Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос към феновете на OLYMPUS!
Автор: m1   
Дата:   28-05-12 11:45

Никога не съм снимал с Olympus освен лентов, Винаги ми е било интересно какво печели човек от DSLR системата на Olympus спрямо другите марки? Недостатъците са ясни, но все пак трябва да има и предимства!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към феновете на OLYMPUS!
Автор: tvk75   
Дата:   28-05-12 12:21

не бях се замислял [smilie5]
Но сигурно има,щом се произвежда от десетина години и десетина известни марки [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към феновете на OLYMPUS!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   28-05-12 12:21

Вече май нямат такава система. Преди всичко- компактност

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към феновете на OLYMPUS!
Автор: batdin   
Дата:   28-05-12 12:21

Бих казал,богатството на функции.Не,че накланят везните в полза на оли.


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към феновете на OLYMPUS!
Автор: tvk75   
Дата:   28-05-12 12:22

доколкото знам системата си я има - тоест не са я затворили [smile]

ей тук има малко инфо

http://www.olympus.bg/consumer/21693_7045.htm




Публикацията е редактирана (28-05-12 12:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към феновете на OLYMPUS!
Автор: pstoev   
Дата:   28-05-12 13:21

обективите на олимпус и панасоник са ненадминати, страхотна резолюция и острота по целия кадър!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към феновете на OLYMPUS!
Автор: batdin   
Дата:   28-05-12 13:30

И да,китаците им са доста добри като за китаци.Като пример,Никонския китак не съм го ползвал от години.А олимпуския 14-42 си е голяма острилка.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към феновете на OLYMPUS!
Автор: m1   
Дата:   28-05-12 13:36

И аз харесвам като гледам кадри правени с 14-54 и 12-60 например.
Ако трябва да се изгражда система с малко обективи ми се струва интересна като система!От друга страна няма много твърди обективи, възможностите примерно за портретна фотография не са много, това само като размисъл по темата...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към феновете на OLYMPUS!
Автор: m1   
Дата:   28-05-12 13:44

За китака и аз съм чувал същото : )

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към феновете на OLYMPUS!
Автор: tvk75   
Дата:   28-05-12 15:05

китаците аз си ги пазя,,,,2 комплекта имам [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към феновете на OLYMPUS!
Автор: Jankoff   
Дата:   28-05-12 15:28

Едно от много големите предимства на Олимпус е "дългият зум". Поради по-малкия сензор е налице възможност за обективи, които дават дълги фокусни разстояния. Бях в Гърция по празниците и снимах туристически обекти с моята комбинация Zuiko 70-300 на E-520 и 12-60 на Е-600. Няколко души (американци, англичани) останаха впечатлени от 70-300, питаха какъв е тоя обектив, колко "приближава" и каква марка е. Обясних, че фирмата за "дълги" обективи е Олимпус: едновременно по-малки по размери, с по-ниско тегло и с по-ниска цена (2 до 3 пъти и в трите аспекта). Като се върнах снощи и си разгледах продукцията, си дадох сметка, че комбинацията 12-60 плюс 70-300 е нещо наистина незаменимо и непостижимо при друга марка - и като цена, и като размери, и като тегло, и като качество (особено 12-60).
Следва да се отбележи, че новият аналогичен на 70-300 обектив за PEN и EM-5 е едновременно по-слаб като оптика и по-скъп (даже двойно). Аналог на 12-60 също засега няма - а може би и никога няма да има (поради законите на физиката).
Затова призовавам за пореден път: Олимпус, моля, направете тяло за стандартните 4/3 обективи - от типа на Е-620, със сензора на EM-5!



Публикацията е редактирана (28-05-12 15:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към феновете на OLYMPUS!
Автор: bumbar   
Дата:   28-05-12 15:29

По-малка матрица и по-къса работна отсечка -> по-компактно и леко тяло, с възможност за поставяне на ръчнофокусни обективи за всякакви марки огледални фотоапарати.
По-голям кроп-фактор (2,0) + горното -> най-удобните за пълзене по чукарите и фото-отстрел на пилци.
Недостатъците на по-малката матрица се заобикалят със снимане на ниско ISO и осигуряване на достатъчно светлина/светлосилни обективи.
Субективно предимство: за мен телата Оли са най-симпатични и боравенето с тях ми доставя най-голямо удоволствие, с изкл. на ръчнофокусните филмови тела, които шляпат най-силно с огледалото :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към феновете на OLYMPUS!
Автор: NikNikolov   
Дата:   28-05-12 15:36

>Затова призовавам за пореден път: Олимпус, моля, направете тяло за стандартните 4/3 обективи - от типа на Е-620, със сензора на EM-5! <
А може би, със стандартна сменяема / макар и в сервизни условия / матрица, която само да се ъпгрейтва ? [smilie5]

Отговор на колегата.
Олимпус не поддържат повече продуктовата гама DSLR.



Публикацията е редактирана (28-05-12 15:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към феновете на OLYMPUS!
Автор: tvk75   
Дата:   28-05-12 16:13

че какъв му е сензора на тоя ЕМ-5 освен че е 16.1Мп (доста като че ли).
А тяло за 4/3 има де - Е-5 се казва.

И отговор на последния колега - Олимпус си поддържат 4/3

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към феновете на OLYMPUS!
Автор: s_dyakov   
Дата:   28-05-12 16:58

Поддържат ама от 2 години няма ново дслр тяло.
Просто са се концентрирали само в м4/3 и да мислиш да купуваш техен дслр тепърва е леко притеснително. Току виж се окаже че няма да има повече нови такива тела.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към феновете на OLYMPUS!
Автор: tvk75   
Дата:   28-05-12 23:03

Не от две ами от 1 - Е5 излезе миналата година. И е толкова добър,че още 2 години няма смисъл да правят по-ново тяло [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към феновете на OLYMPUS!
Автор: bluebird81   
Дата:   28-05-12 23:20

Снимал съм с Olympus E-410 и Olympus E-510 с двата китови обектива, имах и светкавица Olympus FL-36R. Сега снимам с Nikon D90, но още си пазя Е-510 и Zuiko 14-42/3,5-5,6 ED, ще го пазя докато събера пари за второ тяло Nikon. И с двете системи биха могли да бъдат направени добри снимки, но за мен недостатъците на системата 4/3 са повече в сравнение с предимствата и.


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към феновете на OLYMPUS!
Автор: my.point.of.view   
Дата:   29-05-12 00:31

да.
убедихте ме.
ще стана олимпиец.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към феновете на OLYMPUS!
Автор: Jankoff   
Дата:   29-05-12 06:07

Ще бъде тотално неуважение към собствения им труд, ако Олимпус не пуснат тяло от типа E-620/E-30/E-5 с новия сензор - или ако (друг вариант) не направят адаптер, който да приспособява EM-5 и следващите тела към обективите 4/3. Доколкото знам, Сони са направили такъв адаптер.
Впрочем вчера пипнах EM-5, включително с грипа, и останах недоволен от захвата. Няма нищо общо с този стабилния на E-520! Йес - E-520! Това е апарат! Само един по-мощен сензор му трябва. Дори E-600/620 отстъпва по захват на E-520, но е по-добре в това отношение от EM-5 с грипа. На всичкото отгоре грипът на EM-5 се продава за повече пари, отколкото сега струват старите (вече) PEN-ове. Това е безумие! Знаем, че всичко е бизнес, ама хайде да не е баш съвсем всичко, де! Ама пък те китайците скоро ще се намесят (да се надяваме)! Айде, ало, китайците! [smilie5]
Така че аз лично ще съм особено доволен, ако Олимпус направят E-700/720 с новия сензор - за да има повече DSLR-like захват (и визия).
Разбира се, EM-5 и така бива, дори без захват, просто трябва да се свикне и да се третира като бижу (технологично).


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към феновете на OLYMPUS!
Автор: tvk75   
Дата:   29-05-12 08:54

то си има адаптер за 4/3 към микро4/3

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към феновете на OLYMPUS!
Автор: l.ivanov   
Дата:   29-05-12 10:32

Има, дори вече на по - прилична цена:http://www.amazon.de/gp/product/B0060J34Y4/ref=oh_details_o01_s00_i00

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към феновете на OLYMPUS!
Автор: Jankoff   
Дата:   29-05-12 11:50

Два коментара по повод на твърдението, че има адаптер и че вече е на добра цена.
Да, има адаптер, и преди доста месеци аз много обяснявах тук, във форума, че е на добра цена. Но добрата цена беше 50 евро - и беше за Olympus. А дадената тук сега е за Walimex. Аз си купих оригиналния адаптер за 50 евро, сега в Германия дори за 100 евро почти вече не можеш да го намериш. Германците се светнаха бързо, че много ще е нужен за EM-5. А тук българите продължават да се мъчат да ти го пробутват за 180 евро и нагоре - както преди, така и сега. Българска работа. [smilie9]
Има адаптер, обаче сведенията са, че фокусирането на стандартните 4/3 обективи е доста по-бавно на EM-5. Аз имах предвид специален адаптер, пригоден за спецификата на EM-5. Сега, дали доста по-бавното фокусиране е приемливо бавно или неприемливо бавно, това е големият въпрос.
Аз самият още не знам, но, живот и здраве - ако не тръска и прочие, след 2-3 седмици ще имам опит с 12-60, закачен на PEN. И то ще имам значителен опит. Ако 12-60, закачен на PEN, работи приемливо, ясно е, че и на EM-5 ще работи приемливо. Като пробвам, живот и здраве, ще докладвам веднага резултатите тук.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »