Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Липсата на Nikon DSLR по магазините
Автор: rachmaninov   
Дата:   01-11-12 08:42

Пускам тази тема, защото съм неприятно учуден и се надявам някой да хвърли светлина върху следните два въпроса:

Една група хора искаме да оставим суми между 1500 и 4000 лева в магазини за техника. Тези магазини ще приберат процент печалба и съответно ще оставят суми в рамките на няколко десетки хиляди лева при доставчика на едро. Логично всеки ще си помисли, че най-слабата брънка във веригата са тези първите, ама не...

Вече повече от месец в магазините за техника няма нито Nikon D7000, нито Nikon D600. Доколкото разбрах в единият от магазините има списък за 10!!! или повече чакащи за по-евтиния модел. В Букурещ моделите уж пише, че ги има, в bhphoto ги има, във Великобритания ги има, в Германия ги има...

Въпросите:

1. Защо трябва да се стига до АБСУРДНАТА ситуация да се чудим, защо частно юридическо лице (официален вносител на Nikon за България) не иска да си осъществява дейността, от която получава приходи? Подвъпрос на това е, защо след като на пазара има един толкова неконкурентноспособен субект, който не може да покрие пазара, защо не се появява друг, който да се справи с това?

2. Защо втората брънка от веригата - магазините не правят нищо по въпроса, а кара клиентите си да се чувстват като в едно предишно време? - Постоянна липса на наличности, все нещо няма, все вносителят е виновен? В тази държава само 5 фотографа ли има, че да не може да се предвидят някакви наличности за склад? А какъв е смисъла от лъскави банерчета за Nikon Cash back при условие, че Nikon D7000 го няма в наличност през по-голямата част от промоцията.

Благодаря за отделеното време! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Липсата на Nikon DSLR по магазините
Автор: Lightbender   
Дата:   01-11-12 08:58

Когато на пазара има монополна структура, резултатът винаги е един и същ - такъв какъвто си го описал по-нагоре. Не вярвам да не си забелязал, същото е и с петролните горива, енергоразпределителните дружества, ВИК дружества, джиемесите(особено доскоро), централното топление и т.н.
Изобщо тево не е само при никоните. Целият ни живот е такъв. Затова гледай да свикваш. Докато обществената ни система позволява съществуването на монополи и картели, ситуацията няма да се промени.

Отговори на това съобщение
 Re: Липсата на Nikon DSLR по магазините
Автор: munich   
Дата:   01-11-12 09:02

Разбирам те добре. И аз писах подобно нещо още в моята тема за D800. И Профайлд и Фотосинтезис според мен в момента пропускат златен шанс. Но се държат и несериозно като нямат стока, а не дават и срокове на доставка.

Но - алтернатива има, аз вече си чакам тялото да пристигне от Германия и съм повече от доволен от обслужването.И е твърде възможно и за напред да поръчвам там. Съжалявам, но Синтезис 2 седмици дори не ми отгвориха на запитването за оферта.

Поздрави,

ПС: Цената в Германия бе и по-ниска на всичкото отгоре.



Публикацията е редактирана (01-11-12 09:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Липсата на Nikon DSLR по магазините
Автор: tantris   
Дата:   01-11-12 09:05

А може вече и да не дават стока на дъмпингова цена за БГ.

Отговори на това съобщение
 Re: Липсата на Nikon DSLR по магазините
Автор: munich   
Дата:   01-11-12 09:21

Т.н. Дъмпингова цена я подбиха и на запад [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Липсата на Nikon DSLR по магазините
Автор: deniac   
Дата:   01-11-12 09:41

Доста неадекватно поведение...
Вместо да продавам колкото се може повече, докато все още някой търси Никон, търговците се спотайват [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Липсата на Nikon DSLR по магазините
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   01-11-12 09:47

Това му е хубавото в ЕС. Като го няма тук си го купуваш от Румъния, Германия, Италия, Гърция без мита с важаща гаранция. Това е начинът да му го туриш на монополиста, тема във ФФ е просто реклама за него. А и ние и без това сме си имиджов пазар- последна дупка на кавала

Отговори на това съобщение
 Re: Липсата на Nikon DSLR по магазините
Автор: crystalwater   
Дата:   01-11-12 10:04

Бих искал да изкажа и моето скромно мнение по въпроса.
Тъй като съм работил в сферата на IT и горе-долу знам как седят нещата бих казал, че складовият дефицит е нещо нормално. България е много малък пазар и съответно доставната и ценовата политика на фирмите производители е такава спрямо нашата скромна страна. Оттам идва и другият проблем, никой не иска да вкара техника преди Коледните намаления, защото след това става непродаваема...

Отговори на това съобщение
 Re: Липсата на Nikon DSLR по магазините
Автор: nevermess   
Дата:   01-11-12 10:14

Има вече и други играчи на пазара. Пример EMAG.BG....
От време на време пускат и уникални промоции, там D7000 го има.
Аз в Понеделник поръчах 2 обектива и във Вторник ми ги доставиха [smilie5]. Всички документи си бяха ОК.. Включая международната гаранция.



Публикацията е редактирана (01-11-12 10:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Липсата на Nikon DSLR по магазините
Автор: CyberGene   
Дата:   01-11-12 10:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Липсата на Nikon DSLR по магазините
Автор: crystalwater   
Дата:   01-11-12 10:54

Като гледам разликата е поне 300лв от емаг и синтезиса за Д7000.Тва си е един обектив Nikon AF Nikkor 50mm f/1.8D и дори ше ти останат кинти я за филтър, я за батерия...

Отговори на това съобщение
 Re: Липсата на Nikon DSLR по магазините
Автор: pumabg   
Дата:   01-11-12 10:58

Така наречената българска фирма Профайлд се държи от грък, ко да го мислим повече...
Той един сервиз не можа да издейства, като хората па вие доставки...
Е виж на кафенце може да ходим горе на Левски, може да е пуснал вече и гръцки баклавички, кой знае [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Липсата на Nikon DSLR по магазините
Автор: nevermess   
Дата:   01-11-12 10:59

Дам цената на някои неща там е по-дървена, но ги има :-).

Отговори на това съобщение
 Re: Липсата на Nikon DSLR по магазините
Автор: tziko   
Дата:   01-11-12 11:00

За съжаление колелото се върти в погрешна посока и все по-бързо!

Нашенските магазини не можаха да предложат конкурентни цени >>> хората купуват от чужбина >>> оборота на нашите магазини пада >>> не могат да поддържат склад >>> нямат стока и хората пак купуват от чужбина >>> нашите магазини затварят >>> появява нов играч на нашия пазар с пълен склад и конкурентни цени.

Ние през това време [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Липсата на Nikon DSLR по магазините
Автор: sky-fan   
Дата:   01-11-12 11:24

Има има.

Отговори на това съобщение
 Re: Липсата на Nikon DSLR по магазините
Автор: uri64   
Дата:   01-11-12 12:47

Ми най-вероятно въпрос на съотношение между търсене и предлагане в глобален план. Недостатъчните наличности се насочват към пазари с по-висока реализация и потенциална печалба. На микро ниво вече идва (не)способността и (ограничените) възможности и ресурси на местните дистрибутори и търговци с цялата тежаща върху тях балканска генетична обремененост.
По интересен е обаче случаят със страдащите от недостиг на артикули потребители. Защо просто не вземат да си купят нещата, които искат от европейския пазар, където артикулите са налични? Като се има предвид, че тази техника ще се купува за да се бичат кинти с нея (нищо лошо в това, естествено) малките разлики в цената и транспорта би следвало лесно да се избият. Дали да повдигаме пък въобще въпроса защо аджеба за про приложения (свадби - мадби и други(естествено и в това няма нищо лошо)) се търси техника предназначена за (напреднали) любители?
Изобщо се създава впечатлението, че потребителите САМИ си създават трудности....[beer]



Публикацията е редактирана (01-11-12 12:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Липсата на Nikon DSLR по магазините
Автор: krist   
Дата:   01-11-12 13:02

е, нали точно по тоя начин се завърта още повече омагьосаният кръг и още по-малка е вероятността при недостатъчна наличност, нашия пазар да го отсвирват? освен това, при тоя качествен контрол напоследък май винаги е по-добре да идеш да пипнеш на място, отколкото да купуваш котка в торба.. особено що се касае до обективи..


Отговори на това съобщение
 Re: Липсата на Nikon DSLR по магазините
Автор: uri64   
Дата:   01-11-12 14:15

Еми явно световното положение няма да се трогне много от справедливото възмущение, излято в някоя и друга форумна тема, тъй че най добре е този, който се нуждае от нещо, ако наистина се нуждае, да предприеме конкретни стъпки по придобиването му от възможно най-близкото място, където нещото го има...
Може би не е много честно делото на давещите се да е изцяло в ръцете на самите давещи се, ама няма сега да вземем да се давим, докато някой припознае въпросното дело като свое?

Отговори на това съобщение
 Re: Липсата на Nikon DSLR по магазините
Автор: crystalwater   
Дата:   01-11-12 14:24

Винаги сме били последна дупка на кавала. Видно е на където и да се обърнеш. И не са виновни нашите търговци, а свитият ни пазар и сринатата ни икономика.
Един прост пример: Гърция са във фалит, пенсионерите им получават Коледни еднократни надбавки в размер на 450 евра, а нашите пенсионери, не живеят във фалирала държава и еднократните Коледни бонуси са 50лв.
Горди сме нали?
После някой ни е крив, че сме се докарали до тук...

Отговори на това съобщение
 Re: Липсата на Nikon DSLR по магазините
Автор: localhost   
Дата:   01-11-12 14:27

Днеска се отбих в един тукашен магазин да проверя как вървят 5d-то и новите обективи да знам какво да пиша на Дядо Коледа да ми донесе [smilie5] . Продавача се оплака, че 5D III и 24-70 II уж, че най-скъпи и ги нямало в наличност. Всичко изкупено. A Nikon си имаха богато всякакви модели + много обективи за тестване.

Отговори на това съобщение
 Re: Липсата на Nikon DSLR по магазините
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   01-11-12 14:29

Според мен официалните вносители нямат вина. Просто имат малки обороти като цяло, особено като говорим за никон и съответно от централата са ги писали 10-та дупка на кавала - когато остане нещо пращат към България в ограничени количества. Д7000 примерно го нямаше наличен тази година почти цялата... и за други тела беше същата история. Някои колеги си чакаха Д4-ките почти половин година след обещаното.

Същото става в момента и с Епъл - има свръх търсене, те не могат да заредят и режат слабите пазари - Глобул и Мтел са поискали по 1000 айфон 5-ци, а Епъл им пращат по 200 бройки - да се оправят. Същото е и с никон, не могат да смогват с определени модели в глобален мащаб и режат бройките на слабите пазари.

Добре че има ЕС да си вършим работата ...

Отговори на това съобщение
 Re: Липсата на Nikon DSLR по магазините
Автор: rachmaninov   
Дата:   01-11-12 14:33

Купуването от чужбина означава без гаранция и без задължителен 1 месечен срок, в който техниката да бъде оправена или парите върнати. Това е проблем, защото техниката може да стои 2-3 месеца без яснота, какво ще се случи.

Отговори на това съобщение
 Re: Липсата на Nikon DSLR по магазините
Автор: uri64   
Дата:   01-11-12 15:16

...Купуването от чужбина означава без гаранция и без задължителен 1 месечен срок, в който техниката да бъде оправена или парите върнати. ....

Ми просто не е вярно това. Като се вземе от ЕС си има валидна гаранция. Да, може да се наложи да се прати по куриер до оторизиран сервиз в рамките на ЕС, но това вече не етолкова скъпо, плюс гарантирано ще го оправят качествено и бързо. Аз имам чудесни впечатления от оторизирания сервиз на Никон в Лондон. Централният сервиз на Никон за цяла Европа пък е в Дюселдорф (ако не се лъжа)...
Така или иначе всички сме чели темите за случаите, когато гаранционна Никонска техника от БГ е била мотана с месеци между България и гръцкия сервиз...

Отговори на това съобщение
 Re: Липсата на Nikon DSLR по магазините
Автор: tantris   
Дата:   01-11-12 15:59

Canon Price Increases Tomorrow (Nov. 1)!

Looks like Canon will increase their prices for DSLRs and lenses in the US, starting tomorrow. If Canon continues with the "instant savings" promotion, some of the price increases aren't as bad... but if they discontinue the promotion, the prices increases could be hundreds of dollars.

If you were thinking about buying... now is the time! Some examples:

Canon 5D Mark III (body only) price now: $2,994 (after $200 instant savings), new price: $3,499 (again - not sure if "instant savings" will still be available)
Canon 5D Mark III with 24-105mm f/4L IS kit price now: $3,749 (after $200 instant savings), new price: $4,299
Canon EOS 5D Mark II (body only) price now: $1,699 (after instant savings), new price $2,199
Canon 5D Mark II with 24-105mm f/4L IS lens kit price now: $2,499, new price: $2,999
Canon 24-105mm f/4L IS lens price now: $969, new price: $1,149

[smilie2]

[smilie2] [smilie2] [smilie2] [smilie2] [smilie2] [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Липсата на Nikon DSLR по магазините
Автор: hotsnail   
Дата:   01-11-12 17:27

@rachmaninov пълни глупости. Амазон са толкова пъти по на ниво за след продажбена подръжка...просто се чувстваш нормален човек. Като чета в какви приключения влизат хората с никон и БГ сервиза....

Така де по добре Лондон или Германия.

Иначе предполагам с доставките до нашите магазини...просто Амазон купуват и продават няколко стотици (ако не хиляди) Д600 и Д800 всеки ден. А фотосинтеза 2 на месец...ми няма как да са с предимство.

Не мисля че е вината в търговците ни, просто е трудно да си от малка държава.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »