Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Компактен апарат от висок клас или DSRL от нисък клас?
Автор: potter   
Дата:   03-06-12 14:47

Желая да закупя апарат за качествени любителски снимки.Колебая се м/у компактен апарат напр. Canon G12,Fuji X10 или DSLR напр. 550D.Ще съм благодарен да чуя повече и компетентни мнения.


Отговори на това съобщение
 Re: Компактен апарат от висок клас или DSRL от нисък клас?
Автор: CyberGene   
Дата:   03-06-12 15:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактен апарат от висок клас или DSRL от нисък клас?
Автор: io_bs   
Дата:   03-06-12 15:06

И с двата типа апарати могат да се правят качествени снимки, стига ти да знаеш как [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Компактен апарат от висок клас или DSRL от нисък клас?
Автор: CyberGene   
Дата:   03-06-12 15:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактен апарат от висок клас или DSRL от нисък клас?
Автор: serjy   
Дата:   03-06-12 15:13

Можеш да разгледаш Пен серията на Олимпус, ако търсиш компактност, това е решението [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Компактен апарат от висок клас или DSRL от нисък клас?
Автор: victory13   
Дата:   03-06-12 16:26

един от новите, червени никони, с китовия, ако си момиченце...
ако си момченце, черен [smilie18]
... и качеството поне е осигурено [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Компактен апарат от висок клас или DSRL от нисък клас?
Автор: Hexanon.IP   
Дата:   03-06-12 16:52

До тук Serji ти е дал най-добрия съвет (според мен). И аз ти препоръчвам OLY PEN! EPL-1,EPL-2,EPM-1,EPL-3 и флагмана EP-3.[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Компактен апарат от висок клас или DSRL от нисък клас?
Автор: my.point.of.view   
Дата:   03-06-12 17:49

Аз съм от тези, които снимат със сапунерки - даже наскоро си взех една сапунерчица олимпус втора употреба.
Но ще се опитам да пиша обективно.
Разбирам, че имаш 1000 лв в момента за фотоапарат. НО:
1. Ако си купиш ДСЛР - помисли колко обектива ще искаш да си купиш, за да покриеш фокусното разстояние, което ще покрива сапунерчицата. Изкушенията дебнат и човек трупа парички неусетно, за да се изгърми после с някой обектив, а после рони сълзи, че снимките същите.
Фуджи Х10 е с обектив 28-120 мм - по мое мнение за любителски снимки е напълно достатъчно. Същото е и с Олимпус Пен - 28-84 мм - което отново е достатъчно или почти достатъчно.
При ДСЛР като почнеш с обективи по 1000 лв бройката, работата става солена.
2. Ако използваш очите си да гледаш кога светлината е подходяща, в повечето случаи няма да има значение с какво си снимал. Разлика ще има при печат над А4, формат, който се среща рядко при любителите.
3. Да предположим, че си с ДСЛР и тръгнеш някъде на почивка - и понесеш една раница на гръб, в която са ти такъмите... ми ще ти тежи, ще се потиш, ще ти стане криво и накрая ще се изневриш и няма да снимаш, щото те е хванала нервата. А пък с едно фотоапаратче на вратлето няма такива филми.
4. Ти сам прецени доколко искаш да инвестираш във фотографията - време, пари, до каква степен би желал да научиш нови неща, да посещаваш изложби, курсове...
5. Изборът го правиш ти. Няма нужда да слушаш какво ти казват останалите, никой не е като теб, че да знае като теб какви са твоите нужди и какви са твоите възприятия за света.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактен апарат от висок клас или DSRL от нисък клас?
Автор: beboranski   
Дата:   03-06-12 21:34

съвсем скоро бях пред същата дилема - продадох си старата сапунерката и си взех DSLR, та даже с два обектива (голямо изваждане) - кефа е жесток, но чак като започнеш да вадиш що-годе хубави снимки... обаче ако си любител като мен и тръгнеш на някъде с тоя "кютук" и още куп друг багаш, гледай какво става...(много добре го каза my.point.of.view - хваща те нервата и губиш стимул) и така един месец след покупката на DSLR-а си купих и една сапунерка за всеки случай - така че прецени си да не стане като при мен, с два апарата накрая и доволно изваждане [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Компактен апарат от висок клас или DSRL от нисък клас?
Автор: PeterPAN   
Дата:   03-06-12 21:41

Ми аз снимнам с ДСЛР и Сапунерка сони тх-5....

зависи какво искаш да постигнеш, за семейни снимки не виждам разлика между двата, с малко обработка от сапунерката се изкарва перфектен резултат, а е по малка от кутия цигари [smilie18]


Разбира се гледам ги на цял екран, не на кроп 100%...

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Компактен апарат от висок клас или DSRL от нисък клас?
Автор: PeterPAN   
Дата:   03-06-12 21:43

ДСЛР-а си има своите предимства най вече едим омагьосан кръг с купуване на обективи аксесоари и т.н....

Отговори на това съобщение
 Re: Компактен апарат от висок клас или DSRL от нисък клас?
Автор: hotsnail   
Дата:   03-06-12 21:52

Гледай или Олимпусите дето серджи ти каза или Sony NEX

NEX-а прави снимки като скъп ДСЛР т.е. тия до 3 бона не могат да направят нещо по-добро от НЕКС. [smilie24]

По-добър е сензора на сонитата. Олимпусите са малко по-компактни и най-новите им модели са малко по-бързи с фокуса. Сонитата пък имат доста екстри и много добро видео

ДСЛР нисък клас осбенно не си струва в момента. ДСЛР-а вече е за много специфични неща и ...просто не си струва.



Публикацията е редактирана (03-06-12 21:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Компактен апарат от висок клас или DSRL от нисък клас?
Автор: potter   
Дата:   03-06-12 22:14

Благодаря,не очаквах толкова много и все полезни мнения.Нямам много време и пари,но обичам хубави снимки.Везните наклоняват към компактен апарат,ако не се прежаля за G1,ще гледам Х10 или PEN-3. Последния май не се предлага в БГ ,къде да го търся?


Отговори на това съобщение
 Re: Компактен апарат от висок клас или DSRL от нисък клас?
Автор: potter   
Дата:   03-06-12 22:16

Благодаря!Къде да гледам за тази серия?[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Компактен апарат от висок клас или DSRL от нисък клас?
Автор: vikitovikito   
Дата:   03-06-12 22:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактен апарат от висок клас или DSRL от нисък клас?
Автор: hotsnail   
Дата:   03-06-12 22:46

Некс-ове и Пен-ве под път и над път. Навсякъде ги има.

Ама за Сони е най-добре Сони центъра в ЦУМ София.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактен апарат от висок клас или DSRL от нисък клас?
Автор: vikitovikito   
Дата:   03-06-12 22:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактен апарат от висок клас или DSRL от нисък клас?
Автор: salsero   
Дата:   03-06-12 22:51

Автор: hotsnail
Дата: 03-06-12 21:52

Гледай или Олимпусите дето серджи ти каза или Sony NEX

NEX-а прави снимки като скъп ДСЛР т.е. тия до 3 бона не могат да направят нещо по-добро от НЕКС.


Човече ти наистина не си в час яко те тресе NEX манията. Защо като си се набутал със сапунер и обективи за 3-4-5 бона и аз не знам колко се опитваш да внушиш и на другите че техниката ти е да бест? Е напарави си душевната чикия и тази вечер и сега ще спиш спокойно. [cool]



Публикацията е редактирана (03-06-12 22:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Компактен апарат от висок клас или DSRL от нисък клас?
Автор: potter   
Дата:   03-06-12 22:55

Стесняваме кръга,компактен апарат със сменяема оптика,не са популярни,но ми харесват,ако трябва обектива да е един,какъв да е...?


Отговори на това съобщение
 Re: Компактен апарат от висок клас или DSRL от нисък клас?
Автор: alphatier   
Дата:   03-06-12 22:58

той си е хронично болен от Некс манията,ти още ли не си разбрал,че Некс-а е дъ бест и че ще ти сгъне Dslr-а на две само като си свали капачката на обектива.Ама бързо си го усетил,за 2 месеца и вече си в час [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Компактен апарат от висок клас или DSRL от нисък клас?
Автор: salsero   
Дата:   03-06-12 23:02

Е то всяко второ мнение му е колко ми е добър некса колко е модерен и т.н. просто се набива на всеки новопостъпил форумец а мен вече почна да ме дразни.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактен апарат от висок клас или DSRL от нисък клас?
Автор: kocemak   
Дата:   03-06-12 23:06

Прав е hotsnail ,некса е много добър за парите си.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактен апарат от висок клас или DSRL от нисък клас?
Автор: vikitovikito   
Дата:   03-06-12 23:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактен апарат от висок клас или DSRL от нисък клас?
Автор: salsero   
Дата:   03-06-12 23:21

Изразих се образно (сапунер) имайки предвид габаритите на камерата. А дслр-а ша ми го скрие само ако са му големи джобовете. [beer]



Публикацията е редактирана (03-06-12 23:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Компактен апарат от висок клас или DSRL от нисък клас?
Автор: hotsnail   
Дата:   04-06-12 00:01

@potter и при Сони и при Олимпус зум обективите от комплекта са доста прилични(за разлика от повечето ДСЛР-ки). Така че взимай и снимай.


@salsero просто НЕКС-а е със сензор като Д7000 или кой да друг кроп модерен. ОМ-Д-то също е със страхотен сензор.

Снимките са на сходни нива. Ако сега почваш и си любител и няма да снимаш птиченца с 300/4 или по-скъп обектив. Обясни ми защо да си купуваш ДСЛР?

Щото е черен и тежък ли? С китака дори фокуса им ще е сходно бърз.

Значи единствено предимство са снимките в студио, може би...а може би не...по-скоро предимството е че като си говори с няоя консерва фотограф изостанал с 5 години от техниката и няма да слуша глупости...щото и тоя "класик" мъкне голяма черна кутия.

А сега и малко размисъл - всички АПС-Ц ДСЛР-ки са изкуствено уголемени - щото никога не са проектирани за АПС-Ц матрица - растоянието между байонета и сензора е смятано за филмови 35мм-ви тела с огледало. Причината да ги правят толкоз големи е, че някак е трябвало да запазят съвместимост със старите лупи. Та големите ДСЛР-ки са просто едни мутанти - огромен апарат с мъндзърк сензор.



Публикацията е редактирана (04-06-12 00:05)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »