Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Зареждане на батерии в Хималаите (Непал)?
Автор: kirilius   
Дата:   20-07-12 20:45

Замислил съм се за трекинг в Хималаите тази есен и се чудя как стои въпросът със зареждането на батериите в планината. Имам Olympus Е-М5, който си върви с негови си батерии и зарядно устройство.

Знам, че в някои села и паланки в района на Еверест има слънчеви панели, но не знам как тези инсталации се свързват със стандартно зарядно устройство предназначено за 110-220V и обикновен контакт. [smilie8]

Чел съм, че слънчевите панели обикновено имат изход за 12V, в който може да се включи зарядно устройство, предназначено за по-високо напрежение, посредством т.нар. inverter. Не знам обаче дали не е по-добре да си намеря зарядно устройство, което да раборти на 12V.

Някой сблъсквал ли се е с подобни проблеми? Благодаря за съветите!

Отговори на това съобщение
 Re: Зареждане на батерии в Хималаите (Непал)?
Автор: 3df   
Дата:   20-07-12 20:57

Май ще е по лесно една торба Санио енелоп.

Отговори на това съобщение
 Re: Зареждане на батерии в Хималаите (Непал)?
Автор: Ivan_A   
Дата:   20-07-12 21:04

Горе, дясно тече реклама на това:

http://magazin.photosynthesis.bg/offer/556104700001.html


Не съм го пробвал, не съм запознат, но може и да стане - поне опитай в магазина.
[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Зареждане на батерии в Хималаите (Непал)?
Автор: bOzO   
Дата:   20-07-12 21:37

Огледай се за фотоволтаичен панел... Някъде съм гледал из нета.

Отговори на това съобщение
 Re: Зареждане на батерии в Хималаите (Непал)?
Автор: juslen   
Дата:   20-07-12 21:43

Eдва ли E-M5 може да се зарежда през USB входа, иначе ако може като идейка има ето такова преносимо зарядно което струва 20лв и работи с 4 батерии тип 18650 по 2500mAh=10000mAh общо. Батериите са по 6лв бройката и са малко по-големи от АА.




http://www.dealextreme.com/p/4-x-18650-batteries-emergency-charger-w-led-illumination-light-usb-port...




Публикацията е редактирана (20-07-12 21:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Зареждане на батерии в Хималаите (Непал)?
Автор: burningice   
Дата:   20-07-12 21:47

цък


Отговори на това съобщение
 Re: Зареждане на батерии в Хималаите (Непал)?
Автор: juslen   
Дата:   20-07-12 22:10

Соларните зарядни имат един проблем-при мрачно време или когато няма директно слънце почват да зареждат с пъти по-бавно.

Пролетта ентусиазиран си купих соларно зарядно с вградена 3000mAh батерия-трябват му 12 до 24 часа да я зареди напълно според силата на светлината [smilie5]



Публикацията е редактирана (20-07-12 22:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Зареждане на батерии в Хималаите (Непал)?
Автор: da.fo   
Дата:   21-07-12 10:25

А проблема на онова с водата е , че за Сахара не е много приложимо. Докато намериш оазис ... [smilie18] А и за 389 лева сякаш доста батерии ще можеш да си накупиш [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Зареждане на батерии в Хималаите (Непал)?
Автор: Bumerang   
Дата:   21-07-12 11:58

За Хималаите най добре си носи "Смяна"-та като резерва[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Зареждане на батерии в Хималаите (Непал)?
Автор: idivanov   
Дата:   21-07-12 12:34

Огледай се в базара за някой апарат на АА акумулатори или батерии [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Зареждане на батерии в Хималаите (Непал)?
Автор: Danhill   
Дата:   21-07-12 14:31

две допълнителни батерии няма ли да са достатъчни?

Отговори на това съобщение
 Re: Зареждане на батерии в Хималаите (Непал)?
Автор: bobonai   
Дата:   21-07-12 15:01

Втори ден и няма кой да обясни компетентно за високо планинските катерачи тактически подробности по технически проблеми. Пич, може да не си съвсем ясен с питането си, до каква височина ще качваш? Може би проблемите ще се явят от 6к нагоре.
Брех ма`м му стара занаят се краде! - тръгни един път, после, ако не се възгордееш, ще ни раздаваш акъл [smilie24] [shtrak] [cool] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Зареждане на батерии в Хималаите (Непал)?
Автор: DonBasilio   
Дата:   21-07-12 15:20

Ами то във втория пост е изчерпан отговора.
САмо мога да допълня една Смяна 8М, като второ тяло. Поне тя се е доказала нееднократмо.



Публикацията е редактирана (21-07-12 15:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Зареждане на батерии в Хималаите (Непал)?
Автор: stefan_fx   
Дата:   21-07-12 17:14

Vav vsqka hija po vreme na treka moje da prezarejda6 (a te sa mnogo). Mislq 4e stryva6e okolo 1 dolar. Az li4no yspqvah da izkaram po edna sedmica s edno zarejdane (D90), pesteiki kadri, ama e mnogo trydno - krasoti bol[smile]

sorry za latinicata


Отговори на това съобщение
 Re: Зареждане на батерии в Хималаите (Непал)?
Автор: Cannondale   
Дата:   21-07-12 20:51

Ае, момчета... :)
Човека отива в ХИМАЛАИТЕ!
Най-вероятно ще прекара там поне 2 седмици, като доста от това време ще бъде на над 2000 метра, при доста ниски температури;
Всички знаят колко лесно и бързо умират всякакви литиеви батерии на студено?

Отговори на това съобщение
 Re: Зареждане на батерии в Хималаите (Непал)?
Автор: juslen   
Дата:   21-07-12 21:28

Предлагам да си пришие джобове на пуловера и в тях да нареди батериите, или да си облича тънко елече пак с батерии в него някъде под дрехите-батериите са тънки няма да се усещат а ще са винаги на топло до тялото.

Това междудругото го беше правил един алпинист който обича да снима по време на изкачванията. Взел си повечко китайски батерии аналог и така.

Отговори на това съобщение
 Re: Зареждане на батерии в Хималаите (Непал)?
Автор: DonBasilio   
Дата:   21-07-12 22:30

Там всяко кило е равно на 5 -10 кила. Колкото по малко багаж толкова по добре. Колкото и да е смешно една Смяна с няколко филма ще свърши идеална работа. Да се взима апарат със сменяеми обективи и с някакви специали литеви батерии си е жив риск. Първо ще тежи много. Второ на тези височини електрониката винаги може да сдаде багаж и да вгорчи цялото мероприятие.

Един добър варянт е една Сигма DP1 с няколко батерии. целия комплект няма да тежи много.

Но все пак залагам на Смяна или някакъв апарат с АА батерии и няколко комплекта Енелопи.

Между другото на времето Дойчин Василев, като качи Еверест сам снима цялото изкаване с камера СОНИ. Но тя му бе предоставена от Сони Б-я. Някъде имам целия филм . Най-доброто за Еверест , което съм гледал. Има дори последните метри на върха.

Отговори на това съобщение
 Re: Зареждане на батерии в Хималаите (Непал)?
Автор: DonBasilio   
Дата:   21-07-12 22:38

ето тук за Смената и Еверест - 62 градуса!!


Отговори на това съобщение
 Re: Зареждане на батерии в Хималаите (Непал)?
Автор: juslen   
Дата:   22-07-12 11:22

Нещо не ми св връзва идеята да отидеш на такива невероятно красиви места и да правиш ломография [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Зареждане на батерии в Хималаите (Непал)?
Автор: 3df   
Дата:   22-07-12 12:04

И на мен не ми се връзва, колко пъти ще запали Никоня при -50 да речем. Ако не е нещо специално подготвено.
А да не говорим ако реши да менка обективи, кво става.
Ама ще видим , като се прибере човека и покаже снимки.



Публикацията е редактирана (22-07-12 12:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Зареждане на батерии в Хималаите (Непал)?
Автор: sirteo   
Дата:   22-07-12 12:23

Не подценявайте звездата. Ей от тук може да си харесаш нещо, не вярвам да зареждат по 24 часа [smile]



Публикацията е редактирана (22-07-12 12:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Зареждане на батерии в Хималаите (Непал)?
Автор: Lambov   
Дата:   22-07-12 14:06

Имам това зарядно но почти не го ползвам, ако искаш омже да се разберем за цена.

http://dx.com/p/solar-powered-rechargeable-2600mah-portable-power-pack-with-flashlight-charging-adapters-black-100115?item=15



Публикацията е редактирана (22-07-12 14:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Зареждане на батерии в Хималаите (Непал)?
Автор: kirilius   
Дата:   23-07-12 02:16

Благодаря за отговрите до сега!

Малко уточнения:

- Трекингът ще стига до височина над 5000м и живот и здраве, ще се качва връх над 6000м, така че студ ще има. За вече заредените батерии единственият цяр е да стоят по джобовете - това е ясно.

- Писал съм с какъв апарат разполагам, нямам намерение да го сменям, още повече със Смена. В 21ви век живеем все пак, а и няма да ходя на 8000м [smilie25]

- Смятам да взема от 5 до 7 батерии. Има много евтини заместители на оригиналните в ebay, така че не ми е пробем да взема повечко. Въпреки това безогледалките горят батерии доста по-бързо от ДСЛР и не се знае колко ще ми стигнат. Смятам да се върна с няколко хиляди кадъра + видео [smilie21]

- Теглото (колкото и странно да звучи) няма да е голям проблем. Ще ходя с непалска агенция, която организира трекинга. Като част от услугата ще има носачи, които да носят основния багаж, а от мен ще се иска да си нося фотоапарата и малко връхни дрехи за през деня. Повечето трекинги са на подобен принцип.

- Една батерия за Е-М5 е между 1200 и 2000 mAh. Тези слънчеви устройства, които предлагате, са маломощни и са предимно за телефони и MP3 player-и. Аз си мислих за сгъваем слънчев панел с по-восока мощност, но не искам да откривам топлата вода. В повечето места за спане вече има слънчеви инсталаци и въпросът ми беше как да си вържа зарядното към тях и какви проблеми евенуално мога да очаквам.

[beer]



Публикацията е редактирана (23-07-12 04:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Зареждане на батерии в Хималаите (Непал)?
Автор: jino   
Дата:   23-07-12 10:08

За колко време ?

Отговори на това съобщение
 Re: Зареждане на батерии в Хималаите (Непал)?
Автор: stefan_fx   
Дата:   23-07-12 13:21

Не ти трябва повече - "въоръжен си до зъби"[cool] Свързването е като тука - включваш в контакта и магията тръгва[smile] Само гледай да презареждаш на светло още с настаняването в хижите, защото ако има много хора solar power-a е възможно да изчезне бързо в мрака...ако искаш остави си поне две заредени батерии неприкосновен запас които да не ползваш до атаката към върха (предполагам Island peak), там си на резерви.
...и по-добре ако не си бил на високо( над 4-5000м) да насочиш усилия в разучаване ефектите на височинната болест отсега, че съм виждал хора дето хич не им е до снимки, даже нямат ясни спомени[smilie10]

Успех[shtrak]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »