Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Помощ при обработка на снимка или къде е проблема?
Автор: ycmubko   
Дата:   21-10-12 19:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при обработка на снимка или къде е проблема?
Автор: dave   
Дата:   21-10-12 19:39

НАреди си моделите някъде на сянка, или поне така, че да не минават сенки през лицата им

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при обработка на снимка или къде е проблема?
Автор: аляска   
Дата:   21-10-12 19:44

Настройката на апарата.
И както е споменал dave избягвай варианта със слънцето. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при обработка на снимка или къде е проблема?
Автор: iasen2   
Дата:   21-10-12 19:50

Човека иска да снима на слънце , какви сенки ....
При снимки на слънце с отворена бленда се слага неутрален филтър с толкова стопа , колкото не ти стигат . примерно бленда 1.4 - фотоапарата ти изчислява скорост която е по висока от максималната за апарата - за 5д мисля че е 8000. слагаш филтър 3 стопа и скоростта пада до скорост с която апарата може да снима . Успех

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при обработка на снимка или къде е проблема?
Автор: Myth   
Дата:   21-10-12 20:11

iasen2 що пък реши, че точно 1.4 трябва да снима, то поне снимката да имаше екзиф. Освен това се съмнявам автора да знае какво означават 3 стопа.

По темата, към автора, ми няма как да не те критикуваме, снимаш с апарат за една торба пари, а задаваш въпроси... научи се да снимаш, прочети си първо упътването на апарата, после се научи да боравиш с фототехниката, може да започнеш от тук:

https://photo-forum.net/ebook/start.htm

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при обработка на снимка или къде е проблема?
Автор: iasen2   
Дата:   21-10-12 20:16

ми като гледам бокето такива изводи си правя .Щом е направил такова боке , значи знае как се снима. И не виждам защо обиждате автора на темата , но това си е характерно за писачите в този форум . като гледам техниката в профила - айде на 1.8 бленда или на 2 . но принципа е същия . Като видите някой с 5Д и почвате да злобеете [smilie5] .



Публикацията е редактирана (21-10-12 20:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при обработка на снимка или къде е проблема?
Автор: tonitka   
Дата:   21-10-12 20:26

Да ти кажа, заслужаваш си критиките и присмеха. Дори и да ти е подарен такъв апарат, би трябвало да знаеш какво държиш в ръцете си и колко хора мечтаят за такъв. Най-малкото трябваше да го разучиш като настройки и възможности сам. Мен би ме било срам да задам такъв въпрос.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при обработка на снимка или къде е проблема?
Автор: BoneFletcher   
Дата:   21-10-12 20:27

iasen2, това да направиш "боке" значи ли автоматично, че можеш да снимаш ? Общо взвето трудно би било с 5dmk2 да не направиш боке, освен ако пак не ползваш режими различни от зеленото квадратче...

ycmubko, слушай dave, аляска и Myth

Аз бих добавил, че може да намалиш ефекта със сенките на слънце, ако ползваш светкавица! До колкото знам 5dmk2 няма, така че ще трябва да си купиш, ако ще снимаш на слънце ( или на тъмно ), ама пък тогава неминуемо ще излязат други проблеми! Нищо! Пак ще питаш!

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при обработка на снимка или къде е проблема?
Автор: Myth   
Дата:   21-10-12 21:11

Автор: iasen2
Дата: 21-10-12 20:16

ми като гледам бокето такива изводи си правя .Щом е направил такова боке , значи знае как се снима. И не виждам защо обиждате автора на темата , но това си е характерно за писачите в този форум . като гледам техниката в профила - айде на 1.8 бленда или на 2 . но принципа е същия . Като видите някой с 5Д и почвате да злобеете [smilie5] .


iasen2 никого не съм обиждал, просто констатирам, че автора не знае как да работи с фототехниката или да снима. След задаването на подобен въпрос особено от притежател на такава техника е логично да не знае как се снима и какво са 3 стопа. И как му помогна ти, ще иде човека ще си купи един ND филтър и после да очакваме нови въпроси, "Защо апарата ми снима на такива ниски скорости (ако знае какво е това) или що снимките ми са толкова шумни или размазани или тоя филтър" или какъвто и да ти хрумне въпрос. По-добре да седне и да почете и да се понаучи да снима.

Да не говорим, че не си познава апарата, обикновенно фотоапаратите, когато не могат да експонират и не им достига скорост или нещо друго, те просто предупреждават по някакъв начин с мигане на нещо си във визьора например. Не вярвам Марка да няма подобна функция.



Публикацията е редактирана (21-10-12 21:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при обработка на снимка или къде е проблема?
Автор: 4i4o-Joro   
Дата:   21-10-12 23:00

Колкото е по-скъп (с по-големи възможности) един апарат, толкова по-лесно с него се правят калпави снимки [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при обработка на снимка или къде е проблема?
Автор: simbon4o   
Дата:   21-10-12 23:21

Исо 100(даже марка има 50) и 1/8000 - не ти трябва ND. Понеже матрицата на канона няма много материал във светлите области като ги прегори, снимай на -0.7 или -1.0 в такива ситуации и после светвай в шопа.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при обработка на снимка или къде е проблема?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   22-10-12 01:24

ycmubko, доколкото виждам снимаш в Adobe RGB цветно пространство, а е по-добре да е в sRGB. Прочети си ръководството за потребителя на апарата.

Това с тия стопове ми е много смешно - вземат се разни термини и се привнасят директно за респект или поради суета.[smilie5]
Преди не много години се казваше - преекспонира, недоекспонира, сваля, качва с 1,2,3 ...БЛЕНДИ и толкоз.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при обработка на снимка или къде е проблема?
Автор: iasen2   
Дата:   22-10-12 09:04

GOSPODIN , как може да приказвате такива глупости и четете ли изобщо какво пита човека .

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при обработка на снимка или къде е проблема?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   22-10-12 09:30

iasen2 , изясни се ясно , кое точно е глупост ? Това, че снима в цветно пространство Adobe RGB или за "стоповете" ? Я, кажи един стоп какво е?

Как веднага се реши, че е снимал на бленда 1.8 и 1/8000 не му е стигала, та НД филтри, та "стопове" и никой не каза нещо за меренето, програмата на която е снимал, настройките за стил на снимката, цветно пространство и други възможни проблеми. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при обработка на снимка или къде е проблема?
Автор: Myth   
Дата:   22-10-12 09:39

Ами аз казах поне екзиф да имаше снимката, точно с идеята да може да се видят настройките ама...

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при обработка на снимка или къде е проблема?
Автор: asahi   
Дата:   22-10-12 10:21

Смеене няма да има, но без критика няма да минеш. Човек трябва да си носи отговорност за действията и критиката е по-лекият вариант.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при обработка на снимка или къде е проблема?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   22-10-12 10:35

asahi, един колега добре го е обяснил :
"..Цели бленди са f/1.4 • f/2 • f/2.8 • f/4 • f/5.6 • f/8 • f/11 • f/16 • f/22 • f/36 , не е нужно да се мъчите да ги запомните просто запомнете че през една бленда числото се удвоява. Светлината при f/1.4 и скорост 1/1000 е еднавка с тази на f/2 и скорост 1/500.
Често може да срещнете термина "1 стоп" или "2 стопа", и тук иде реч точно за същото. Един стоп е разделена наполовина скорост на затвора или преход от една цяла бленда към друга."
Та , така.[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при обработка на снимка или къде е проблема?
Автор: ycmubko   
Дата:   22-10-12 18:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при обработка на снимка или къде е проблема?
Автор: ycmubko   
Дата:   22-10-12 19:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при обработка на снимка или къде е проблема?
Автор: compur   
Дата:   22-10-12 21:36

[beer] [beer]



Публикацията е редактирана (23-10-12 08:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при обработка на снимка или къде е проблема?
Автор: guesswho   
Дата:   22-10-12 22:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »