Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 5D mark II / 5Д марк III
Автор: Rebellious   
Дата:   08-10-12 21:11

Много се изписа по повод новия модел на Канон, много сравнения бяха и спрямо конкурентната марка Никон. Но въпросът е, че трудно се сменя система в тия времена, това от една страна, от друга понатрупаш ли добри стъкалца, не ти иде да се разделяш... А гледам, че не само аз съм така![smilie3]


Та, да се върнем на телата, / които според някои са консуматив/ струва ли си два пъти разликата в цената към настоящия момент? Някъде в предните теми, Генчо / Canon/ уместно спомена за медийното преекспониране на новия АФ в 5Д марк3 и доста конкретно се обоснова! Не, никой не спори, че АФ на новото тяло е много по-добър, но толкова ли, че да се плащат двойно? За репортерите може , но за останалите, дето и с първата серия нямахме проблем?


От друга страна, 14 битовия РОУ не стана 16 битов. Все си е 14 битова аналого-цифровата конверсия.

За бандинга, ами има си го и в двата, твърди се, че в новия е по-малко, но толкова, че е трудно да се види разликата! Гадният бандинг го има и толкоз! Във високото ИСО е същата картинката.

Значи какво остава? Повече кадри в секунда, мъъъъничко по-добро ИСО и по-добър АФ. Поправете ме ако бъркам, но не с хейтване, а с аргументи![beer]


Отговори на това съобщение
 Re: 5D mark II / 5Д марк III
Автор: Canon   
Дата:   08-10-12 22:57

Rebellious
Два пъти е сега,защото 5Д2 падна като цена. През 2008 е бил около 2700$ или 2400Евро - 4800 лева, срещу 6400 за 3-ката.
За разликата от 1600 лева имаш АФ системата + матрицата + процесване в камерата, ....
Ето ти разликите от дпревюто.

http://www.dpreview.com/reviews/canon-eos-5d-mark-iii

Проблема ти е дали те ти трябват, за да ги плащаш? Освен теб никой не знае.

Отговори на това съобщение
 Re: 5D mark II / 5Д марк III
Автор: Rebellious   
Дата:   08-10-12 23:23

Canon,
Не пиша анали и не се занимавам с исторически анализи, така че нека говорим и сравняваме в сегашно време! Ако ми е трябвал 5Д марк2 през далечната 2008г., щях да го имам и нямаше да си стоя на първата версия.
Та, значи днес, положението е, каквото съм го написал в първия си постинг! Излиза, че е обяснимо защо много български фотографи, / хора, дето си вадят хляба с това, имам в придвид/ си остават на марк2... Кризата е факт, но не е само тя...


Отговори на това съобщение
 Re: 5D mark II / 5Д марк III
Автор: Argazki   
Дата:   08-10-12 23:35

Купувай 6Д щом се чудиш. Даже на по-тъмно снима и от 5Д 3

Отговори на това съобщение
 Re: 5D mark II / 5Д марк III
Автор: m_d   
Дата:   08-10-12 23:36

Повечето битове от АЦД-то не значат автоматично повече смислена информация. Сони имат 12-битови РОУ-та, но вадят повече динамика и по-прецизни тонове и цвят от Канон. Въпрос на дребни нелинейности и ефективен брой битове.

Отговори на това съобщение
 Re: 5D mark II / 5Д марк III
Автор: Rebellious   
Дата:   08-10-12 23:52

Не се чудя, не става дума за чудене някакво, а за парадокс! Два пъти в цената разлика и за какво... Понеже не си вадя хляба с това, приемам, че може би нещичко пропускам и затова пуснах темата. [smilie3] Ама май...[smilie3]
Разликата в матриците, каза по-горе Канон... Ами колко е значима тая разлика се вижда и от ревютата, включително и от посоченото по-горе.


Отговори на това съобщение
 Re: 5D mark II / 5Д марк III
Автор: tantris   
Дата:   08-10-12 23:59

А EOS 1Ds mark III?

Отговори на това съобщение
 Re: 5D mark II / 5Д марк III
Автор: Canon   
Дата:   09-10-12 00:10

Изчакай 4 години и ще си вземеш 5дмк3 на цената на сегашния 5Дмк2.

Отговори на това съобщение
 Re: 5D mark II / 5Д марк III
Автор: vgramatikov   
Дата:   09-10-12 00:13

[smilie18]
Аз ще изчакам до март и ще си зема 7д2 [smilie7]
10к/сек 20+ вероятно нова технология (надявам се)

А технологичния анонс на 1d S щял да е преди нова година.

Да видим..... [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: 5D mark II / 5Д марк III
Автор: Canon   
Дата:   09-10-12 00:17

Сони имат 12-битови РОУ-та, но вадят повече динамика и по-прецизни тонове и цвят от Канон

Цветовете основно са функция на спектралната пропускливост на RGB филтрите. И на Никон са производство на Сони матриците, ама имат по-лош цвят от Сонитата. И при 12 и при 14 битов цвят.

Отговори на това съобщение
 Re: 5D mark II / 5Д марк III
Автор: JeT   
Дата:   09-10-12 00:23

"Не се чудя, не става дума за чудене някакво, а за парадокс!" - аха значи си оставаш с 5Д "първата версия".

"Два пъти в цената разлика и за какво..." - на този въпрос само от Canon могат да ти отговорят. Едва ли някой от нас им знае калкулацията.
Ако според теб, новостите в 5Д Мк3 не струват толкова пари, колкото от Canon искат за това тяло, то просто не си го купуваш и точка. Не мога да разбера какво толкова го мислиш, та чак и тема пускаш [smilie7]

По повод на "парадокс"-а: Парадоксът е твърдение или група твърдения, които водят до противоречие или пък са в конфликт с интуитивната логика. В действителност обаче, или (1)противоречието е само привидно, или пък (2)поставените условия в твърдението не са или не могат да бъдат верни в целостта си или по отделно...

Но все пак ето какво твърдят от Canon (дано помогне за решаване на "парадокса"): EOS 5D Mark III-Technical report



Публикацията е редактирана (09-10-12 00:25)

Отговори на това съобщение
 Re: 5D mark II / 5Д марк III
Автор: m_d   
Дата:   09-10-12 00:25

За тонална и цветова резолюция идеше дума под "прецизност". Езикови изкривявания. :)

Отговори на това съобщение
 Re: 5D mark II / 5Д марк III
Автор: Canon   
Дата:   09-10-12 00:30

Е това е друго.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: 5D mark II / 5Д марк III
Автор: Canon   
Дата:   09-10-12 00:37

Мисля че пределно ясно обясних за цената - ако някой иска да ги сравнява по този параметър, да ги сложи на времевата им линия като пазарен живот.
Едното вече си е изплатило развойната инвестиция и затова може да се продава малко над производствената себестойност.
Другото тепърва ще възстановява тази инвестиция и все някой трябва да я плати. Проста икономика.

Отговори на това съобщение
 Re: 5D mark II / 5Д марк III
Автор: tisho86   
Дата:   09-10-12 01:05

щом не си вадиш хляба с фотографията, не е нужно да наливаш маса пари. За лична употреба и старото 5D e повече от перфектно!

Отговори на това съобщение
 Re: 5D mark II / 5Д марк III
Автор: vgramatikov   
Дата:   09-10-12 01:43

Ако не се вадят пари нищо няма смисал. Някой дават по 10 бона за техника други по 2 ;) Въпрос на възможности и начин на мислене.

Ако се вадят пари е съвсем друго. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: 5D mark II / 5Д марк III
Автор: mitkomitashki   
Дата:   09-10-12 08:48

Не мога да разбера какво толкова се чудите за цената.
Той Канон го е казал. Имаш 5D, имаш и по-добро 5D на по-висока цена.
Купуваш си, което искаш. Или пък, което ти трябва!
А разлики между двата има, не е като да няма. Това, че не е
123481234 петапиксела не значи, че камерата не е обновена.
А изказванията за това кое имало смисъл и кое нямало,
си ги запазете за вас! Кои сте вие, че да казвате на други
свободни човешки същества, кое има смисъл за тях и кое няма!
Примерно аз моите пари си ги изкарвам с честен труд и повече от 20 години
непрестанно четене и усъвършенстване, и смятам, че мога сам да
определя какво ми доставя удоволствие и за какво да ги харча




http://hitechrumors.com/wp-content/uploads/2012/10/canon-5d-mark-3-vs-canon-5-d-mark2-1.jpg




Публикацията е редактирана (09-10-12 09:28)

Отговори на това съобщение
 Re: 5D mark II / 5Д марк III
Автор: BirdOfPray   
Дата:   09-10-12 08:57

МИТАШКИ - нещо много лично ги пое нещата бе човек.. що така се палиш??

Отговори на това съобщение
 Re: 5D mark II / 5Д марк III
Автор: mitkomitashki   
Дата:   09-10-12 09:18


Сори, знам ли и аз? Имам чувството, че тука всеки знае повече от другия,
най-вече за другия. Но най-лошото е, че повечето съвети нямат никаква
стойност. Купи си Канон/Никон/Сони, ама защо, не се казва.
Това и онова няма смисъл, ама той откъде знае, никой не знае.
И всякакви подобни [beer] [beer] [beer] Айде със здраве, че няма смисъл.

Отговори на това съобщение
 Re: 5D mark II / 5Д марк III
Автор: Rebellious   
Дата:   09-10-12 11:27

миткомиташки - [smilie24] [smilie24] [smilie24] !
Фотографите като психоаналитици![smilie3] Поисках да стане нещо като обсъждане на конкретен, поне според мен, доста интересен казус и всеки да си каже мнението, а то бая народ се хвана да прави психоанализа![smilie25]
Толкова ли е трудно да се казват нещата, както си ги мислим?

Каноне, ти си още с марк 2 и не мислиш за смяна, нали така? Не само заради спецификата на самата ти работа, а и заради не толкова съществените разлики между двете тела, спрямо ужасяващата им разлика в цената! Ти сам каза, че Канон стана "неусетно" по-скъпата фирма, както и за "медийно преекспонирания АФ"!
Пак да добавя, че матрицата на новото 5Д не се държи забележимо различно спрямо предходния модел!
Изводите си го знаем всички, но фенщината и егото са страшно нещо! И отново не можем да излезем извън тях! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: 5D mark II / 5Д марк III
Автор: Mogila   
Дата:   09-10-12 11:43

Ами в крайна сметка как да се държи забележимо по-добре като стария си е супер як.

Отговори на това съобщение
 Re: 5D mark II / 5Д марк III
Автор: Canon   
Дата:   09-10-12 11:52

Ако нещо не харесвам в 5ДМК3 е поредната смяна в местата на бутоните (омръзна ми да си адаптирам двигателните навици), липсата на вградено WIFI, недостатъчната поддръжка от приложенията от трети разработчици поради протоколите за отдалечено превю на 5Дмк3 (аз го използвам и за такова снимане)

Формално цената не е проблем, сметката показва, че една кредитна линия (и то на високата лихва в момента) с работа за сток си го изплаща барабар с лихвите по кредита. Въпрос на активна работа с него, това е инструмент все пак.
"Медийно преекспонирания АФ" ми е проблем на всички системи с повече от 9 АФ точки: Канон, Никон, Сигма Мерилл и т.н., без директен достъп една до всяка друга. Такива са ми навиците.

По-голям проблем ми е доброто лайввю, стабилно и бързо.

http://propho.net/downloads/Sinar/IMG_8737_OK.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: 5D mark II / 5Д марк III
Автор: photostoykov   
Дата:   09-10-12 12:26

Авторът на темата явно не си е направил труда да се запознае с маркетинговите похвати на фирмата!
1. Цената не е определяща за това, колко и в каква степен новата камера е по-добра от старата.
2. За ценообразуването Генчо е дал изчерпателен отговор.
3. Не е справедливо старата и новата камера да се сравняват само като цена.
4. Стартовата цена на сходни по параметри камери, не само от една марка е по-подходящият критерий.
5. Предполагам, че когато излезе 6D, авторът на темата ще може да си отдъхне по параграф цена.
6. Длъжен съм да спомена, че и аз все още използвам оригиналното 5D и не му търся все още ъпгрейд.

Смислените ъпгрейти се правят на база обоснована липса на функционалност, а не като цена.

Отговори на това съобщение
 Re: 5D mark II / 5Д марк III
Автор: Тед   
Дата:   09-10-12 12:36

Добре де, къде го виждате тоя бандинг на 5д Мк2. Аз съм снимал с него. Наистина на високо ИСО е над 5д класик и наравно с 5дМк3 /който е с 1/2 или 2/3 по-голяма динамика на високите ИСО/. Т.е. рай за сватбарите. По динамика трите камери до 1600 ИСО са един дол дренки.

Прилагам тука нещо на 6400 ИСО:

http://s11.postimage.org/r2e8r6u1f/The_Cat.jpg


Еми трябва или на FTP да я кача цялата ... Дано тази функционалност на сайта бъде изградена по-бързо...

Или при избушване на реперите виждате тоя бандинг...

Докато за 5дМк3 в канон руморъс се твърди усилено за ефект на постеризация на 100 ИСО при 5дМк3, който го няма на 5Дмк2.
С 5Дмк3 не съм снимал и нямам кадри.
Огледалото на 5Дмк2 пляска много гадно /спрямо да речем 5Д класик/, на 5Дмк3 не знам как е. Но на 5дМк2 е отврат...кой го е измислил... И да бяха сложили по-качествена пластмаса ...тцтц...баси скъпарите..

АФ...то тоя дето мисли, че АФ на 5Дмк3 ще му реши неговите навици ... и проблеми [shtrak]

Иначе наистина от 5дМк2 на 5Дмк3 си ...е...много идентични камери.



Публикацията е редактирана (09-10-12 13:11)

Отговори на това съобщение
 Re: 5D mark II / 5Д марк III
Автор: Rebellious   
Дата:   09-10-12 12:51

Авторът на темата познава донякъде маркетинговите похвати на големите корпорации! На Канон също! Нищо, че засега това е предпочитаната му марка! Просто не е заслепен от фенщина или от комплекса "талибанщина"! Тъй че, поспрете ако обичате с психоанализите!
6Д-то не виждам някъде да съм го споменавал, защо го бутате в темата? То просто не е в този клас!

За последното мнение на Генчо / Канон/ - напълно подкрепям! За подобни постинги -[smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »