Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 За репортажната фотография....
Автор: k_p   
Дата:   09-04-12 14:38

Има лесно усвоим учебник. С много интересни факти. През 30-те години в СССР започва да излизат много списания,възхваляващи съветския начин на живот. Но е трудно мизерията и нищетата да се лустросат и си личат на снимките. И руснаците започват масово да прилагат очерка. Даден повод след събитиетието да изобразяват във снимки с помоща на режисура и постановъчен метод,лустросани, нагласени, подредени,красиви и хубави снимки да изобразяват живота.... Този метод се използва от всички тоталитарни режими-фашизъм, социализъм, диктатури. Репортажният метод е заменен с постановъчния
Майстори на репортажа са Ройтерс, Агенция Магнум на Картие Бресон и Робърт Капа, Агенция Франс прес, АДН, сега ЕПА-Европейската агенция, ЮПИ-Юнайтед прес интернешънъл-САЩ. Затова всяка година загиват средно по 5-6 фоторепортера. Преди месец в Сирия загинаха 2 фотографа...
k_p Благодаря ти!
Оценявам Личното ти съобщение изключително много!
Благодаря!
Особено последните три думи преди многоточието!!!!
fotorafi Години наред съм се борил за чистия фоторепортаж в старата ми фотослужба.Без пудра и грим на събитието и живота. Но социалистическата ни пропаганда не търпеше,нямаше нужда от истината без грим.
После се борих много и за увеличаване на часовете ми за лекции по фотожурналистика в Колежа по фотография на Факултета по журналкистика на Софийския университет...Но им беше по-лесно на ръководството и някои студенти да си чешат езиците за глупости...
Затова и нямаме върхове в нашата фотожурналистика, а онези зад океана имат награда Пулицър наред с пишешия,разследващия журналист и за фотожурналиста
k_p Бихте ли погледнали профилът на ifi38 ,
ако ви направи впечатление и знаете как,помогнете му ,като го посъветвате как да стигне до Ройтерс и останалите агенции!
Благодаря за отделеното време!
fotorafi Погледнах снимките на ifi38. Ако има копирани снимки 13/18 или 10/15 стотина двеста, цели репортажи, всичко което има, да ми се обади, да дойде у нас с тях и бутилка ракия. Ще обсъдим снимките, ще ги анализираме,слабости и добри. Ще го питам какво мисли за бъдешето, какво е учил и ще му дам съвети. Стар фотограф и преподавател съм от... 1967 г.


ifi38,ако си наш колега,българин,фотограф от Ройтерс,да се пазиш,Моля те!Не те знам войник ли си,фотограф ли си но....
Блокирал си възможността да ти се пишат коментари и ЛС.
Текста под снимкат![smilie24]

https://photo-forum.net/static/site_pics/102/f_1330448047_little.guy.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: За репортажната фотография....
Автор: pefoto01   
Дата:   09-04-12 15:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За репортажната фотография....
Автор: metodiev_martin   
Дата:   09-04-12 22:10

Това хронология от лични съобщения ли е, или събирани коментари от голямата тема?

Отговори на това съобщение
 Re: За репортажната фотография....
Автор: ivanoviliaiorrdanov   
Дата:   10-04-12 17:58

Смятям ,че крайно време е да има и политика във фотографията.Преди години в сп."Българско фото"имаше публикувана моя статия в която бях написал ,че фотографията е вече искуство.Не служа на никакви партии и клаузи,но фотографията е дълбоко социална тема на съвременният ни живот.Нейното приложение е дълбоко социологизирано-така че не може един фотограф любител или професионалист да бъде безучастен към съвременните процеси на идеологизация и политическо влияние над хората.Нещо повече искам най-после самите политици и управляващи да са наясно че са винаги на ПРИЦЕЛ.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: За репортажната фотография....
Автор: pefoto01   
Дата:   11-04-12 01:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За репортажната фотография....
Автор: repin   
Дата:   11-04-12 09:37

pefoto01 ти да не си политик-случайно[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: За репортажната фотография....
Автор: pefoto01   
Дата:   11-04-12 09:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За репортажната фотография....
Автор: fotorafi   
Дата:   13-04-12 02:02

Погрешно е да се мисли и пише,че фотографията е изкуство. Защото под думата фотография се разбира и : рентгенова снимка на става, паспортна,документална снимка от автомат, техническа фотография на заварка на шев на петролна тръба... Те не са изкуство
Изкуство Е САМО ХУДОЖЕСТВЕНАТА ФОТОГРАФИЯ

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »