Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 За родните сервизи
Автор: xborox   
Дата:   09-05-12 12:23

Чудех се дали да пиша нова тема и има ли смисъл въобще от нея, защото нееднократно сме дискутирали проблемите на родните сервизи. Не можах обаче да се стърпя, защото ми се струва, че никой не гледа сериозно на работата си в тях (което може да е следствие от ниските тарифи, на които се работи, но не е и оправдание).
Историята е следната. Байонетът на моя 18-105 беше счупен, след като фотографската ми раница падна при едно пренасяне. Смениха го, аутофокусът и стабилизацията обаче не проработиха. Тъй като и тялото се беше напълнило с прах, реших да отида до друг сервиз, за да видя дали могат да направят нещо с обектива и да изчистят матрицата. След 10-ина дена в крайна сметка си ги взех, като всичко бе изчистено, а обективът не подлежеше на ремонт. Първото, което ми направи впечатление, като си тръгнах, е че по самото огледало имаше прашинки и то доста, както и по призмата. После, като сложих другия обектив и затворих блендата, установих, че сам бих се справил по-добре с почистването, ама здраве да е, 10 лева явно са нищо работа вече.
Прибрах се вечерта у нас и реших да отворя обектива. Така и така нямаше какво да губя. И какво установих. Просто един от лентовите кабели се беше измъкнал леко. Поставих го на място, сглобих всичко и отново си имах работещ обектив. изводът, който си направих, е, че техникът го е домързяло дори да махне капака, за да види какъв е евентуалният проблем.
Изводът е следният. Пазете си яко техниката, защото тук няма кой да я ремонтира качествено и вярвайте на собствените си умения. Понякога това, че сте заинтересована страна, е най-големият плюс.
Нарочно не съм споменавал имена на сервизи, няма и да го направя, но ще се радвам, ако хората, които работят там, прочетат тази тема и си вземат нужната бележка.

Отговори на това съобщение
 Re: За родните сервизи
Автор: peter_m   
Дата:   09-05-12 12:28

Другия вариант беше да ти отворят обектива, да ти наместят буксата и после да ти пишат сметка за сменен мотор и VR ...

Отговори на това съобщение
 Re: За родните сервизи
Автор: localhost   
Дата:   09-05-12 12:29

Според мен правиш грешка, че не ги споменаваш. Така анонимно ще продължават да "ремонтират".

Отговори на това съобщение
 Re: За родните сервизи
Автор: tziko   
Дата:   09-05-12 12:37

Автор: peter_m
Дата: 09-05-12 12:28

Другия вариант беше да ти отворят обектива, да ти наместят буксата и после да ти пишат сметка за сменен мотор и VR ...

Това е трагедията, че може да те метнат винаги когато пожелаят. Доверие се гради с години и се руши за секунди!
За съжаление, никой не се наема с граденето, всеки я кара ден за ден.

Отговори на това съобщение
 Re: За родните сервизи
Автор: cameraman   
Дата:   09-05-12 13:00

Родните сервизи са като родния футбол, като родните търговци.... като повечето майчини и родни картинки..

Отговори на това съобщение
 Re: За родните сервизи
Автор: Drago_N   
Дата:   09-05-12 13:02

...То положението почти навсякъде е такова.

през 90 година попаднах във Военна болница в едно с мургаво "другарче" /трудовак/ сутрин като станеше и се огледаше изпъшкваше многозначително след което с най-отекчения тон и прословутия диалект и начин на изговаряне казваше:
"БЪЛХАРИОО, БЪЛХАРИОО-О-О-О - ДЕЛА И ДОКЮМЕНТИ"
още тогава съм се смял от сърце - колко мъдрост има в тия думи.

Всеки път нахранвам подобни майстори с циганската мъдрост.
[beer]



Публикацията е редактирана (09-05-12 15:24)

Отговори на това съобщение
 Re: За родните сервизи
Автор: kosio2002   
Дата:   09-05-12 13:16

Хубаво, че не стигнах до сервиз с моя 18-200 [smilie3]
А и продължавам да подкрепям приказката: "Сиромах човек, жив дявол!"
Но винаги съм уважавал и ще уважавам труда на Истинските сервизни техници.
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: За родните сервизи
Автор: xborox   
Дата:   09-05-12 13:42

Така си е! Чудя се какво трябва за един професионален сервиз в БГ и дали въобще може да се направи. Според мен е малко вероятно, тъй като цените ще са много високи и малцина ще го ползват. А сега като се замисля, то и на компаниите целта им отдавна вече е да ти продадат нова бройка, а не резервна част за стария обектив, фотоапарат и прочие!

Отговори на това съобщение
 Re: За родните сервизи
Автор: pefoto01   
Дата:   09-05-12 15:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За родните сервизи
Автор: alphatier   
Дата:   09-05-12 15:11

pefoto01 е прав,иначе само казваш неща,за които сме запознати и ги знаем до болка...

Отговори на това съобщение
 Re: За родните сервизи
Автор: erotila   
Дата:   09-05-12 15:14

абе вече и по НЕрусите ли има такава болест 18-105VR

за сервиза да пускам ли линк или сами ще се сетите че става дума за ГИШЕТУ дето приемат техниката и после я пращат до Гръциа

Отговори на това съобщение
 Re: За родните сервизи
Автор: pefoto01   
Дата:   09-05-12 15:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За родните сервизи
Автор: deathzone   
Дата:   09-05-12 15:16

Тази политика понякога е супер смешна. На мен лично ми се случи с таблет Acer да ми го сменят с чисто нов, защото батерията му не работеше нормално. А те се сменя, няма проблем, продават се резервни. Но политика на компанията е да сменят, целият таблет. И кой плаща това? Разбира се потребители, защото производителите държат високи цени, за да си избият точно този тип ремонти.

Отговори на това съобщение
 Re: За родните сервизи
Автор: xborox   
Дата:   09-05-12 16:10

Първото на практика не е сервиз, там просто сложиха новия байонет и толкова. Нищо друго не са правили, защото казаха, че и не могат повече. Второто място е Зентекс. Казвам го с пълното си уважение към него, защото човекът си върши съвестно работата по принцип. Явно обаче не му се занимава с подобен тип техника, защото в крайна сметка 18-105 си е китов обектив. Но пък можеше спокойно да изкара 50 лева с наместването на лентовия кабел, че накрая и аз щях да съм доволен, че не трябва да купувам нов обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: За родните сервизи
Автор: chill   
Дата:   09-05-12 16:16

Кажи сега и модела на раницата ... [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: За родните сервизи
Автор: xborox   
Дата:   09-05-12 16:30

Aхахаха, май там трябва да търся всички проблеми. Все си мислех, че Tamrac стават. Всъщност, съветът ми към собствениците на бюджетни тела, че аз съм с едно допотопно D40, е да си закачат някой лек твърдак, когато не снимат, а размъкват напред назад апарата и има вероятност раницата да полети.

Отговори на това съобщение
 Re: За родните сервизи
Автор: compur   
Дата:   09-05-12 16:40

При Карлсон имаще перка... но може и някой да е измислил "летяща раница", знам ли? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: За родните сервизи
Автор: atrifonov   
Дата:   09-05-12 17:02

Понеже споменахте Зентекс та да се включа и аз

Преди месец си удавих Д7000-то, което веднага замина към Зентекса. Първоначално го беше отписал, но след 5 дни имах безотказно работещо тяло[smilie24]
Така, че съм му много благодарен[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: За родните сервизи
Автор: xborox   
Дата:   09-05-12 17:16

Пак казвам, че уважавам много работата му. Затова и не исках първоначално да пиша името на сервиза. Факт е обаче, че и там нещата не се случват винаги така, както би трябвало. Но явно с тези цени на работата, които все пак се налагат от пазара, толкова. Така че купувайте си раници с перка и всичко ще е наред :-)

Отговори на това съобщение
 Re: За родните сервизи
Автор: asahi   
Дата:   09-05-12 22:31

Понякога ремонтът, за който си мечтаеш, е по-скъп от обектива. Държиш ли да го плащаш?

Отговори на това съобщение
 Re: За родните сервизи
Автор: pefoto01   
Дата:   09-05-12 22:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За родните сервизи
Автор: pachok   
Дата:   09-05-12 23:55

Не точно по темата, но да Ви питам, някой сменял ли е затвор на DSLR и ако да - сложна ли е манипулацията. Чудя се дали да се пробвам. До сега само турбосапунерки съм отварял и то главно за да ги почистя от пясък (блокирала механика и невъзможност на опектива да се отвори).

Отговори на това съобщение
 Re: За родните сервизи
Автор: ZENTEX   
Дата:   10-05-12 12:18

Родните сервизи ,като родните потребители.На запад и в щатите са им добре уредени сервизите,обаче диагностика=30 евро,ремонт=200 евро,почистване=30 евро,неща които на нас не ни влизат в работата защото всички знаем на какъв хал сме.Но почистване и за 10 кинта върши работа при условие че има успех на над 90 процента.Лично аз не виждам смисъла от кушията да се почисти перфектно до бленда 32,но какъв е смисъла да се дават 60 лв,при условие че след 100,200 кадъра парашутистите отново ще се появят на 25 бленда,а и още повече се учудвам какво се снима с 32 бленда с оптика която преко сили струва 200 лв втора употреба и е по зле от евтина сапунерка.
Колкото до инвестиране в модерен сервиз смисълът е нулев,при условие че само от нова година насам имам неплатени взимания за малко над 12 000 лв,голяма част от които са фактурирани и върнати на клиентите поне да могат да вършат някаква работа,ма не съм седнал да рева по форумите.
По сервизите по принцип много няма време за експерименти с евтини играчки щото се гони надник,бай Дянков всеки месец чака да му снасям по 2 хилки средно от кви ли не данъци и данъчета.
Колкото до мързела на техника,ми при средно 3000 завършени ремонта годишно мисля че е под критичния максимум.
Та така с родните сеирвизи,както казваше преди години шефа на представителството за БГ на една от големите марки "радвайте се че и тях ги има".

Отговори на това съобщение
 Re: За родните сервизи
Автор: slavi_vt   
Дата:   10-05-12 13:15

Много лошо изказване, ZENTEX. Бизнес се прави с доволни клиенти, не с недоволни такива. Един доволен клиент води след себе си средно 7 нови клиента, а един недоволен отпраща средно 15-20 клиента. Не бива така. Не може да се оплаквате от цените, които вие сами определяте и да казвате за тези пари толкова. Това по Тодорживково време може и да е работело, ама сега вече не. Да, вярно е че клиентите нямат много алтернативи, но всеки ще си намери начин да получи качество на добра цена, била тя и по-висока от вашата.
Нищо лично, не съм ви ползвал услугите, просто се хващам за думите в поста ви!

Отговори на това съобщение
 Re: За родните сервизи
Автор: xborox   
Дата:   10-05-12 13:25

Съгласен съм до голяма степен с всичко казано и по принцип съм много доволен от услугите ви. Но явно нещо не е наред, за да се получават подобни ситуации. Факт е, че техниката ми не е скъпа, но аз искам добро обслужване, за което съм склонен да си платя. Байкът ми например струва повече от колата, но за съжаление пак не получавам такова в какъвто и сервиз да отида, в резултат на което буквално си направих собствен.
Не искам въобще да изтъквам, че при вас се работи некачествено, но ще се радвам, ако моят случай ви помогне да подобрите обслужването си или да го промените така, че и двете страни да са доволни [beer]



Публикацията е редактирана (10-05-12 13:27)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »