Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Салон "Фотоваканция" 2012 - резултати
Автор: Photovacation   
Дата:   10-06-12 15:37

Здравейте приятели,

Тази година се оформя като много силна за българските фото салони и конкурси.

Каним Ви да разгледате какво се случи в третия международен дигитален фото салон "Фотоваканция" 2012 под егидата на FIAP.

Тази година включиха 178 автора от над 40 държави. Те представиха над 1400 фотографии.

Нашето жури подбра 157 фотографии за финалната селекция

Вижте резултатите и наградените снимки тук: http://photovacation.org/fiap/



Каним Ви на официалното откриване на изложбата от конкурса и церемонията по награждаване на 26.06.2012 от 19:00 ч. в галерия "Индустриална 11" в рамките на "Месец на фотографията" 2012.

С уважение:
Екипът на Фотоваканция

Отговори на това съобщение
 Re: Салон "Фотоваканция" 2012 - резултати
Автор: dobriquet   
Дата:   10-06-12 17:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Салон "Фотоваканция" 2012 - резултати
Автор: asahi   
Дата:   10-06-12 17:47

Харесах си някои неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Салон "Фотоваканция" 2012 - резултати
Автор: shampoanta   
Дата:   10-06-12 18:56

с малки изключения изборът на журито ми хареса ,лично за мен реверанса към фотото на Димитрина Василева/сребро Пейзаж/ е прекалено ниско навеждане за мъжко жури ,но ... сигурно има някаква логика [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Салон "Фотоваканция" 2012 - резултати
Автор: мара   
Дата:   10-06-12 19:22

повечето от снимките в селекцията ми харесват. има някои, които са скучни и някак оставам с усещането, че ги виждам постоянно и навсякъде. не защото са реално навсякъде, а защото формално и концептуално са повтаряеми. предполагам, че това е неизбежно. това не ги прави лоши снимки. просто на мен са ми скучни. затова пък снимката, дето възмущава dobriquet за мен е магнетична!
което само иде да покаже, че няма как да има идеално жури[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Салон "Фотоваканция" 2012 - резултати
Автор: belone   
Дата:   10-06-12 20:03

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Салон "Фотоваканция" 2012 - резултати
Автор: kjey   
Дата:   10-06-12 20:15

Има много хубави кадри[smilie24], има и банални - но пак хубави[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Салон "Фотоваканция" 2012 - резултати
Автор: photosiast   
Дата:   10-06-12 22:58

Дам, има страхотни кадри. [smilie24]

Няколко, които аз лично не бих селектирал:
. Спираловидните стълби на Ватикана - показвано десетхиляди пъти
. Крака с отражения върху мокър паваж - ужасно банално и слабо изпълнено. Единственото по-банално е да ги обърнат на 180 градуса
. Жабите - такива жаби всъщност не е трудно да се видят и снимат, а тези нещо нямат много хубава светлина


Различни хора различни вкусове, и слава Богу... [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Салон "Фотоваканция" 2012 - резултати
Автор: magnuss   
Дата:   11-06-12 00:17

Много се зарадвах на златото на Ботци- Николай Колев. Хубаво е, че допускат и нови автори сред наградените. Честито и нови успехи [beer]
[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Салон "Фотоваканция" 2012 - резултати
Автор: vgramatikov   
Дата:   11-06-12 00:22

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Салон "Фотоваканция" 2012 - резултати
Автор: stoychev   
Дата:   11-06-12 08:42

Много HDR. [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Салон "Фотоваканция" 2012 - резултати
Автор: stoychev   
Дата:   11-06-12 08:42

Мислех, че вече им е минала модата...


Отговори на това съобщение
 Re: Салон "Фотоваканция" 2012 - резултати
Автор: pabadjiev   
Дата:   11-06-12 08:44

Наред с редица превзети, неумело и стандартно режисирани фотографии и снимки клишета, се оформя една много добра изложба. В коя изложба няма плява? Поздравления за организаторите и журито!


Отговори на това съобщение
 Re: Салон "Фотоваканция" 2012 - резултати
Автор: J0R0   
Дата:   11-06-12 10:17

Автор: stoychev
Много HDR


Ако знаеш само колко ХДР махнахме... повечето.


Автор: shampoanta
лично за мен реверанса към фотото на Димитрина Василева/сребро Пейзаж/ е прекалено ниско навеждане за мъжко жури


Авторите на снимките не ни бяха известни по време на журирането. (Аз лично съм виждал някои от снимките тук, но не помня коя чия е, няма как да запомниш хиляди снимки.)
Ако знаех кои са авторите, със сигурност щях да предпочета тукашните, защото някак си не ми харесва тая практика на ФИАП да приемат в салоните си вече награждавани неща от други ФИАП-ски салони. Стана ми леко криво, когато се прибрах след журирането и се оказа (проверих с Гугъл), че повечето от снимките, които сме избрали, са били награждавани и в други ФИАП-ски конкурси. Вярно е че са добри, но пък е кофти това, едни и същи хора с едни и същи снимки да печелят навсякъде.
Бих искал да видя една пожелателна клауза в тези конкурси, в която да казва, че ако снимката ти е печелила вече в конкурс на ФИАП, то не е престижно да я пускаш отново в друг конкурс на ФИАП.
По таз причина най ме кефи златото на Ботци- Николай Колев. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Салон "Фотоваканция" 2012 - резултати
Автор: ecobo   
Дата:   11-06-12 21:54

Мислех да не пиша нищо, щото едва ли има смисъл, ама като разгледах селекцията, ми стана тъжно...

Има няколко добри кадъра.
Има обаче такива недоразумения в селекцията, че чак ми е чудно как са се промъкнали там.

Като например тази твърде обикновена, като да е снимана с АйФон катедрала:

http://photovacation.org/uploads/images/pages/2012/06/b796020481a7f372d9a12b36c48b9d5a.jpg



тази частично десатурирана и с хало от некадърна обработка около покрива кръчмица (или каквото е там)

http://photovacation.org/uploads/images/pages/2012/06/6e033295fef0d37153e5b81d1b5c5450.jpg



..или това некадърно ХДР изпълнение

http://photovacation.org/uploads/images/pages/2012/06/2e8ab2b81bd32a70ae7f1ef4bd93e504.jpg



..или този монтаж, който един Господ знае каква му е идеята...

http://photovacation.org/uploads/images/pages/2012/06/d586030cc69f1de60631469adac24e3d.jpg



Изобщо, много фотошоп-напъни, малко работа със светлината и обектива. Фотографията умира. Да живее Адоби!

Отговори на това съобщение
 Re: Салон "Фотоваканция" 2012 - резултати
Автор: karan4o   
Дата:   11-06-12 22:30

Фотографията умира. Да живее Адоби!
[smilie2] [smilie2] [smilie2]
Тъжно, но факт :(

П.с.
Има и доста хубави кадри, но фотошопът е в повече навсякъде

Отговори на това съобщение
 Re: Салон "Фотоваканция" 2012 - резултати
Автор: vikitovikito   
Дата:   11-06-12 22:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Салон "Фотоваканция" 2012 - резултати
Автор: my.point.of.view   
Дата:   11-06-12 23:01

Просто броят на хората с фотоапарат в ръка се увеличи.

Отговори на това съобщение
 Re: Салон "Фотоваканция" 2012 - резултати
Автор: mitkomitashki   
Дата:   11-06-12 23:08

Вярно това последното с момчето с топката какво точно трябва да е [smilie11] [smilie11] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Салон "Фотоваканция" 2012 - резултати
Автор: pefoto01   
Дата:   11-06-12 23:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Салон "Фотоваканция" 2012 - резултати
Автор: ecobo   
Дата:   11-06-12 23:29

vikitovikito написа:

> Е да ама това се вижда от хора
> изкушени от Фотографията иначе
> за публиката момчето по горе е
> може би Исус [smilie5] че така да
> изкриви пространството ? [smilie18]
>

Или по-скоро Agent Smith от Матрицата [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Салон "Фотоваканция" 2012 - резултати
Автор: Rebellious   
Дата:   12-06-12 00:23

Ecobo,
Бях тръгнал да питам, но се въздържах, понеже много пъти съм го правил преди и до нищо не се е стигало. Освен до това, че много различно разбираме-приемаме нещата с господа, определящите какво да става, дето става, де...
Кое е интересното? Ами въпросните коментари по повод едни посредствени кадри от едни, всъщност много атрактивни люде! Ами, JORO, харно е, че поне научи по нещо в нашите словестни престрелки на лични, по повод кадър за началната ви страница. Не, че вчера не се оляхте тотално / с началната си страница/, но все пак не забравяйте, че от наградата ви за сайт изминаха дооооста годинки!
Та, JORO, не минавай с номера , че не знаеш кадрите откъде са и откога са! Даже аз ги знам, без претенциите, които имаш! И май не само аз! На маймуни ли ще ни правиш, а Ваше Светейшество? Да приемеш отговорността да си жури, това е лично решение и да си подготвен! А не после да дириш в Гугъл и да се окаже, че това дето си определил за награда да е нещо вече минало някъде - просто ти не си бил в час отново!
Доцент Абаджиев в присъщо коректния си стил ви каза - има много плява в избора ви! Да добавя - мнооооого! Но има и невероятни кадри, дето няма спор!


Отговори на това съобщение
 Re: Салон "Фотоваканция" 2012 - резултати
Автор: Rebellious   
Дата:   12-06-12 00:29

До добавя, не че има значение кой какво ще каже-мисли, нали така? Кервана си върви, кучетата си лаят... Ама е хубаво да се позамислите за кервана и вашата позиция в него![beer]
Бъдете здрави и всичко най-добро![beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Салон "Фотоваканция" 2012 - резултати
Автор: J0R0   
Дата:   12-06-12 01:21

...и да се окаже, че това дето си определил за награда да е нещо вече минало някъде - просто ти не си бил в час отново!

[smilie11]

Rebellious - виждам някакво лично отношение към моята персона, макар че не мога да се сетя откъде се познаваме.

1. Изборът на снимки в едно такова жури става на принципа 3 гласа от 5 "за" - минава, 3 гласа от 5 "против" - отпада. От останалите членове на журито познавах само Генчо /Canon/, с когото мога да кажа, че имаме различни виждания по доста фотографски въпроси. Руският колега, чието мнение често натежаваше в една или друга посока, пък не беше познат на никого от нас. Така че, опитай се да разбереш, че изборът не е бил на един човек или на групичка съмишленици (приятели). Ако изборът беше само мой, със сигурност селекцията щеше да има по-различен вид. Но така или иначе част от моите фаворити не минаха. Минаха пък други снимки, които изобщо не бих им обърнал внимание.
Въпреки това, смятам че е добре едно жури да бъде съставено от различни хора, с различни вкуксове, от различни поколения и школи, защото това пък внася разнообразие, иначе подборката би натежала в една или друга посока.

2. Това снимките да са били на предишни конкурси на ФИАП не е противно на правилата им (нищо че мен персонално не ме кефи). Понеже имах съмнения за няколко кадъра, че са били награждавани предни години, специално попитах председателя на журито как ще процедираме в такива случаи. Той отговори, че правилата на ФИАП го позволяват и не е наш проблем.
Въпреки това, кадрите, за които се съмнявах, че са били награждавани, гласувах против и не минаха. Е, оказа се, че награждаваните в предни издания на ФИАП-ски салони са били много повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Салон
Автор: christal   
Дата:   12-06-12 07:29





Публикацията е редактирана (13-09-12 19:09)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »