Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Съвет за подходяща раница
Автор: creation   
Дата:   11-12-11 15:55

Каква раница ще ми препоръчате за побиране на фототехника, малко багаж примерно при пътуване и лаптоп с размер 17.3" Обективи 2-3бр. като единия е 70-200

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за подходяща раница
Автор: tziko   
Дата:   11-12-11 15:59

laptop 17.3?
Не е ли малко големичък?
До каква сума да е раницата?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за подходяща раница
Автор: stardriver   
Дата:   11-12-11 16:07

Съветът ми е да отидеш до магазина и да разгледаш какво имат по рафтовете. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за подходяща раница
Автор: creation   
Дата:   11-12-11 16:10

ходих, но нямаха налични никакви. уж чакали доставка до 2-3седмици. и реших нещо онлайн да си закупя. затова и пиша за съвет, някой ако може да препоръча...

бюджет, то е ясно , че раница побираща голяма фото техника и голям лаптоп няма да струва 50лв. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за подходяща раница
Автор: Antonio_V   
Дата:   11-12-11 16:29

Аз лично съм си харесал това


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за подходяща раница
Автор: kudra   
Дата:   11-12-11 16:39


http://blisstool.com/data/images/Army_backpacks-Kitbag/thumb_1024/Army_backpacks-Kitbag-i01.jpg



Удобна и побира всичко.[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за подходяща раница
Автор: yakumo   
Дата:   11-12-11 16:43

Отиди виж тази, би трябвало да ти свърши работа: http://magazin.photosynthesis.bg/offer/26941020004.html



Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за подходяща раница
Автор: creation   
Дата:   11-12-11 17:04

Колега, а 17" дали става за 17,3" ;) пробвал съм на някои раници и не става.


yakumo, тази е само за лаптоп и много техника, аз съм с 2-3обектива, тяло и аксесоари, и лаптопа, ще ми се да има отделение, което да използвам за някоя дреха връхна или книга, сещаш се.

kudra, мерси за спама. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за подходяща раница
Автор: Lambov   
Дата:   11-12-11 17:16

Мисля че Fastpack 350 е твоята раница. АЗ ползвам 250 и съм много доволен

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за подходяща раница
Автор: Vilian   
Дата:   11-12-11 17:32

Lowepro Fastpack 350 (Black)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за подходяща раница
Автор: Antonio_V   
Дата:   11-12-11 17:32

"This was a great backpack that allowed me to carry two dSLR cameras with lenses attached, plus my spare lenses. It has sufficient room in the top compartment to put my Canon 50D with battery pack and a smaller lens. My new 17.3" laptop fits nicely into the laptop slot, but tightly. I can carry my 7D with 400mm lense in the bottom."

Това е коментар от потребител писан тук , ако искаш прегледай...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за подходяща раница
Автор: Zeno   
Дата:   11-12-11 18:48

Kudra не се шегува.
Фотораница не ти трябва, тя не побира нищо друго освен фото принадлежностите и евентуално един чифт чорапи + в отделенията за обективи. Имам такава Case Logic SLR-4 мисля, излизах в планината, не е удобна и сега е нещо като шкафче, но за тези пари май не върви това и предназначение.
Доколкото разбирам става въпрос за излети в планината.
Купи си обикновена раница, по-става + калъф за апаратаа или малка чанта. За лаптопа направи един калъф от тези пластмаси на балончета, но по-твърди, обективите в тапицирани с мека материя кутии от кафе, ползвам тази от опаковките на дънните платки за компютри.
Да не съм голословен, тази година съм над 100 дни по горите, от началото на пролетта до миналата неделя, когато правих опит да се кача до Тиха рила, беше заледено при лавината и слязох до под гроба на св.Иван рилски. И основно ползвам:
- малка детска раница в която има два трипода и принадлежности + малко вода, чаша и сандвич;
- някаква чанта за апарата с един обектив + един 150мм - много е вахно ремъка да и е удобен, а на мен е;
- нося обикновено с мен три и половина статива и в колата още един.
Мойте излети са на малки разстояния от колата с която стигам почти на всякъде, миналата неделя бяхме с чужда.
С едно нещо няма да минеш, затова в рамките на бюджета и нуждите си оптимизирай нещата, така че да имаш гъвкавост.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за подходяща раница
Автор: creation   
Дата:   11-12-11 19:01

мерси за съветите. полезни и ме накараха да помисля. :)
ами да зено, и в планината, и на път, по гостита и т.н. общо взето, да ти кажа, аз като съм на планина лаптоп не ми трябва, взимам книга с мен. и фотото. но примерно за случай сега на нова година, ще съм в един хотел китен в планината, и ми се ще да вземя точно една раница, с фотото, обективчетата, зарядно, лаптопа, и два чивта гащи с една риза дето се вика. да го побера в един пакет / една раничка. не да влача маса багажи. аз също имам в момента 250W ама ми е малка за лаптопчето. не , че и толкова ще седна на тоя лаптоп, но... може я за поща, нещо работа да се свърши, това-онова... знаете как е. ще ползвам само фотото с някой обектив. и да си вземя книга. т'ва е.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за подходяща раница
Автор: Zeno   
Дата:   11-12-11 19:57

Да, разбирам, Коледа е и човек трябва да си направи подарък и "Асан е хора"![smile]
Лаптопа си е лаптоп, сега почти на всякъде има интернет и ако ти доскучае, можеш да ровиш по мрежата или да четеш или пишеш глупости по форумите.
Твоя лаптоп е малко голям, аз ползвам 15". Имам и "маркова" чанта, грамадия, кютук. Ползвам една тип "папка" с гореописания калъф, леко компактно, защитено, хрърлям го в колата при нужда и така.
А в една фотографска раница няма място нито за долно, нито за горно бельо.
А иначе с бельото при мен, една малка раничка с всичко в багажника, щото може да замръкна и другаде, а и се случва.
Весела Коледа!!!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за подходяща раница
Автор: creation   
Дата:   11-12-11 21:40

Весела Коледа. Ами иска ми се нещо , по-практично. Аз не пиша много по форума и глупости. Дори не ги чета.



Публикацията е редактирана (11-12-11 21:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за подходяща раница
Автор: asahi   
Дата:   11-12-11 22:14

Имам Fastpack 350 и съм доволен от нея, но не бих тръгнал да я препоръчвам на всеки.
Харесай си магазин с много раници - Павилиона, Фотолан до пилоните на НДК, Синтезиса. Занеси си хапаратурата и пробвай в магазина кое как влиза и излиза, как стои раницата на гърба.
Имай предвид следните изстрадани наблюдения:
1 Една раница никога не покрива всички изисквания.
2 Няма голяма раница. Винаги се пълни.
3. Чуждата раница винаги е по-нова (голяма, хубава, джиджана) но няма да искаме да я носим.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за подходяща раница
Автор: creation   
Дата:   11-12-11 22:22

асахи, напълно съм съгласен. идеята ми беше просто да вземя една, която побира и лаптопа, а не да влача и друга раница, че маса раници насъбрах.
ето един пример, отивам някъде за 1-2, с лаптоп и фотото и обектива, и вместо да влача две раници за тия неща, мога да ги побера в 1. нали :)
мерси тази, която ми препоръчваш ми харесва, тя е модела след моята в момента. ще я пробвам, аз само лаптопа ми е достатъчно, като гледам един д90, 70-200 и 17-50 се побират без никакви грижи.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за подходяща раница
Автор: AlexHD   
Дата:   11-12-11 22:32

Аз съм си мислил за тутистическа раница (малка) и вътре вече си слагаш фоточантата, лаптоп, дрехи, храна и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за подходяща раница
Автор: Alex-dan   
Дата:   11-12-11 22:33

Имам Фастпак 350 и аз, много съм доволен от раницата. Побира всичката ми техника писана в профила, че остава място и за доста дреболии. Мисля че няма да имаш проблем с лаптопа също. Асахи е много прав, избора на раница е индивидуална работа и докато не я видиш на живо и пробваш... Аз моята я поръчах по нета и като дойде, се стреснах че е доста тумбеста /старата ми беше Слингшот 100/, но пък и свикнах. Изработката е супер, пълнил съм я до горе, през повечето време е така всъщност, но една година вече не е мръднала, като нова си е [smilie24]



Публикацията е редактирана (11-12-11 22:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за подходяща раница
Автор: volenE   
Дата:   11-12-11 23:09

Lowepro Compu Rover AW

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за подходяща раница
Автор: navy   
Дата:   11-12-11 23:15

Абе не съм много по темата... ама кой мъкне 17 инчов лап... опс, това си е направо стационарен ПС [smilie8] по планините [smilie8]
Дори и да си на хижа... това си е тормоз според мен, голям, тежък...
11 инча, максимум 13... а според мен най си е на място - таблет!

Ама ти си знаеш де... аз не бих търсил раница, която да побира всичко... по скоро бих си преосмислил това 'всичко'...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за подходяща раница
Автор: ceco100   
Дата:   11-12-11 23:22

Тази,като я купих ми се видя доста голяма,а сега ми малее.Иначе изработката е добра и много здрава.Предполагам,че ще задоволи Вашите изисквания.http://magazin.photosynthesis.bg/offer/262521511803.htm
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за подходяща раница
Автор: creation   
Дата:   11-12-11 23:33

ceco, линка не се отваря.

нави, лаптопа ми е по-лек от 15" няма и 3.кг :) а е с 9кл. батерия. 1тб хард и т.н. материала от който е направен е олекотен.

на планина не нося лаптоп. казвам, че там нося книга или учебник, закон.
казвам, че сега ще ходя на н.г. на едно хотелче в планината, до Пловдив, та ми се ще да го вземя, примерно сутрин рано обикновено се будя в 6ч. 6,30ч. най-късно ставам, обичам да седя закуся рано, в тишината и да си ровя неща, играя шах и т.н. в нета. едва ли ще седна за повече от 2ч. дневно на лаптопа. говоря по принцип. тръгвам на море, и пъхам лаптопа два чифта боксерки и фотото и тръгвам, а не мъкна като хамалин. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за подходяща раница
Автор: navy   
Дата:   11-12-11 23:34

Това е друга бира... какъв е лаптопа, че тия 17 инчовите са все по 4-5 кила...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за подходяща раница
Автор: ceco100   
Дата:   11-12-11 23:46

http://magazin.photosynthesis.bg/offer/262521511803.html

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »