Дата:   26-01-13 10:37

Д600 поддържа кроп режим, но мойте обективи са за ФФ тяло.



Публикацията е редактирана (26-01-13 10:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: alphatier   
Дата:   26-01-13 11:06

"Ако наистина имаш много пари и искаш да ги харчиш за апарат вземи си Лайка М. Не се кахъри с тия пролетарски апарати - никон па канон....дръндерици.Между другото едно А99 със два три Цайса компллект изкъртва всичко дето Никон и Кано мат под ръка."

Ей не може да напишеш пост без Сони бе мамка му стара значи,не може и не може,толкова на дълбоко се е загнездило това в теб,че няма спиране.Усещай се поне малко,викаш не си взимай пластмаси от сорта на Канон и Никон,вземи си Лайка и след 2 секудни....или Сони хахахахах [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: iasen2   
Дата:   26-01-13 11:16

Д800 е с размер на пикселите като Д7000. Как става, че прави доооста по-добри снимки? .
Нещото което ти убягва се казва динамичен обхват .
Ще ти дам конкретен пример - с колегата често пуцаме моделки в студиото . Той има Канон 5Д2 25Мегапиксела , аз имам Фуджи на 10+ години - 6 мегапиксела . Обективите са един клас . Реална разлика в картинката няма при исо 100 , бленда 8-11 , скорост 125 . Почти в никой тест го няма като параметър , но много си личи :)))))))
Апараите са с разлика 10 години но имат почти еднакъв динамичен обхват . Като дойде някой да пуца със нисък клас апарат , резултатите са отчайващи винаги :)
Успех !
Освен динамика в матрицата трябва да търсиш и динамика в светлината , тя поне е без пари . Именнно това отличава големите фотографи от пуцащите като мен [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: hotsnail   
Дата:   26-01-13 11:18

Алфатиер виж им цените на цайсовете и пак пиши

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: metodiev_martin   
Дата:   26-01-13 11:19

>>>"Аз не търся смяна с цел по- добри снимки, а с цел по-качествени " <<<

Това странно ми звучи... Ако ще снимаш портрети вземи си 5дмк2 и с 135 ф2 и свиркай. Даже можеш да се обърнеш за съвет към съименика ти сър скай



Публикацията е редактирана (26-01-13 11:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: sky-fan   
Дата:   26-01-13 11:43

Мисля, Д600 има по-добър динамичен обхват. Вчера гледах едно клипче сравняван с 5Д3

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: alphatier   
Дата:   26-01-13 12:04

Охлюв какво имат общо цените,че да ги гледам,имал съм Цаис 24-70 като снимах със сони и какво от това,мислиш че знаеш по-добре цените им от мен ли ?Наистина ли не осъзнаваш колко плоско и дразнещо се изказа за пореден път или искаш да ти го перифразирам: Абе мани ги тея бе момче,Bugatti,Porsche и подобни,ако имаш пари си вземи самолет най-добре....или Фолксваген с турбинка.Сега схвана ли поне ?Верно сте като няква секта и само едно повтаряте.Като искаш да му предложиш а99 го направи както всички други в темата са си направили предложението,а не по типично твоя просташки начин-дай да опикаеме и осерем другите марки и в последното изречение-хоп Сони.Знам,че няма да се промениш,десетки други хора са ти го казвали същото,но идва един момент в който почваш да дразниш.Как не си му предложил Некс-чето си още не знам,че нали той мачка всички апарати,камо ли а99[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: photostoykov   
Дата:   26-01-13 12:30

Преминаването към пълен формат със смяна на системата съм го правил!
Имах D80, хубаво си беше апаратчето, но ме издъни няколко пъти при отговорни снимки.
В какво се състоеше проблема - измерването на Nikon (колкото и прехвалено да е) понеже беше предназначено за апарат от среден клас преекспонираше с 2/3 EV навън и недоекспонираше с 1/3 EV вътре. Та докато се науча да вкарвам компенсациите, които почти винаги забравях да сменям се получаваше голямо мазало.
Продадох D80-то и два хубави кропски обектива, плюс 105 mm micro, както се досещате със 40% загуба и започнах да се оглеждам за фулфрейм...
С наличните пари успях да се "доредя" до употребяван Canon EOS 5D и сега от позицията на изминалото време оценявам, че не съм сбъркал! Но пък съм имал невероятния късмет да попадна на съвестен човек.
Та такива работи...
Авторът на темата да прецени много трезво какво иска да постигне във фотографията, да "гони" до дупка с D7000 и да направи равносметка колко се е доближил до максимума, не без помощта на безпристрастни критици! Чак тогава да мисли за фулфрейм или смяна на системата.
Останалото е техно-онанизъм!



Публикацията е редактирана (26-01-13 12:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: pumabg   
Дата:   26-01-13 13:11

photostoykov [smilie24] [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: sky-fan   
Дата:   26-01-13 14:17

D7000


https://photo-forum.net/static/forum/2013-01/frui7402.JPG


http://media.snimka.bg/s1/1656/029555587-big.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: photostoykov   
Дата:   26-01-13 14:21

Ами ето, още не си го изучил тоа НиКон, а искаш да го сменяш!
Къде ти е раработката в тъмните области на роклята?

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: iasen2   
Дата:   26-01-13 14:27

Е чи супер си е снимката , като бутнеш малко в лайтрума е ще стане муцка :) иначе ти тая бленда не я ли поотваряш , да не ти е развален обектива .



Публикацията е редактирана (26-01-13 14:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: sky-fan   
Дата:   26-01-13 14:37

На отворена бленда стават още по размацани. Обикновенно винаги са ми недоекспонирани.

Какво разбираш под разработка в тъмните области? Искаш всичко да се очертава и вижда там ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: alphatier   
Дата:   26-01-13 14:51

http://postimage.org/image/8hv7s1mkr/

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: iasen2   
Дата:   26-01-13 14:52

нали имаш флашметър . На тъмно мини на режим М
Измери си колко ти е скоростта при бленда която си задал и си щастлив . ако измерената скорост е много малка пуцай с монопод или вдигни исото , като не забравяш да го дадеш и на флашметъра и пак измери . Успех. Аз на тъмно и на много светло снимам на само на М . А и в ерата на RAW "недоексппонирано" ми звучи много размито .

А и при отварянето на блендата би трябвало да ти се вдигне скоростта , не разбирам защо става още по мазано :) На каква бленда е снимано

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: hotsnail   
Дата:   26-01-13 15:00

Скай какво не ти харесва в снимките?

ако е до острота може ли да качиш 100% кропчета някъде. Най-добре един РОУ някъде с добър фокус . Не вярвам честно казано Д7000 да има патологичен проблем с остротата. Може да е малко по-мек заради по силния АА филтър ама това е почти незабележимо на 99% от снимките.

Потъналите сенки ли те притесняват горе? Това ти трябва да си го дебнеш. Апаратите имат голям диапазон ама понякога има изгорели светли места или черни сенки.

Какво друго не те прави щастлив?

Д600 е същия апарат като Д7000 с друг сензор и две три разместени копчета. Има много по-добро високо исо т.е. 6400 е доста добре. Със 85/1.8 ще ти размазва по-добре фона. Толкоз са ралзиките. Д800 е по-друга класа апарат. Какво търсиш? Какво за теб е качество?

Къде има сенки и къде е мнгоо светло зависи от тебе. Гледай светлината, сенките, контраста. За това няма много значение дали снимаш с НЕКС-3 или Д4. С двете могат да станат супер снимки разгледай на някой профи с Д7000 снимкии и мисля сам ще се убедиш че апарата не е виновен за "качеството"

Специално за снимката горе проблема е че си ползвал светкавицата на апарата. В тази сцена добрия вариант е да имаш допълнителна светкавица (SB-700) и да я врътнеш надясно. Така че да има сенки към ушите и косата, вместо в предната част на лицето. Абе идеята е светлината да освети лицето и добре, пък от към камерата може да има малко сенки.

Виж това филмче. Мисля, че ще ти хареса, ако знаеш английски:

In Camera Artistry: Using Any Light Source


ПП алфатиер.... Въобще не си разбрал какво пиша. Нищо не съм плюл.



Публикацията е редактирана (26-01-13 15:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: iasen2   
Дата:   26-01-13 15:07

горещи охлюве де я видяхте тази светкавица на апрата [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: victory13   
Дата:   26-01-13 15:08

роклята е изцяло разработена... на друго място е черното...
авторе, махни го този апарат най-накрая... вземи каквото и да е друго, ако ще и д40 [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: hotsnail   
Дата:   26-01-13 15:09

ок не знам дали е светкавица източника, макар да ми прилича. Проблема е че светлината идва от мнгоо кофти място на примерната снимка. Просто е доста грозен тоя тип осветление. Това не е проблем на апарата



Публикацията е редактирана (26-01-13 15:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: sky-fan   
Дата:   26-01-13 15:09

Не ползвам вградена светкавица. Горе черното аз го подсилих, иначе оригинално е както ми го показахте на линка. Композицията е ок, но малко ми куца светлината. Кадъра си има кусури. Това, което не ми харесва е, че като зумна на 100% и всичко става мазало и я няма тази острота. Не знам може и да се заблуждавам, че Д600 ще ми оправи проблема, но няма как да преценя, защото повечето кадри в нета с Д600 са ресайзнати.

Имам флаш метър и монопод и избягвам да снимам на бленда 4, защото снимката ми става мека по краищата. Настройвам светката така, че винаги да ми е 1/3 стоп недоекспонирано. В случая мисля снимам на 5.6 бленда или се въртя около нея (5-6.3) и после изсветлявам в програмата.

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: nositel   
Дата:   26-01-13 15:13

Той човека хал хабер си няма, нито от обработка, нито от нищо, вие му давате акъли, още след втория му пост трябваше да е препратен към книжки и курсове.

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: iasen2   
Дата:   26-01-13 15:15

значи бленди 5-6 ги остави за сапунерките . ако искаш рязкост снимай на 8-9 . ако искаш боке - 1.8 и слагай ND филтър . Ако искаш да комбинираш дневна и импулсна светлина слушай флашметъра какво ще ти каже :) Не се бой от острата светлина , тук форума не я харесва , щото ...........


Я ми прати RAW файла , да видиш каква муцка ще го направя :)

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: hotsnail   
Дата:   26-01-13 15:29

sky-fan >> Това, което не ми харесва е, че като зумна на 100% и всичко става мазало и я няма тази острота

Дай един РОУ кадър някъде да го видим. Понякога има проблеми с точноста на фокуса. Тогава снимките излизат меки. Мен лично това ме вбсява и за туй си взех Д600 лреди няколко месеца :-) Помогна на това ама знаеш натам историята.

А какво е осветлението? Светкавица нали? С какъв аксесоар за омекотяване?

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: sky-fan   
Дата:   26-01-13 15:35

Осветлението е бюти диш с пчелна пита, бял 50 см. Светка 300 вата. Ето една от апарата директно. Белия баланс го правих на място, вие кажете дали е добър, защото като му дам ауто бял баланс и почва да синее.

Исо 200 Ф5.6


https://photo-forum.net/static/forum/2013-01/wqye2684.JPG


http://media.snimka.bg/s1/1656/029556471-big.jpg




Публикацията е редактирана (26-01-13 15:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: iasen2   
Дата:   26-01-13 15:36

nositel , така е , но гледаме да бъдем учтиви и да помогнем с каквото можем .

Преди няколко седмици направих един семинар- упражнение за висок ключ . Събрах няколко ентусиаста в студиото да пуцат един час моделката . Накрая се оказа че хабер си нямат от фотография ( не че аз имам ), обработка , бял баканс и кво ли още не . Но трябва да се пуцат моделки за спорта и това си е :) Трябва да си рекламираме бизнеса както можем .



Публикацията е редактирана (26-01-13 15:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: iasen2   
Дата:   26-01-13 15:48

50см бютидиш с пчелна пита не може да ти даде толкова голямо петно, нещо бъркаш . Ето петното от 70см с пчелна пита

https://photo-forum.net/static/forum/2013-01/ksps9024.JPG


https://photo-forum.net/static/site_pics/116/1351004496_DSCF8533.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: sky-fan   
Дата:   26-01-13 16:55

Не се бъркам. Явно е до техника работата и като чета коментарите и за фотограф не ставам, а пък за ФФ съм тръгнал. Здраве да е.

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: iasen2   
Дата:   26-01-13 17:03

прати ли ми роу-то ?

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: ZENON   
Дата:   26-01-13 17:33

Е, тва па е най тъпия довод - некой си не бил фотограф, демек аре да снима с телефон.
Секи е свободен да си купува каквото иска за кеф или работа. Изобщо не рабирам как някой може да ми дава наклон на оная работа, само щот по нечии стандарти не мога да знимам. Баси, нема такъв смех [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: sky-fan   
Дата:   26-01-13 17:33

Къде да ти го пратя?

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: iasen2   
Дата:   26-01-13 17:36

качи го в dox.bg и ми прати линка или го качи в темата , и други да го обработят , да видим резултатите , понеже всеки си има стил на работа и виждания на нещата .

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: iasen2   
Дата:   26-01-13 17:38

ZENON , всеки се е питал понякога - техниката ли е виновна или аз нещо не правя както трябва . понякога трябва да се бутне по едно рамо

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: nositel   
Дата:   26-01-13 17:42

На въпроса "Имам Тойота Корола, чисто нова, на 100км в час оборотите ми са 4000, да си купя ли Авенсис или Лексус", мисля че правилния отговор ,е или сервиз, или шофьорски курсове. В противен случай лъжем човека, а иначе всеки може да си купува каквото си иска.

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: sky-fan   
Дата:   26-01-13 17:53

Добре, явно този кадър не ти харесва, но как заключи, че не разбирам въобще от снимане? Дай конкретно в детайли, защото така е много лесно.



Публикацията е редактирана (26-01-13 17:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: nositel   
Дата:   26-01-13 17:57

С фотошопа бях горе долу(и сега съм средна работа), но след като имах ДСЛР и един дълъг, който ставаше за портрети, последните ми хич ги нямаше и много добре знаех че е от ЗАУто. Искаше ми се да си купя твърд портретен, но си казах че няма смисъл, докато не се науча да правя обработки поне на средно ниво. Гледах хората какво правят с техника като моята и ми се ревеше, бях супер фрустриран. Вадеха супер цветове, супер "попнати" портрети, а аз четях книжки, анализирах, пипах и не можех да му хвана цаката. Накрая рових 3 дни по форумите и открих каквото и трябваше, но не тук.
След това си купих портретния. Нито ФФ, нито супер-дупер обектив за 2000лв. щеше да ми даде търсеното, и човек трябва да е достатъчно самокритичен за да ги види тези неща. Ако искам да се развивам сега във фотографията бих инвестирал в уроци от всякакъв вид, след това в техника, затова това и съветвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: iasen2   
Дата:   26-01-13 18:00

nositel [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: nositel   
Дата:   26-01-13 18:06

sky-fan , мнението ми не беше за кадъра, казвам като някои колеги преди мен, че не си опознал техниката си, камо ли да я надскочиш, съдейки по въпросите ти. Това е причината в един момент да се сопра с покупките [smilie5]
А за конкретния кадър, ако искаш можеш да ми пратиш РОУ, утре като имам време да се опитам да направя някои вариации, белким ти хареса.

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: ZENON   
Дата:   26-01-13 18:16

iasen2,
няма спор за рамото.
Само доводите за това, да не се вземе Д800Е или Канон 5ДМК3 или нещо с по-малко цифри са на ниво 1ви клас, щот чуждото грозде винаги е по-сладко.
В края на краищата се забравя, че това са само вещи. Някой можеда си ги позволи, друг не. И в това няма драма. Но защо този който може да си позволи веднага бива убеждаван, че разбираш ли не можел да снима (което може и да е така, но какво от това).
Имам прятели с доста възможности и Д4 под мишница, не вадят кой знае какви кадри, но се кефят.
Това, че се кефят ме кефи и мен :)



Публикацията е редактирана (26-01-13 18:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: sky-fan   
Дата:   26-01-13 18:18

Тоест цаката е хубавата обработка.

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: iasen2   
Дата:   26-01-13 18:21

а, добро утро [cool] [smilie7] [beer] [smitten] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: nositel   
Дата:   26-01-13 18:21

Е, не само де [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: G.Grigorov   
Дата:   26-01-13 18:22

Здрасти,
sky-fan Днес бях във Фотосинтезис да тествам обективи.Момчето, което беше в магазина се разхождаше с едно D600 та се заговорихме.Понеже и аз съм се насочил, за второ тяло към този апарат.Каза, че на 40000 кадъра няма проблеми с мръсотия по матрицата и вече тук ако има пострадали ще кажат твърди, че при тях продадени апарати с тоя проблем е нямало.
И сега моето мнение по въпроса за смяна на D7000.Понеже за второ тяло искам апарат и с видео разглеждах най-евтините възможни варианти и се спрях на D7000.Тествах два апарата, пълен ужас на по-тъмно фокуса е меко казано доста зле/знам, че тук много хора ще извият в общ глас, но това е моето мнение по въпроса/.И не само моите тестове го показват все повече хора както и sky-fan се оплакват/макар и всички да го изкарахе некадърен човека/.
По въпроса за D600.Интересно ми е колко хора от даващите коментари изобщо са виждали това тяло, да не говорим да са го тествали.
Аз съм го тествал веднъж и днес момчето от Фотосинтезис ми показа няколко файла директно от апарата.Не знам какво е точно едно и също с D7000, но за мене нямат място за сравнение между двете тела.Определено D600 е класи пред D7000.
ЛИЧНО МНЕНИЕ
Сменяй смело, нека който, каквото иска да си говори.Фотографията е най-вече удоволствие, щом не ти харесва този апарат и имаш възможност за по-добър вземай и не се чуди.Най добре отиди до Синтезиса и питай кое момче има D600 и си поговори с него, ще ти е най полезно според мен.
Поздрави и успех.


Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: nositel   
Дата:   26-01-13 18:27

Явно говорим на различни езици, кой разбрал, разбрал.

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: iasen2   
Дата:   26-01-13 18:29


https://photo-forum.net/static/forum/2013-01/vnkz7942.JPG


https://photo-forum.net/static/site_pics/116/1359217662_DSCF8533.jpg


ей така изглежда роуто на горната снимка минала през АЦР-а и фотошопа без корекции и маски , слоеве , Лаб- колор и т.н.

Успех !

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: iasen2   
Дата:   26-01-13 18:39

и как на "калибрираното" екранче на фотоапарата може да разбереш че един апарат е класа над другия . Да не говорим че повече от половината РОУ файл като цвят не може да се изобрази на екрана :)
Убивате ме понякога :) Още по малко някой апарати имат JPG само да запълнят свободно място за софтуер [smilie5] - конкретно визирам Никонските високи класове

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: sky-fan   
Дата:   26-01-13 19:46

Тази дясната много си вирнала носа ;)

Ето при мен какво се получи


https://photo-forum.net/static/forum/2013-01/vzbf7251.JPG


http://media.snimka.bg/s1/1658/029559876-big.jpg




Публикацията е редактирана (26-01-13 22:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: alcap007ne   
Дата:   26-01-13 21:49

Автор: nositel е абсолютно прав във всяко мнение което написа и това е ясно не по снимките които показва Скай, а по това което пише и пита.
Няма нищо лошо когато човек може да си позволи скъпа техника. Проблемът е в това, че и да се купи скъпа техника снимките няма почти с нищо да се разичават от тези с Д7000 поради незнанието за боравене и снимане с апарата. От тази гледна точка идеите да ъпгрейдваш са наивни и според мен напълно ненужни[smilie7] .

И наистина вземи наблегни сериозно на обработката защото тя е по важна и от апарата. Последният кадър който даде отново има същите проблеми както предишните. Тия бели петна по панталона и кожата се оправят с 1 плъзгач....

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: iasen2   
Дата:   26-01-13 21:57

Като идейка - ако имаш светната лампа е хубаво да има усещането че тя наистина свети , сега се губи някъде и стои неестествено:)

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: sky-fan   
Дата:   26-01-13 22:14

Може и с 2 плъзгача. Тоест пиша глупости и снимам лошо. Това разбрах от цялата работа. А колко от вас снимат с кропки професионално и са доволни?



Публикацията е редактирана (26-01-13 22:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: iasen2   
Дата:   26-01-13 22:19

за 400лв апарат аз съм си супер доволен от моя .

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: vikitovikito   
Дата:   26-01-13 22:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: hotsnail   
Дата:   26-01-13 22:26

@GGrigorov фокусната система и тялтло на Д600 и Д7000 са еднакви! Няма какво да му обсъждаме въобще. Ако си ги виждал двата апарата ще знаеш. Ако са единдо друг със затулени емблеми е трудно да кажеш кой кой е освен ако не снимаш с единия или другия и не знаеш че исо бутона на единия е в средата а на другия в края .....телата са идентични.

Сензора правилно си забелязал е различен. Аз и това написах до исо 6400 със Д600 ще си доста впечатлен от снимките.

Но това е единствена разлика. Иначе май Д7000 има някой предимства в скороста на затвора. Има и някой други тънкости -авто исо и т.н. део са различни.

Факта е че ползват един корпус и горе долу еднаква ергономия.Различни са от Д700 и другите по-скъпи никони. Д600 се води любителски клас а Д700 се води профи, за справка сайта на никон.

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: iasen2   
Дата:   26-01-13 22:27

кои по точно , приятелю

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: vikitovikito   
Дата:   26-01-13 22:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: iasen2   
Дата:   26-01-13 22:35

ти май не си виждал RAW файл и жена без грим как изглежат [smilie5]
четеш ли изобщо какво съм написал и защо съм качил необработен файл .....................



Публикацията е редактирана (26-01-13 22:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: pumabg   
Дата:   26-01-13 22:39

Викторчо, това момиче да не е болно от нещо? На нейно място щях да ти откъсна ташаците и да ти ги закача на апарата..

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: vikitovikito   
Дата:   26-01-13 22:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: alphatier   
Дата:   26-01-13 22:40

Абе друго иска да каже викито,ама който го разбрал разбрал,нещо заобиколно го поднася [smilie18] [shtrak]



Публикацията е редактирана (26-01-13 22:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: iasen2   
Дата:   26-01-13 22:43

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   26-01-13 22:44

Темата вече трябва да има предупреждение, че съдържа кадри и мнения, на хора засегнати от параноя.

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: iasen2   
Дата:   26-01-13 22:45

GOSPODIN [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie24]


Пак о[beer] спамихме темата на човека



Публикацията е редактирана (26-01-13 22:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: vikitovikito   
Дата:   26-01-13 22:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: kvakioh   
Дата:   26-01-13 22:50

Д700.

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: Zardinax   
Дата:   26-01-13 23:58

sky-fan

По принцип, не ми се занива с такива протяжни дискусии, но ще ти издам една тайна ! На тази снимка, която си дал в началото на тази невероятна епопея, нямаш фокус на субекта, а на стената зад него. Много набързо я погледнах, ноостанаха с това впечатление. Погледни си настройките на фокуса и си настрой апарата преди да направиш някоя глупост, за която ще съжаляваш.

Хората са прави, като казват да си снимаш и да си свиркаш. Апарата си е добре и вади страхотен детайл ако разбира се знаеш как да го изпозлваш. Имаш толкова опции, които едва ли си пипал. Динамичният обхват ти е повече от достатъчен, от 12 до 13.9 стопа. Ако не знаеш какво ти дава това и как можеш да изпозваш тази информация, това е друг въпрос.
Никон Д800 има 14.4 стопа динамика и е БЛИЗО до средно-форматна камера, добър е ако си вадиш хляба с него. Само, че в БГ няма избиване заради зачестилите случаи на TFP фото-онанисти, но това е друга тема.

Много хора си снимат D3s,D700,5DMk2,50D,5D,D3,D300/D300s и правят чудесни снимки. Моят съвет е седни и насочи енергията си към работата с естествена и "искуствена" светлина, композиция, история и т.н. и забрави на този етап за нови тела. Когато имаш възможност си вземи каквото решиш. По едно време вече няма да има значение.


Поздрави !

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: sky-fan   
Дата:   27-01-13 00:14

Направо трябва да ви плащам вече за коментарите. Фокус няма или не го виждаш щото толкова си може апарата. Ела ти да пуцаш с него от 4-5 метра да те видя какво ще изкараш.

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: Zardinax   
Дата:   27-01-13 01:05

Пич, аз снимам със същия.

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: Zardinax   
Дата:   27-01-13 01:06

На апарата нищо му няма ! Зад-апаратното устройство......

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: jey6   
Дата:   27-01-13 04:55

Според мен трябва да Downgrade-неш, за да оцениш качествата на д7000 и да разбереш, че не е в него грешката. Вземи пощракай с някое Д70... примерно [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: Pavlov   
Дата:   27-01-13 07:31

"Автор: sky-fan
Дата: 27-01-13 00:14
Фокус няма или не го виждаш щото толкова си може апарата. Ела ти да пуцаш с него от 4-5 метра да те видя какво ще изкараш."

Глупости на търкалета. Имал съм D7000, и съм "пуцал" с него почти година. Апаратът си може.
Разгледах ти примерните снимки, и искам да ти предложа нещо. Преди да смениш тялото, вземи си от базара за 160 лв един обикновен AF 50/1.8D, и опитай същите снимки да ги направиш с него, вместо с "универсалния зуум". Ако е нужно, ползвай микроаджъстмънта, да настроиш фокуса. Ще се изненадаш колко детайлни снимки може да прави "калпавото" D7000.

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: sky-fan   
Дата:   27-01-13 15:07

Имам твърд 85мм. Преди около месец си играх с финните настройки за 24-120, защото имаше бек фокус. Бутнах го на -3, но разликата е незначителна. Сравнявах и двата обектива и 85мм е малко по-остър и вади малко по-светли тонове/цветове.

Сега ще обработя един кадър и да видим какво ще излезе.



Публикацията е редактирана (27-01-13 15:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: sky-fan   
Дата:   27-01-13 16:22

нещо такова


https://photo-forum.net/static/forum/2013-01/lunq5733.JPG


http://media.snimka.bg/s1/1660/029563456-big.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: pumabg   
Дата:   27-01-13 16:28

И аз имам един твърд ама моя е в сантиметри.. [smilie5] И махни петното от пантолончето, че девойчето е арно и не трябва да се излага.. [smilie3] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: sky-fan   
Дата:   27-01-13 16:59

Тоест така ви харесва обработката?

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: marrio31   
Дата:   27-01-13 17:19

аз не виждам на тоя размер снимки проблем с фокуса,д7000 е хубав апарат,но ако си решил да взимаш д800 няма лошо,но не очаквай чудеса и от него

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: marrio31   
Дата:   27-01-13 17:25

http://www.youtube.com/watch?v=s4WJ-J05r8w
така стават хубави снимки[smile] ,обшо взето от апарата зависи нал-малко,нищо че в случая е хаселблад[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: emoxide   
Дата:   27-01-13 18:15

новите тела с над 12Мp са доста капризни и наказват по-жестоко всяка грешка при фокусиране, особено ако се гледат на 100% кадрите. Не знам дали си разбрал, но неслучайно производителите сложиха фини настройки (микро-аджъстмънт) на матрицата, за да компенсират неточностите при нагаждането с различните обективи.... Не си ли си ги "прострелял" достатъчно обективите си при различни обекти, отстояния, ситуации и обстановка ? за да си установиш, какви фини корекции да въвеждаш ? Аз се басирам, че например 85/1.8G когато снимаш обект на 2м от теб, иска една корекция, когато обекта ти е на 5-6м иска друга и когато е над 10-12трета, а ако е съвсем далеко - никаква корекция... Другия ти обектив е на доста по-затворени бленди и като острота и резолюция е доста назад от портретара и там по-трудно ще му фанеш издънките, но кадрите ти ще са си все меки;

Ако толко имаш мерак да сменяш и трошиш пари, що не забършеш един LUMIX GH3 и да му заковеш един 12-35/2.8 + 25/1.4; а ако ти останат още пари да му добавиш OLY 75/1.8 или Panasonic 35-100/2.8...
Ако искаш пък дочакай в началото на 2014 FUJI X-Pro2 с подобрения фокус на тъмно и се разцепи от кеф....



Публикацията е редактирана (27-01-13 18:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: emoxide   
Дата:   27-01-13 18:31

iasen2 , вземи си рефрешни малко снимките в сайта за бельо, че сегашните .... хм...


https://photo-forum.net/static/forum/2013-01/nmtn2930.JPG


http://www.bstyle.bg/images/products/big/67_prednica.JPG



https://photo-forum.net/static/forum/2013-01/ykkc4907.JPG


http://www.bstyle.bg/images/products/big/67_strani.JPG




https://photo-forum.net/static/forum/2013-01/jnrn7039.JPG


http://www.bstyle.bg/images/products/big/66_prednica.JPG




https://photo-forum.net/static/forum/2013-01/edbe2260.JPG


http://www.bstyle.bg/images/products/big/41_strani.JPG




https://photo-forum.net/static/forum/2013-01/ahqr1089.JPG


http://www.bstyle.bg/images/products/big/1_prednica2.JPG




https://photo-forum.net/static/forum/2013-01/xsix2619.JPG


http://www.bstyle.bg/images/products/big/60_prednica.JPG



https://photo-forum.net/static/forum/2013-01/xbel6891.JPG


http://www.bstyle.bg/images/products/big/60_strani.JPG





....оффф, чаай , че очите ме заболяха от тези остри кадри на Фокус

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: hotsnail   
Дата:   27-01-13 18:34

emo ако загледаме снимките човека явно си е купил бая техника и не я позлва неуспешно. Има какво да се желае от някои и друга снимка ама са на доста добро ниво като цяло. Фул Фрйемите дават доста повече в някои отношения и ако иска сигурно ще му свърши работа.

Мислих да му предлагам НЕКС по едно време ама няма особено голям смисъл. 24-120 или 70-200 за некс, Х серията или ДСЛР е все тая обектива е по-голям от тялото. То и затуй няма да има скоро за безогледални подобни обективи.

А Панасоник за снимки на хора в България (Европа) е смешно. Просто забрави. Ако си снимал някога с панасоник...не става.

Мисля си, че добре се е оборудвал и добре е намислил следващата крачка.



Публикацията е редактирана (27-01-13 18:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: emoxide   
Дата:   27-01-13 18:46

hotsnail , съгласен съм с това твое мнение [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: mcnicko   
Дата:   27-01-13 19:20

Абе чета и чета тая тема... чудя се ли чудя... С цел забавление ли е пусната или нещо друго. Толкова ли автора не може сам да вземе едно толкова просто решение...

Ако ти се дават пари - дай ги, купи си... С нов апарат по-добри снимки няма да направиш.

Аз мога да се сетя за поне 2 неща за които можеш да дадеш по-малко пари и ще са ти от по-голяма полза, то и всички които писаха в темата май се сещат за тях.

П.С. На оная снимка верно фокус няма, тялото нямаше ли микро аджъст? А с тия ненужно наклонени ъгли до никъде няма да я докараш...

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: nositel   
Дата:   27-01-13 19:42

Тук има проблем в комуникацията от двете страни, автора на темата и останалите.
Първият е искал да каже "Иска ми се да взема нещо по-така, ама не ми стиска, имам задръжки все още (вероятно финансови, щото иначе нямаше да има точно така зададена тема) моля засилете ме", но не го е направил правилно.
Повечето от вторите (т.е. ние[smilie5]), недоразбрали тръгваме да му даваме съвети и критики, а той никъде не е искал това.
Та ние сме оплаквачите. Нека дойдат засилвачите! Сега! [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: sky-fan   
Дата:   27-01-13 21:31

The comparometer kinda sucks, now that I actually take a very close look

http://216.18.212.226/PRODS/D7000/FULLRES/D7000INBI00100.JPG

http://216.18.212.226/PRODS/nikon-d600/FULLRES/D600INBI00050.JPG


Nikon D7000 (same sensor as k-5) vs D600 at ISO 100 vs ISO 50, things to note:

1) Look at the hair. D600 shows more detail (or less blur) but has a weird splotchy color issue that I don't see on the D7000 file.
2) Flowers - this is where I think one issue is. The flowers on the D7000 (especially the back ones) don't seem in focus, while the D600 does.
3) Another important location - her collar. The D7000 has more in focus than the D600. Checking lens exif, both were shot at F4 on the Sigma 70mm macro. Where it IS in focus, however, the detail seems to be equal.

The D7000 has more pixels per area than the D600 - and since sensors don't currently outresolve lenses (for example, I think APS-C sensors need something like 40MP to outresolve a lens), then it makes sense that the D600 isn't really going to show "more" detail in comparison.

As far as noise goes - the D600 seems better than the D7000 by a good margin (maybe a stop) and a bit better than the k-5 at luminance noise. However, the k-5 file has practically no chroma noise, so it's a bit hard to compare. As far as retaining details go - that's also a little hard to judge because of the differences in lenses - but we PF users know how fantastic the k-5 is in that regard.

One thing to be aware of - the comparo page doesn't let you choose what files you want to view. For example, the 5D Mk3's file has NR on (and does very well). You have to actually go to each camera's page to find the NR off images. I realized this when I was looking at the k-5's image vs the D7000 image at 12,800 ISO, and the comparometer's pictures favored the Nikon heavily. However, actually going to the individual camera pages, the D7000's image is pretty crud at ISO 12,800 with NR off compared to the k-5.

http://216.18.212.226/PRODS/D7000/FULLRES/D7000hSLI12800_NR0.JPG
<-ISO 12,800 NR off D7000
http://216.18.212.226/PRODS/K5/FULLRES/K5hSLI12800_NR_0.JPG
<-ISO 12,800 NR off k-5
http://ir7.theimagingresource.com/PRODS/nikon-d600/FULLRES/D600hSLI12800NR0.JPG
<- ISO 12,800 NR off D600

A really big thing now that I'm looking closer again is that the D600, in the female model ISO series, the ISO 50 shows that weird green splotch in her hair at ISO 50, a little less at ISO 100, and pretty much gone at ISO 200.

http://216.18.212.226/PRODS/nikon-d600/FULLRES/D600INBI00050.JPG
<-ISO 50
http://216.18.212.226/PRODS/nikon-d600/FULLRES/D600INBI00100.JPG
<-ISO 100
http://216.18.212.226/PRODS/nikon-d600/FULLRES/D600INBI00200.JPG
<-ISO 200

http://216.18.212.226/PRODS/K5/FULLRES/K5INBI00080.JPG
<-k-5 ISO 80 for comparison, and D7000 was listed before in opening of this post.
http://216.18.212.226/PRODS/canon-5d-mkiii/FULLRES/E5D3INBI000050.JPG
<- 5D mk3 ISO 50 for comparison


From PentaxForums.com: http://www.pentaxforums.com/forums/non-pentax-cameras-canon-nikon-etc/199096-nikon-d600-raw-samples-up-imaging-resource.html#ixzz2JCppeIKy



Публикацията е редактирана (27-01-13 21:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: sky-fan   
Дата:   27-01-13 23:28

Не става дума за пари, а става дума за качества. Нали не си мислите, че пускам тема, защото не ми стигат париците и така се успокоявам!

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: mcnicko   
Дата:   27-01-13 23:38

Ако ти е толкова мерак - купи го, но както казах по-горе, снимките няма да станат по-добри. Апарата няма да ти съобщава всеки път като режеш на ставите(справка - последната снимка)

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: hotsnail   
Дата:   28-01-13 00:10

За шума ралзиката е колосална. Поне 2 ако не 3 стопа. Вижте тестовете на попфото.

Х-Е1 който е осезаемо по-добър от Д7000 е точно 2 стопа по зле от към шум спрямо Д600. Сутрнта точно четох ревютата.

Д600 до 6400 е много добре. Имайте и в предвид че тия тестове дето гледаме по мрежата са правени с разни ранни версии на софтуерите (лайтрум) и не вадят максимума. За Д600 разликата беше огромна между дйалове обработени с първите версии на лайтрум (4.2) и последващата (4.3). Особенно на 6400 имаше огромно подобрение. На 12800 и 25600 нямам снимки.



Публикацията е редактирана (28-01-13 00:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: sky-fan   
Дата:   28-01-13 00:13

Да, кисело ви е гроздето. Къде видя рязане през ставите не знам.

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: Myth   
Дата:   28-01-13 01:07

Автор: iasen2
Дата: 26-01-13 15:15

значи бленди 5-6 ги остави за сапунерките . ако искаш рязкост снимай на 8-9 .


Тука пак някакви хуморески чета :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: mcnicko   
Дата:   28-01-13 01:48

Не ми е кисело гроздето на мен. Най-малкото - не е това моята марка, че да ми е кисело.

Тук си е кофти резнат кадъра:

https://photo-forum.net/static/forum/2013-01/lunq5733.JPG



Не знам аз ли не виждам, но си е баш през коляното. Девойчето изглежда с липсваща долна половина на краката. Рязането 1 пръст над или под ставите не помага в повечето случаи. Иска се малко повече.

Качваш снимки, получаваш коментар. Това няма общо с решението което ще вземеш. Написах го по-горе - по-хубавото тяло няма да ти реши проблемите и няма да ти даде повече като умения, НО ако имаш възможност вземи го. Никой не е загубил от това, че има нещо по-хубаво. Даже се радвам когато хората имат възможност да си купуват нова хубава техника, това поддържа все пак марките живи.

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: Emoxide   
Дата:   28-01-13 12:22

^

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: sky-fan   
Дата:   28-01-13 14:44

Дайте да сравним малко портрети и да видим разликите.

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: iasen2   
Дата:   28-01-13 15:06

ти прати ли ми РОУ-то

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: alcap007ne   
Дата:   28-01-13 15:11

То и тази на ЛИНДА е 1 пръст под коляното, но явно това не е мерило[smilie5]


https://photo-forum.net/static/forum/2013-01/lmqq4701.JPG


https://photo-forum.net/static/site_pics/120/1357206446_IMG_6808x8.jpg





sky-fan
обработката на лицето си се улял сега в другата крайност. Прекалено плоска без контраст и сиво е станало лицето.

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: nositel   
Дата:   28-01-13 16:13

http://www.public-republic.com/magazine/2009/02/14040.php

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=PHOTOGRAPHER&uid=14680&ORDER=RATING_B



Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: sky-fan   
Дата:   28-01-13 21:34

Понеже с думи не ме разбрахте, сега да ви покажа малко кадри да видите какво имах в предвид.

Ето 2 кадъра от Д7000 с хубави обективи.


https://photo-forum.net/static/forum/2013-01/rmbz6321.JPG


http://connect.dpreview.com/reviews/Nikond7000/images/RAWpage/editview.jpg




https://photo-forum.net/static/forum/2013-01/whvk9472.JPG


http://philthach.files.wordpress.com/2012/04/jpt2354-ps.jpg



Вижте очите как са мътни, а не кристално чисти.

Ето снимка и от Д800


https://photo-forum.net/static/forum/2013-01/znrv8719.JPG


http://www.studio102.net/uploads/forumuploads/_DSC0491_287_1.jpg




https://photo-forum.net/static/forum/2013-01/bntq0632.JPG


http://www.studio102.net/uploads/forumuploads/_DSC0491_287.jpg




Д800 прави детайл на окото при положение, че е снимано поне от 3 метра разтояние според мен. Предполагам разбрахте какво имам в предвид.

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: gogzy   
Дата:   28-01-13 21:41

Горните са снимани се едно с моя D3000 за 699 лв. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: Pavlov   
Дата:   28-01-13 21:44

Уффффффф ...


https://photo-forum.net/static/forum/2013-01/srxr9537.JPG


https://photo-forum.net/static/site_pics/198/1359402009_111008_143844.jpg



Nikon D7000, 100% кроп. Обективът е 50/1.8D, на бленда 2.8.

За възможностите на една техника се съди по хубавите снимки, които е възможно да се направят с нея. Лоши снимки стават с всичко.


Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: emo1   
Дата:   28-01-13 21:48

sky, май вярно нямаш фокус!

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: sky-fan   
Дата:   28-01-13 22:04

За оная снимка може и да няма фокус, но проблема е, че беше тъмно и обектива трудно хващаше фокус. Бях поне на 5 метра от обекта и мисля на 85-100 мм на кроп, което е доста.


Ето една с Д600


https://photo-forum.net/static/forum/2013-01/lsch3738.JPG


http://www.pbase.com/andrease/image/147763976/original.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: sky-fan   
Дата:   28-01-13 22:07

Всъщност това и сайта

http://www.fredmiranda.com/forum/topic/1160567/4

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: gogzy   
Дата:   28-01-13 22:12

100% crop Nikon D3000 50/1.8G f3.2

http://goo.gl/tW5rJ



Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: Cocteau   
Дата:   28-01-13 22:32

Ето D7000 85/1,8G at 1,8

Наистина сега съм с D800, който фокусира по-убедително и сигурно, но не мога да кажа, че фокусът на D7000 беше лош. Мисля, че повече зависеше от обективите.


https://photo-forum.net/static/forum/2013-01/ouxg5907.JPG


https://dl.dropbox.com/u/87243963/DSC_2280-Edit.jpg




Публикацията е редактирана (28-01-13 22:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: yoyof1   
Дата:   28-01-13 22:45

втор: sky-fan
Дата: 28-01-13 22:04

За оная снимка може и да няма фокус, но проблема е, че беше тъмно и обектива трудно хващаше фокус. Бях поне на 5 метра от обекта и мисля на 85-100 мм на кроп, което е доста.


Ето една с Д600


http://www.pbase.com/andrease/image/147763976/original.jpg


Забеляза ли че е снимано само с твърди обективи? 135мм 200мм
Смени го този zoom!

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: sky-fan   
Дата:   28-01-13 23:19

Зуума си е ок. Или има проблем с фокуса или аз не снимам както трябва. Не искам да го сменям. Пасва ми идеално за нуждите ми. На ФФ тяло ще е още по широк.

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: next_time   
Дата:   28-01-13 23:25

Ебати смешката .... за да не смениш калпавия обектив ще си смениш хубавото тяло с още по-хубаво и ще правиш същите мърляви снимки с мърлявия китак.[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: sky-fan   
Дата:   28-01-13 23:39

За какъв китак говорим в случая?

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: rorus   
Дата:   28-01-13 23:52

D800 не те устройва, насочи се към Хаселблад [cool]

Сега сериозно:
Отиди на един курс или пленер или workshop - каквото намериш - и си свери часовника за техника на снимане и виж кадрите на другите. Ще стане ясно къде е проблема...

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: emo1   
Дата:   29-01-13 00:40

sky-fan, разбирам те че търсиш "кристалната картинка" и аз не правя разлика. Имах Д3100 със обективи 18-55VR, 55-300VR, 35/1.8G, 50/1.8G 60/2.8G макро, Тамрон 17-50/2.8VC и имах кадри със прилично качество.
Реших че е време да мина на топ-кропката Д7000 и видях страшна мазня със всички обективи, просто апарата имаше бекфокус (подобен виждам и на снимката на момичето, обърни внимание че косата над челото и е на добър фокус).
Срещу 50лв. във Профайлд ми почистиха матрицата и калибрираха тялото със обективите, останах доволен всичко си беше на фокус, но само със 60/2.8 видях картинката, която желаех да видя и го запазих, другите заминаха във базара.



Публикацията е редактирана (29-01-13 08:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: io_bs   
Дата:   29-01-13 00:44

> Вижте очите как са мътни, а не кристално чисти.

Почти сигурно е, че проблемът е в теб. Къде си фокусирал? Какъв автофокус ползваш? С каква скорост и фокусна дължина?

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: vgramatikov   
Дата:   29-01-13 00:47

Хахха от кадрите се разбира ,че има некадърници само в тая тема.

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: emo1   
Дата:   29-01-13 00:51

pd, казва се "любители" другото е обидно!

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: sky-fan   
Дата:   29-01-13 00:57

Преди 2 месеца някъде обектива го подложих на щателна проверка. Поне 500 кадъра само тестови направих, защото имах опасения, че прави бек фокус. Този бек фокус се проявяваше в диапазона 24-50мм. След тестовете стигнах до корекция на -3 и нещата се подобриха доста. Ако бутна повече след 70мм и нагоре се получаваше фронт фокус.

Как мога да го тествам пак? Преди като го тествах попаднах на нещо много интересно. Калибровка според картинка на екрана. Някакви кръгчета трябваше да хваща в кадъра. Не знам дали сте го тествали, но има среден ефект според мен.

Ето една снимка от тестовете ми.


https://photo-forum.net/static/forum/2013-01/badn7653.JPG


http://media.snimka.bg/s1/1432/029107702-big.jpg




https://photo-forum.net/static/forum/2013-01/ajef1387.JPG


http://media.snimka.bg/s1/1432/029107701-big.jpg


Ако дръпна корекцията още фокуса отива на веждата. Тестовете ги правя от около 1-1.5м, не знам от какво разстояние трябва да са.

И тази калибрация какво ровичкат?



Публикацията е редактирана (29-01-13 01:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: mcnicko   
Дата:   29-01-13 09:35

Някой пита по-горе, но аз пак ще питам. Освен всичко останало - какъв метод използваш за фокусиране?
Средна точка, сам да си я избира апарата, ти ли я избираш?
Стреляш ли веднага като зацепи фокуса или задържаш по малко?
Кой тип фокус ползваш?

Пробвал ли си на ръчен, без да гледаш какво показват точките и потвържденията дали няма да докараш това което искаш?

П.С. Калибрацията защо не помислиш да я направят в някой сервиз, колегата по-горе писа, че срещу 50 лв са му го извършили това. За тая цена не виждам как може човек да не е доволен.

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: Emoxide   
Дата:   29-01-13 09:48

неточен фокус, това е бремето да ползваш DSLR, hotsnail отдавна ви повтаря.... (особено при днешните хипер претъпкани с пиксели матрици)

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: mcnicko   
Дата:   29-01-13 09:58

Айде да не намесваме на г-н Охлюва любимите нексове и в тая тема, че ще стане много разтегателно... Повечето проблеми с авто фокуса при ДСЛР-ите е факт, че идват от ЗАУ, а не от технологията!

Аз рушнах пак темата, ама още не намирам описано някъде как точно фокусира автора?

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: sky-fan   
Дата:   29-01-13 10:08

Снимам на AF-S 1 точка и weighted center като мерене. Някой път минавам на AF-A да видя дали има подобрение, но разлика не виждам. И така понеже фокуса на Д600 е същия като на Д7000, там няма да видя подобрение. Отделно на фокуса имам най-дългото време да фокусира + звуков сигнал + приоритет фокус при снимане на 2-та режима.

Имам и 85мм и той си снимка ок. Не искам да го давам на калибровка за да не стане по-лошо с 85мм. Въпреки, че няма VR стават чудесни снимки. Една стара тук:


https://photo-forum.net/static/forum/2013-01/cbng4911.JPG


http://media.snimka.bg/s1/0684/027612453-big.jpg



И една с вариото.


https://photo-forum.net/static/forum/2013-01/eico9600.JPG


http://media.snimka.bg/s1/1556/029355825-big.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: pumabg   
Дата:   29-01-13 10:09

mcnicko - Не четеш ли? Направил е 500 кадъра върху окото на това момиче, накрая е настроил на -3.. Просто е [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: didon76   
Дата:   29-01-13 10:15


https://photo-forum.net/static/forum/2013-01/loom4404.JPG


https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/470065_3470430522989_1393894160_o.jpg



Д90- то си пише с какво е снимано на 60%кроп е снимката.извода-мини само на твърди обективи
фокуса е в лявата страна....



Публикацията е редактирана (29-01-13 10:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: mcnicko   
Дата:   29-01-13 11:01

Имам странното усещане, че и с 85-цата имаш малък проблем с фокуса. Веждите ми се виждат повече на фокус от колкото очите на детето. Замисли се като снимаш, дали случайно след като ти потвърди фокуса не се местиш ти напред или назад по малко. На отворени бленди е често срещан проблем и аз го имах преди и се чудих кво става и защо снимките не са остри.

Тестови кадри - на диаграма и от статив - за да елиминираш евентуалните помръдвания. Ако снимаш хора и държиш от ръка - всяка стотна между момента на потвърждаване на фокуса и натискането на спусъка е потенциален проблем.

Тялото няма ли възможност да поддържа няколко микро аджъста на фокусирането, за всеки обектив по отделно и да си ги разпознава сам?

П.С. Ако си добре с английския, драсни едно лично и мога да ти пратя доста обширна статия за проблемите с фокусирането и как се решават и какво ги поражда.

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: emo1   
Дата:   29-01-13 11:14

sky-fan, почистването не е само на матрицата, включва и около сензорите на автофокусната система, имаше обширна тема на Boni за това, калибрирането става през апарата, обектива не го пипат.
Сравнявал ли си кадри от автофокус и Live View?


Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: zbonev   
Дата:   29-01-13 11:27

На мене ми се струва, че конкретното тяло Д7000 на автора има някакъв проблем, който не е задлжително да е във фазовия автофокус - може да е прослувутия "откат" на огледалото и оттам да има омазване. Моя Д7000 имаше проблем с петната по матрицата от двигателя на огледалото и след като ходи в Гърция за този проблем забелязах, че работи много по-добре, като ми позволяваше да снимам на много по-ниски скорости с по-добра успеваемост напр. 1/60 и дори по-ниски с нестабилизирания Никор 17-55/2.8. Доколкото знам този мотор има две версии и явно има разлики отделно от омасляването на сензора; в моя случай си мисля, че ми смениха целия мирър бокс на апарата в Гърция, но нямам протокола от сервиза, който да потвърждава това подозрение. Отделно, като се снима с такива зуумове не трябва да се префокусира, защото фокусната им равнина е крива. Не е зле и да се пробва да се снима на АФ-С и се вслушвай дали ти задейства мотора на автофокуса непосредсвено преди да натиснеш спусъка - ако да сигурно мърдаш докато натискаш спусъка.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: sky-fan   
Дата:   29-01-13 11:51

Тялото поддържа 20 профила за обективи. Не е проблем. Версията на софта е последната възможна. Не съм обръщал внимание дали се задейства мотора преди да снимам. Аз и не го чувам като фокусирам, понеже винаги има шум около мен.

Ако снимам натюрморт няма проблеми с фокуса. Тествано много пъти, но на лице просто не се получава.

Live view правих тестове. Определено преди корекцията имаше разлика. Сега мисля, че е ок и в двата режима, но на live view не съм имал проблем.

Ето една с вариото от ръка на 1/30 мисля.


https://photo-forum.net/static/forum/2013-01/nxrk4653.JPG


http://media.snimka.bg/s1/0860/027963196-big.jpg


И още една


https://photo-forum.net/static/forum/2013-01/xecr2487.JPG


http://media.snimka.bg/s1/0911/028066505-big.jpg



https://photo-forum.net/static/forum/2013-01/want1637.JPG


http://media.snimka.bg/s1/1164/028572609-big.jpg





Публикацията е редактирана (29-01-13 11:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: mcnicko   
Дата:   29-01-13 12:54

Някак не мога да разбера защо търсиш проблем в апарата при положение, че на статични обекти нямаш проблем, а имаш само на човешки лица които са подвижни.

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: zbonev   
Дата:   29-01-13 13:06

Зоната на автофокуса, която виждаш във визьора не съответства точно на реалната такава и тя е по-малка от реалната аф-зона; това може да стане причина фокуса може да се мести в зависимост от това как попада на конкретния аф-сензор т.е. изисква се по-специфична техника на позиционирането на обекта в аф-точка.

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: ogi100   
Дата:   29-01-13 13:21

zbonev, може ли малко повече инфо за това или пример

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: sonda   
Дата:   29-01-13 14:05

Действително фокуса на статични обекти изглежда перфектен!Нещо изглежда мърда обекта или ти при портретите!Или забавяш натискането на бутона след фокусиране!

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: sky-fan   
Дата:   29-01-13 14:26

Преди корекцията фокуса беше ок на теле стойностите - 70-120. Не широкото беше ад и мазало. И все пак има разлика спрямо 85мм. наистина покраищата вариото е мек, но пък затова е варио. Поне на мен ми е удобен. С 85мм не става за всеки ден снимане + факта на отворени бленди има много аберации, особенно ако отзад е осветено доста. Но немога да си обясня, защо като фокусирам в очите и после се вижда размацано. Техниката ми на снимане е една и съща + сега ползвам и монопод. Поради тази причина си мисля, че проблема е липса на детайл и острота. Не мисля, че вариото в центъра е "мек" дори и на затворени бленди като 5.6 и 8.

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: zbonev   
Дата:   29-01-13 14:27

http://club.foto.ru/forum/11/580988


http://club.foto.ru/forum/view_post.php?p_id=6577228



Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: sky-fan   
Дата:   29-01-13 15:31

Аз съм с версия 1.03 на апарата. Така си го купих. Все пак апарата е на 6 месеца само.

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: sky-fan   
Дата:   29-01-13 18:20

Много ми е трудно да откривам дефекти, защото нямам база за сравнение, затова пускам и темите.

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: Emoxide   
Дата:   30-01-13 03:28

Big Prints from LUMIX GH3, featuring Ira Block

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: mcnicko   
Дата:   30-01-13 11:39

Emoxide ти някога пишеш ли по темата конкретно?

sky-fan занеси апарата за калибрация първо заедно с всички обективи, очевидно има полза от упражнението. Нека го погледнат и го тестват както трябва, пък тогава търси други неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: io_bs   
Дата:   30-01-13 12:24

> Много ми е трудно да откривам дефекти, защото нямам база за сравнение, затова пускам и темите.

Тогава да беше пуснал и снимки в пълен размер, в такива умалени да гадаем ли трябва за проблемите? [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Замислих се за ново тяло...но какво?
Автор: sky-fan   
Дата:   01-02-13 15:56

http://www.flickr.com/photos/fabio-contardi/6296685824/sizes/o/in/photostream/

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »