Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Анкета - Фотоваканция 2012
Автор: Photovacation   
Дата:   21-04-12 17:31

Здравейте,

Времето започна да се затопля и ние все по-често мислим за лятото, морето... и Фотоваканция. През 2011 година положихме сериозни усилия, за да направим Фотоваканция по-различна и по-добра. В някои отношения успяхме, в други не съвсем. В момента оформяме идеята и точната програма за това, което ще се случи през 2012 и тъй като Фотоваканция се прави от нас за Вас, решихме да се допитаме и да разберем кое Вие намирате за ценно във Фотоваканция.
Молим Ви да отделите малко време и да споделите мнението си в нашата ОНЛАЙН АНКЕТА

Ако не сте чували за събитието, първо бихте могли да се запознаете с това какво е Фотоваканция.

Ще бъдем благодарни да получим Вашето мнение.

С уважение:
Екипът на Фотоваканция

Отговори на това съобщение
 Re: Анкета
Автор: tayfu   
Дата:   21-04-12 17:35

Има някакъв проблем с линка към анкетата ...

Отговори на това съобщение
 Re: Анкета
Автор: Photovacation   
Дата:   21-04-12 18:10

Благодаря... така определено не би било ефективно :)

Линкът по-долу е верният

http://kwiksurveys.com?u=photovacation

Отговори на това съобщение
 Re: Анкета
Автор: Photovacation   
Дата:   23-04-12 09:42

Вдигам темата понеделнишки, защото Вашето мнение е важно за нас.

С пожелание за слънчева и усмихната седмица
[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Анкета - Фотоваканция 2012
Автор: vale_en   
Дата:   23-04-12 09:53

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Анкета - Фотоваканция 2012
Автор: lucky   
Дата:   23-04-12 17:21

[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Анкета - Фотоваканция 2012
Автор: nsirakov   
Дата:   23-04-12 20:56

попълних е!

Отговори на това съобщение
 Re: Анкета - Фотоваканция 2012
Автор: xm_style   
Дата:   23-04-12 22:29

ужас! как не ви е срам да наблъскате толкова реклами бе.
то че тая вашата фотоваканция е изпята песен вече за всички е ясно, сега като гледам и вие вече сте го разбрали и кво решихте като за последно поне от реклами някоя стотинка да извадите а [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Анкета - Фотоваканция 2012
Автор: pepi34   
Дата:   24-04-12 02:12

Доста грубичко изказване!!!

Изпята или не, реакцията е брутална. Аз не съм бил на нито едно издание (просто стечение на обстоятелствата), но мисля , че такива неща трябва да се случват.Когато едно нещо се случва много време, нормално е да омръзне на хората, нормално е идеите на организаторите да се изчерпят. Тогава би било добре, нещо да се реформира. Обаче с такива тесногръди и черногледи изказвания , абе Българска работа, какво да продължавам. Добре би било на който му е на езика да си излее мъката като в предния пост, да предложи нещо на организаторите и после да критикува. Но това е по-трудния вариант, а другото го владеем всички. Коментирам го от позицията на организатор. Аз самият организирах 2 семинара за последната година. Последният в Дряново получи много добър отзвук, участниците си тръгнаха супер доволни. И аз го направих за каузата, само с добри намерения, но след още 2-3 семинара, когато личните ми идейки се изчерпят, ще попадна в същото положение. И какво? Да спре да се случва събитието ли? Кой ще спечели от това? Никой, може би само Вуте, който никога не е бил и всяка година е завиждал на приятелите си, успели да попаднат на мероприятието.............. Та и предният пост ме навежда на едни разръждения........., ама хайде да поспра. Нека всеки сам да си помисли за себе си. Едно мероприятие може да съществува докато е интересно за потребителите.Не е интересно, ами направете си го интересно, толкова ли е трудно? Пък и хората ви питат, защо да не им отговорите?

Отговори на това съобщение
 Re: Анкета - Фотоваканция 2012
Автор: Photovacation   
Дата:   24-04-12 12:37

Хората не спират да ме изумяват :)

Използвали сме безплатна платформа за съставянето на анкетата, съответно рекламите са си на платформата и съответно платформата си печели от тях.

Изумителното е, че на някой може да му хрумне нещо друго. :)

"Не всичко е пари, приятелю"

Тази година Фотоваканция ще се проведе за 18-и път. Досега тя никога не е била печеливша... ако отделите малко време да направите сметката кое колко струва на едно подобно събитие и какви са механизмите му за приходи, сами можете да стигнете до този извод.

Идеята на анкетата е да има комуникация между нас организаторите, и хората, които биха участвали на подобно събитие, за да отговаря то по-добре на нуждите, изискванията и желанията им.

xm_style, искрено ме разсмя [smilie18]
И да си кажа честно, въобще не ме е срам, че се опитвам да правя нещо и се опитвам да го правя все по-добре.

И така, ако искате да споделите мнение - ще се радвам да попълните анкетата, защото колкото повече мнения отразява тя, толкова по-меродавна и полезна може да бъде на всички ни.

pepi34 успех и в бъдещите начинания! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Анкета - Фотоваканция 2012
Автор: Lighter   
Дата:   24-04-12 12:39

Фотоваканцията, с всичките си плюсове и минуси е уникално събитие от което имам чудесни спомени. Жалко би било да спре да съществува. Надявам се да не спира да се развива, което значи да се поучи от грешките си и да върви напред! Давам си сметка, че има хора, на които много държа и които виждам само там.
Определям анкетата, като полезно начинание.

Отговори на това съобщение
 Re: Анкета - Фотоваканция 2012
Автор: Photovacation   
Дата:   24-04-12 12:46

Lighter [smilie24]
Благодаря

Отговори на това съобщение
 Re: Анкета - Фотоваканция 2012
Автор: xm_style   
Дата:   24-04-12 13:56

Ами да продължим да се смеем тогава [smilie18]
На мен започва да ми става все по-смешно!

Толкова сте зле, че не можете една анкета сами да направите!?
Толкова сте зле, че за 18 години една наистина добра идея нито веднъж не е била печеливша!?
Да не продължавам с реторичните въпроси.


И ако някой не е разбрал не съм против идеята, а против изпълнителите. Както стана ясно те за 18 години не са успели нито веднъж да направят фотоваканция печеливша. Който е ходил и не изпитва носталгия към "хубавите години на фотограф художниците" знае за какво става дума и тоя факт едва ли би го учудил.



Публикацията е редактирана (24-04-12 13:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Анкета - Фотоваканция 2012
Автор: tycoon   
Дата:   24-04-12 14:25

По повод коментар по-горе се сетих за един виц;)
Някакъв търсил Пешо по телефона, но говорел много бързо и нищо не му се разбирало. Помолили го по-бавно и той казал:

- Пешо тук ле а?
(Пешо тук ли е?)



Публикацията е редактирана (24-04-12 14:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Анкета - Фотоваканция 2012
Автор: rorus   
Дата:   24-04-12 14:28

Кой сте вие xm_style?

Запазването на анонимността във ФФ направо го убива...

Отговори на това съобщение
 Re: Анкета - Фотоваканция 2012
Автор: venikon   
Дата:   24-04-12 14:32

Не смятам,че трябва да се обръща внимание на някой подобен на xm_style.Нека не забравяме,че това е "Фотофорум" и става дума за "Фотоваканция".Докога ще дава мнение някой,който няма една снимка качена на сайта?Аман от разбирачи!А относно идеята за мнение -приветствам!Нито една нова идея не е излишна!Това е едно от малкото места които останаха за среща с колеги и за приятно изкарване с интелигентни хора. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Анкета - Фотоваканция 2012
Автор: Photovacation   
Дата:   24-04-12 21:59

По принцип си знам, че е безмислено да се отговаря на подобни провокации в интернет, но някак все още не мога да се науча да ги подминавам.

Вероятно Фотоваканция ще стане печеливша, просто защото ние като организатори вече трудно можем да си позволим да не е такава :)

За да е печеливша тя трябва да е ценна, както за участниците, така и за всички останали свързани с нея.

Най-сигурният начин да е ценна е да направим нещо, което е ценно :) За да сме убедени, че вървим в правилната посока, най-правилнo ни се стори да попитаме пряко засегнатите лица - потенциалните участници, какво искат от Фотоваканция, затова и правим анкета :)

Причината Фотоваканция да не е била печеливша е, че никой никога не я е правил с тази идея. Тя винаги е била правена с идеята да дава възможност да се случват хубави неща в нашия фотографски живот. Да има място, на което да се срещнем, да говорим, да обменяме опит и идеи. Фотоваканция е място за срещи, изложби, лекции, снимания и забавления.

Целта на Фотоваканция винаги е била и ще бъде да печели добри моменти за всички ни... всичко останало е второстепенно.

Мисля, че се изчерпах по темата.

xm_style, заповядай на Фотоваканция, там ще ме видиш, ще можеш да ми кажеш колко съм зле и би могъл да споделиш безценни идеи как да не сме толкова зле... а и ще ти хареса :)

До всички останали, искам пак да Ви поканя да водим диалог, в който заедно да подобряваме Фотоваканция.
Инструментът, който предлагаме в момента за тази цел е една онлайн анкета направена в безплатен сайт, който предлага тази услуга и има не малко досадни банери. [smile]

https://kwiksurveys.com/?u=photovacation

Отговори на това съобщение
 Re: Анкета - Фотоваканция 2012
Автор: nenov   
Дата:   25-04-12 02:34

Фотоваканцията беше и продължава да бъде място за срещи между фотографите от цяла България, интересни изложби на наши и чуждестранни автори, конкурси, среши със световно изявени фотографи, лекции и семинари, фотоработилници, веселие и купон. Участвал съм на доста пленери в България и чужбина, но Фотоваканцията е уникална. Забележките относно мястото на провеждане, изложбите и конкурса съм посочил в анкетата.

Отговори на това съобщение
 Re: Анкета - Фотоваканция 2012
Автор: prisonbreak   
Дата:   25-04-12 19:24

Аз мисля да се бодна на тази ваканция.Никога не съм бил. Крайно време е да се срещнем очи в очи ....[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Анкета - Фотоваканция 2012
Автор: georgivelev   
Дата:   26-04-12 17:08

Попълних анкетата, въпреки, че не съм особен фен на мероприятието, главно поради ежегодно компрометирания конкурс, който предизвиква двуполюсни реакции. Стискам палци и тази година да има ФВ и ценя високо положените усилия от организаторите.

Отговори на това съобщение
 Re: Анкета - Фотоваканция 2012
Автор: nomadsl   
Дата:   27-04-12 11:13

Ще си позволя да напиша няколко реда.

Не съм попълнил анкетата, тъй като тя според мен е съставена с оглед на концепция, с която аз имам много несъгласия.

Практически почти не съм пропускал година, в която да не съм бил района на българското черноморие /Приморско, Созопол, Лозенец, Варвара/ и да не съм бил в досег с Фотоваканция, Фотофиеста, Аполония. Никога не съм се записвал организирано, защото това би ме ограничавало в рамките на една форма, а аз съм искал контактът ми да протича и с трите едновременно осъществяващи се събития. Никога и не съм участвал в конкурсите, тъй като считам, че резултатите наистина исторически много са ги компрометирали.

Сега един личен поглед.

За да се развива Фотоваканция, тя трябва наистина силно да се промени. Това включва и отварянето и към нов тип лица.
Считам, че подобно събитие трябва да бъде организирано, така както се организират локални фестивали. Тоест да има едно малко, добре промислено и оригинално съставено ядро от събитя, около което да се наслагват в неформален ред допълнителни спонтанни изяви. Това ядро трябва напълно да се откаже от масовката в своя замисъл. Енергията му трябва да е концентрирана около ярки представяния, изложби и събития и тяхното поставяне, осмисляне и дискутиране в един изцяло артистичен наратив извън всякакви техническо-читалищни елементаризми относно фотографска техника, оптика, брандове, боравене с осветление и т. н. Ще направя две сравнения. Примерно в творческите семинари по артистично писане се дискутират похвати, като формиране на разказ и сюжетност, отношение и внимание към детайла, структуриране на повествовани и много други, но никога не и ИЗБОР и БОРАВЕНЕ С ПИСАЛКА за "по-добро" писане. В семинарите по дизайн се говори и анализира за безброй неща - творчески, стилови, артистични, производствени, но не и коя кад-програма да изберем и кой монитор да ползваме за визуализация. Нека да бъда ясен - техническите проблеми съществуват и за тях се говори, но те не са във фокуса на събитието.

Друг важен аспект по архитектурата на Фотоваканция: Считам, че лекциите, изложбите и семинарите трябва да се формират не подобно на елементарни притчи и легенди, а около модерен артистичен прочит на стиловете и тенденциите в художествения живот - световен, европейски в часност български, в лоното на които разглежданите автори са се обединявали, противопоставяли и творили. Тоест истинският искуствоведски подход би поставил хоризонт и би изтласкал в периферията битово-купонджийско-ваканционните нагласи.

Накратко - от купонджийско-технико-читалищен, Фотоваканция трябва да се превърне в артистичен проект.

Трето: За да се формира едно уважително и достойно ядро от събития, считам че организаторите трябва да се освободят от комунално-битовите си ангажименти по настаняване, хотелски сървиз и прочие и да оставят това самоуправство на феновете. Така ще избегнат и негативните конотации относно качество на хотелски бази, цени и прочие. Много тесен сегмент лица биха могли да бъдат обслужване относно настаняване - примерно гости, лектори, автори, които излагат, критици. Останалите - който както си го направи.

Четвърто: Финансиране и награди. Тук мисля, че организацията трабва да приеме труден в тактическо отношение, но стратегическо плодотворен подход. Какво имам впредвид. Засилване на косвеното финансиране и спонсорство. Под косвено финансирани разбирам примане на дотации от общините - все пак всички тези участници, зрители, откровени купонджии или просто зяпачи ще харчат парите си в определен район и формират приходи на местния поминък. Общината би могла да бъде убедена да сподели с организаторите част от приходите от този поминък. Друго: Издигане качеството на събитието и превръщането му в културно и артистично значимо такова би могло да отвори врати към многобройни европейски културни фондове. И това е реално. Няма лошо и да бъдат формирани приходи и от рекламодатели, но по интелигентен и деликатен начин. Стандартното привнасяне и грубо "нахвърляне" на останали от преди трансперанти само влошават и поевтиняват естетиката на средата. Трябва да се измисли деликатна и неконфликтна, но и удовлетворяваща и двете страни форма.

За наградите: Естествено трябва да има такива. Трябва да са привлекателни. Но не и такива, че да се превръщат в основен мотив за участие и формират "ловуване" за награди.

Би могло да се осмисли и рационалин подход в журирането също. Но мисля, че твърде много писах и спирам до тук.

Дано съм бил полезен.


Отговори на това съобщение
 Re: Анкета - Фотоваканция 2012
Автор: Photovacation   
Дата:   28-04-12 13:17

Благодаря на всички, които се включиха в анкетата до тук, а това вече са над 100 човека. Особено съм благодарен на тези, които са отделили време да напишат по-подробно своите съвети и препоръки.

Благодаря и на хора като nomadsl, които сметнаха анкетата за несъответстващата на техните нагласи, но въпреки това намериха начин да споделят мнението си.

Вашето мнение наистина е полезно и ще ни даде сила да направим стъпки и промени, за които досега сме се колебаели. Много се радвам, че се предизвика по-публично дискутиране на темата Фотоваканция.

Пълните резултати ще бъдат обработени и споделени с участниците в конкурса. Мислите, които мненията и резултатите предизвикват у нас организаторите ще бъдат публикувани публично, така че всеки да може да ги прочете.

Анкетата е отворена до 30-и Април включително. Ще се радвам ако още хора изкажат своето мнение.

Приятно почивни дни на всички - времето е страхотно, не пропускайте да се възползвате от него :) [shtrak]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »