Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Аксесоари за новозакупен DSLR
Автор: pdimitrov   
Дата:   04-06-12 13:22

Здравейте (отново)! :) След една-две изтървани оферти от базара, реших да си взема нов D90 + 18-105mm. Дотук добре, но е време за оборудване с малко аксесоари и моля за съвет и предложения какво да избера:
1. Статив - Говоря за трипод. Смятам на по-късен етап да взема 55-300 или 70-300, така че ми трябва стабилен статив, който без проблем да държи тегло до 2кг. Гледах предложенията във photosynthesis, тъй като имат филтър точно за телгото, но тъй като в момента съм извън България, не мога да тествам нищо. Затова моля за предложения и евентуално споделен опит с конкретни модели :) Бюджет: 100лв (с буфер, да речем, 20лв, ако си струва).
2. Hand strap - Каишка за ръка ми звучи тъпо :D Та, има ли смисъл да дам 22 евро за AH-4 на Nikon или по-евтнити варианти са достатъчно добри ?
3. Чанта - с оглед на огромния избор в този сегмент аз станах малко разноглед... Все пак харесах Case Logic SLRC203 SLR. Това го казвам като насока какво горе-долу търся. Трябва ми нещо, което да побира тяло+обектив и да има поне още два допълнителни слота, тъй като освен дългия обектив, смятам да взема един твърд 50мм (той поне е малък) и светкавица SB-700. Защита от вода е задължително да има, но не и водонепроницаема. Просто не искам да се притеснявам от дъжд. Оптималният вариант като че ли ще е да има покривало. Подчертавам, че не ми трябва раница, а чанта за рамо. Раници достатъчно имам, ще си ги ползвам отделно :) Бюджет: 100лв (отново с лек буфер ако си струва).
4. Филтри - Все още съм на етап Четене на упътване ( и какви ли не други помощни статии и постове), но след 700-800 снимки стигнах до извода, че ще ми трябват :) Засега мисля за поляризационен, ND и UV. Последният е задължителен, тъй като след първото излизане щях да получа удар от една сериозна прашинка, залепнала за челната леща (помислих, че е ударено). Моля за предложения за добри модели на не много високи цени :) 18-105mm е с резба 67mm.

Благодаря на отзовалите се!

Отговори на това съобщение
 Re: Аксесоари за новозакупен DSLR
Автор: satyno   
Дата:   04-06-12 13:54

Hand strap:
Търси в ebay "JJC Leather Hand Strap Grip for NIKON AH-4"
Имам същия от една година и съм много доволен.


Отговори на това съобщение
 Re: Аксесоари за новозакупен DSLR
Автор: io_bs   
Дата:   04-06-12 22:31

За стативите не съм особено запознат, но за 100-на лева едва ли ще може да се намери нещо качествено.
Филтри - няма много смисъл от UV, винаги си слагай сенника. Вземи си първо поляризационен. ND8 е малко слабичък, ако е възможно вземи някой по-силен.

Отговори на това съобщение
 Re: Аксесоари за новозакупен DSLR
Автор: pefoto01   
Дата:   05-06-12 02:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Аксесоари за новозакупен DSLR
Автор: pdimitrov   
Дата:   05-06-12 10:57

То е ясно, че никой не обича да мъкне тежко, но при положение, че много често снимам през нощта, ми е наложително да си взема. Щом нещата стоят така, просто ще се разходя по магазините и ще избера на място.
Относно филтрите - пределно ясно ми е, че ми е рано :) Само съм чел кой за какво служи. От малък обаче си карам на принципа "Два месеца ровене из менютата спестява 15мин четене на упътването" :D Не че сега съм много голям де. Идеята ми е, че ми е по-лесно да се науча с проби, отколкото с четене и постепенно узряване :)
А сенника не съм го свалял откакто съм отворил кутията, но и той не успя да предотврати гореспоменатия инцидент. Затова държа на UV филтъра. Освен това като се прибера в България, ще има доста снимки по буните във Варна и разни плажове (чел съм и темата за снимане на море :) ).

Отговори на това съобщение
 Re: Аксесоари за новозакупен DSLR
Автор: ivjordan   
Дата:   05-06-12 11:22

Аз си взех този статив: http://magazin.photosynthesis.bg/offer/237422000017.html
Засега съм го ползвал на балкона и веднъж на мостика в Бургас. Върши работа, но предполагам, че при по-силен вятър може да възникнат проблеми. Всъщност, ако не се разтеглят най-тънките секции на краката е доста стабилен, но с тях не е. Иначе, не е тежък за носене.

Отговори на това съобщение
 Re: Аксесоари за новозакупен DSLR
Автор: io_bs   
Дата:   05-06-12 11:38

Щом много често снимаш нощем, остави покупката на филтри за по-късен етап, тъй като те няма да ти помогнат в снимането на тъмно, а само ще навредят (ще се появяват гадни отражения и духчета). А със спестените пари от филтри си купи един по-хубав статив [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Аксесоари за новозакупен DSLR
Автор: pefoto01   
Дата:   05-06-12 12:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »