Автор: photostoykov
Дата: 08-05-12 18:09
1. При първоначално оборудване на полупрофесионално фото студио или студио за обучение, при снимки с цифрови фотокамери, при ограничен бюджет и/или площ, най-разумният избор са по-евтините (разбирай също по-маломощни) уреди, които имат по-ограничени функционални възможности.
2. При реализиране на по-големи проекти или при по-постоянни приходи, времето за изплащане на инвестицията се съкращава монгократно.
3. С натрупването на опит и усложняване на поетите задачи, непременно се появява нуждата от нови уреди и принадлежности, които на първо време може да се наемат, а след това при необходимост да се придобият.
4. Закупените като начало по-маламощни моноблокове могат да послужат в последствие при дооборудване или преоборудване, като се използват за по-неотговорни видове осветление – контрово и/или фоново. В повечето случаи могат да се използват и като лесно преносими комплекти за снимки извън студиото.
5. Етапният подход при закупуването и експлоатацията на системи за студийно осветление е най-логичния и най-безопасен от финансова гледна точка начин да се инвестира в подобна техника.
6. Изборът на топ-професионалистите се заключава в това да закупят или да наемат скъпоструваща и надеждна техника на реномираните търговски марки (по азбучен ред): BALCAR, BRONCOLOR, ELINCHROM, HENSEL, MULTIBLITZ PROFOTO и др., които издържат на големи натоварвания, предлагат редица „глезотии”, улесняващи и рационализиращи работата с тях, притежават безкомпромисно качество и надежден международен сервиз.
Накрая, изграждането на големи професионални фото- или видеостудия е мултидисциплинарно занимание, изискващо познанията на архитекти, строители, специалисти по електротехника и електромеханика, по осветителна техника и разбира се професионалните знанията на водещи фотографи и оператори.
Публикацията е редактирана (08-05-12 18:28)
|
|