Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Питане за тригер RF-603
Автор: mr_kras   
Дата:   07-03-12 22:56

Интересува ме някой, който е ползвал/ползва такъв да сподели лични впечатления. Иначе характеристиките ме устройват като цена.качество. Става дума за ей това:
RF-603

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за тригер RF-603
Автор: frenchev   
Дата:   08-03-12 16:42

Имам ги и съм много доволен. Много са надеждни. Май батериите на приемника свършват малко бързо, но още нямам наблюдения тъй като ги имам от скоро.

Преди това имах CT-04 и изобщо не бях доволен.

Харесва ми, че има функцията освен светкавици да синхронизират и апарати.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за тригер RF-603
Автор: nnenov   
Дата:   08-03-12 16:53

Железни са, почти нямат пропуск.

Аз ги имам от както излязоха (над 2 години сигурно) и още са си с оригиналните батерии :)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за тригер RF-603
Автор: valen_tin   
Дата:   08-03-12 17:37

аз ползвам РФ 602 и съм много доволен.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за тригер RF-603
Автор: frenchev   
Дата:   08-03-12 18:04

извинявай подведох те. Аз имам 602.

603 няма дупка с резба за статива отдолу.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за тригер RF-603
Автор: kaschiev   
Дата:   08-03-12 18:07

Още един глас ЗА.
Само една малка забележка, която установих по време на използването му.
Копчето за включване е завряно много близо до светкавицата и когато я монтираш и ако си с по-дебели пръсти малко трудно става вкл/изкл. Ама не е голям проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за тригер RF-603
Автор: satyno   
Дата:   08-03-12 19:50

Общо мнение по ревютата е, че RF-602 са по-добри от RF-603.
Многократно обсъждани в flickr
Едно сравнение:
"
I personally prefer the RF602.
I like that the RF603 uses transcievers (receiver+transmitter as a single unit - it eliminates the need for buying multiple transmitters if you use multiple cameras, and lets you quickly change the function of each -- if you have 5, you can use 1 as a transmitter and 4 as receivers.. or if you have 2 cameras you can use 2 as transmitters, 3 as receivers). That and the AAA battery (opposed to the CR2's used in the RF602 transmitter) are the cool parts to me.
A huge selling point of receivers for me, are having a 1/4" or 3/8" threaded hole on the bottom to throw on top of a lightstand, tripod or ballhead. The RF-602 has this, but the RF3 (being a transceiver) has a REAL hotshoe -- you'll need a coldshoe adapter for each one you plan to use on a stand (and you'll want a 'gripping' one).
The RF602 and CTR-301P both use the threaded hole on the bottom.
Another big problem is the lack of any "lock" on them. The RF602TX's didn't have a lock (and I've had them fall off my camera numerous times), but that's a transmitter. Having the same happen with a transceiver (which is a bit more expensive), especially one designed to hold a flash on top, is a huge problem. This is also why you need to get a "gripping" coldshoe to 1/4" adapter, opposed to a slide-in adapter.
That, plus the higher price, has been a big problem for me.
"


Отговори на това съобщение
 Re: Питане за тригер RF-603
Автор: mr_kras   
Дата:   08-03-12 21:34

Не бях обърнал внимания, че няма резба за статив. Но мисля, че може да се ползва крачето в комплекта на светкавицата. Но в един форум четох, че тригера не стои стабилно в чехълчето на апарата, щото няма винт за затягане. И имали случаи да пада от апарата. Това ме притеснява малко.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за тригер RF-603
Автор: mr_kras   
Дата:   28-03-12 08:52

Купих RF-603, но се оказаха несъвместими с Nissin Di 622, защото тези светкавици не използвали централното краче на чехълчето. По форуми прочетох, че има софтуерен ъпдейт, с който се решава този проблем. Но не мога да открия нито софтуера, нито кабела, който е специфичен. Някаква идея? Тъй като нямам други светкавици не съм 100% сигурен даки проблема не е в тригера. Тествах го само за дистанционно задействане на Д90 и бачка. [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за тригер RF-603
Автор: valen_tin   
Дата:   28-03-12 09:44

Нисин-а трябва да е в М режим, а не в някакъв ТТЛ вариант

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за тригер RF-603
Автор: mr_kras   
Дата:   28-03-12 10:15

Да, в М режим е и пак не става. Макар че за всеки случай пробвах и в ТТЛ.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за тригер RF-603
Автор: hoseto   
Дата:   28-03-12 10:25

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за тригер RF-603
Автор: valen_tin   
Дата:   28-03-12 11:24

дай още инфо ... апарат? лайв вю?
от бутона на тригера без да е закачен тригера за апарат пали ли?
можеш да пробваш Нисин-а и с кабел да го запалиш от тригера към нисина.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за тригер RF-603
Автор: mr_kras   
Дата:   28-03-12 11:43

Не, без лайв вю. От бутона на тригера без да е закачен на апарата никакви индикации за комуникация между двата реигера. Като сложа единия на апарата, светва още един зелен светодиод. В момента на снимката светва червено и изгасва. Но светкавицата не се задейства. Мерих с волтметър, на централното краче за кратко се появява някакво напрежение, но поради инертността на прибора не мога да измеря колко е. А на двете надлъжни крачета постоянно има около 2,15 V. Засега съмненията са ми в светкавицата. И без това пишат, че не ползва централното краче. Ще търся на кои крачета става задействането. Само че засега нямам изправител за 2-3 V. А и Интернет не видях данни.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за тригер RF-603
Автор: onir   
Дата:   29-03-12 07:55

Максималната синхронна скорост при мен е 1/160 RF-603 N1

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за тригер RF-603
Автор: mr_kras   
Дата:   29-03-12 09:02

onir, уместна бележка, но не става. Просто няма задействане на светкавицата. Писах на 2 места за съдействие за упдейт на фърмуера и сега чакам. Другия вариант е преработване на светкавиците, но е несигурна работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за тригер RF-603
Автор: valen_tin   
Дата:   29-03-12 09:58

продаваш светкавицата и си купуваш друга [smile]

пробва ли да я запалиш с кабел от тригера до светкавицата?

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за тригер RF-603
Автор: mr_kras   
Дата:   29-03-12 11:10

valen_tin, нямам такъв кабел. Да, продажбата също е вариант, но току-що получих отговор, че могат да ми направят ъпгрейда на фърмуера. Питах ги за цена и ако не е скъпо, мисля да ги пратя.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »