Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Списък с некоректни потребители!
Автор: irone95   
Дата:   10-03-12 22:46

Какво ще кажете да си направим списък с некоректни потребители ? че ми писна от да си губя времето и парите... Като поствате пишете името и какво му е некоректното !

Айде аз ще започна:
swob- казва че продава нещо, но в последния момент преди да тръгнеш го вземеш се оказва че не го продава...

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: Zardinax   
Дата:   10-03-12 23:12

Тази тема е малко безсмислена....всичко е въпрос на договорка. Ако стане, стане, ако не, не. Не можеш а ги съдиш хората. Ако ти продадат нещо развалено, тогава имаме проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: soulreader   
Дата:   10-03-12 23:42

Аз слагам себе си в списъка. Обещавам си нещо, а после не го изпълвам. Не е хубаво така Ники мойто момче, разбирам, че нещата се променят, ама поне си доиграй хорото, на което си се хванал!

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: pefoto01   
Дата:   11-03-12 04:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: marti_3003   
Дата:   19-02-24 22:12

Stefan Karakolev
apis4o / Bulgaria

Колегата пусна обява за Фуджи, което продаде на човек, който се е свързал с него след мен но му предложил да го вземе на момента и нашия не издържал.
п.с. от моя страна не е имало пазарлъци и дори попитах за място, от което да дойда да го взема лично след работа в същия ден.

Мисля, че такъв човек няма място в нашия форум и следва да бъде блокиран от админите.

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: baron_barbaron   
Дата:   19-02-24 22:59

Ти може да мислиш както си искаш. Но много хора мислим, че всеки може да продава нещата си, на когото си реши, щом може. Точно както всеки е свободен да купи/или не купи/ каквото от когото си прецени, стига да може. Аз също съм отказвал да продам нещо, защото не ми е харесал човека насреща, също защото докато си пиша с един човек, ми се обажда друг за същото нещо и по телефона става по-бързо и по-лесно.

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: papi   
Дата:   19-02-24 23:30

вкарайте мен в този списък- некоректен съм

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: asahi   
Дата:   19-02-24 23:31

"Автор: marti_3003
Дата: 19-02-24 22:12
...
Мисля, че такъв човек няма място в нашия форум и следва да бъде блокиран от админите."

Аз пък мисля, че ти искаш собственика на сайта и админите да станат страна в твоята сделка и да поемат някакви отговорности. В такъв случай ще е справедливо да споделиш с тях част от оборота. Готов ли си за такива финансови отношения?

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: EPG   
Дата:   20-02-24 01:00

Въпрос на възпитание.
Някои смятат, че когато поемат някакъв ангажимент - редно е да го изпълнят. Другите са на мнение, че далаверата е по-важна.

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: adorable   
Дата:   20-02-24 09:00

Ситуации различни и разнообразни.

Случвало се е да се уговоря да ми пратят обектив по куриер, а продавачката да го продаде на друг... Защото е отишъл на място да го вземе, въпреки че се бяхме оговорили да го прати на мен.
Кофтито беше, че обектива беше интересен и въобще не беше скъп.
Хвана ме яд малко, ама какво да правя. [smile]
Няма да тръгна с колата да шофирам 200 километра, за обектив за 50 лева...
Пих една студена вода и се успокоих... [beer]

Случвало се е и да ми пратят фотоапарат с блокирал обектив, като не беше опоменато от продавача. То пък за зла участ, баш тогава имаше много народ в офиса на куриера и го взех без да го тествам. [smilie5]
Понеже цената беше обидно ниска, не съм се разправял да го връщам...
Седи и чака да си купя три отвертки от левчето и да го ремонтирам... [smilie5] [smitten]

Случвало ми се е да си харесам нещо, да се уговоря с продавач и след половин час да го намеря на по-ниска цена. Писах на продавача дали би намалил цената, той каза не. И понеже не беше ходил до куриера още, отказах поръчката. Разбрахме се да го продаде на друг купувач. Ако го беше занесъл на куриера, щях да си го платя за колкото се бяхме договорили.

Случвало ми се е дори да ми пратят обективи. И то доста ценни, преди да съм ги платил. Човека не искаше да ги праща с наложен платеж, заради напа(ст)джиите.
Разбрахме се да ги прати, а аз да му изпратя сумата по сметка. Така и направихме. Не е имало ядове.

Това са ми трите по-особени случая.

Всички останали сделки са били коректни и от моя страна, и от страна на продавачите. [smilie24] [smile] [smitten]



Публикацията е редактирана (20-02-24 09:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: asahi   
Дата:   20-02-24 11:06

Евтиното и качественото не стоят в магазина на един рафт.

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: Synthy   
Дата:   20-02-24 11:49

EPG написа:

> Въпрос на възпитание.
> Някои смятат, че когато поемат
> някакъв ангажимент - редно е да го
> изпълнят. Другите са на мнение, че
> далаверата е по-важна.

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: marti_3003   
Дата:   20-02-24 12:52

Не мога да повярвам, че повечето хора подкрепят безпринципността. Явно този форум се е променил. Хора, в някои държави дадената дума е по-обвързваща от договор... Колкото по-скоро осъзнаете, че личният комфорт и бързите пари не са най-важното на света, толкова по-добре за вас.
Асахи е обзет от много сериозни теории на конспирациите [smile]



Публикацията е редактирана (20-02-24 12:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: baron_barbaron   
Дата:   20-02-24 13:14

marti_3003 Нещо ти не схващаш..

1-во ти твърдиш нещо, но дали човека насреща ти е "дал дума" ти да си "избрания" или на теб така ти се иска, за нас не е ясно.

2-ро както казах по-рано, ако човека насреща не ме кефи, просто не се занимавам с него, сиреч не му обещавам нищо.

3-то Някои имаме лош опит вече, с човек който купува даден артикул, без да е наясно с неговите особености и после се почва ама то това, ама то онова... Аз лично си купих обектив обратно след продажбата, защото човека отсеща не знаел, че обектива не е подходящ за неговото тяло. Та аз лично допускам, че продавача не те е приел за сериозен.

Като заключение, докато настъпи момента в който ти имаш платен артикул в ръцете си, никакви сделки, обещания, велики слова не са важни. По съдилищата, "дума срещу дума" е почти нерешим казус, в този случай е дума срещу нищо. Отделно дето "Аз сега ще те изкажа на другарката и на целия клас" не е особено зряло и достойно поведение, като стана дума за възпитание.



Публикацията е редактирана (20-02-24 13:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: CDman   
Дата:   20-02-24 13:39


Дума та дума. Ако бях получавал всичко, което ми е било обещано на думи ... ехееее.[cool]

И какъв е смисъла да се прави списък с имена на потребители ? [smilie11]
Регваш си нов профил и готово ... [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: asahi   
Дата:   20-02-24 15:38

"Автор: marti_3003
Дата: 20-02-24 12:52
...
Асахи е обзет от много сериозни теории на конспирациите [smile]"

Оставам с впечатление, че имаш някаква романтична представа за света. Не е лошо, но разочарованията ще са по-чести.
Дадена дума означава сключена сделка когато всичко около тази сделка е казано и страните са се съгласили. "То се подразбира" не работи. Въпреки това се случва някоя от страните нещо да не е разбрала. Това е рискът на такъв тип сделки и предварително трябва да си го приел.
Колкото до конспирациите аз съм прагматичен човек и не очаквам някой да ми гаси пожарите само заради доброто си сърце.

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: ANONIMNIQ   
Дата:   20-02-24 17:16

Аз ще се включа по темата, защото в момента имам казус с некоректен купувач. За съжаление няма как да напиша името му защото не знам дали изобщо има регистрация във форума, свърза се с мен за обява за обектив, която имам публикувана и в базара тук, но по-скоро я е видял в Маркетплейса на Фейсбук или някоя от групите в които бях я публикувал, защото ми писа там на лично съобщение. Поиска ми телефон да се чуем, предупредих го до каква цена най-много мога да намаля обектива и да ми се обади само ако е склонен да го вземе за тези пари или ако има някакви допълнителни въпроси за самия обектив. Обектива не е скъп, но въпреки това и по телефона се пазареше за цената и му намалих с още 10лв. Не деля хората на раси и етноси, но в случая май е добре да отбележа, че въпросния човек явно беше от ромски произход - по начина му на писане, говорене и профилната му снимка във Фейсбук. Въпреки това в разговора стана ясно, че е наясно какво купува. Знаеше, че това е китов обектив, въпреки, че никъде в обявата не го бях написал. Пита ме дали може да снима и видео с него. Разбрахме се да ми напише данните за доставка в съобщение и му го изпратих. Дори по телефона бързаше ако мога да му го пратя още на същия ден. 3 дни пратката вече стои в офис на Еконт в Сливен и не отива да си я взима. Спря да ми отговаря на съобщенията. Колегите по-горе такива купувачи ще ги защитават ли така пламенно, че всеки може да си прави каквото си иска? Сега аз съм принуден да си платя 2 доставки за да си върна обектива. И това не е изолиран случай, чел съм за много сходни случай за купувачи, които не отиват да си вземат пратките. Не знам защо го правят, но е факт и потърпевши са продавачите.

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: georgioiv   
Дата:   20-02-24 18:29

На мексиканци не пращам :) Нямам нищо против тях, но 9 от 10 са несериозни при покупка..

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: asahi   
Дата:   20-02-24 18:34

Няма причина да се защитава евентуалния купувач. Той е такъв, какъвто е. В крайна сметка ти си избрал да правиш сделка с него. Имай предвид, че такъв тип хора са скарани с понятията лоялност, отговорност и имат различно понятие за чест. Ако ги съдиш по твоите критерии няма да стигнеш до приемлив резултат.

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: baron_barbaron   
Дата:   20-02-24 18:35

Което ме подсеща за това [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: ANONIMNIQ   
Дата:   20-02-24 19:42

Продължение на казуса ми с положителен резултат: Утре мислих да звъня на Еконт да ми връщат пратката обратно, но изненада - днес в късния следобед след 18:30, минути преди да затвори офиса на Еконт където се намира пратката, ми звъни по телефона въпросния купувач и ми вика "Тука съм в Еконт, ама как да го видим тоя обектив като няма преглед". Е като не си ми казал, че искаш преглед как да има преглед, тези опции се начисляват допълнително, знам ли те искаш ли или не искаш. Казах му да каже на служителите да се обадят по телефона да направим промяна по условията на пратката и така и стана - дадоха му да отвори пратката и да я тества и ... купи обектива! Което не изключва трудната комуникация с такива хора, и факта, че много от тях не подхождат коректно, но винаги съм знаел, че все пак има и изключения. А и до колкото съм гледал по форумите и групите, такива, които не си взимат пратките не са само роми. Иначе тук някои колеги подхождат спрямо тях малко като компаньонките - и те в обявите си пишат - с хора от ромски произход не работя... нищо, че голяма част от тях самите са такива (не колегите, а компаньонките). [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: EPG   
Дата:   20-02-24 21:09

Е като не си ми казал, че искаш преглед как да има преглед, тези опции се начисляват допълнително, знам ли те искаш ли или не искаш.

Изключително трудно е да сложиш една отметка с мишката, или да кажеш на приемащия да включи тази опция, та трябва изрично купувачът да ти каже...

В заключение - какъвто купувачът, такъв и продавачът. [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: ANONIMNIQ   
Дата:   20-02-24 21:28

EPG, какъв клик да слагам аз с мишката, като тези опции са по желание на КУПУВАЧА, а не на продавача, няма как аз да реша да му я пусна с преглед и тест ако той не поиска, защото тази услуга се начислява допълнително към крайната сума за плащане. Нали се сещаш, че на и без друго много намален обектив се пазари с мен още да му го намалям и ти искаш на своя глава да добавям опции към пратката, сигурно трябваше и да я застраховам по твоята логика? Сигурно има сливи в устата да каже, че иска преглед, аз до сега винаги когато са ми пращали нещо сам съм казвал, че желая такава опция, както и хора на които съм изпращал. И сигурно пак аз съм виновен, че ми четеше съобщенията и нищо не ми отговаряше 3 дни.



Публикацията е редактирана (20-02-24 21:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: asahi   
Дата:   20-02-24 22:06

Отворих си акаунта в e-Econt, попълних една товарителница, включих проверка и тест и крайната цена не се промени.
Повторих горното с акаунта си в Спиди. Цената се увеличи с 1 лев.

За 1 лев ли беше тази драма?


Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: EPG   
Дата:   20-02-24 22:18

Asahi - не ти се удават нещо тестовете.
Преглед и тест на Спиди е безплатна опция при наличие на наложен платеж.

На - лочѝ от извора.

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: ANONIMNIQ   
Дата:   20-02-24 22:31

Като е безплатна опция защо е опция, а не е включено като услуга по подразбиране и те питат когато изпращаш него дали искаш да е включена тази опция?

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: baron_barbaron   
Дата:   20-02-24 22:48

"Автор: EPG
Дата: 20-02-24 01:00

Въпрос на възпитание."

Надявам се за възпитанието на всички, не само за всички освен теб [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: EPG   
Дата:   20-02-24 22:48

Като е безплатна опция защо е опция, а не е включено като услуга по подразбиране и те питат когато изпращаш него дали искаш да е включена тази опция?

Еми щото може и да не искаш. На капучиното що те питат искаш ли канела?



Публикацията е редактирана (20-02-24 22:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: ANONIMNIQ   
Дата:   20-02-24 22:52

EPG, хайде сега отговори ми аз ли трябва да не искам или да искам тази услуга или купувача? Какво трябва мен като продавач да ме кара да искам или да не искам купувача да има право да отвори и да тества това, което му изпращам?

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: EPG   
Дата:   20-02-24 23:38

Какво те кара да мислиш, че някой напълно непознат ще ти даде пари за една кутия, без да погледне какво си сложил вътре?

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: ANONIMNIQ   
Дата:   21-02-24 00:11

EPG, ей така ще ти отговоря, кара ме да го мисля същото, поради което и аз самия рядко искам преглед и тест и дори когато имам такъв много рядко го ползвам. И тук пак да подчертая - АЗ го искам от продавача да ми го изпрати с тази опция, когато съм имал такова желание. Ако искаш ме изкарай наивен или глупак, но имам някакво доверие в честността и коректността в хората, защото аз самия винаги съм гледам да бъда абсолютно честен и коректен с тях. Абсолютно никакъв проблем нямам да отварят и да пробват това, което им продавам, идвали са и вкъщи да пробват на място някакви неща, казах ти каква е единствената причина, поради която не съм отметнал тази опция... и щом е опция и купувача не го е поискал от мен, не можеш да ме убедиш, че е мое задължение или моя вина това. Лека вечер!

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: EPG   
Дата:   21-02-24 00:58

имам някакво доверие в честността и коректността в хората, защото аз самия винаги съм гледам да бъда абсолютно честен и коректен с тях

Като изядеш няколко пъти дървото, може и да поумнееш...

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: Kalimas   
Дата:   21-02-24 08:42

ANONIMNIQ, щом смятате, че тази опция трябва да се уточнява - защо не сте информирали купувача и не сте я уточнили?
Практиката в търговията втора ръка, е прегледа да се включва, затова и се очаква да има такъв. Дори и на мен, щом не е включен или уточнено, че няма да се включва ми светва червената лампа, че има нещо нередно и връщам, след обаждане към продавача.
В случая, некоректен е продавача - не е информирал купувача за всички условия по сделката и съответния няма как да вземе информирано решение, затова отказва сделката.

Опциите за обявена стойност и застраховка, също се доплащат, но доста често продавачеите ги вклюват без питане, особено при по-скъпи чупливи стоки.
В крайна сметка, целта е стоката да стигне цяла и в изпратеното състояние, и човека да я прегледа и купи или откаже, ако нещо не е наред или се разминава.

ANONIMNIQ:
> Въпреки това в разговора стана ясно, че е наясно какво купува.
> Знаеше, че това е китов обектив, въпреки, че никъде в обявата
> не го бях написал. Пита ме дали може да снима и видео с него.
Това са още противоречия в думите Ви, хем знае за какво става дума, хем "дали става за видео?", хем не сте писали какъв е обектива.


П.С.
Взимал съм без да преглеждам, но прегледа винаги е бил опция и съм имал ясното съзнание, че ако изгоря, си е по моя вина.

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: Synthy   
Дата:   21-02-24 09:48

ANONIMNIQ, заради подобни "търговски" прийоми като твоите, избягвам вече изобщо да пазарувам от БГ продавачи. Най-любимо ми е да са указали да се плати само в брой. Тогава (според настроението ми) може направо да откажа изобщо да взема пратката. Аман от мизерни практики.

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: ddantgwyn   
Дата:   21-02-24 10:28

Хм, в списъка с некоректни потребители влизат ли и продавачите?

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: baron_barbaron   
Дата:   21-02-24 12:00

"
Автор: Synthy
Дата: 21-02-24 09:48

ANONIMNIQ, заради подобни "търговски" прийоми като твоите, избягвам вече изобщо да пазарувам от БГ продавачи. Най-любимо ми е да са указали да се плати само в брой. Тогава (според настроението ми) може направо да откажа изобщо да взема пратката. Аман от мизерни практики. "

А от къде пазаруваш тогава ?



Публикацията е редактирана (21-02-24 12:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: ANONIMNIQ   
Дата:   21-02-24 13:06

Какви търговски прийоми ви гонят? Вие изобщо прочетохте ли, че купувача 3 дни не ми отговаряше на съобщенията и не беше ходил изобщо да си потърси пратката, камо ли да знае има ли или няма опция за преглед. Обади ми се чак когато беше в Еконт малко преди края на работното време да ме пита защо нямало преглед, казах му, че не сме уточнили и че нямам проблем да я отвори. Позвъниха от Еконт, променихме условията, отвори пратката и я закупи. Къде са тия прийоми? Аз като продавач дори имам по-голяма изгода да има преглед, защото съм застрахован, че ако я отвори и се откаже ще заплати доставката и ще ми я върнат безплатно. А ако няма преглед не могат да го задължат да заплаща нищо и аз поемам доставките и в двете посоки. Къде са ми прийомите?
Прегледа бил опция по подразбиране? Айде бе, къде, според кой? Ако беше по подразбиране щеше да има опция при изпращане да избереш, че не желаеш да се отваря пратката.
И като искате списък с некоректни продавачи сложете рейтинг на продавачите. Да взема да ви дам профила ми в OLX да видите рейтинга ми там и да видите колко съм "некоректен"?
Бях забравил защо спрях да пиша в тоя форум.... заради ей такива заядливи типове, готови така да обърнат нещата, че да те изкарат теб най-черния, за да си начешат егото и да си напълнят отровната душичка. Аз бях до тук.



Публикацията е редактирана (21-02-24 13:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: wlad   
Дата:   21-02-24 14:05

Виж, никой не се заяжда с теб доколкото виждам. Просто се опитват да ти кажат, че пратка без преглед от позицията на купувача изглежда силно съмнителна. Вярвам знаеш в коя държава живеем. Ако искате и мен ме слагайте в списъка, но ако получа нещо без преглед - нито звъня, нито се обяснявам, а директно си тръгвам от офиса.

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: Synthy   
Дата:   21-02-24 14:33

baron_barbaron написа:


>
> А от къде пазаруваш тогава ?
>

>
> Публикацията е редактирана (21-02-24
> 12:03)

От ибей предимно.

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: Zlatkoo   
Дата:   21-02-24 15:25

Малии, човек като погледне толкова мнения по темата. Ще си помисли, леле колко дълъг списък....
Хубаво зачекнахте темата за прегледа, ама нещо много лично. Човека си каза, че са се уточнили, и клиента е прегледал стоката. Иначе да от непознат и аз не бих купил нещо без преглед, освен ако не е 5 лева.

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: Vinsent   
Дата:   24-02-24 18:32

[I]Автор: marti_3003
Дата: 20-02-24 12:52

Не мога да повярвам, че повечето хора подкрепят безпринципността. Явно този форум се е променил. Хора, в някои държави дадената дума е по-обвързваща от договор... Колкото по-скоро осъзнаете, че личният комфорт и бързите пари не са най-важното на света, толкова по-добре за вас.

Съгласен съм с това мнение, още повече, че в Конвенцията за договорите на ООН, устния договор се признава за договор.

Дълго време с някои фирми от чужбина съм работил на база устни договори, дори при условия на отложено плащане на стойност до 450 хил. долара и до 3 месеца. Моят опит от търговия на Балканите показва, че най-почтени са турските фирми.
Френската фирма Tifany, чийто продукти продавах в България ми даваше отсрочка за плащането 1 месец.

Изпълнението на устни договори носи високо морално удовлетворение, а на Запад между партниращи фирми това е основен начин на договоряне.



Публикацията е редактирана (24-02-24 18:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: asahi   
Дата:   24-02-24 18:44

Малко изместваш фокуса. Полемиката не е дали устното споразумение има силата на договор, а дали при устното споразумение са изговорени онези параметри, които иначе присъстват в писмения договор.

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: CDman   
Дата:   26-02-24 13:41

Надявам се правите разлика между устна договорка с фирма, която има постоянен офис, съдебна регистрация, БУЛСТАТ/ВАТ и т.н.
и устна договорка с човек на който имате само телефонен номер.

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: EPG   
Дата:   26-02-24 15:19

Надявам се правите разлика между устна договорка с фирма, която има постоянен офис, съдебна регистрация, БУЛСТАТ/ВАТ и т.н. и устна договорка с човек на който имате само телефонен номер.

И ква е разликата според теб? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: asahi   
Дата:   26-02-24 15:45

Разликата е, че когато фирмата има постоянна лоша търговска практика това води до загуби. Моделът не е устойчив. Конкуренцията ще я изяде.
На бай Иван онлайн търговията не му е основно занимание и дори да се провали няколко пъти това няма да се отрази на съществуването му. Ако му е основно занимание ще влезе в час и ще се поправи.

Познавам се лично с няколко онлайн търговци и виждам професионалния им прогрес.

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: marti_3003   
Дата:   26-02-24 22:03

Само да продължа казуса ми. Днес човекът дето е купил фуджито за 550лв час преди мен сега го пусна на 999. Ето такива хора има в нашия форум колеги. И само не ми казвайте сега, че и това е нормално. Вместо да се любувам години наред на апарата и да го ползвам по предназначение, сега един търгаш ще изкара едни бързи 500лв и дори има доблестта да си го признае. Мисля, че тука сме се събрали с малко повече разум от олх далаверджите и в бъдеще като искате да продадете на някой нещо, обменете две три изречения за да видите дали не ви използват като носна кърпа вместо да споделите емоциите си с някой съмишленик и му дадете възможност да се наслаждава на общото ни хоби и занапред.

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: нула_на_нула   
Дата:   26-02-24 22:36

няма кой да му го купи за 1000 лв.

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: baron_barbaron   
Дата:   26-02-24 22:50

Утопията продължава не НЕ съществува ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: EPG   
Дата:   26-02-24 22:58

Мисля, че тука сме се събрали с малко повече разум от олх далаверджите и в бъдеще като искате да продадете на някой нещо, обменете две три изречения за да видите дали не ви използват като носна кърпа вместо да споделите емоциите си с някой съмишленик и му дадете възможност да се наслаждава на общото ни хоби и занапред.

Лично мен въобще не ми дреме кой и защо купува това, което продавам. Ако ще после с 300% надценка да го продаде (стига да може).

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: asahi   
Дата:   26-02-24 23:06

Mарти, ще се повторя: Оставам с впечатление, че имаш някаква романтична представа за света. Не е лошо, но разочарованията ще са по-чести.

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: hansto   
Дата:   27-02-24 09:10

Всеки се е сблъсквал с некоректни , я от незнание, я съвсем нарочно (забила бленда най-често). И на мен са ми връщали 1 път обектив на 50 години - "не бил като нов".
Процедирам по 2 начина като поръчвам. Ако е стар и що годе евтин приемам, че има недъзи, ако са описани още по-добре и евентуално ги оправям в последствие. Действа ми релаксиращо да изчистя бленда, когато имам време примерно.
Ако е по-скъп или се виждаме с човека,който го продава.
Иначе всеки, ако му попадне скъп обектив, който се продава евтино в някакъв момент като му се нарадва ще го пусне за нормални пари.
Пример преди седмица за малко изпуснах да купя Minolta MC W.ROKKOR-NL 21mm F/2.8 за 50лв. Някой го беше поръчал веднага и ще го пусне скоро може би за 300-400лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: eva269   
Дата:   27-02-24 17:40

marti_3003 написа:

> Само да продължа казуса ми. Днес
> човекът дето е купил фуджито за
> 550лв час преди мен сега го пусна на
> 999. Ето такива хора има в нашия
> форум колеги. И само не ми казвайте
> сега, че и това е нормално. Вместо
> да се любувам години наред на
> апарата и да го ползвам по
> предназначение, сега един търгаш
> ще изкара едни бързи 500лв и дори
> има доблестта да си го признае.
> Мисля, че тука сме се събрали с
> малко повече разум от олх
> далаверджите и в бъдеще като
> искате да продадете на някой нещо,
> обменете две три изречения за да
> видите дали не ви използват като
> носна кърпа вместо да споделите
> емоциите си с някой съмишленик и
> му дадете възможност да се
> наслаждава на общото ни хоби и
> занапред.


Добър вечер! В крайна сметка фотоапаратът няма да се продаде, не е имал и целта да се продава, това, което ме провокира да пусна обявата, беше събудената тема от далечната 2012 г, както и че се изкарваш супер невинен и саботираш името на някой друг? ????

№1 - Да, свързах се с него след теб, но изчаках колкото ми позволяваше търпението, за да отговориш и да се разбереш с човека, уви това не се случило на време. [smile] Хубаво си му сложил профила на продавача, изглеждаше като много добър човек и ми показа как работи техниката, нямаше и напрежение като да бърза да ми го продаде, защото някой се е разбрал малко след това да дойде да го купува. От целия процес на покупката останах много доволен (ако можеха всички така да продават техниката си...), дори отново бих купил нещо от споменатия човек.
№2 - Цитирам: "Вместо да се любувам години наред на апарата и да го ползвам по предназначение" - Останал си без фотоапарат или те е яд, че изпусна оферта за препродаване? Ти ли искаше да го пуснеш за 999лв? След бързото проучване в твоя профил, останах с впечатлението, че имаш доста голям набор от техника, съвсем скоро си продал фуджи и малко след това търсиш да купуваш същото... не ми се връзват много нещата, но както и да е.
№3 е малко по-скоро като задача за теб ????
Отиди в най-близката автокъща и си харесай някоя кола по твоите възможности (да предположим 5000 лв) и питай собственика защо не ти я продаде за 250-те евро, за които я е купил от отпадъците в Германия. Пожелавам ти успех и лека вечер!!! [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: wlad   
Дата:   27-02-24 18:36

Това включване някак силно затвърждава позицията на marti_3003, дори и идеята да е била обратната [smile]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »