Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 покупка от ebay
Автор: oracle   
Дата:   25-11-11 12:09

Колеги попаднах ето на тази обява в ebay - Tamron 17-50

Бих искал да се консултирам с вас, намирате ли я за добра?


Отговори на това съобщение
 Re: покупка от ebay
Автор: Mogila   
Дата:   25-11-11 12:48

Търси търгове, които са с наддаване. Така има шанс да го вземеш по-изгодно.
Примерно този


Отговори на това съобщение
 Re: покупка от ebay
Автор: batzas   
Дата:   25-11-11 14:40

Не всичко на търг е по-изгодно. Има доста търговци които просто използват системата на ebay. Ако те устройва цената (вкл доставка) на ново скачай. Малко или много парите са ти защитени от недобросъвестни търговци.

едит: Не че съм жена или още по-малко майка, но има доста питанета тука за пазаруване от разни сайтове. Мога да дам само един доста смислен съвет: Хора четете бг-мама! Много са напред с матряла [cool]



Публикацията е редактирана (25-11-11 14:46)

Отговори на това съобщение
 Re: покупка от ebay
Автор: seuret   
Дата:   25-11-11 14:48

Мамите къртят, веднъж се бяхме натъкнали на съвет за използването на маргарин като лубрикант хахаха:)

Отговори на това съобщение
 Re: покупка от ebay
Автор: compur   
Дата:   25-11-11 14:55

batzas https://photo-forum.net/joro/emoticons/516.gif



Отговори на това съобщение
 Re: покупка от ebay
Автор: pvlgeorgiev   
Дата:   25-11-11 15:15

Този търговец е от Хонгконг,ще имаш и мито.Както те посъветва Mogila пробвай да следиш продажбите на търг,но общо взето за читав продукт наддаванията долу-горе си стигат масовата цена,която се обявява най-често.Последните си 6 наддавания спечелих последните 25-30 секунди,както и точно в тези секунди някои ги загубих.Можеш да си определиш максимална цена за даден продукт и ebay автоматично ще надцаква всеки докато не достигне лимитът който си заложил,надцакването е с малки суми от порядъка на 0.50-1 GBP,USD ...

Отговори на това съобщение
 Re: покупка от ebay
Автор: HIT   
Дата:   25-11-11 15:25

Това за митото от Хинг Конг по принцип е вярно.
Ако си късметлия може и да минеш метър, т.е. митничаря да си затвори очите - купувал съм Никкор 85/1.8Д нов от там и си го взех от пощата без мито и ДДС, ноооо - зависи [smilie3]
Все пак е по-добре да си добавяш тези такси към цената, за да няма после изненади ...


Отговори на това съобщение
 Re: покупка от ebay
Автор: viliko   
Дата:   25-11-11 15:29

[smile]

Офертата е хубава , обаче забележи че продавача е от Hong Kong и ще плащаш 20%ДДС и мито !!!!![smilie2] [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: покупка от ebay
Автор: oracle   
Дата:   25-11-11 16:07

Благодаря за съветите. За митото и ддс-то не се бях замислил.

Отговори на това съобщение
 Re: покупка от ebay
Автор: force69   
Дата:   25-11-11 16:32

Никакво мито няма от Хонк Конг
Мито има само от Америка .
Пиша го от опит доста неща съм пазарувал точно от там
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: покупка от ebay
Автор: Giorgio.K   
Дата:   25-11-11 16:43

Митото зависи от къде идва стоката и от тарифния код по митническата тарифа, така че наистина може и да няма .. обаче 20% ДДС задължително. Някоя стока може и да мине между капките, обаче на това не бих разчитал ... Аз съм купувал само от европейски търговци - също се намират неща на добри цени.

Отговори на това съобщение
 Re: покупка от ebay
Автор: psychoiho   
Дата:   25-11-11 16:56

моя опит точно от пазаруване и продаване на стари фото неща е че buy it now обикновено е на цена 50-10% по-висока от тази която можеш да получиш с повече търпение и дебнене спрямо нормален търг.
Избягвам да купувам без търг неща по-скъпи от 20 евро, винаги съм на сметка ако съм наддавал в тези ситуации.

Отговори на това съобщение
 Re: покупка от ebay
Автор: CyberGene   
Дата:   25-11-11 17:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: покупка от ebay
Автор: psychoiho   
Дата:   25-11-11 17:35

ааайде сега, ти ако купуваш буклуци говори за себе си. не можеш ме убеди че има богати хора луди които пазаруват на търг по-скъпо от колкото buy it now.

незнам ти какво си пазарувал, едва ли са лайка обективи, аз съм си пазарувал и продавал стандартни неща за по 200-400 евро и си знам сметките и съм си правил статистиките

Отговори на това съобщение
 Re: покупка от ebay
Автор: ivanandreev   
Дата:   25-11-11 17:41

Аз дебнах около година за ZD 50-200 на някаква читава цена и все пак го взех. На търговете има доста голям шанс интересът към някоя стока в момента да е нисък и да се пипне на добра цена.

От Щатите ... Поръчах си един сенник, който ми дойде в пощенския клон, но спукан. Писах на продавача и без проблем получих втора бройка без пари, но втората бройка ми мина през митницата и платих ДДС.


Отговори на това съобщение
 Re: покупка от ebay
Автор: kapitancho   
Дата:   25-11-11 17:44

Наистина всичко си е до дебнене, търпение и късмет.

Колкото и да се присмиваме на Кен Рокуел, неговата статия за пазаруването в e-bay е странна, но читава. След като я прочетох, нещата с купуването от e-bay придоби други измерения и успях да напазарувам сносно и на отлични цени.

Отговори на това съобщение
 Re: покупка от ebay
Автор: CyberGene   
Дата:   25-11-11 18:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: покупка от ebay
Автор: psychoiho   
Дата:   26-11-11 15:55

хехе, някви заблудени хипстъри те надцакали и сега ибей ти крив и 2те аномалии които си видял мислиш че са правило. в пазарна икономика нещата струват колкото купувачите решат...ако щеш

п.с. мамия 330ф си струва около 400 евро, това и е цената, S е по-нова нормално е да е по-скъпа.

това с наддаването до последната минута не разбирам защщо ти е проблем. ако има малоумник които иска да си купи пентакон за 1000 евро, той ще ги даде тези пари, независимо в началото или в края

Отговори на това съобщение
 Re: покупка от ebay
Автор: CyberGene   
Дата:   26-11-11 16:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: покупка от ebay
Автор: CyberGene   
Дата:   26-11-11 16:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: покупка от ebay
Автор: mitku   
Дата:   26-11-11 16:43

psychoiho написа:

> ... не можеш ме убеди че има богати
> хора луди, които пазаруват на търг
> по-скъпо от колкото buy it now.

Има ги всякакви. И в двете посоки. Има и много изгодни неща на търг, но има и неизгодни Просто не знам как може да има толкоз тъпи хора и наистина съм виждал редовно цените на най-търсените стоки да се качват НАД "buy it now" на някое подобно предложение. Зависи от стоката, която търсиш. Само за примера - околко 2-3 седмици почти нонстоп търсих една стока и участвах в около 20-ина търга (а още 50-60 само гледах), но просто е много търсена стока и се качваше ВСЕКИ път прекалено високо. Като под "прекалено високо" имам пред вид, че накрая ми писна и си я купих чисто нова от Amazon за по-малко пари отколкото цените стигнати на търговете. Просто има много откачалници, които дори и тази елементарна сметка не си правят като са решили да спечелят някой търг и скачат като бик на червено. А като си търсех Никор 17-35/2.8 около половин година дебнах, гледах (и участвах чат-пат) докато успея да го "набарам" на добра цена (а разликата в цената от най-скъпите търгове, които гледах беше към 500-600 лв., та кажи-речи си заслужава търсенето/търпението [smilie3] ). Няма обща правилна рецепта. Всичко е "според зависи" и трябва търпение, опит/нюх и късмет. [smilie7]

П.П. (Едит) Редовно ползвам тактиката със залагане в последните 3-4 секунди. Хазарт е, разбира се, но така съм печелил (и губил [smilie3] ) най-изгодните си сделки в ebay. Просто човек трябва да знае какво прави и какви пари залага. Защото парите са си реални. Няма майтап само за пробата. [cool]



Публикацията е редактирана (26-11-11 17:22)

Отговори на това съобщение
 Re: покупка от ebay
Автор: kapitancho   
Дата:   26-11-11 17:33

CyberGene,
в e-bay крайните продажни цени са прилично по-високи от нашите си цени в базара. Но понякога се налага да се гледа и там, защото просто има по-голямо предлагане.
Съветите на Кен с последната минута са ок, но аз бих наблегнал на нещо по-странично - секцията с търсенията. Преди това не се бях зачитал как се търси, но разбрах как да се търси нещо, но да се изключва друго или да се търси за едно от няколко думи. По този начин си направих предефинирани търсения, които си запазих и получавах мейли за всяко ново съвпадение.
Така една сутрин се събудих и видях, че имам писмо с много изгобно buy-it now и веднага купих, преди някой англичанин да се е усетил. Цената беше 40% от офертите в нашия базар. Тук приложих следствието от принципа, че ако нещо е пуснато на buy it now и не е продадено до няколко часа, значи не е изгодно.
А от по-конкретизираното търсене, сега съм си нагласил да получавам известие само за определена версия на един никонски обектив и вече няма спам от оферти за разни сигми, тампони, вивитари, упътвания и прочие ненужни работи.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »