Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 помогнете ми да си избера фотоапарат
Автор: iovan15   
Дата:   07-12-12 19:10

Много ви моля да ми помогнете да си избера фотоапарат,защото ди- лемата ми е голяма.С думи прости-решил сьм да дам до 1000лв.Ни вото ми на абсолютен аматьор.Сьветват ме да си взема"турбо" са- пунерка-CANON G15(от Великобритания-750лв)или NIKON P7700(пак от GB-850лв).Други пьк ме сьветват да мина направо на CANON 1100D с 18-55is|| за сьщите пари.Вьобще-много баби,хилаво дете. Фотоапарата ми трябва,защото ходим на екскурзии пьк и скоро ще имам дете.Коя от двете сапунерки е по-добра или да не са те?Мо- ля даите ми сьвет?[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: помогнете ми да си избера фотоапарат
Автор: marrio31   
Дата:   07-12-12 19:18

ако мислиш да не даваш повече от тия 1000лв,сапунерка е твоя избор,вземеш ли дслр се почва с даването на още пари[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: помогнете ми да си избера фотоапарат
Автор: iovan15   
Дата:   07-12-12 19:33

Благодаря,но коя от двете сапунерки?

Отговори на това съобщение
 Re: помогнете ми да си избера фотоапарат
Автор: slav4cho   
Дата:   07-12-12 22:46

Купи си 1100д-то ще ти върши много-добра работа.Не ти трябва сапунер.Дори само на ауто да ползваш 1100д пак ще ти ввърши по-добра работа от сапунер.В момента има оферта мисля за 999лв с два обектива.

Отговори на това съобщение
 Re: помогнете ми да си избера фотоапарат
Автор: my.point.of.view   
Дата:   07-12-12 23:37

ако размерът има значение - сапунер.

Отговори на това съобщение
 Re: помогнете ми да си избера фотоапарат
Автор: iovan15   
Дата:   08-12-12 10:04

благодаря за изказаните мнения,но все пак-ако е сапунерка-коя от двете?

Отговори на това съобщение
 Re: помогнете ми да си избера фотоапарат
Автор: qpalzm   
Дата:   08-12-12 10:06

RX100 е твоята камера.https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=REVIEW&ARTICLE_ID=214

Отговори на това съобщение
 Re: помогнете ми да си избера фотоапарат
Автор: photostoykov   
Дата:   08-12-12 10:11

http://www.dpreview.com/reviews/canon-powershot-g15/


http://www.dpreview.com/previews/nikon-coolpix-p7700/


Прочети мненията и сам ще се ориентираш, като зададеш кои параметри имат най-важно значение за теб - качество на изображението при високо ISO, обхват на мащабиране и светлосила на обектива, вид и подвижност на дисплея и т.н. и т.н.
Ако има въпроси - задавай ги сега, а не след покупката!
Желая успех.



Публикацията е редактирана (08-12-12 10:13)

Отговори на това съобщение
 Re: помогнете ми да си избера фотоапарат
Автор: qpalzm   
Дата:   08-12-12 10:20

Да питай сега.Да не вземе да стане като един мой сън!!

Някой си беше взел Лайка м9 и пише във форума-Помощ на лайката не и работи АФ[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: помогнете ми да си избера фотоапарат
Автор: exobexo   
Дата:   08-12-12 10:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: помогнете ми да си избера фотоапарат
Автор: photostoykov   
Дата:   08-12-12 10:41

Момчета, не искам да ви убивам ентусиазма, но SONY RX100 струва 1300 лв., а бюджетът на момчето е макс. 1000 лв.
Това съвсем не значи, че сапунерчето на SONY не е читаво, но и то като всеки апарат си има и недостатъци - напр. използването на miniHDMI, доста недомислена работа!
Освен това, въпросът на автора на темата е конкретен - кой от двата?

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: помогнете ми да си избера фотоапарат
Автор: mmjm   
Дата:   08-12-12 10:44

Съгласен съм с qpalzm, https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=REVIEW&ARTICLE_ID=214
, бих препоръчал и Panasonic LUMIX LX7, Аз лично бих взел сонито.

Отговори на това съобщение
 Re: помогнете ми да си избера фотоапарат
Автор: iovan15   
Дата:   08-12-12 11:40

БЛАГОДАРЯ,прав си.Лимит на парите-до 1000лв.Идея за покупката-напьлно битови нужди.Познания-нулеви.Дилемата-коя от двете сапу-нерки?Или пьк-Canon 1100D[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: помогнете ми да си избера фотоапарат
Автор: photostoykov   
Дата:   08-12-12 11:56

Започни със "сапунерка"! Може да се носи навсякъде. За снимки на деца ще трябва да се консултираш с по-опитни от теб за забавяне сработването на затвора - тук препоръката за Panasonic LX7 важи с пълна сила!
Най-добре е при покупката да си водиш "патил" от четене на ревюта "експерт", за да направите сравнения на няколко модела в рамките на този бюджет.
Не е задължително да купуваш от тук, но е задължително да направиш своя избор преди да поръчаш конкретния модел!

Отговори на това съобщение
 Re: помогнете ми да си избера фотоапарат
Автор: emo1   
Дата:   08-12-12 11:58

Нищо не пречи да разгледа моделите на Олимпус Пен, според мен е по-разумен избор за качество на снимките, цена и компактност.

Отговори на това съобщение
 Re: помогнете ми да си избера фотоапарат
Автор: E.Stanev   
Дата:   08-12-12 12:01

Съвсем го ошашавихте момчето. Някой да вземе да му предложи и лайка и сеира ще е пълен.

Колега бих ти препоръчал някоя от безогледалките на олимпус, но Канон Г15 е страхотен избор за човек като теб, който тепърва прохожда в материята. Това е една наистина сериозна машинка, която би задоволила 99% от твоите фотографски нужди. Няма да ти липсва нищо, апаратчето е сравнително компактно, идеално за пътувания [smilie24] Прочети някое и друго ревю за машинката и скачай смело. Подобен апарат е Никон 7700 или Панасоник LX7. И трите са уникални апарати [smilie24]

Проблема на повечето колеги които препоръчват техника е че пречупват нещата през собствените си нужди, желания и разбирания. От там такива попадения като безмисленият за теб Сони RX100 и ДСЛР на Канон. Щом тепърва навлизаш не ти трябва ДСЛР повярвай ми. Ако си готов да налееш 3-4-5к във фототехника тогава може, иначе няма смисъл от ДСЛР.

Успех с покупката и на фокус![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: помогнете ми да си избера фотоапарат
Автор: mmjm   
Дата:   08-12-12 12:03

То и Г 15 тук струва 1300 лв. Той го намира във Великобритания-750лв, ако на подобна цена намери и сонито, защо не? Panasonic LUMIX LX7 определено влиза в бюджета и според мен е п0-добър от канона и никона описани по-горе.

Отговори на това съобщение
 Re: помогнете ми да си избера фотоапарат
Автор: iovan15   
Дата:   08-12-12 13:09

Ще почерпя за определението "колега"[smilie25] Май най-много ми допада Nikon p7700-и заради чуп дисплей и можеби заради марката Така че,ако няма някакви съществени разлики и мислите,че ще ми свърши работа ме "осветете" с думи "прости".

Отговори на това съобщение
 Re: помогнете ми да си избера фотоапарат
Автор: nick.sun   
Дата:   08-12-12 13:13

Sony Nex F3 само до днес е на промоция в Синтезиса. Сензора му е номер 1. Интересен вариант е също.

Отговори на това съобщение
 Re: помогнете ми да си избера фотоапарат
Автор: mmjm   
Дата:   08-12-12 13:42

E.Stanev, сравнявам http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&cat=46&product=10972&show=additional
и "безсмисления" http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&cat=46&product=10739&show=additional
40 лв. разлика и възможност за развитие.
Както виждам Йован е направил своя избор, а от нас се иска да кажем правилен ли е. Щом ти харесва, взимай го учи се, и само хубави моменти да снимаш[shtrak] !



Публикацията е редактирана (08-12-12 14:05)

Отговори на това съобщение
 Re: помогнете ми да си избера фотоапарат
Автор: vth41   
Дата:   08-12-12 13:47

Ако държиш да е компактен - Panasonic Lumix DMC-LX7 , препоръчват го и Imaging Resource .

[smilie24]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »