Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Кръщене...
Автор: dreem87   
Дата:   09-07-12 22:34

Здравейте, трябва да снимам кръщенето на племенничето ми, притеснявам се, защото сестра ми ме нагърби с тази работа и категорично отказа да наемем фотограф, така де с тези скъпи памперси [cool]
Аз се притеснявам, мисля да се намъкна на чуждо кръщене и да направя няколко пробни кадъра, но се притеснявам.
Моля, помогнете ми с малко насоки, четох, но няма много информация в нета за снимане в тъмна църква.
Кръщенето ще е в руската църква, там е много тъмно, отчаяна съм.
Разполагам със Никон Д80, обективи - 18-55 и 50мм 1.8
Мисля да заложа на по-светлия със високо исо, но не знам дали ще се получи, мисля, че няма да ми е достатъчно.
Имам и светкавица sb-600, но така и не и свикнах, много ми прегаря лицата, фонът ми рядко е добре осветен и сега съм в чудо и приказ и се чудя как да се справя. :(
Ето например това изпълнение е прекрасно - http://blog.xtosh.com/gallery/images/baptism/IMG_9695.jpg
Има достатъчно хубава светлина, детайл на фона, фокус...
Вероятно има светкавица, но ако е насочена нагоре, то какво се прави, когато църквата е с висок таван... [smilie11]
Нямам дифузер на светкавицата, може и там да е проблемът, снимам с нея като я насочвам на около 60 градуса, със вдигнато нагоре светоотражателно дифузерце (не се сещам как се казва, малката прозрачна пластинка [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: imitev   
Дата:   09-07-12 22:39

Вземи си StoFen дифузер...

Принципно си има компенсация и на светкавицата...

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: a4o90   
Дата:   09-07-12 22:45

Но го има и това, че в някои църкви не дават със светкавица май.. [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: dreem87   
Дата:   09-07-12 23:05

Ще взема дифузерче...
Сега се чудя дали да не правя кадрите тъмни в NEF и после с Nikon Capture да ги светна?

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: bobonai   
Дата:   09-07-12 23:47

"Сега се чудя дали да не правя кадрите тъмни в NEF и после с Nikon Capture да ги светна? "
Така ще ти се влоши кадъра с този фотоапарат. По-добре ги направи светли и после ги докарвай на експонация в конвертора. В църквата и приляга широк и светъл обектив, светкавицата - в тавана с дифузьорчето напред.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: terrien   
Дата:   09-07-12 23:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: pefoto01   
Дата:   10-07-12 00:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: victory13   
Дата:   10-07-12 01:01

поставената задача си е за страх... предварителното проучване е задължително... д80 с над 640 исо не изглежда добре, за съжаление...
ако бяха други условията, в смисъл тъмница, но не църква, има варианти...
а пък ако споделиш коя е църквата, може съвсем конкретни предложения да получиш, щото условията не са еднакви във всички църкви...[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: imitev   
Дата:   10-07-12 01:11

50ката на 2,8 и исото на 800 заедно със светкавицата с дифузера в тавана ще даде прилични резултати във почти във всяка църква...

В повечето дават със светкавица с подходящата ($$$) мотивация...

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: bpavlov   
Дата:   10-07-12 01:33


Светкавицата в тавана на църкви НЕ е добра идея,ама никак,щото нямат тавани,а куполите са високи и тъмни

Значи аз да затварям бизнеса, щото само така снимам.

Искам също да попитам, тъй като за толкова години не разбрах, тези тъй наречени дифузери, за къв чеп служат?

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: imitev   
Дата:   10-07-12 01:48

Насочват част от светлината към обекта. Така светлината не идва само отгоре, а и от апарата - премахват се сенките под носа, брадичката и под очите...

Не ми се рови да търся примери.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: guesswho   
Дата:   10-07-12 01:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: pefoto01   
Дата:   10-07-12 02:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: guesswho   
Дата:   10-07-12 02:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: bOzo   
Дата:   10-07-12 02:39

"за да успееш да смъкнеш до 1/10-1/15 ако ти е стабилна ръката."

И така ще постигне невероятен сюрреализъм на изображението. D80 не го насилвай на повече от 800 ISO и не разчитай на чудеса от NEF-a... Вземи си повечко батерии за светкавицата ако ще стреляш в тавана.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: guesswho   
Дата:   10-07-12 02:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: bOzo   
Дата:   10-07-12 02:52

До 1/30 не мърдат, по-надолу си личи. Всичко е прекалено комплексно за да има универсално решение. За предпочитане е светлосилен обектив пред стабилизиран. Отиваш и правиш един ден тренировки на място, така ще разбереш дали става или не.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: sandesko   
Дата:   10-07-12 03:53

спокойно си пусни светката към тавана, върши си работа, няма значение колко е висок. Винаги така снимам

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: simbon4o   
Дата:   10-07-12 07:47

абе хич да не е има голямо значение колко е висок таванаа :) едно е в малка църквичка, друго е в някой по-голяма почти катедрала... ако тавана е над 6-7м височина и е изрисуван нищо няма да върне.
За светкане - най-сигурно дифузерче от онези надуваемите или подобно за да увеличи площта на светкавицата и да не стават много резки сенките и за обектив - потърси някой 35 1.8...

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: vladod   
Дата:   10-07-12 08:25

Това, че поръчката е от сестра ти, изобщо не означава, че трябва да подхождаш несериозно. Затова:
1. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се носи втори /резервен/ фотоапарат, с всичко към него, готов за незабавна употреба. Ако твоят спре, кръщенето няма да се повтори!!!
2. Идеите за БЕЗ светкавица са много добри, но не и за нашите църкви! Затова, като отидеш да пробваш църквата, пробвай как се снима със светкавицата.
3. Църквата си е взела пари за снимане вътре, още като са се записвали за кръщенето! Така че изобщо не му давай на попа да се прави на интересен - ще му светкаш, колкото си искаш!
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: dreem87   
Дата:   10-07-12 09:05

Снимам от 2 години, но никога на такива условия. Снимах едно момче на балът му, не бях фотограф, просто гост, но беше ужасно тъмно в ресторанта и снимките вътре бяха трагедия с много светли лица и много тъмен фон... за това сега ми трябва малко насока, за да мога да направя нещо читаво.
Значи едната идея е да взема дифузер, но на къде да насочвам светкавицата?
Вчера правих малко проби на тъмен мрак в къщи с една лампа за бюро забутана надолу, колкото да даде съвсем лека светлина, гледах да разположа обекта възможно най-далеч от фона (стената), снимах на скорост 100, бленда 2 и исо 600
Светкавицата врътнах вдясно от мен към стената и малко нагоре и ръчках настройките на М, така че да е с минимална мощност (но и това много не разбирам, боже, никога не съм снимала на ръчен режим на светкавицата, някой има ли нещо за четене по въпроса, сб-600 е светката...) Е, получи се хубав резултат, съвсем леко недоекспониран, така че да създаде приятна атмосфера, приятно замазан и осветен фон... но в църквата едва ли ще е толкова тясно колкото в малкия ни хол и едва ли ще има стена в която да отразявам, но наистина ще се отгледам за нещо такова.
Църквата е - Руската църква, била съм на кръщене преди 2 години там и пляках с вградената светкавица, ей така, та нищо не стана, ама то и не се е очаквало при тези условия, църквата е много тъмна.
18-55 ще го взема, но ми се ще да снимам с 50ката, просто онзи хич не го обичам, а и искам поне хубаво боке, ако успея да осветя задния фон изобщо.
А иначе по църквите на сватби и други мероприятия постоянно се разхождат фотографи с голеееми светкавици, така де, трябва чалъма да е там :D
Сега наистина обмислям още един вариант - да взема хубаво тяло под наем и да ползвам моя като втори фотоапарат :D
Но кой обектив къде да нанижа :D

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: kvakioh   
Дата:   10-07-12 09:38

Снимал съм малко- 4 събития, от които всичките излезнаха сполучливи, с Никон Д50 и SB26, и 2 пъти с Д200 и пак същата светкавица. Всчико е до проба преди самото събитие, винаги карам някой да застране и да позира за проба в самото помещение. И никога не съм снимал със светкавицата директно към хората. Само с вградения дифузер и бялата карта, която е над него. Директно нагоре, към тавана.
Гледал съм 2-3 клипчета в youtube и стана.
Исо-200, 400 по-рядко. Единствения проблем ми беше първите 2 пъти с батериите, нося и ще си нося винаги яки батерии и 1 комплект от 4 резервни.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: emo99   
Дата:   10-07-12 12:02

Няма проблем да снимаш със светкавица там ! Никой няма да ти направи забележка . Ползвай отразена светкавица и М режим на апарата и светкавицата .

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: MOPT   
Дата:   10-07-12 13:58

"снимките вътре бяха трагедия с много светли лица и много тъмен фон."
За да избегнеш това вдигни ИСОто. Не знам как е на Д80, но горе коментират, че ИСО 800 е прагът, така че слагаш на ИСО 800 и снимаш. Тогава ще имаш малко и от фона.
Аз съм снимал кръщене само веднъж, на роднини, без ангажимен (за мой си кеф) и установих че 35мм ми идва къс. Ти имаш 50/1.8, което според мен ще свърши работа. Светкавицата с дифузер би трябвало да помогне.
Мой съвет е предварително да разузнаеш къде застава попа, родителите, кръстниците и другите гости и да обмислиш ти къде ще стоиш. Гледай да няма ярки обекти насреща (примерно малки прозорчета)



Публикацията е редактирана (10-07-12 13:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: nsirakov   
Дата:   10-07-12 14:32

снимай нестандартно :)


https://photo-forum.net/static/forum/2012-07/irpt4271.JPG


http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/s720x720/556131_368822559838387_969441547_n.jpg



Снимай основните ритуали


https://photo-forum.net/static/forum/2012-07/vool7475.JPG


http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/s720x720/282839_368822649838378_1208210252_n.jpg



и най-вече гледай да са светли снимките ;)



https://photo-forum.net/static/forum/2012-07/qvbj9000.JPG


http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/s720x720/303411_368822589838384_1185504523_n.jpg



успех

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: bobonai   
Дата:   10-07-12 14:32

Има една приказка от народа за жабата, коня и подковаването. Когато гледате красиви снимки в портфолия трябва да сте наясно с възможностите за избор на кадри и съответно брой кадри от събитие. Искам да кажа, че има филтър в избора и когато се фотографира събитие, като кръщене с малко дете, се стреля здраво и след туй се маха доволно брака за да останат 100 яки кадъра. Без светкавица се снима само с 24/36 матрица и ако може с д-3,4 и "марки от ІІІ и ІV" нагоре [smilie5]
От проверен опит знам, че клиентите не харесват черен фон в църква и са готови да ми платят 100 кинта за кадри от Никон ФФ. /където иконите от стената се виждат като фон, а не разни стативи чадъри и асистенции/.
Малцина са фотографи - професионалисти, но многотия народ искат да им подражават и да прибират клиенти и пари на себе!

[smilie11] Аз се дивя на един "пишманчо", който снима сватби с д300 на трипод[smilie11] и ги реди по цял ден, измъчва се сам и хората, ама инак -сладкодумник.[smilie18]
Не смесвайте жанровете за да изпъкнете! [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: nsirakov   
Дата:   10-07-12 14:36

бобонай - моите снимки са снимани без светкавица, с кропка и то канон... ..

и като гледам не ми е черен фона ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: bobonai   
Дата:   10-07-12 14:41

Става дума за зле осветени куполи, мрачно време, оскъдна светлина.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: pefoto01   
Дата:   10-07-12 16:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: krist   
Дата:   10-07-12 18:13

преди няколко дни снимах на сватба за кеф, иначе си имаше и официален фотуграф.. ми, не забелязах да имам проблем с това, че апаратът ми не е ФФ - без светкавица, на ИСО 800, с 50/1.8 станаха прилични снимки с икони на фона. отделно и с вградената светкавица и с едно дифузерче-Puffer с 18-70 също имам читави кадри.. но, ходих сутринта и правих проби наистина.. от пробите като че ли нямаше ефект от дифузера в огромната църква, но като цяло няма гадното излъчване на вградената светкавица..


Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: bobonai   
Дата:   10-07-12 19:03

krist, ти на какъв се правиш? Гледам имаш жълт байрак, не четеш ли какво съм написал или трябва специално да ти се обръщам и на теб. пуснах коментар в помощ, който се отнася за интериор със слаб светлинен интензитет. Във втори пост обяснявам кое е полезно и защо е полезен ФФ (ВИСОКОТО ИСО НЯМА ШУМ) Няма да седна да си ги мерим на човека в темата. Започнал съм във фотографията с обработката на цветни съветски филми без маска "СВЕМА", минах щастливо през "ОРВО"..., сменявам за 10 г. трето ниво цифрово тяло и ме радва напредъка на технологията. Озадачават ме въпросите на някои колеги, които мислят, че с инвестиция на хилядарки и без един прочит са вече Богове.
Хайде да се четем и уважаваме![beer]

ПП. Преди месец мина същата тема с 10 страници коментари и ето цъфна нов желаещ за доучване с въпрос "Как...". Е как да не му помогнеш!

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: detlene   
Дата:   11-07-12 03:07

bobonai [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: bpavlov   
Дата:   11-07-12 04:46


Има три основни начина за снимане със светкавица, закрепена на фотоапарата.

Първият, най-разпространеният и най-грешният е, светкавицата насочена напред и нагоре под 45 градуса, с извадена визитка.
Ефектът е покъртителен блясък в цялата област на торса на субектите, включително до пъпа. От пъпа надолу и всичко останало е мрак.

Вторият начин и далеч по-правилен е с директно насочена напред светкавица.
Тук вече може хипотетично да се предположи, че дифузерите вършат някаква работа, казвам хипотетично, защото съм пробвал всички възможни и най-добрия резултат се получава с вградения wide-flash адаптер на светкавицата (пластинката с пирамидките).

Третият и най-правилен начин е със светкавица, насочена точно нагоре.
При този метОд имаме естествено загуба на светлина, но за сметка на това снимките изглеждат естествени, по подобен начин, както без светкавица. Тук при този метОд, всякакво използуване на какъвто и да е бил дифузер сговнява работата, защото хвърля светлина директно напред. А целта е такава светлина да няма.
Митът за сенките под очите може би важи за хората, които снимат в джипег и са свикнали всичко да блести супер-дупер фиешън.

В крайна сметка някакви сенки все пак трябва да има, за да не изглежда обекта като сниман със сапунерка. И къде въобще е постулирано, че очите трябва да са осветени из-отдоле? Това си е теория на циганските сватбени фотографи.


По отношение на конкретния въпрос как бих снимал в църква с пластмасов апарат, отговарям веднага.
Взимам под наем една светкавица СБ-900, монтирам я на апарата по третия метОд, нагоре, без никакви дифузери и адаптери, запускам тялото на ИЗО 1600 или 800, петдесятката на бленда 2 и скорост 1/100 и снимам, в РОУ. Вариообективите си правя услуга и ги оставям вкъщи. На бас, че ще изкарам добри снимки. Някой ще се хване ли на 2 бутилки черен Хавана Клуб?

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: victory13   
Дата:   11-07-12 09:28

аз съ хвана, ама тва пернишко питие си го пий, аз ако сбора ми се ще една фамозна яребица, кисната 12 годИн...[smilie18]
задачата си има условие, и то е дадено... а и това с наема умрЕ...
между другото руската е една не лошо осветена църква, та може и да станат нещата [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: guesswho   
Дата:   11-07-12 11:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: pefoto01   
Дата:   11-07-12 15:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: satyno   
Дата:   11-07-12 16:02

Някой използва ли при изключително неблагоприятни светлинни условия две светкавици, монтирани на апарата с подходящ flash bracket ( или holder, извинявам се, че не зная как точно се казва както на английски, така и на български-)? Преимуществата на повече от една светкавица са ясни, по-бавно ще загравяват две на 1/2 мощност, отколкото една на пълна, по-бързо ще зареждат. От друга страна вероятно е много неудобно да накамариш две светки на апарата...
( мога да ги паля безжично с един трансмитер и два ресийвъра)


Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: emo99   
Дата:   11-07-12 16:26

guesswho - Боян знае как да използва светкавицата ! Вервай ми ! На една сватба беше обърнал светкавицата назад , защото му беше по-близо отколкото тавана .

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: photokiller   
Дата:   11-07-12 16:46

Привет! И аз да се включа в темата. Посочената от теб снимка от блога на Тошко е правена без светкавица, личи по ръката на свещеника, която е размазана в следствие по-ниската скорост, очите му са потънали. Да предположим, че има помощна светлина, която в никакъв случай не е импулсна - може да идва от видео осветлението на оператора или наличното в църквата. В Руската църква наличното осветление е слабо(сравнявайки я с други храмове), единствената светлина, която ще ти е от полза идва от големия прозорец в ляво от входа, но и това няма да е достатъчно за слабите възможности на Д80. Не те съветвам да вдигаш ИСО-то над 800, даже и това му е много. Задължително носи със себе си светкавицата. Тя светкавицата затова е измислена, за да се ползва :) Ако успееш да си намериш такъв дифузер (шапчица) е добре, защото СБ600 за разлика от СБ900 няма такъв фабрично. Това ще ти помогне донякъде да преодолееш високия таван в църквата и в същото време да не ги праскаш с директна светлина.
За моментите, които трябва да уловиш не се тревожи - не са много, като цяло действието е статично, всичко се върти около казана :)))
През по-голямата част свещеника говори, това е момента да издебнеш някой по-интересен кадър!
Успех и дано малкия не реве много ;)[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: luboombre   
Дата:   11-07-12 22:00

Много зависи от църквата.Ако е по -малка, оцветена в бяло в по-голямата част и особено около прозорците рискуваш без светкавица да имаш много светъл заден фон и тъмни лица.Моят съвет е 1.Варио обектив 18-55,16-85 или 18-105 или какъвто имаш,но не и твърд 2.Светкавицата нагоре,наляво или надясно ще пробваш на място-задължително и нови алкални батерии за резерва и втора,трета карта.3.Бъди по-рано на място настрой апарата ръчно -макс.исо800,спот мерене -измери кожата на хората а не по целия кадър.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: luboombre   
Дата:   11-07-12 22:02

p.s.Не се опитвай да правиш шедьоври, хората просто искат да излязат добре на снимките за спомен.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: ARGO   
Дата:   12-07-12 00:02

Сега се чудя дали да не правя кадрите тъмни в NEF и после с Nikon Capture да ги светна? [smilie10] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: dreem87   
Дата:   12-07-12 11:59

Благодаря много за насоките, ще гледам в най-скоро време да отида за проба в църквата и да разцъкам предварително да видя какви ще са резултатите. Взех си дифузер за светката, ще видя дали ще го ползвам или ще насочвам в тавана. За сега като грешка отчитам това, че винаги като снимам със светкавица не съм вдигала исото и явно от това е идвал тъмният ми фон. Правих проба в къщи, но все пак не могат да се сравнят условията нито по размер на помещението, нито по светлина и цвят на стените.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: guesswho   
Дата:   12-07-12 12:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: dedopop   
Дата:   12-07-12 12:20

Миналата неделя жената снима на едни приятели кръщенката, тая неделя на първите две служа, на третата ще съм кръстник.

Жената пак ще снима. Само дето вместо нашия стар 350Д, ще вземе 450Д, на него ще има 430ЕХІІ. 350Д-то ще стои за резерва, има си и резервна батерия и резервна карта 4 гб. Обектив 15-55 стабилизирания.
Църквата е малка, има няма 80 квадрата, там с 50мм твърд трудно се снима.
Апарата на режим М; бленда 5,6; скорост 1/80; исото ще се движи 400-800 в зависимост от това колко ще трябва да бъде осветен задния план. Светкавицата леко напред с баунс карта, на пълен автомат. Стават добри кадри, равномерно осветени. Само трябва да знаеш основните неща при кръщенката, за да ги снимаш.

Синодалните такси за Кръщение
1. 30 лева за Кръщенката;
2. 10 лева за фотографиране;
3. 30 лева за видеозаснемане.
Другото са алабализми и свободни съчинения.

Замислям се дали да натоварвам кръстника или жена му с таксата за снимане, или да злоупотребя със служебното си положение. Май ще подшушна на фотографката, че при мен може да мине бе пари, стига да е навита и на друг вид заплащане.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: dreem87   
Дата:   12-07-12 12:21

ARGO, говоря за това, ако ме разбираш...
Винаги снимам в НЕФ, просто идеята ми беше да не се старая да ги експонирам идеално, а да ги оставя леко по-тъмни и след това да ги коригирам с кепчъра.

http://i48.tinypic.com/2qi6xj7.jpg




Публикацията е редактирана (12-07-12 12:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: luboombre   
Дата:   12-07-12 12:31

Забрави за неф.Няма да имаш 10-20кадъра а ще бъдат стотици.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: deathzone   
Дата:   12-07-12 12:34

И що да забрави? Две карти от по 8ГБ и е супер.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: guesswho   
Дата:   12-07-12 12:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: luboombre   
Дата:   12-07-12 12:47

Защото сестра му ще иска снимки веднага ,още същия ден ако може,защото част от гостите ще си ходят и искат снимки и т.н.
Направи го по най-простия възможен начин за да не се превърне кръщенето в лош спомен за теб.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: luboombre   
Дата:   12-07-12 13:10

Не търси боке ,трудно ще обясниш на хората защо част от гостите не се различават.Помни важните обекти:
1.Малкия когото кръщават
2.Този които те е наел/помолил/
3.Кръстниците - те обикновено са важни за извършващите кръщенето.
4.Баби и дядовци- те обикновено поемат разходите.
Всички горе изброени трябва да са на фокус,а по възможност и останалите гости.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: dreem87   
Дата:   12-07-12 13:17

Ще снимам в НЕФ, задължително :)
Пак благодаря на другите, които се включиха :)

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: Тед   
Дата:   12-07-12 14:10

"Автор: dreem87
Дата: 12-07-12 12:21

ARGO, говоря за това, ако ме разбираш...
Винаги снимам в НЕФ, просто идеята ми беше да не се старая да ги експонирам идеално, а да ги оставя леко по-тъмни и след това да ги коригирам с кепчъра."

----------------------------------------------------------

Това е неправилен /според мен / начин на снимане. Възможно е да ползваш подобно нещо на инцидентно и в случай на особена светлина и презастраховане.

Знам, никонци така снимат, за да могат да си запазят евентуално избушване на светлите участъци, но това е неправилна работа.

Отиваш по-рано, 10-15 мин. оглеждаш обстановката, ако не ти е позната, нагласяш техниката с 3-4 кадъра и после само свиркаш.

Ако е светло:
http://img853.imageshack.us/img853/4673/baptismk.jpg

светкавица не ти трябва, освен ако не искаш да ползваш. Дръж си я за всеки случай на апарата и кво толкова.

Ако е късно /кръщенките са обаче сутрин и по обед/, или е тъмно лек флаш, така че да не личи, а напротив да помага. Е тука е малко повече тарикатлъка.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: cameraman   
Дата:   12-07-12 14:22

Наистина няма как да угодиш на всички.. Снимай така, снимай иначе... Ако уважаваш себе си като фотограф- снимаш на Роу и не бързаш да даваш снимки.. изпипваш всичко и тогава... Ако сестра ти бърза и иска да снимаш в Джипег.... всичко изписано до тук е излишно... и със произволна сапунерка снимките ще бъдат пак тези.

Колегите тук пренебрегнаха ролята на дифузера...
Аз лично препоръчвам да намериш
Gary Fong Lightsphere II flash diffuser
Да решиш, дали ще изравниш предния и задния план като цветна температура(Имаш възможност да сложиш бяла или жълта капачка на сферата..) Да направиш пробите си така, че при нормално експониране на предния план, задния да остава на 1,5-2 стопа недоекспониран, което заедно с дефокуса дава добър баграунд...
Още веднаж повтарям... снимането в джипег не трябва да бъде обсъждано във фотографски форум, а в БГ МАМА. В джипег снимат вестникаррите, защото от 150 снимки в изданието ще влязат 2-3 и то с резолюция, по-ниска от телевизионната и с размер на голяма пощенска марка..

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: dreem87   
Дата:   12-07-12 15:24

Няма проблем за raw-a, сестра ми е свикнала да и бавя снимките, така че ще бъде подготвена, а снимките на роднините ще разпратим по пощата :) Никой за никъде не бърза. Само дано да се получи.
Тед, коя е тази църква, страхотна светлина... браво!

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: victory13   
Дата:   12-07-12 17:50

аз знам само една такава църква, и тя е в узунджово [smilie24]
който има шанс да я снима, да не го изпуска [shtrak]



Публикацията е редактирана (12-07-12 18:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: Тед   
Дата:   12-07-12 18:32

Автор: victory13
Позна, църквата е в Узунджово.[shtrak]
Около 1593 е построена турска Джамия на мястото на стара църква, като през 1906 пък джамията се превръща в църква.


http://img716.imageshack.us/img716/8656/uzundjovos.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: prisonbreak   
Дата:   12-07-12 18:44

Аз снимах преди седмица кръщене в една малка цурквичка в София. Беше доста голямо изпитание за мен. Снимам Д7000 + 35/1.8 . Настройката ми бе в повечето случеи Ф2.8 компенсация -0.3 до -1 ИСО от 800 до 1200 .
На М режим , като се водих за скороста от Експонометъра във визьора. Имам доста сполучливи кадри. Е има и къде не стават. но за това снимаш, гледаш на бързо, пипваш скороста.. От 400 кадъра. все 100 са ОК.
Не съм ползвал светкавица. После вече в рестуранта като снимах, там сложих СБ700. Но там снимките не бяха от такова значение за мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   12-07-12 19:25

Снимките в raw ще ти отнемат много време за обработка.
Най-добрия вариант си е jpeg.
Един потребител на сайта ти е дал ценен съвет за бокето, не всеки може да разбере и оцени подобен тип фотография.
Най-удачния вариант е всичко да е на фокус, по-светличко и без шум в кадъра. Успех.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: sexita   
Дата:   12-07-12 23:09

Аз съм свикнала с неф-овете, бързо ги обработвам, правя си пакет от промени по кадъра, сейфвам го и го слагам на всяка снимка, като коригирам, ако има промени в белия баланс и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: guesswho   
Дата:   13-07-12 00:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: gushev   
Дата:   14-07-12 00:12

А я дайте съвет без светкавица или с вградената какви настройки на апарата са му нужни?Аз ще снимам същия случай в Кърджали в църквата.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: pefoto01   
Дата:   14-07-12 00:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: guesswho   
Дата:   14-07-12 07:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: imitev   
Дата:   14-07-12 13:17


Човека има Sb-600, а ти го караш да снима с вградената...

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Ще ме уморите от смях [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: gushev   
Дата:   15-07-12 10:18

Аз питам,понеже нямам вградена :)Благодаря на всички :)

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: pefoto01   
Дата:   15-07-12 13:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: gushev   
Дата:   15-07-12 14:03

Нямам и си търся нещо добро и ефтино,а до тогава с по високо ИСО :)

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: imitev   
Дата:   15-07-12 14:25


Гледам продават Youngnuo светкавици по 60 лв. в базара.

Кажи на каката да ти купи.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: gushev   
Дата:   15-07-12 21:19

Тея кигайки добре ли са?

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: imitev   
Дата:   15-07-12 22:39


За тези пари са супер.

За непрофесионално снимане - какво ти трябва толкова?

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »