Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     всички  напред  последна
 Молба към някой с Nikon d7000
Автор: itilien   
Дата:   14-01-13 23:43

Имам една молба към някой, който има никон д7000. Ако може да ми щракне два нощни кадъра (може да подпре на прозореца и да пусне на самоснимачка) на ИСО 1600 и 3200 и после да ми прати роу файловете.

Благодаря много :)

Отговори на това съобщение
 Re: Молба към някой с Nikon d7000
Автор: marrio31   
Дата:   15-01-13 00:02

що на самоснимачка,автопортрет ли искаш..или на вън от прозореца да се снима?

Отговори на това съобщение
 Re: Молба към някой с Nikon d7000
Автор: itilien   
Дата:   15-01-13 00:03

мисълта ми беше, че да не се занимава с опъване на статив. Искам нощна снимка навън, а не автопортрет :)

Отговори на това съобщение
 Re: Молба към някой с Nikon d7000
Автор: realnoncho   
Дата:   15-01-13 00:11

А... май ще заминава любимото R1 [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Молба към някой с Nikon d7000
Автор: marrio31   
Дата:   15-01-13 00:22

ясно..ма сега ме мързи може утре,ако не са ти дали до тогава,но по принцип не се чуди,най-добрата никонска кропка е д7000[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Молба към някой с Nikon d7000
Автор: itilien   
Дата:   15-01-13 00:28

абе аз като цяло съм се насочил към 5д мк2, ама се загледах и в тоя никон - бая по-евтино излиза, пък картинката му е доста добра.

Отговори на това съобщение
 Re: Молба към някой с Nikon d7000
Автор: marrio31   
Дата:   15-01-13 00:32

различни са нещата,5д мк2 си е фул фрейм,добър апарат е,трябва и за обективите да решиш..

Отговори на това съобщение
 Re: Молба към някой с Nikon d7000
Автор: emo1   
Дата:   15-01-13 00:35

То и Д7000 си иска добри обективи!


Отговори на това съобщение
 Re: Молба към някой с Nikon d7000
Автор: pefoto01   
Дата:   15-01-13 02:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Молба към някой с Nikon d7000
Автор: peenchev   
Дата:   15-01-13 08:25

Аз пък си мисля,че постановката е следната.Автора държи апарата задължително да е на прозореца,за да накара някое цигане в същото време да звънне на вратата,и когато бедният човечец отиде да отвори...той отдолу облечен с шлифер,бейзболна шапка и качулка да грабне апарата,и айдеее....И те така.

Отговори на това съобщение
 Re: Молба към някой с Nikon d7000
Автор: Rosencho   
Дата:   15-01-13 09:41

Дано да не забравя довечера и ще щракна. А някакви претенции с какъв обектив да е има ли ?[shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Молба към някой с Nikon d7000
Автор: itilien   
Дата:   15-01-13 09:51

eee, че аз бая дълга ръка ще трябва да протегна до прозореца [smilie5]

pefoto01 - тя разликата в теглото между система за д7000 и такава за 5д2 не е кой знае колко голяма. d7000 e 780 грама, a 5d-то е около 900. 24-105 e 670 грама. А за Никона не знам кой качествен обектив покрива тоя обхват, не съм много запознат с никонските обективи. Теглото не ми е единствения критерий. Важно ми е системата да не се обезценява бързо, а да си държи цената, а също така да е добра за снимане на други неща, не само за пейзаж. Важно ми е и доброто високо ИСО.

А 600д и 6д са прекалено скъпи, не бих дал толкова пари за апарат, на който цената след няколко месеца ще е с няколкостотин лева по-ниска.

Отговори на това съобщение
 Re: Молба към някой с Nikon d7000
Автор: rorus   
Дата:   15-01-13 11:06

Здрасти, що не помислиш за Olympus OM-D. Аз вече навсякъде ходя с два Пен-а и 5-6 обектива. Всичко плюс втора батерия филтри, карти е под 1 кг. Кеф!

Отговори на това съобщение
 Re: Молба към някой с Nikon d7000
Автор: itilien   
Дата:   15-01-13 11:30

Ами на мен не ми трябва туристически апарат, а сериозен, който да снима добре на високо исо - 1600 и 3200. А и да е добър за снимане на хора. Ако не бяха тия неща, не бих изобщо сменил сонито. Но тъй като след около 3 седмици ще ходя отново из северните части на Норвегия реших, че това е добър повод да взема нещо сериозно, предвид, че може да случа на сияния.

Отговори на това съобщение
 Re: Молба към някой с Nikon d7000
Автор: io_bs   
Дата:   15-01-13 11:43

Имайки предвид, че и с D90 съм изкарвал използваеми кадри на ISO 3200, D7000 ще е по-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Молба към някой с Nikon d7000
Автор: rorus   
Дата:   15-01-13 11:46

За това което си казал омд-то става. Има чудесни обективи. Исо 3200 е съвсем ок.

Отговори на това съобщение
 Re: Молба към някой с Nikon d7000
Автор: itilien   
Дата:   15-01-13 12:02

Говоря за апарат, който да може да се използва професионално - тоест хора, събития, сватби и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Молба към някой с Nikon d7000
Автор: pumabg   
Дата:   15-01-13 12:39

Много хубави кадри itilien [smilie24] Д7000 ще грейне в ръцете ти...
[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Молба към някой с Nikon d7000
Автор: rorus   
Дата:   15-01-13 13:19

Е да, за сватби ти трябва голям и черен - иначе няма да те наемат [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Молба към някой с Nikon d7000
Автор: chukov   
Дата:   15-01-13 13:32

rorus
ти да не мислиш. че с тоз олимпус можеш да снимаш сватби?
Не е до голям и черен
Вътък иска там

Отговори на това съобщение
 Re: Молба към някой с Nikon d7000
Автор: vgramatikov   
Дата:   15-01-13 13:42

Братле трябва ти ФулФрейм според мен.За подобни пейзажи.
А и за работа като сватби и тнт е много по-добре.

Стартирай с ФФ и 24-70 2.8. и една светкавица. Така ще имаш всичко от първа рака. После ще упгрейдваш вече.

Отговори на това съобщение
 Re: Молба към някой с Nikon d7000
Автор: itilien   
Дата:   15-01-13 13:57

абе и вътък си трябва, и ергономия.

Аз първоначално се чудех между 5д2 и д700. Минаха две д700 в базара от коледа насам, на прилични кадри и цени, ама аз все още се чудех изобщо дали да вземам нещо. А и на никона му е малко малка резолюцията, а аз в последно време пейзажите доста често ги мисля в 4:3 или дори 5:4, че и в квадрат, и впоследствие кропя, та не е лошо да има мегдан за кроп. И другото което казах по-горе - изобщо не съм запознат с никонските обективи - кой е добър, кой не... и ми се струва и че никонския пазар на техника е малко по-статичен, по-трудно се продава и купува, а това си е важно. Нямам и познати, които снимат с никон, докато канонаджии покрай мен има няколко. Дето се вика и обектив да тестваш и мнение да вземеш, друго си е. А и с канонските обективи съм поне запознат.

Ама снощи се загледах в тоя никон д7000, та рекох да го видя що за жувотно е, колко шум има на високо исо. Каноните имат малко кофти бандинг, даже на ниско исо ако насилиш малко сенките в конвертора. А и въпросния никон има май по-добра автофокусна система от 5д2-то. Но май динамиката при високо исо му е по-слаба.

Аз хич не обичам да се занимавам с проучване на техники, от няколко години изобщо не бях чел ни ревюта ни нищо, даже не знаех кои са текущите модели. Това му е хубаво на снимането с апарат с перфектна несменяема оптика - снимаш с каквото имаш и не мислиш за нищо повече :) Ама от де ми влезе тая муха... то отдавна си ме глождеше това, че не мога да правя нощни снимки на високо ИСО, ама сега с това ходене до Норвегия тоя проблем излезе на преден план.

Отговори на това съобщение
 Re: Молба към някой с Nikon d7000
Автор: alcap007ne   
Дата:   15-01-13 14:21

Ако ходиш в планината често наистина по-добре забрави Д700 и ФФ. Ергономията и теглото са от най съществено значение, а в случая Д7000 е доста по лек както го знаеш и обективите му. От друга страна за сватби на професионално ниво не е добра идея Д7000 затова ти трябва да прецениш какво всъщност искаш да снимаш основно пък може и с Д600 да минеш.
Относно канона не искам да коментирам имайки предвид 5д марк3 най-после сега достигна исото на Д700[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Молба към някой с Nikon d7000
Автор: autosvet   
Дата:   15-01-13 14:33

И какво му е толкова на Д7000 за сватби и събития. Ако не си някой хипер взискателен арт-ър ще си ти свърши перфектна работа. До преди 2-3 години масово сватбите у нас си се снимаха на кроп тела.

Отговори на това съобщение
 Re: Молба към някой с Nikon d7000
Автор: pumabg   
Дата:   15-01-13 14:35

Последната сватба на която бях, фотографа снимаше с две Д7000...
Резултатите бяха повече от добри..
Предвид трудността и заплащането на тоя занаят се чудя дали въобще си заслужава инвестирането в техника или по скоро в умения и конкурентни цени...

п.п 90% от клиентите съм сигурен, че не знаят какво е това резолюция!
[smilie3]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »