Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Фото принтер
Автор: mano   
Дата:   09-10-12 08:32

Здравейте колеги,

от известно време ме мъчи въпроса какъв фото принтер да купя и не мога да взема решение. Затова се обръщам към вас за съвет. Идеята е да печата снимки, но също така да може да печата върху дискове.

В техномаркет и технополис се продават по 2-3 модела. Едното е мултифункционално устройство Canon MG5350, другите са само принтери и като модели няма кой знае колко голямо разнообразие. Pixma ip 4850 и 4950.

Бях чел някъде за ip4500 и по-точно за мастилниците, че лесно се заменя оригиналното мастило с мастила inktec като тва не влияело кой знае колко на качеството. Този модел принтери обаче отдавна не е на пазара.

Няма да печатам много и ще се ползва за домашни нужди, затова е добре, ако главите не засъхват бързо. Четох и за Epson, но там казват имало проблеми с образуването на кално киче под мястото на главата и трудно се чисти. Живея в провинцията и нямам възможност да ходя до сервизи в София, за да ми извършват тази услуга с почистването. Също така поради тази причина, предпочитам да го купя нов с гаранция.

Всяко ваще мнение и съвет ще бъде от голяма полза за мен и благодаря на всички за помощта.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото принтер
Автор: 3df   
Дата:   09-10-12 08:38





Публикацията е редактирана (19-01-13 16:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Фото принтер
Автор: mano   
Дата:   09-10-12 08:41

Обмислях и този вариант, но не съм сигурен, че ще печатам толкова много, за да си заслужава покупката. Все пак ще претегля на ново плюсовете и минусите.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото принтер
Автор: 4i4o-Joro   
Дата:   09-10-12 08:47

не Faktor.bg а Factor.bg [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Фото принтер
Автор: prisonbreak   
Дата:   09-10-12 08:48

Намеири си Canon Pixma 4700. Доволен съм. За домашни условия е добър. Но има вече доста сайтове който предлагат принт, на по 0.15лв за 10х15.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото принтер
Автор: mano   
Дата:   09-10-12 09:16

Сайтове не ме интересуват.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото принтер
Автор: dil_stil   
Дата:   09-10-12 10:16

Взехме служебно Канон Пиксма 4950 за към 170лв. и не намирам почти разлики от домашния ми 4600 - мастилниците са променени малко, но за теб това не е от значение, особено ако смяташ да ги пълниш. Моя вариант е хартия и мастила от Про карт и пълнене със спринцовки. Качеството е много добро, не намирам видима разлика от оригиналните мастила. Разбира се с тях е много по-лесно и ако имаш възможност да ги купуваш - пей сърце. Иначе си има ядове от време на време - но като цяло е добър вариант.
Прибрани в папка снимките не мърдат изобщо ... имам на по 2-3 години, на стената у нас също. Това лято изпружих една младежка изложба на най-яркото лятно денонощно слънце и за 1 месец топлите тонове изчезнаха, но на този пек аз и час не бих изкарала[smile]. Печата и върху дискове. Може би други марки имат по-добри варианти, аз имам опит само с канон.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото принтер
Автор: BirdOfPray   
Дата:   09-10-12 10:26

Диляна "денонощно слънце" ли имате в Търговище вече бе... ей... уредили сте се :)))

Отговори на това съобщение
 Re: Фото принтер
Автор: prisonbreak   
Дата:   09-10-12 10:29

А имал ли си до сега некъв контакт с такъв тип принтери? Мултифункционално устройство, не си вземай в никъв случей. Много боли глава. Пълненето, също е ташак. А новите Канони ги направиха така че, е като сложиш менте пълнител, и се запушва дюзата. Брах ядове с 2 различни бройки на IP4850. Сега се боря с една МП серия. Общо взето не очаквай добър резултата от Мулти... устройствата.
А пълненето на мастилата е голям т....
Ще си промениш мнението за сайтовете. [beer]

А за Епсън, знам че им съхнат мастилата....[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Фото принтер
Автор: BirdOfPray   
Дата:   09-10-12 10:30

А относно изявлението "Моя вариант е хартия и мастила от Про карт и пълнене със спринцовки. Качеството е много добро, не намирам видима разлика от оригиналните мастила. " - това е далеко от истината. Ако търсиш точност на цветопредаването и повтаряемост на резултаттите - забрави за китайските наливни имитации... ако искаш картинката горе долу да прилича на това, което пускаш да печаташ, макар и в други нюанси - са идеални!

Отговори на това съобщение
 Re: Фото принтер
Автор: prisonbreak   
Дата:   09-10-12 10:56

Лека равносметка :
С Канон. Оригинални мастила 5х22лв. = 110лв. > около 50 снимки 10х15см.

С китайките 5х13лв.(груба сметка)=65лв. > 35/40(макс.) снимки 10х15см.

И на всяко второ пускане на принтера с китайките като пускаш по едно чистене на главите, щото черното ще почне да ти се ебава, после ще ти изчезне синьото...

А иначе в сайтчето 50 снимки по 0.15 = 7.50лв. Дори и да имаш доставка от 5лв. пак си на 12.50лв.

И от по-скъпите сайтове да поръчваш на по 0.30лв. снимката..

Ти си направи сметката...На мен ми писна да си губя времето в чистене на дюзи, търчане до магазина, и т.н.

П.С. Това са мои проблеми и перипети с принтерите..
Имах Pixma IP3300. Никви ядове с мастила и какво ли не. Но новите моделииии.... [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Фото принтер
Автор: mano   
Дата:   09-10-12 11:01

До сега съм имал едно мултифункционално устройство Brother, на което така му засъхна главата, че сега печати чисто бял лист. А относно пълнетено няма ли някакви мастила, които да са по-истински от ментетата и в същото време да не са прекалено скъпи ? не държа чак толкова на перфектността.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото принтер
Автор: dil_stil   
Дата:   09-10-12 11:22

...не искам да влизам в спорове с BirdOfPray казах, че оригиналните са винаги за предпочитане, но цената им е кофти, а имам добър опит със заместители и го споделям, не за да си чеша езика ... струва си за мен, ако не искаш да влагаш много средства и го правиш за собствен кеф...

Отговори на това съобщение
 Re: Фото принтер
Автор: BirdOfPray   
Дата:   09-10-12 12:02

@prisonbreak - С Канон. Оригинални мастила 5х22лв. = 110лв. > около 50 снимки 10х15см.

Крива ти е сметката много. НЕ знам как си го изчислил това 50 снимки, ама е много далеко от истината, МНОООГО !!!
То тази твоята сметка излиза, че само мастилото в снимката 10х15 ти идва 2,20 лв - което е грандиозен смях. Бъркаш бройката в пъти по-точно около 4-6 пъти повече снимки се печатат (в зависимост от модела принтер и неговата икономичност и от това колко бяло имаш в кадъра примерно). АКО печаташ например снимки с многоооо море или небе в тях, и ти свърши циана (и/или фотоциана) за 50 снимки - а останалите мастилници са изразходени на 10-15 процента това изобщо не означава, че тези 50 снимки са изразходили мастило за 110 лева ами примерно за 29. Слагаш ново синьо и пак печаташ :)

@mano - тези мастила на Про карт дето ги споменава Диляна са точно такива - не са тотален шит, и на приемлива цена дават горе долу някакви подобни, до доста близки цветове. Проблема при повечето такива заместители е че за разлика от оригиналните мастила наистина запушват дюзите и ако не печаташ поне няколко пъти в месеца, трябва да пускаш тестове, да продухваш с пробно печатане и изобщо главоболия. Аз с един принтер Canon Pixma ip6000D съм нямал грам запушване на дюза 4 години при следния режим на експлоатациа - печатам 3-4 месеца лятото с принтера ежедневно, после септември го хакам в кашона и го вадя чак другата година май месец. И си бачка без проблем с оригиналните мастила без нищо да му се е запущило. После имах неблагоразумието да го напълня със спринцовка със китайски заместители - от тези уж по-читавите и тогава за първи път разбрах защо някой се оплакват че им се запушвали дюзите - а аз все се чудех какво е това чудо. И започна едно печатане - липса на даден цвят, пак печатана.. продухване... и изобщо Мъъка. А като несъобразих по миналата година и да взема да оставя с мастилници пълни със такива мастила и да го прибера - ела да видиш след 2 месеца като реших да изпечатам няколко обложки за дискове каква мъка беше да го подкарам изобщо да печата. ТАКА че сам си прецени.. МОЯ Съвет е ако вземеш канон - само с оригинални мастила. А АКО решиш да ползваш заместители - запази си един комплект неизпразнени мастилници с оригинални мастила и ако няма да го ползваш дълго време преди да го зарежеш - слагаш оригиналните мастила, печаташ нещо да се прокарат по пътищата боклуците и го оставяш така, ако не искаш ядове после... А че цената на оригиналните е МАМАТА СИ ЕБАЛА - е верно.

Аз пролетта ходих в техно-маркет за нещо друго - и ВИКАМ Я да видя тука как са цените - гледам на щанда с мастилата за канон, пък то им останали някакви единични бройки мастилници за различни принтери. Явно са решили да разчистват нещо и бяха яко намалили наред - всичките по 9 лева бройката (даже май не бяха с изтекъл срок на годност). Взех си за моя принтер към 6-7 различни цвята по 1-2 броя (на практика май всичките ги изкупих от този модел). А за една позната и купих пък още по-голям бонус - нейния принтер е по-елементарен е само с две мастилници - черна и 3-цветна YMC. Та купих за 2х9 лева два комплекта - всеки със две трицветни глави вътре + бонус 100 лисчета фотохартия за 10х15 към двата. Ползва си ги и ме благославя, щото иначе цената на този комплект беше 63, после намалена на 49 лева - а аз ги взех за по 9 :)

@dil_stil - ти кажи за "денонощно слънце" - не се разсейвай [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фото принтер
Автор: dil_stil   
Дата:   09-10-12 12:09

BirdOfPray лятото си беше денонощно, не си идвал скоро явно[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Фото принтер
Автор: compur   
Дата:   09-10-12 12:34

такова нещо, като "Фотопринтер" и "Техномаркет" НЯМА!

Ако е принтер за отпечатване на снимки с "ВИСОКО КАЧЕСТВО" може да се ръководиш от няколко неща:
1. Формат на печатаемото поле
2. Тип на използваните мастила
3. Брой на използваните мастилници
4. Брой на мастилниците за предаване на правилно неутрално сиво
5. Вид на хартията, върху която ще се печата
6. ЦЕНА!

Успех в търсенето! [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фото принтер
Автор: prisonbreak   
Дата:   09-10-12 12:42

@BirdOfPray Както съм казал, това са примери...Не съм казал че е точно така..Ако трябва да сме точни оригинален цвят на Канон е 26.00лв. [beer]

дори и на 0.70ст. да ти е снимката , къде са ти 0.15ст. [shtrak]
Аз съм доволен от принта на сайтчетата.
Просто споделям че ми е тегаво да се занимавам с ментета, ресетъри за чипове, чипове, спринцовки, игли , ръкавици, мастила.....

Купувам си оригиналните маастила, но не си вадя снимки в къщи. [beer]

С нищо лошо към никой...
https://photo-forum.net/joro/emoticons/foto2.gif

Отговори на това съобщение
 Re: Фото принтер
Автор: brutas   
Дата:   09-10-12 12:48

А може ли с принтер all in one да се печатат качествено снимки във формат A4 (за домашна употреба)? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фото принтер
Автор: prisonbreak   
Дата:   09-10-12 12:56

@ brutas ШЕГАДЖИЯ!!!! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фото принтер
Автор: mano   
Дата:   09-10-12 13:40

prisonbreak, вече казах по-горе, че сайтовете са ми неприемливи.

1. Искам да печатам 5 снимки в неделя вечер и ми трябват за същата неделя вечер.
2. Искам да печатам върху дискове.
3. Не искам да чакам по 2-3 дни за да си получа снимките.

Трябва ми принтер и затова така съм кръстил темата. В противен случай щях да питам в кой сайт печатат добре.

И пак казвам не съм претенциозен към качеството, важното да ми е под ръка когато ми трябва. Да приемем, че ще купувам оригинални мастилници понеже няма да печатя много, кой принтер на пазара в момента е добър като цена/качество. Ето това ме интересува.

Прдполагам, че има принтери, които работят с по-скъпи мастила и такива, които работят с по-евтини. Нека пишат само хората с опит.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото принтер
Автор: prisonbreak   
Дата:   09-10-12 14:08

За Канон IP 4700. Има си дискове всичко....

Отговори на това съобщение
 Re: Фото принтер
Автор: Myth   
Дата:   09-10-12 14:23

За мен най-доброто решение за снимки 10х15 е термосублимационен, само дето не могат да печатат на дискове но...

Отговори на това съобщение
 Re: Фото принтер
Автор: 3df   
Дата:   09-10-12 15:06





Публикацията е редактирана (19-01-13 16:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Фото принтер
Автор: ando   
Дата:   09-10-12 16:14

prisonbreak, тези сайтове, които печатат за 15 стотинки формат 10/15 как са с качеството на печата? Пусни ми на ЛС, моля те, линкове към сайтовете за евтин печат [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фото принтер
Автор: koev   
Дата:   09-10-12 16:26





Публикацията е редактирана (02-06-13 15:43)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »