Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на обектив
Автор: todorinoff   
Дата:   21-02-12 12:01

Привет колеги [smile]
Сега навлизам във фотографията [smilie11]. Купих си страхотно апаратче Cannon EOS 550D и супер много му се радвам [smilie5] Щракам си постоянно с него, чета книжки, форуми, гледам снимки... абе изобщо съм страшно зарибен по фотографията :)
През лятото карам мотор и ходя по разни състезания (другата ми страст) и искам да ги снимам от по-далече, защото на пистата нямам възможност да се приближавам (все пак не дават да се разхождаш по нея :), а китовия обектив на апаратчето ми зуумва прекалено малко...
Та въпроса ми е - Какъв обектив трябва да си купя?
Гледах Cannon-ските обективи, но те не се вместват в бюджета ми...
Ако в възможно да ми препоръчате вид/модел/марка друг обектив, с който няма да правя компромис в качеството (чак толкова голям), да има стабилизатор, и ще ми свърши работа :)
Благодаря предварително за помощта :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив
Автор: harvester_vn   
Дата:   21-02-12 12:42

А бюджета какъв е?

55-250is е стабилизиран и ще ти върши работа по принцип. Всъщност за мотоциклетни състезания стабилизация не ти трябва, така или иначе ще трябва да снимаш на по-високи скорости. В този случай, работа ще ти върши и Сигма 70-300, която е на доста по-ниска цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив
Автор: todorinoff   
Дата:   21-02-12 13:01

Благодаря за бързия отговор [smile] [smile] А като качество как е сигмата? И може ли да ми напишеш точно модела който трябва да погледна?... Точно Сигма ли да е или Никор или пък Тамрон (Не разбирам просто стрелям на посоки) А иначе цената се определя според това колко пари струва оптималният вариант... [shtrak] [cool] :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив
Автор: realnoncho   
Дата:   21-02-12 13:04

55-250, стабилизацията си е добре да я има на дълъг обектив.
В базара се намират на прилични цени, не много по-скъпи от въпросната Сигма.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив
Автор: todorinoff   
Дата:   21-02-12 13:09

Трябва да намеря човек, който разбира от тези работи... защото все пак втора ръка си е малко плашещо... Аз не разбирам изобщо за какво става въпрос и може да сбъркам здраво... да ми набутат нещо което не работи както трябва... или което не ми трябва... [smilie2] Мога ли да се доверя на базара?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив
Автор: harvester_vn   
Дата:   21-02-12 13:10

Сигмата е задоволително добра, става въпрос за този обектив . Същото важи и за Канон 55-250is.
Оптималния вариант според мен е 70-300is, но и цената му е по-височка.

Тамроните не са ми познати, а Никор няма как да сложиш на Канон, поне не и ако искаш да имаш автофокус [smile]



Публикацията е редактирана (21-02-12 13:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив
Автор: atrifonov   
Дата:   21-02-12 13:10

Автор: todorinoff
Дата: 21-02-12 13:01

Благодаря за бързия отговор [smile] [smile] А като качество как е сигмата? И може ли да ми напишеш точно модела който трябва да погледна?... Точно Сигма ли да е или Никор или пък Тамрон

Мисля, че Никора най ще пасне на твоя Канон[smilie7] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив
Автор: todorinoff   
Дата:   21-02-12 13:17

Просто съм изброил марки които често срещам във форума :) Нормално е да ме "ебавате" :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   21-02-12 13:17

todorinoff написа:

> [smile] А като качество как е сигмата?
> И може ли да ми напишеш точно
> модела който трябва да погледна?...
> Точно Сигма ли да е или Никор или
> пък Тамрон

todorinoff,
Вероятно тази Сигма. Сега вече има и стабилизирана версия, но не на същата цена, а ти пишеш, че бюджета ти е ограничен.
Снимал съм с такава Сигма точно за Канон и мога да кажа, че е отлична за парите, които струва. Не е от класа на скъпите обективи, разбира се, но зависи за какво точно я използваш и какви са ти точно очакванията. Ако снимаш при сравнително добри условия, можеш да си позволиш блендата да е към 8-10 примерно и не бързаш много с фокусирането, с това обективче можеш да направиш кадър, неразличим от този със Сигма 70-200/2,8 или Canon 70-200/4 примерно при същите условия. Разликите ще усетиш, когато снимаш в по-трудни светлинни условия и трябва да фокусираш доста по-бързо други подобни.
За мотокрос не мисля, че не може да се използва, особено ако приложиш и творчество - там предварително знаеш как се движат обектите, ти познаваш този спорт, минават повечко обиколки по един и същ начин, така че можеш да се подготвиш достатъчно добре, да си избрал точно как ще решиш нещата и да си фокусирал където трябва предварително. Е, не че не става и за друг вид снимане, разбира се, че става. Можеш да имаш обаче повече брак отколкото с обектив за 2000 лв. [smile]
Относно Никорите - те са за Никони, а относно Тамроните - нямам личен опит, но изглежда, че стабилизирания Tamron 70-300 VC е отличен обектив, съизмерим с Nikkor 70-300 VR и може би по-добър от стабилизираната версия на Сигмата 70-300, само че е и като цена като тях съответно, тоест доста повече от цената на Sigma 70-300mm F4-5.6 APO DG Macro

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив
Автор: todorinoff   
Дата:   21-02-12 13:19

Благодаря за отговорите ;) Разликата в цената е 170лв... мисля да изчакам още малко (все пак мото сезона тепърва предстои и нямам зор да снимам) и да си взема канона :) [shtrak] [shtrak] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив
Автор: realnoncho   
Дата:   21-02-12 13:29

Аз канона(55-250) от магазин не бих си го взел, като китов обектив често изпадат оферти от хора, които са го взели с тяло и е чисто нов за 300-350лв при което няма какво много да му разбираш толкова освен да работи.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив
Автор: todorinoff   
Дата:   21-02-12 13:29

Мерси за изчерпателния отговор :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив
Автор: todorinoff   
Дата:   21-02-12 13:31

Не знаех, че е китов обектив... ако някой продава нов на малко по-ниска цена бих го взел веднага разбира се:) Аз имах предвит обективи с които е снимано (втора употреба) може да са изпускани търкаляни... знаеш не всеки си пази нещата... а и все пак са вещи случва се...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив
Автор: pefoto01   
Дата:   21-02-12 13:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »