Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Дисекция на ДСЛР или защо безогледалката ще победи
Автор: hotsnail   
Дата:   11-04-12 20:45

http://goo.gl/20aWw


D7000 разглобен на съставните си елементи. Автора е съпоставил с НЕКС-5 и изводите са доста показателни.

Аки искате да ви живее техниката по-дълго време - НЕКС. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Дисекция на ДСЛР или защо безогледалката ще победи
Автор: pefoto01   
Дата:   11-04-12 21:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дисекция на ДСЛР или защо безогледалката ще победи
Автор: simbon4o   
Дата:   11-04-12 21:13

Механиката няма отношение, имам лентово тяло на години повече от мене и механиката му бачка без грешка, има и много съвременно играчки със електроника само - редовно мрат... така че... всякакви изводи ще са грешни [smilie5] всичко зависи от това къде и как е произведено. В днешно време нищо не се прави да работи повече от 2-3 години... значи в дисциплина трайност и надеждност никой няма да спечели.
Дори съм убеден че старото ми тяло К200Д пентакс ще надживее много от токущо излизащите от магазина тела, макар да е вече на над 50 000 кадъра и над 3 години ползване :).
Със всичко е така, едно време нещата се правеха по-добре!

Отговори на това съобщение
 Re: Дисекция на ДСЛР или защо безогледалката ще победи
Автор: pefoto01   
Дата:   11-04-12 21:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дисекция на ДСЛР или защо безогледалката ще победи
Автор: mugen   
Дата:   11-04-12 21:20

Наличието на толкова механика във филмовите AF тела е било обосновано и дори перфектно за целта си, защото там всичко ипълнява няколко функции, а освен това и е нямало как по друг начин.

Но наличието на същата тази механика в телата към днешно време е смешно, и всичко това заради един фазов AF.

Отговори на това съобщение
 Re: Дисекция на ДСЛР или защо безогледалката ще победи
Автор: pefoto01   
Дата:   11-04-12 21:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дисекция на ДСЛР или защо безогледалката ще победи
Автор: ivjordan   
Дата:   11-04-12 21:27

Аз предлагам да се поизчака, докато някой сколаса да нащрака 200-300К на някой Некс, пък тогава да се броят пилците. Че ДСЛР-ите ги изкарват тия бройки, а за телефончетата с бурканчета още няма данни.



Публикацията е редактирана (11-04-12 21:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Дисекция на ДСЛР или защо безогледалката ще победи
Автор: Делян   
Дата:   11-04-12 21:35

Това е все едно да разглобиш камион и колело, и да кажеш че колелото ще победи....

И аз мисля че огледалото в сегашния си вид ще изчезне, ама тая теза дето я защитаваш е несериозна.

Отговори на това съобщение
 Re: Дисекция на ДСЛР или защо безогледалката ще победи
Автор: CyberGene   
Дата:   11-04-12 22:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дисекция на ДСЛР или защо безогледалката ще победи
Автор: chipsy   
Дата:   11-04-12 23:23

Грешка [smilie5]



Публикацията е редактирана (11-04-12 23:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Дисекция на ДСЛР или защо безогледалката ще победи
Автор: Canon   
Дата:   11-04-12 23:55

Компактността не е преимущество, а пазарен сегмент. Отделно, че микровибрационните характеристики на леко тяло, са в пъти по-лоши от тежкото.
Матрицата си има цена за смяна, няма трагедия.
Колкото до броя на частите, схемата на камера обскура е най-стабилната система - пластмасова кутия с дупка. Формално ще живее десетки векове.
Гледам, пред айфеловата кула всички японски туристи само с камери-обкура снимат [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Дисекция на ДСЛР или защо безогледалката ще победи
Автор: pefoto01   
Дата:   12-04-12 00:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дисекция на ДСЛР или защо безогледалката ще победи
Автор: mugen   
Дата:   12-04-12 09:05

Автор: Canon
Компактността не е преимущество, а пазарен сегмент. Отделно, че микровибрационните характеристики на леко тяло, са в пъти по-лоши от тежкото.






Не е казано, че всички безогледалки трябва да са компактни [smile]
Просто тела като на сегашните DSLR-и, но по-кухи [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Дисекция на ДСЛР или защо безогледалката ще победи
Автор: jorro_z   
Дата:   12-04-12 09:32

Аз пък искам да попитам следното:

Преди цифровата епоха също е имало фотоапарати. Доказуем факт (въпреки, че някои хора никога не се замислят върху това; те някакси приемат за даденост, че фотографията съществува от преди 2 години, когато за пръв път са си купили апарат).

Тези фотоапарати са били също два вида: СЛР и телеметрични (т.е. предишните еквиваленти на сегашние ДСЛР и безогледалките).

Някакси обаче, нито СЛР са "убили" телеметричните, нито обратното. Питам аз - защо? Защо тогава телементричните апарати не са изместили СЛР?

Днешния аргумент за безогледалките е, че те - видите ли, имали по-малко механика, следователно са успешна концепция, а по-механичните ДСЛР са обречени на отмиране. Втори аргумент е компактността.

Но, същите аргументи са били валидни и преди 20, 30 години - по-малко механика в телеметричните, и по-голяма компактност.

Въпреки това, СЛР са били много по-разпространени от телеметричните. Е? WTF?

Лично за мен, отговора е много, ама много прост: СЛР (ДЛСР) имат огромно предимство пред телеметричните (безогледалките) и то се нарича УНИВЕРСАЛНОСТ!

Телеметричката (безогледалката) е крайно ограничена. Ограничена от фактора "компактност". Тя е проектирана да се ползва единствено с компактни (т.е. малки) обективи, и без допълнителни аксесоари като голяма външна светкавица например. Не защото физически е невъзможно; просто НЕ Е ПРОЕКТИРАНА да работи с такива, и е крайно неудобна при работа с тях.
Представете си един обектив от типа на 300/2.8, закачен на Некс. [smilie18]
Представете си една светкавица с размерите на голям Метц, или голяма Никонска - сложена на тяло Оли Пен? [smilie18]

Обратното не важи - няма проблем на ДСЛР апарат да се слагат компактни неща, например обективи тип палачинка. Това не пречи нито на функционалността, нито на удобството.

Обобщено - с безогледалката си обречен да си ползваш единствено ограничен набор обективи тип палачинка, и евентуално малка светкавичка с размер колкото мигалката на сапунерка. Толкоз. Искаш, не искаш - това е.

С ДСЛР нямаш никакви ограничения - освен само едно, че не можеш да си го сложиш в джоба.

Затова - ДСЛР винаги ще има. Може би ще намалеят в процентно съотношение спрямо безогледалките, което е крайно логично, като се има предвид, че около 90 % от снимащите с ДСЛР, всъщност са на ниво за безогледалка - т.е. не им трябва сериозна техника, с широк кръг от възможности.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Дисекция на ДСЛР или защо безогледалката ще победи
Автор: valen_tin   
Дата:   12-04-12 09:32

дори само заради оптичния визьор съм съгласен да мъкна ДСЛР и поемам "риска" от счупване на механиката.

Освен това е някакъв мит, че механичните части са слабо място. Има много електронни части които се скапват от няма нищо. Например от жега, влага ... неща на които механиката издържа без проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Дисекция на ДСЛР или защо безогледалката ще победи
Автор: jorro_z   
Дата:   12-04-12 09:39

mugen написа:
>
> Не е казано, че всички
> безогледалки трябва да са
> компактни [smile]
> Просто тела като на сегашните DSLR-и,
> но по-кухи [smilie5]

Муген, имам новина за теб. Това нещо вече съществува![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Дисекция на ДСЛР или защо безогледалката ще победи
Автор: mugen   
Дата:   12-04-12 09:52

Но то има само минуси и няма визьор [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Дисекция на ДСЛР или защо безогледалката ще победи
Автор: S.Photography   
Дата:   12-04-12 10:20

Не мога да разбера, как можете да сравнявате тяло на сапунерка с тяло на DSLR, как на тоя некс или Джей 1, или Оли - Пен, ще му сложите примерно твърд 500мм обектив или светкавица, ще изглежда се едно съм си гхи сложил на телефона?!?!? А и не само ... т'фа, че в една безогледалка има по - малко технически части и к'фо???

Отговори на това съобщение
 Re: Дисекция на ДСЛР или защо безогледалката ще победи
Автор: mugen   
Дата:   12-04-12 11:18

Аз пък не мога да разбера защо като се каже безогледалка си мислите, че тялото задължително е малко. [smilie8]


Даже като махнат огледалата в DSLR-ите пак ще си има 45мм работна отсечка в тях за сегашните байонети, така че пак ще са си тухлести камери. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Дисекция на ДСЛР или защо безогледалката ще победи
Автор: Sky_Knight   
Дата:   12-04-12 11:53

Аз от съвсем скоро минах от DSLR към безогледален PEN и съм си много щастлив. Но аз не съм фотограф. И не ме ограничава. Липсата на оптичен визьор за мен е единственият минус, който съм усетил като прост потребител.

Затова ако мнението на hotsnail e от гледната точка на прости потребители - ами прав е! За нас, безогледалките рулират просто. Малко, компактно тяло с наистина компактни обективи. Ако имаш мераци за малко разнообразие и забава - слагаш преходник и ей ти на яки стъкла, мазаници и прочие глезотии. Да, не можеш да му сложиш 500 мм обектив, ама по-дяволите, за какво му е на другаря прост потребител 500 мм?! Еквивалент в моя случай на 1000 мм?!?!

Но ако мнението на hotsnail е с универсална насоченост - не съм съгласен. Професионалните фотографи не мисля, че могат да се лишат от голямото, практично и удобно тяло с оптичен визьор. Могат в добавък към него да си вземат безогледалка - това да. Но само на нея да разчитат. Е, аз лично не бих го направил.

Отговори на това съобщение
 Re: Дисекция на ДСЛР или защо безогледалката ще победи
Автор: Canon   
Дата:   12-04-12 11:55

Всъщност за изравняване на ДСЛР с безогледалка (само за безпаралаксови системи) трябват бая години в развитие на енергийните захранващи системи.
Засега ДСЛР-а няма еквивалент в стендбай режим (където визираш/чакаш почти произволно дълго време, без разход на енергия)
В този аспект губи безогледалката, която изисква постоянно захранване за екранизация.

При паралаксовите (със страничен оптичен визьор на безогледалка) се нарушава принципа, поради който възниква СЛР-а и не са съпоставими

Отговори на това съобщение
 Re: Дисекция на ДСЛР или защо безогледалката ще победи
Автор: CyberGene   
Дата:   12-04-12 13:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дисекция на ДСЛР или защо безогледалката ще победи
Автор: mugen   
Дата:   12-04-12 14:32

CyberGene [smilie24]



Едниственото, което спира "безогледалният DSLR" [smilie5] към момента е бъзият AF.

При Sony SLT само заради него седи полупрозрачния слой.

В K-01 няма огледало, но пък отиваме на контрастен AF, а отделно не се възползва от това, че дава картина от сензора щото няма нито EVF, нито въртящо LCD.

Отговори на това съобщение
 Re: Дисекция на ДСЛР или защо безогледалката ще победи
Автор: anjsan   
Дата:   12-04-12 14:38

За протокола само да отбележа , че има телеметрични фотоапарати с автофокус - с инфрачервен лъч .[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Дисекция на ДСЛР или защо безогледалката ще победи
Автор: tziko   
Дата:   12-04-12 15:00

Утре може и радар за АФ да вкарат и след време огледалото да изглежда като няква пещерняшка технология[smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »