Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Светкавица за Никон Д3100
Автор: gushev   
Дата:   15-07-12 21:33

Дайте съвет за избор на светкавица на Никон Д3100.Предпочитам нещо по евтино,но да не е китайка.Не съм вещ и искам вашето мнение.Благодаря ви предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица за Никон Д3100
Автор: Alex-dan   
Дата:   15-07-12 21:51

SB-800 от базара за около 400 лв. По-добър вариант цена/качество не се сещам...

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица за Никон Д3100
Автор: atrifonov   
Дата:   15-07-12 22:14

да СБ-800 е много добра оферта

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица за Никон Д3100
Автор: gushev   
Дата:   15-07-12 22:17

Ок а каква е разликата м/у нея и китайките за 150 лева,освен в цената?

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица за Никон Д3100
Автор: atrifonov   
Дата:   15-07-12 22:20

еми китайките нямат TTL, което в твия случай е важно

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица за Никон Д3100
Автор: pefoto01   
Дата:   15-07-12 22:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица за Никон Д3100
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   15-07-12 22:26

pefoto01,
би ли споделил, моля те, с колко точно SB 700 е по-малка от SB 800?
Не си мислиш, че размерите на SB 800 са сходни с тези на SB 900/910, нали?

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица за Никон Д3100
Автор: pefoto01   
Дата:   15-07-12 23:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица за Никон Д3100
Автор: gushev   
Дата:   15-07-12 23:22

Тези Йонгнуо кои модели точно имат И-ИТЛ,и за какво служи това?

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица за Никон Д3100
Автор: pefoto01   
Дата:   15-07-12 23:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица за Никон Д3100
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   15-07-12 23:52

pefoto01,
Нямам претенции да съм никаква инстанция, затова и се опитах да не те поправям, вместо това пробвах да намекна, че имаш предвид SB900. Просто се опитвам да бъда учтив.
Понеже пишеш

СБ-800 е твърде голяма и тежка за тяло с габаритите и теглото на Д-3100 и ще нарушава баланса и удобството при експлоатация.
Доста по-подходяща е СБ-700,която е с по-компактни размери и е по-лека,а има същите функции.


а питащият очаква истинска информация, просто реших да ти дам възможност да внесеш корекции ... Ако ще се правиш на сърдит, твоя си работа ...

В действителност SB700 тежи без батерии 355 г. и заредена 450 г. според Никон. SB800 тежи 350 г. без батерии, пак според Никон. Предполагам, че всъщност тежат еднакво.
Също така размерите на SB700 според Никон са 71 x 126 x 104.5 мм., размерите на SB800 според Никон са 71 x 127 x 92.
Също така водещото число на SB800 при 35 мм ISO100 е 38 според Никон. Водещото число на SB700 при 35 мм ISO100 е 28 според Никон.
SB800 управлява три групи slaves, SB700 управлява до две групи.
SB700, която е по-нова, си има своите предимства - проектирана като за повече AF точки и т.н. Друг е въпросът доколко това е използваемо с D3100.
Системата iTTL работи в камерата.

[shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица за Никон Д3100
Автор: Alex-dan   
Дата:   16-07-12 08:14

HSGeorgiev [smilie24] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица за Никон Д3100
Автор: zarimale   
Дата:   16-07-12 09:17

Аз съм пред същата дилема, и за сега съм се спрял пред СБ 700, но във форума попаднах и на Bower SFD35N, за брутално ниска сума. Тъй като тепърва ще се уча да работя със светкавица на Д3000, се чудя дали не е по-добре да взема нея за начало?


Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица за Никон Д3100
Автор: gushev   
Дата:   16-07-12 11:04

Колко ниска е?Дай линк да я видим?

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица за Никон Д3100
Автор: zarimale   
Дата:   16-07-12 11:10

Bower SFD35N Digital Flash for Nikon i-TTL Това е.


Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица за Никон Д3100
Автор: gushev   
Дата:   16-11-12 14:51

А за СБ 24 какво мислите?Съвместима ли е с Д3100?

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица за Никон Д3100
Автор: джъмбо   
Дата:   16-11-12 15:10

съвместима е но без ТТЛ режима... тоест А, М и блиц режими

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица за Никон Д3100
Автор: satyno   
Дата:   16-11-12 15:37

Вземи си светкавица, която да се пали по първи и по втори импулс. Плюс ТТЛ, щом като мислиш, че ще ти е нужен. Няма нужда да може да работи в slave режим, апаратът ти не го поддържа. Не е нужно и да има и високоскоростна синхронизация, от Никон са се погрижили и това да не работи дори със собствените им светкавици при апаратите от по-ниския клас за да накарат човек да си купи по-скъп. Т.е., не давай пари за екстри, които дори да искаш, не можеш да ползваш.


Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица за Никон Д3100
Автор: tzl   
Дата:   16-11-12 22:01

Аз не виждам @gushev да търси TTL.

Ако човек ходи и прави по 1-2 кадъра на сцена, разбирам да ползва TTL, защото примерно няма време да си нагласи хубаво нещата. Обаче ако някой тръгне да прави фотосесия, да вземе да си купи няколко малки светкавици без TTL вместо да си дава парите за TTL.

Ако хората, които снимат с "малки" светкавици TTL са с идеята да снимат с "големи" светкавици, да знаят, че големите нямат TTL, защото при тях се предполага, че спокойно вадиш стативи, слагаш лампи, гласиш, снимаш, гласиш, снимаш и т.н. Докато TTL-ът е по-скоро направен за "бързи" снимки. Най-лесният пример е снимане на сватба с малки светкавици. Там TTL-ът има смисъл, защото всичко постоянно се движи и не винаги човек е в контрол, за да си гласи осветлението.

Нека се има предвид, че тези, които си купят светкавици с TTL трябва или да ги сложат отгоре на фотото, за да работят или да си купят съответния синхронизатор, който поддържа TTL, а тези синхронизатори не са от най-евтините. Ако някой не иска китайки, примерно трябва да се бръкне за повечко пари.

Ако светкавицата се ползва "off-camera", демек не е върху фотоапарата (което рано или късно повечето го пробват), всяка светкавица ще върши работа. Само й трябва синхронизатор, който да осъществи "разговора" между фотоапарата и светкавицата.



Публикацията е редактирана (17-11-12 00:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица за Никон Д3100
Автор: batzeto   
Дата:   17-11-12 02:12

Чакай малко и аз да попитам понеже съм на същата вълна като колегата, само че за D90. Та по гореказаното аз разбирам (може би грешно) нещата така: TTL - бързата работа - срам за майстора или иначе казано мързелива работа. Без TTL - евтина работа, пестиш пари, настройваш ръчно, но ако нямаш време за това...изпускаш кадъра ;)
А накрая - и с TTL, и без TTL - ако искаш да снимаш със светкавица отдалечена от камерата - ръсиш се за синхронизатор.

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица за Никон Д3100
Автор: tzl   
Дата:   17-11-12 03:11

TTL е за бърза работа. Това не винаги означава срам за майстора. Примерно колко човека ползват автоматичен фокус? Доста. Малцина ползват ръчен. Това е нещо, което е от помощ.

По дизай TTL е предназначено по-скоро за репортажния подход, а не толкова "мързеливия". Разбира се, може да се ползва и от "мързеливия", за да мисли вместо него, но да — трябват синхронизатори, които поддържат TTL за определените светкавици и определените камери. Има китайски, има и не-китайски.

Ако на някой му зависи кадъра и хляба от бързо действие и осветление, значи да си взема TTL светкавица. Ако снима в репортажен стил, я ползва върху фотото. Ако снима отделно, ще трябва да си вземе синхронизатор, който поддържа TTL.

Важното е да се знае за какво се дават пари, а не защото "някой е казал да купуваме" или "сега е модерно", или пък някой да не купи, защото му казали, че ще е мързелив фотограф ако го видят да работи с TTL.

Примерно Joe McNally ползва TTL и обяснението му е — като имаш ферари трябва да го караш като ферари. Та, той е решил, че това ще му пести време, а може и да му плащат от Nikon, за да им рекламира TTL-a, а тайничко да си снима само на ръчен режим :)

Спорът за TTL и без TTL е малко като дали да снимаме на "apperture priority" или на "manual". Въпрос на подход, начин на работа и бизнес. При TTL всеки кадър ще е в най-общия случай различен от предходния като мощност на осветленето и съответно като експонация. При ръчния режим, всички ще са еднакви като светлина. При работа с много снимки от една сцена на фотосесия, различията в експонацията не допринасят за ефективната обработка.

Аз съм привърженик на manual режим, защото това ми улеснява начина на работа после в софтуера.



Публикацията е редактирана (17-11-12 03:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица за Никон Д3100
Автор: emo1   
Дата:   17-11-12 04:23

gushev, ако ще ползваш рядко светкавицата и не снимаш за пари, виж тази:https://www.bviphotovideo.com/public/index.php?page=catalog&productid=72
във комбинация със дифузер https://www.bviphotovideo.com/public/index.php?page=catalog&productid=214
плюс батерии https://www.bviphotovideo.com/public/index.php?page=catalog&categoryid=108
и ще имаш прилични резултати със Д3100.


Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица за Никон Д3100
Автор: TheBossBG   
Дата:   17-11-12 08:57

Автор: zarimale
Дата: 16-07-12 09:17

Аз съм пред същата дилема, и за сега съм се спрял пред СБ 700, но във форума попаднах и на Bower SFD35N, за брутално ниска сума. Тъй като тепърва ще се уча да работя със светкавица на Д3000, се чудя дали не е по-добре да взема нея за начало?

*********

Bower и Jessops 360afdn са реплики на Nikon SB-28(като Bower е орязана откъм команди на задния панел). Добавили са i-TTL. Водещото число - 34(Bower)/36(Jessops). И двете имат зуум на рефлектора. При Jessops зуумът работи автоматично само когато главата е насочена напред. Когато я вдигнеш, може да го променяш ръчно(с бутон на задния панел). Bower има зуум, който е само ръчен(изтегляш напред или връщаш назад). Jessops има вграден дифузер и баунс-карта, които се прибират в главата. За Bower трябва да си купваш отделни. За жалост Jessops за Никон вече няма налични. Иначе ги бяха намалили на £59.95. В базара имаше един колега, продаде доста такива. Аз си взех от него(D3100), мой приятел също(D5000). Доволни сме и двамата.

П.П. Ето една обява за Jessops. В момента е на цена 130 лв. Малко по-скъпо от БиХ, но ако си в БГ, е по-доброто решение.


Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица за Никон Д3100
Автор: bluebird81   
Дата:   17-11-12 09:16

Автор: batzeto
Дата: 17-11-12 02:12

Чакай малко и аз да попитам понеже съм на същата вълна като колегата, само че за D90. Та по гореказаното аз разбирам (може би грешно) нещата така: TTL - бързата работа - срам за майстора или иначе казано мързелива работа. Без TTL - евтина работа, пестиш пари, настройваш ръчно, но ако нямаш време за това...изпускаш кадъра ;)
А накрая - и с TTL, и без TTL - ако искаш да снимаш със светкавица отдалечена от камерата - ръсиш се за синхронизатор.


На D90 вградената светкавица има commander mode, т.е. може да управлява безжично светкавици, които поддържат никонската CLS (creative light system), така че не е задължително да има радиосинхронизатор. Накратко с D90 може да се задава мощност на до 2 групи външни светкавици, поддържащи CLS, направо на дисплея на фотоапарата, което е супер удобно.

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица за Никон Д3100
Автор: burningice   
Дата:   17-11-12 10:05

A kak стои въпроса с високите скорости и D80, D90?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »