Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Кръщене...
Автор: dreem87   
Дата:   09-07-12 22:34

Здравейте, трябва да снимам кръщенето на племенничето ми, притеснявам се, защото сестра ми ме нагърби с тази работа и категорично отказа да наемем фотограф, така де с тези скъпи памперси [cool]
Аз се притеснявам, мисля да се намъкна на чуждо кръщене и да направя няколко пробни кадъра, но се притеснявам.
Моля, помогнете ми с малко насоки, четох, но няма много информация в нета за снимане в тъмна църква.
Кръщенето ще е в руската църква, там е много тъмно, отчаяна съм.
Разполагам със Никон Д80, обективи - 18-55 и 50мм 1.8
Мисля да заложа на по-светлия със високо исо, но не знам дали ще се получи, мисля, че няма да ми е достатъчно.
Имам и светкавица sb-600, но така и не и свикнах, много ми прегаря лицата, фонът ми рядко е добре осветен и сега съм в чудо и приказ и се чудя как да се справя. :(
Ето например това изпълнение е прекрасно - http://blog.xtosh.com/gallery/images/baptism/IMG_9695.jpg
Има достатъчно хубава светлина, детайл на фона, фокус...
Вероятно има светкавица, но ако е насочена нагоре, то какво се прави, когато църквата е с висок таван... [smilie11]
Нямам дифузер на светкавицата, може и там да е проблемът, снимам с нея като я насочвам на около 60 градуса, със вдигнато нагоре светоотражателно дифузерце (не се сещам как се казва, малката прозрачна пластинка [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: imitev   
Дата:   09-07-12 22:39

Вземи си StoFen дифузер...

Принципно си има компенсация и на светкавицата...

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: a4o90   
Дата:   09-07-12 22:45

Но го има и това, че в някои църкви не дават със светкавица май.. [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: dreem87   
Дата:   09-07-12 23:05

Ще взема дифузерче...
Сега се чудя дали да не правя кадрите тъмни в NEF и после с Nikon Capture да ги светна?

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: bobonai   
Дата:   09-07-12 23:47

"Сега се чудя дали да не правя кадрите тъмни в NEF и после с Nikon Capture да ги светна? "
Така ще ти се влоши кадъра с този фотоапарат. По-добре ги направи светли и после ги докарвай на експонация в конвертора. В църквата и приляга широк и светъл обектив, светкавицата - в тавана с дифузьорчето напред.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: terrien   
Дата:   09-07-12 23:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: pefoto01   
Дата:   10-07-12 00:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: victory13   
Дата:   10-07-12 01:01

поставената задача си е за страх... предварителното проучване е задължително... д80 с над 640 исо не изглежда добре, за съжаление...
ако бяха други условията, в смисъл тъмница, но не църква, има варианти...
а пък ако споделиш коя е църквата, може съвсем конкретни предложения да получиш, щото условията не са еднакви във всички църкви...[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: imitev   
Дата:   10-07-12 01:11

50ката на 2,8 и исото на 800 заедно със светкавицата с дифузера в тавана ще даде прилични резултати във почти във всяка църква...

В повечето дават със светкавица с подходящата ($$$) мотивация...

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: bpavlov   
Дата:   10-07-12 01:33


Светкавицата в тавана на църкви НЕ е добра идея,ама никак,щото нямат тавани,а куполите са високи и тъмни

Значи аз да затварям бизнеса, щото само така снимам.

Искам също да попитам, тъй като за толкова години не разбрах, тези тъй наречени дифузери, за къв чеп служат?

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: imitev   
Дата:   10-07-12 01:48

Насочват част от светлината към обекта. Така светлината не идва само отгоре, а и от апарата - премахват се сенките под носа, брадичката и под очите...

Не ми се рови да търся примери.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: guesswho   
Дата:   10-07-12 01:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: pefoto01   
Дата:   10-07-12 02:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: guesswho   
Дата:   10-07-12 02:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: bOzo   
Дата:   10-07-12 02:39

"за да успееш да смъкнеш до 1/10-1/15 ако ти е стабилна ръката."

И така ще постигне невероятен сюрреализъм на изображението. D80 не го насилвай на повече от 800 ISO и не разчитай на чудеса от NEF-a... Вземи си повечко батерии за светкавицата ако ще стреляш в тавана.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: guesswho   
Дата:   10-07-12 02:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: bOzo   
Дата:   10-07-12 02:52

До 1/30 не мърдат, по-надолу си личи. Всичко е прекалено комплексно за да има универсално решение. За предпочитане е светлосилен обектив пред стабилизиран. Отиваш и правиш един ден тренировки на място, така ще разбереш дали става или не.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: sandesko   
Дата:   10-07-12 03:53

спокойно си пусни светката към тавана, върши си работа, няма значение колко е висок. Винаги така снимам

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: simbon4o   
Дата:   10-07-12 07:47

абе хич да не е има голямо значение колко е висок таванаа :) едно е в малка църквичка, друго е в някой по-голяма почти катедрала... ако тавана е над 6-7м височина и е изрисуван нищо няма да върне.
За светкане - най-сигурно дифузерче от онези надуваемите или подобно за да увеличи площта на светкавицата и да не стават много резки сенките и за обектив - потърси някой 35 1.8...

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: vladod   
Дата:   10-07-12 08:25

Това, че поръчката е от сестра ти, изобщо не означава, че трябва да подхождаш несериозно. Затова:
1. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се носи втори /резервен/ фотоапарат, с всичко към него, готов за незабавна употреба. Ако твоят спре, кръщенето няма да се повтори!!!
2. Идеите за БЕЗ светкавица са много добри, но не и за нашите църкви! Затова, като отидеш да пробваш църквата, пробвай как се снима със светкавицата.
3. Църквата си е взела пари за снимане вътре, още като са се записвали за кръщенето! Така че изобщо не му давай на попа да се прави на интересен - ще му светкаш, колкото си искаш!
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: dreem87   
Дата:   10-07-12 09:05

Снимам от 2 години, но никога на такива условия. Снимах едно момче на балът му, не бях фотограф, просто гост, но беше ужасно тъмно в ресторанта и снимките вътре бяха трагедия с много светли лица и много тъмен фон... за това сега ми трябва малко насока, за да мога да направя нещо читаво.
Значи едната идея е да взема дифузер, но на къде да насочвам светкавицата?
Вчера правих малко проби на тъмен мрак в къщи с една лампа за бюро забутана надолу, колкото да даде съвсем лека светлина, гледах да разположа обекта възможно най-далеч от фона (стената), снимах на скорост 100, бленда 2 и исо 600
Светкавицата врътнах вдясно от мен към стената и малко нагоре и ръчках настройките на М, така че да е с минимална мощност (но и това много не разбирам, боже, никога не съм снимала на ръчен режим на светкавицата, някой има ли нещо за четене по въпроса, сб-600 е светката...) Е, получи се хубав резултат, съвсем леко недоекспониран, така че да създаде приятна атмосфера, приятно замазан и осветен фон... но в църквата едва ли ще е толкова тясно колкото в малкия ни хол и едва ли ще има стена в която да отразявам, но наистина ще се отгледам за нещо такова.
Църквата е - Руската църква, била съм на кръщене преди 2 години там и пляках с вградената светкавица, ей така, та нищо не стана, ама то и не се е очаквало при тези условия, църквата е много тъмна.
18-55 ще го взема, но ми се ще да снимам с 50ката, просто онзи хич не го обичам, а и искам поне хубаво боке, ако успея да осветя задния фон изобщо.
А иначе по църквите на сватби и други мероприятия постоянно се разхождат фотографи с голеееми светкавици, така де, трябва чалъма да е там :D
Сега наистина обмислям още един вариант - да взема хубаво тяло под наем и да ползвам моя като втори фотоапарат :D
Но кой обектив къде да нанижа :D

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: kvakioh   
Дата:   10-07-12 09:38

Снимал съм малко- 4 събития, от които всичките излезнаха сполучливи, с Никон Д50 и SB26, и 2 пъти с Д200 и пак същата светкавица. Всчико е до проба преди самото събитие, винаги карам някой да застране и да позира за проба в самото помещение. И никога не съм снимал със светкавицата директно към хората. Само с вградения дифузер и бялата карта, която е над него. Директно нагоре, към тавана.
Гледал съм 2-3 клипчета в youtube и стана.
Исо-200, 400 по-рядко. Единствения проблем ми беше първите 2 пъти с батериите, нося и ще си нося винаги яки батерии и 1 комплект от 4 резервни.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: emo99   
Дата:   10-07-12 12:02

Няма проблем да снимаш със светкавица там ! Никой няма да ти направи забележка . Ползвай отразена светкавица и М режим на апарата и светкавицата .

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: MOPT   
Дата:   10-07-12 13:58

"снимките вътре бяха трагедия с много светли лица и много тъмен фон."
За да избегнеш това вдигни ИСОто. Не знам как е на Д80, но горе коментират, че ИСО 800 е прагът, така че слагаш на ИСО 800 и снимаш. Тогава ще имаш малко и от фона.
Аз съм снимал кръщене само веднъж, на роднини, без ангажимен (за мой си кеф) и установих че 35мм ми идва къс. Ти имаш 50/1.8, което според мен ще свърши работа. Светкавицата с дифузер би трябвало да помогне.
Мой съвет е предварително да разузнаеш къде застава попа, родителите, кръстниците и другите гости и да обмислиш ти къде ще стоиш. Гледай да няма ярки обекти насреща (примерно малки прозорчета)



Публикацията е редактирана (10-07-12 13:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщене...
Автор: nsirakov   
Дата:   10-07-12 14:32

снимай нестандартно :)


https://photo-forum.net/static/forum/2012-07/irpt4271.JPG


http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/s720x720/556131_368822559838387_969441547_n.jpg



Снимай основните ритуали


https://photo-forum.net/static/forum/2012-07/vool7475.JPG


http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/s720x720/282839_368822649838378_1208210252_n.jpg



и най-вече гледай да са светли снимките ;)



https://photo-forum.net/static/forum/2012-07/qvbj9000.JPG


http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/s720x720/303411_368822589838384_1185504523_n.jpg



успех

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »