Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Съвет с избор на статив
Автор: io_bs   
Дата:   22-09-12 23:39

Здравейте, колеги! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет с избор на статив
Автор: io_bs   
Дата:   22-09-12 23:39

Първо малко предистория. Преди 2-3 години се сдобих с първия си статив за сапунерката си. Като за 30 лв ставаше. Но миналото лято си купих DSLR и когато го сложих на въпросния статив, разбрах защо хората препоръчват стабилни такива. Поради тежестта, която трябва да носи (повече от кило), главата му трудно се наглася, клатушка се понякога, дори и по-силният вятър го мърда... А като за капак преди няколко дни главата му се „откърши“ от централната колона. Що-годе я закрепих и се наложи да го ползвам веднъж в това полуразглобено положение, но бих предпочел да не се налага пак да си излагам техниката на риск.
Та, искам да си купя не много скъп статив, който да е стабилен, да се наглася лесно, да не е много тежък и да мога да снимам от по-ниско. Още преди време се спрях на Velbon Sherpa 600R. Наскоро си поиграх с един 750R във фотопавилиона и останах с много приятно впечатление - усеща се, че е качествен за разлика от сегашната ми паянтова пръчка. Все пак мисля, че първия модел ще е по-подходящ заради трите си сегмента, по-голямата височина и възможността да се обръща централната колона (не че бих го правил, но никога не се знае какво ще ми хрумне в бъдеще [smilie5] ).
Забравих да спомена, че стативът ще се ползва главно навън, тъй като обичам да снимам пейзажи, дълги експозиции и т.н. Със сегашния съм влизал няколко в морето, но краката му се напълниха с пясък и сега по-трудно се сгъва/разгъва. Има ли шанс и със по-скъп статив да стане така или по-добре да се отуча от този навик? [smilie5]
Ще се радвам за мненията на тези, които имат опит с въпросния статив и които имат други предложения [smile]



Публикацията е редактирана (22-09-12 23:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет с избор на статив
Автор: jingov   
Дата:   23-09-12 12:50

http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=22&cat=195&product=4842&show=additional
или нещо такова -Карбонова основа Digipod C2830,главата отделно ... инвестицията си струва във времето ...
глава като минимум
Ябълковидна глава BENRO B00,



Публикацията е редактирана (23-09-12 12:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет с избор на статив
Автор: io_bs   
Дата:   24-09-12 09:28

Благодаря за предложението, но искам да мога да снимам и от по-ниско - на шерпата централната колона да може да се „чупи“ на две и така да „ляга“ до 30-на сантиметра.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет с избор на статив
Автор: jingov   
Дата:   24-09-12 17:39

Мисля,че не знаеш колко не си прав ...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет с избор на статив
Автор: prisonbreak   
Дата:   24-09-12 17:56

Аз снимсм със следния http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=22&cat=79&product=1034&show=additional#

Доволен съм.
Може много ниско да пада, защото се разглобява средната тръба.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет с избор на статив
Автор: k7   
Дата:   27-09-12 17:49

Velbon Sherpa 750 R


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет с избор на статив
Автор: io_bs   
Дата:   27-09-12 18:25

jingov написа:
> Мисля,че не знаеш колко не си прав...

В кое?

prisonbreak написа:
> Аз снимсм със следния http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=22&cat=79&product=1034&show=additional#
> Доволен съм. Може много ниско да пада, защото се
> разглобява средната тръба.

Благодаря за предложението.

k7 написа:
> Velbon Sherpa 750 R

Знам за него, но като че ли предпочитам по-евтиния модел, заради по-голямата височина и 3-те секции.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет с избор на статив
Автор: Lighter   
Дата:   27-09-12 18:34

Не знам дали е тук мястото, но искам да ви кажа, че Cullmann възобновиха производството на стативите си от титановата серия, което ме направи особено щастлив:

http://www.cullmann.de/en/results/cat/titan.html


Не съм виждал по-добър статив от този:

http://www.cullmann.de/en/detail/id/titan-935g.html

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет с избор на статив
Автор: vboykov   
Дата:   27-09-12 19:18

Аз пък си харесах Velbon Sherpa 450R за Коледа миналата година. Прилична височина и стабилност, колоната не се чупи, но пък има резба за главата и отдолу, та ако искаш можеш да опреш апарата в земята.

Ще ми се да си намеря кука с резба като за глава, та да окачам по някоя друга торба и няма да има никакво мърдане и в най-якия вятър [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет с избор на статив
Автор: apollo   
Дата:   27-09-12 19:31

Имах Шерпа и като плюс мога да отбележа, че е стабилна основа... обаче след време краката се разклатиха и един по един и трите изпаднаха, като се наложи да ги разпробия и върна където им е мястото [smilie18]

В момента съм с Manfrotto 190XB и глава Benro BH2 и съм повече от доволен [smile] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет с избор на статив
Автор: stzz   
Дата:   27-09-12 20:06

Benro-най-доброто от Китай!
[cool]
С добри впечатления съм останал от изделията им![smilie24]
Моите предпочитания и съответно препоръки са:
-по-добре 3 отколкото 4 секции
-по добре фиксиране със завъртане, отколкото с палци
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет с избор на статив
Автор: io_bs   
Дата:   27-09-12 20:32

Благодаря ви за мненията [shtrak]
Аполо, за втори път чета за паднали крака на тия шерпи. Започвам да се разколебавам, въпреки че повечето мнения за статива за позитивни [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет с избор на статив
Автор: achkata89   
Дата:   27-09-12 20:46

Аз съм с Sherpa 600. Снимам главно в рекички и не съм имал проблем с водата...на ветровито място като Копитото съм правил експозиции до минута и тайм-лапсове от по 3 часа - нямах проблеми също. Апарата + обектива ми тежат около 1.5кг.

Централната колона не се "чупи", а се вади и се набутва наобратно...та можеш да снимаш и на 1 см. от земята...

В техномаркета е с 40лв. по-евтин отколкото в павилиона...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет с избор на статив
Автор: io_bs   
Дата:   27-09-12 21:04

Хмм, според сайта на Велбон централната колона се разполовява... А също исках да питам има ли кукичка отдолу за закачане на тежести? В момента не мисля, че ще имам нужда от това, но не се знае какво ще ми скимне след време [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет с избор на статив
Автор: achkata89   
Дата:   27-09-12 21:18

В действителност централната колона е от 2 части (свързането е на резба)...ама си мислех, че това е с цел да не носиш излично дълга централна колона....Така като гледам разпъната снимка в сайта - явно целта е да се снима от ниско.

Аз просто извадих колоната и я надянах на статива от долната страна....та апарата беше "с главата надолу" [cool]

Няма кука...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет с избор на статив
Автор: io_bs   
Дата:   27-09-12 21:24

Аха; за обръщането ѝ знам [smile] И още едно питане... забелязах, че на почти всички места името на статива е различно - в Техномаркета е само 600, в Фотосинтезис е 600R, а в павилиона е R/F... има ли някаква разлика в обозначенията?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет с избор на статив
Автор: achkata89   
Дата:   27-09-12 21:34

Тия от техномаркет не са счели за необходимо да слагат R...иначе моят е купен от там и на самият статив пише Sherpa 600R (сега гледам касовата бележка....там е без R)...
F не знам откъде идва, но гледах едно ревю със снимки на 600RF - точно като моят е...дори надписа му е същия, т.е. без F.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет с избор на статив
Автор: io_bs   
Дата:   27-09-12 21:56

Ок, благодаря много [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет с избор на статив
Автор: Morph   
Дата:   01-10-12 01:34

И на мен ми дойде времето да се сдобия с нов статив. Търси се нещо стабилно, да може да ляга ниско или да е с централна колона, която се обръща, максималната височина да е поне 170 см. Склонен съм да дам до 250-270 лв., може и отделно крака и глава. Някой има ли наблюдения над марката "Triopo", загледал съм се по тези крака:

Triopo MT-3232X8C

+ тази глава

BENRO BH1

или тази

Глава PH-4


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет с избор на статив
Автор: chepkata   
Дата:   01-10-12 07:48

В офиса на BVI ги има краката разопаковани за тестване и на първо пипане изглеждат много стабилни. По-нататък, не знам. Плюс е, че единият крак се ползва като монопод. Можеш да видиш сам в офиса на Евлоги Георгиев, ако си от София[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет с избор на статив
Автор: nsirakov   
Дата:   01-10-12 07:55

Имам Велбон, но откакто си взех Manfrotto 055 XPROB се родих...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет с избор на статив
Автор: compur   
Дата:   01-10-12 18:18

nsirakov раждане, гукане... прохождане и т.н. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет с избор на статив
Автор: io_bs   
Дата:   01-10-12 19:56

Е, сигурно е хубав, но затова пък и струва с една трета повече от Шерпата [smilie5] Идеята беше дали 600R e добър за парите си. Все пак не снимам винаги на статив, че да ми трябва възможно най-добрият.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет с избор на статив
Автор: compur   
Дата:   01-10-12 20:13

аз преди бях с Sherpa 435 - напрово си е супер! [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »