Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 защо Samsung NX200 или пък SONY NEX-5n
Автор: emoXide   
Дата:   17-04-12 10:32

...ще помоля хора с впечатления от системите на двете марки да изкажат мнение... Samsung NX, може ли да се окаже добра алтернатива на SONY NEX?

Отговори на това съобщение
 Re: защо Samsung NX200 или пък SONY NEX-5n
Автор: next_time   
Дата:   17-04-12 10:48

По-скоро сонито е алтернатива на самсунга.

Отговори на това съобщение
 Re: защо Samsung NX200 или пък SONY NEX-5n
Автор: emoXide   
Дата:   17-04-12 10:54

next_time , как мислиш, добра идея ли е да се заложи на оптиката на SAMSUNG? Така или иначе телата след време се сменят... кажи нещо за твоя опит с тях...
понеже съм в размисъл дали да не избера едно от двете за ежедневно снимане... а и защо не, нещо по-сериозно... макар, че не бих купил преди да излезе официално и NX20...[shtrak]



Публикацията е редактирана (17-04-12 10:56)

Отговори на това съобщение
 Re: защо Samsung NX200 или пък SONY NEX-5n
Автор: emoXide   
Дата:   17-04-12 11:11

new NX cameras and lenses

има интересни неща, които се очакват, а и обективите 12-24мм и 16-80мм, говорят за доста сериозни амбиции за система, стабилно подплатена откъм оптика...

Отговори на това съобщение
 Re: защо Samsung NX200 или пък SONY NEX-5n
Автор: guciguci   
Дата:   17-04-12 12:08

Наистина имат повече обективи ,отколкото NEX. [smilie2]



Публикацията е редактирана (17-04-12 12:10)

Отговори на това съобщение
 Re: защо Samsung NX200 или пък SONY NEX-5n
Автор: CyberGene   
Дата:   17-04-12 13:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: защо Samsung NX200 или пък SONY NEX-5n
Автор: emoXide   
Дата:   17-04-12 13:54

Cyber, мерси човеко!

Отговори на това съобщение
 Re: защо Samsung NX200 или пък SONY NEX-5n
Автор: nrk   
Дата:   17-04-12 21:51

Впечатления от (почти) година с NX:

+ Телата им са чудесни като ергономия и здравина, снима се много по-бързо и интуитивно от NEX (макар че опита ми с nex е скромен; може и да се свиква, но трябва ли [smilie8]). Не се налага да ровиш в менюто за нищо - корейчик е наслагал копчета и врътки бол.

+ Автофокусът е доволно свестен, размера на фокусната зона може да се регулира на няколко нива, като е по-добре да е по-голяма на по-тъмно. Спорт не снимам; като за котките ми става.

+ AMOLED-а е екстра, вижда се добре и мноооого под ъгъл (почти няма нужа от въртящ дсплей), през деня е ОК, но на слънце е по-добре яркоста му да се засили ръчно, авто-то не е оптимално. А, и е по-голям от на NEX - доста.

+ 20-50 е наистина малък. С него NX200 ще е дребен и лек за разнасяне. С NEX100 съм стигал до там да се сепвам, че са ми го гепили от чантата, тежестта просто не се усеща. А с 30/2 или 16/2.4 ще е още по-компактен.

+ На практика всички обективи са хубави и остри. С нестабилизираните, ако изпънеш добре ремъка на врата си минималната скорост, под която маже, за мен е 1/20. Но хора всякакви...

- jpeg-a е слаб, в зависимост от контраста на сцената цветовете може и да ги докара, може и да ги пресатурира, може и тотално да ги няма...

- raw файловете са големи, на NX200 са огромни, хубаво е да се знае преди да се купува. Но ползата от снимане в raw е безспорна.

- Шуми повече от NEX. Доколко това е проблем си зависи от човека. Мен не ме дразни шумът (има си детайл), дразнят ме цветовете (липсата им) в тъмните зони на исо 1600+, особено на jpeg. На хартия нещата изглеждат по-добре от на монитора, на телевизора (откъм дивана) също.

- Най-големият минус за мен е политиката на Самсунг. Някак не съм убеден, че залагат сериозно на NX. Почнаха добре, направиха приятна система и после сякаш я зарязаха... В момента обективи не могат да се намерят по магазините, дори и онлайн в Европа е трудно, а в САЩ са по-скъпи. NX200 на живо не съм го виждал.
NX20 го "пускат" вече година, и всичко си остава само слухове. С няколко думи - NEX не го продават както телевизорите и телефонте си. От друга страна, наскоро преместиха цялото производство в Китай, смениха "шефа" и може би сега политиката им ще се промени.



Аз си купих NX100, понеже исках малък и качествен апарат, Сонито не можах да го харесам с абсурдния му интерфейс, а и ми струваше 250 евро с 20/50 и светкавица (GN20). За туризъм и семеен албум е перфектен. Но други обективи на съм си купувал - засега Самсунг не са ме убедили, че си струва.

Олях се от писане, дано да има и нещо полезно.

Отговори на това съобщение
 Re: защо Samsung NX200 или пък SONY NEX-5n
Автор: hotsnail   
Дата:   18-04-12 20:58

НЕ знам аз със некс-а свикнах ...на ниво ентри ДСЛР е интерфейса на 5-цата. 5н е със доста приличен сензор т.е. най-добрия след некс-7 и а77 (24 мп сензор е по-добър в много отношения. Не само щото има повече пиксели ами и повече динамика и цветове/ Шума е сходен при еднакво увеличение. Големия проблем на 24мп сензор е, че не е коригиран добре за широки стари обективи)

Инак от NEX по-добре гледай 7. Това е съвсем истински апарат конкурентен на Дизеларките и по-добър дори в някои отношения. Много кефи как се вадят детайли както от светлите така и от тъмните области на снимките - всеедно има неограничена динамика сензора. Не е истина - оня ден пре-експонирах едно небе бяло с 1.3 стопа и после си измъкнах облаците без грижи в лайтрум.


https://photo-forum.net/static/forum/2012-04/bujt1966.JPG


http://karaatanasov.info/pics/DSC01544s.jpg



exposure -1.10 EV
contrast -12
highlights -100
shadows +41
whites +32
blacks -6

Така де яко насилие, като не гледам какво пише във визьора (а има и жива хистограма за по-умните)

А относно динамиката към безкрайния обхват на матрицата има ХДР +6 стопа!!! Така де това прави 20-тина стопа динамика - можеш да снимаш срещу слънцето

Лично за мен алтернативата на НЕКС е Панасоник Г или в краен случай Олимпус.

За смислен апарат Панасоник G3 или GH2. GX1 може би е готин ама няма визьор.

Корейците 10 години вече ги чакат, да направят читав сензор и още няма нишан да се справят.



Публикацията е редактирана (18-04-12 21:17)

Отговори на това съобщение
 Re: защо Samsung NX200 или пък SONY NEX-5n
Автор: kery70   
Дата:   18-04-12 23:07

Sony NEX 5n отиди и го тествай ще останеш доволен!

Отговори на това съобщение
 Re: защо Samsung NX200 или пък SONY NEX-5n
Автор: Sassho   
Дата:   18-04-12 23:29

Ревю и много семпли от NX200
http://www.mobile-review.com/foto/camreview/samsung-nx200.shtml

Отговори на това съобщение
 Re: защо Samsung NX200 или пък SONY NEX-5n
Автор: simbon4o   
Дата:   19-04-12 09:30

сензора на NX200 не отстъпва на този на некс 7 по нищо освен 4-те мегапиксела, но това даже не е минус :)

Отговори на това съобщение
 Re: защо Samsung NX200 или пък SONY NEX-5n
Автор: RIMOHIT   
Дата:   19-04-12 13:54

http://www.dpreview.com/news/2012/04/19/Samsung-NX20-NX210-NX1000

Отговори на това съобщение
 Re: защо Samsung NX200 или пък SONY NEX-5n
Автор: kery70   
Дата:   19-04-12 20:18

Те минусите не са в 4те мп

Отговори на това съобщение
 Re: защо Samsung NX200 или пък SONY NEX-5n
Автор: hotsnail   
Дата:   20-04-12 00:26

Тоя NX20 все едно е от 2010-а модел, само дето сега сме 2012.....

Самсунг трябва да сменят мениджмънта.

НЕКС-а е наполовина Самсунг. Визьора и екрана са почти със сигурност Самсунг и са в пъти по-добри от недоразуменията дето са пуснали на NX20....

Станах смешни с тия новите модели....

Отговори на това съобщение
 Re: защо Samsung NX200 или пък SONY NEX-5n
Автор: CyberGene   
Дата:   20-04-12 00:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: защо Samsung NX200 или пък SONY NEX-5n
Автор: emoXide   
Дата:   20-04-12 03:21

CyberGene, този път съм съгласен с hotsnail, в изказването му няма нищо фанатично, дори аз също мисля така. Допускам, че като концепция NX20 е бил изобретен и готов още за лятото на 2011г. но са дочаквали новата матрица наесен, но с представянето на новите NEX-5n и повече NEX-7, са решили да задържат малко нещата, за да си подменят EVF-a с по-добър. А модела NX11 не е нищо повече от NX10+[iFn], така, че реално са бързали с негов истински наследник какъвто е NX20, който трябваше по реда на нещата да е вече отдавна на пазара, предхождайки NX200 дори! ...ама сега като закъсняха, та решиха да добавят необходимата екстра Wi-Fi модул в апаратите си та да са модерни. FaceBook & GooglePicasa модерни.... [smilie18]

Както и да е, при все това са много повече апарати за снимане от NEX, едно заради добрата ерго-номия, второ заради добрата и обмислена оптика... която обаче е дефицит засега....

Отговори на това съобщение
 Re: защо Samsung NX200 или пък SONY NEX-5n
Автор: emoXide   
Дата:   20-04-12 03:41

...абе както е тръгнало, OLYMPUS OM-D E-M5 ще изкърти всички подобни безогледални камери, като цялостна система за снимане, бекъп на DSLR, на кантар с NEX-7, който е сега/засега по-скъп, вероятно наесен (с анонса на NEX-7n), цената му ще клекне под 2Клв.

Отговори на това съобщение
 Re: защо Samsung NX200 или пък SONY NEX-5n
Автор: emoXide   
Дата:   16-05-12 00:23

аре ве SAMSUNG NX20 ко са бави такъф!!?!

Отговори на това съобщение
 Re: защо Samsung NX200 или пък SONY NEX-5n
Автор: simbon4o   
Дата:   16-05-12 22:13

Той излезе даже по света мисля се продава. Кефи ме че и 85 1.4 си има системата, 60 2.8 макро, палачинката 30 2.0 я знаят хората - перфектна... добре се развива тази система тихомълком така :). Ако са сложили и някой екстра за фокусиране с ръчнофокусни обективи съвсем ще ударят японците.

Отговори на това съобщение
 Re: защо Samsung NX200 или пък SONY NEX-5n
Автор: bobitovn   
Дата:   17-05-12 20:08

Ако сложат и един визьор, грешка няма да имат :) !!!Иначе обективи имат много, ама цените [smilie2] .

Отговори на това съобщение
 Re: защо Samsung NX200 или пък SONY NEX-5n
Автор: hotsnail   
Дата:   17-05-12 22:32

То не е едно на тоя самсунг, дето ако вземат и му сложат...като всичкото фото на самсунг...не знам защо във фотото са такъв провал ама от 2006-а ги следя все подобни издънки - много хубав апарат само дето за нищо не става инак е супер як.

Преди се конкурираха на турбо сапунери с панасоник и бяха направили един супер мега ултра голям провал. Сега е същото.

Поне с безогледалките малко по сериозно го карат от преди с ДСЛР-ите, дето изоставиха. Направиха с Пентакс един ДСЛР преди туй един два окраднаха и ...нищо.

Интеренсо я подкараха системата ама мнгоо се забавиха, копираха туй онуй от Панасоник ама не съвсем....

За телефони ги признавам убиха всичко дето мърдаше. Нямат компромис там. Май и ТВ-та са им свестни.



Публикацията е редактирана (17-05-12 22:35)

Отговори на това съобщение
 Re: защо Samsung NX200 или пък SONY NEX-5n
Автор: PampersXXL   
Дата:   17-05-12 23:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: защо Samsung NX200 или пък SONY NEX-5n
Автор: simbon4o   
Дата:   18-05-12 01:27

Bobitovn NX20 има визьор :) 3-цифрените самсунзи нямат.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »