Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Мнение за Обектив Tamron AF 70-200mm F/2.8 LD Di Macro за Nikon
Автор: The_Enjoy   
Дата:   29-08-12 12:48

Някой ползвал ли е този обектив и какво е мнението?


Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Обектив Tamron AF 70-200mm F/2.8 LD Di Macro за Nikon
Автор: mitku   
Дата:   29-08-12 13:45

Ще се самоцитирам от предната подобна тема:

Сигма-та (70-200/2.8 ХСМ) е по-мек на ф/2.8 от Тамрон-а, но над ф/4 се изравнява с останалите (за които - по-надолу); има много бърз АФ, но не особено точен; за ръчен фокус е средна работа - не много дълъг ход на ринга, но и не много къс.

Тамрон-ът (70-200/2.8) е по-остър на отворено (поне в центъра), но има доста бавен АФ, освен това практически не става за РФ заради ужасно късия ход на ринга за фокусиране.

Най-добре е Никон АФ Д 80-200/2.8, моделът с двата ринга - сравнително остър още от ф/2.8 (горе-долу като Тамрон-а), средно бърз АФ, а и за РФ е достатъчно удобен. Също нелош компромис е и Никон АФ Д 80-200/2.8, "помпа" моделът - същите оптични характеристики като този с двата ринга, но по-бавен АФ (но малко по-удобен за РФ), също и сравнително податлив към влизане на прах вътре, но пък е по-евтин.

Аз бих избрал Никон АФ Д 80-200/2.8, моделът с двата ринга... излиза да речем към 1300лв. втора ръка. [smilie24]

-------

С две думи - Тамрон-ът е по-остър на отворено от Сигма-та, но това му е единственото предимство, а Никор-ът е още по-добър. Като АФ - най-бърза е Сигма-та (отнася се за моделът с ХСМ... че има и по-стари модели, за които туй не важи), а най-бавен е Тамрон-ът, а Никор-ът е по средата (но в интерес на истината е почти на кантар и много по-близо до Тамрон-а по скорост), като освен туй е и най-удобен за РФ. А като точност на АФ - най-добре е Никор-а, докато Сигма-та и Тамрон-а са на кантар (зависи и от тялото и каква бройка ти се е паднала). Евентуално допълнително съображение е, че Тамрон-а и Сигма-та практически НЕ стават за ползване с телеконвертор, а Никор-ът донякъде става, с разумен компромис. Като геометрия - пак най-добре е Никор-а, следва Сигмата и най-много криви Тамрон-а, но и при трите всичко е в границите на лабораторните тестове и практически не пречи (освен при някакви критични снимки за геометрия). Като винетиране положението е същото (поне на кропка) и реално не е фактор. Като боке - също най-много ми харесва Никор-а, но все пак туй е по-скоро на вкус. Аз лично като избор бих ги подредил - първо Никор-а (като общо представяне), после Сигма-та (заради по-бързия АФ) и най-накрая - Тамрон-а. Но всеки е свободен да направи личния си избор, със своите приоритети. [smilie7]



Публикацията е редактирана (29-08-12 13:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Обектив Tamron AF 70-200mm F/2.8 LD Di Macro за Nikon
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   29-08-12 13:57

л.с[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Обектив Tamron AF 70-200mm F/2.8 LD Di Macro за Nikon
Автор: nemchev   
Дата:   29-08-12 17:54

Аз също ползвам Тамрон-а. Наистина фокуса му е бавен, но картинката е доста добра за парите на които се намира тоя обектив. Ако няма да снимаш спорт или птици в полет, направо си е добре. Евнтуално може да има някакъв фронт или бек фокус което се коригира в България. При мен има пренебрежимо малък бек фокус, но аз май му свикнах. Ако те интересуват снимки в реални условия, дай мейл на Л.С.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Обектив Tamron AF 70-200mm F/2.8 LD Di Macro за Nikon
Автор: аляска   
Дата:   29-08-12 20:55

какво му е бавното на фокуса, сякаш никора е цъфнал и вързал с бързия фокус[beer] тамрона за заслужава всяка стотинка.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Обектив Tamron AF 70-200mm F/2.8 LD Di Macro за Nikon
Автор: sd   
Дата:   29-08-12 21:14

че тя и сигмата така - особено тая дето вече не се произвежда [smilie5]


https://photo-forum.net/static/site_pics/155/1_1317225926.jpg




https://photo-forum.net/static/site_pics/155/1_1317225950.jpg



Мека била Сигмата на отворени бленди [smilie18]



Публикацията е редактирана (29-08-12 21:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Обектив Tamron AF 70-200mm F/2.8 LD Di Macro за Nikon
Автор: sd   
Дата:   29-08-12 21:18

Айде и едно концертно на 2,8 - да и се чудите на мекото изображение на тая сигма


https://photo-forum.net/static/site_pics/100/d_1302161435_pic_9991623_0330475.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Обектив Tamron AF 70-200mm F/2.8 LD Di Macro за Nikon
Автор: vikitovikito   
Дата:   29-08-12 21:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Обектив Tamron AF 70-200mm F/2.8 LD Di Macro за Nikon
Автор: kvakioh   
Дата:   29-08-12 21:56

По принцип Тамронът е най-слабия като показатели и представяне, на второ място е Сигмата, и най-добре е Никонския. Като ценово Тамронът е No1.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Обектив Tamron AF 70-200mm F/2.8 LD Di Macro за Nikon
Автор: sd   
Дата:   29-08-12 22:08

Че никоните да не ги продават в комплект с машинка за наостряне на обективи бре [smilie5]

ами ето същата Сигма само че произведена за Минолта и сложена на Dynax 7D. Е, по-шумнички са кадрите ама ... [beer]


https://photo-forum.net/static/site_pics/200/_1303660070_pic_9991623_0196628.jpg




https://photo-forum.net/static/site_pics/100/d_1303658757_pic_9991623_0098626.jpg




Публикацията е редактирана (29-08-12 22:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Обектив Tamron AF 70-200mm F/2.8 LD Di Macro за Nikon
Автор: vikitovikito   
Дата:   29-08-12 22:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Обектив Tamron AF 70-200mm F/2.8 LD Di Macro за Nikon
Автор: mitku   
Дата:   29-08-12 22:51

Това, което пиша може да се види и по ревютата в нета (частта за характеристиките на картината, че туй за АФ-а по принцип НЕ се пише в тез ревюта). А аз съм го потвърдил за себе си и опитно (като умишлено съм ги сравнявал при еднакви условия)... каква "изненада", че ревютата са по-верни от форумните лафове. Иначе е ясно, че ще има "ощипани", които да скачат сега като някой каже нещо срещу тяхното гаРдже. бОли ме фара... казах каквото трябва, а всеки е свободен да се съобразява или не. [smilie7]

П.П. И всъщност не съм казвал, че Сигма-та по принцип е мека, а само че в пряко сравнение е по-мека от Тамрон-а на ф/2.8 (и от Никор-а). Иначе всъщност това в реалния живот не е толкоз важно ако човек не се рови в пикселите. Ама гузен, негонен бяга. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Обектив Tamron AF 70-200mm F/2.8 LD Di Macro за Nikon
Автор: sd   
Дата:   29-08-12 22:59

чак пък гузен, че и негонен - Ноооо, докато някои говорят, други показваме ...[smilie5]

И айде стига, че оспамихме темата на човека [shtrak]



Публикацията е редактирана (29-08-12 23:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Обектив Tamron AF 70-200mm F/2.8 LD Di Macro за Nikon
Автор: novi4ok   
Дата:   30-08-12 00:46

Нормално е sd да си рекламира сигмата - нали ги продава срещу тлъста комисионна. Истината е, че тамронът и никона се конкурират по острота, а повечето специалисти твърдят, че тамронът е с една идея по-остър от първата версия на никкор и равен или леко отстъпващ на втората. Аз самият не мога да го коментирам защото с никкор съм снимал много малко. Но имах сигма и тамрон, в крайна сметка продадох сигмата, защото е чувствително по-мека на 150-200мм (което е и най-използваната дължина) да не говорим, че има изключително неприятно боке, както почти всички сигми. За новата стабилизирана сигма въобще няма какво да се коментира - тя е направо трагична на 200мм според най големите тестови лаборатории - справка photozone.de. Колкото до бързината на фокуса - това е силно надценяван елемент. На практика е бавно да се фокусира от 1м до безкрайност, но при реална работа няма такива ситуации и бързината на сигмата едва ли може да се счита за предимство. Може би ако се снима спорт - не знам, аз снимам концерти. В крайна сметка изборът е никкор за 3000лв или тамрон за 1500. Бих взел никкор ако ще му избия парите, за сега тамронът ми върши перфектна работа. След няколкото сигми които съм имал дори не помислям повече за тази марка - голяма реклама, безумни пари за новите им версии (съизмерими с никонските), а качеството е мнооого далеч от никкор. Дори и прехвалените им 50 и 85мм зад които стои сериозен форумен фолклор, не са нищо повече от реклама.
Снимки няма да качвам - ако имаш желание погледни секцията "На сцената" в сайта ми - всичко е с тамрон 70-200. Никога не шарпя снимки и повечето са на исо 3200 (D90) т.е. са с доста шумоподтискане, което ги омекотява. Сам си направи изводите дали ти харесва картинката. С D3 щяха да са още по-добри [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Обектив Tamron AF 70-200mm F/2.8 LD Di Macro за Nikon
Автор: аляска   
Дата:   30-08-12 01:41

Единствено да поздравим дамата за добрия избор, който е направила и да очакваме хубави кадри. [beer] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Обектив Tamron AF 70-200mm F/2.8 LD Di Macro за Nikon
Автор: sd   
Дата:   30-08-12 13:05

хахаха - типично за новичкия, нооо простено да му е. Даже не е забелязал, че рекламирам обектив, който е спрян от производство преди повече от година и няма как да му взема тлъстата комисионна. [smilie5] Освен да си продам моя, но това няма как да стане.

колкото до снимането на концерти - и аз снимам концерти, правя го от 1990 година насам и съм виждал много ситуации, в които действията на сцената изискват изключително бърз автофокус. Но това не можеш да го разбереш, докато снимаш концерти от типа на Веселин Маринов [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Обектив Tamron AF 70-200mm F/2.8 LD Di Macro за Nikon
Автор: pefoto01   
Дата:   30-08-12 15:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Обектив Tamron AF 70-200mm F/2.8 LD Di Macro за Nikon
Автор: The_Enjoy   
Дата:   30-08-12 15:18

Вече поръчах обектива и съм в трепетно очакване. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Обектив Tamron AF 70-200mm F/2.8 LD Di Macro за Nikon
Автор: nemchev   
Дата:   30-08-12 16:08

Веско е яко подвижен...требе си як АФ за него[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Обектив Tamron AF 70-200mm F/2.8 LD Di Macro за Nikon
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   30-08-12 23:23

Някой ще черпи скоро.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Обектив Tamron AF 70-200mm F/2.8 LD Di Macro за Nikon
Автор: demiman   
Дата:   30-08-12 23:40

... и от мен една с Тамрона на f2,8 и 200мм

https://photo-forum.net/static/site_pics/169/e_1320933515_DSC_5577.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Обектив Tamron AF 70-200mm F/2.8 LD Di Macro за Nikon
Автор: The_Enjoy   
Дата:   31-08-12 11:41

Сега остава и аз да покажа снимки, но все още си чакам обективчето[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Обектив Tamron AF 70-200mm F/2.8 LD Di Macro за Nikon
Автор: The_Enjoy   
Дата:   31-10-12 12:49

Така.... пристигна обектива... оказа се дефектен[smilie18]

За това мога да се похваля, че на момента си поръчах никорския и вече съм щастлив собственик

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Обектив Tamron AF 70-200mm F/2.8 LD Di Macro за Nikon
Автор: nemchev   
Дата:   31-10-12 18:01

Ква е тая поръчка 2 месеца бе[smilie11]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »