Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 PS Elements 10
Автор: batzas   
Дата:   23-11-11 15:13

за 70на лева струва ли си?

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B005INJ6PY?smid=A3P5ROKL5A1OLE

Отговори на това съобщение
 Re: PS Elements 10
Автор: StefanGeorgiev   
Дата:   23-11-11 15:34

за 70,00 лева си струва [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: PS Elements 10
Автор: batzas   
Дата:   23-11-11 16:01

Дори от адоб е толкова в момента:

http://www.adobe.com/products/photoshop-elements.html


Get 50% off Elements 10 products. Offer ends November 29, 2011.

Отговори на това съобщение
 Re: PS Elements 10
Автор: tzl   
Дата:   23-11-11 19:12

Поздравления за колегата, че е решил да си купи софтуера.

Струва си ако правиш това, което правят повечето — да правят някакъв стандартен ретуш и дори монтаж. Там има и маски, което е често срещан feature, с който работят хората.

Сигурен съм, че 99% от хората, които ползват пиратски фотошоп (пълна версия) не използват и 50% от функционалността, която има в PSE.

Ако правиш някакви велики "тифецвания" и искаш нещата да ти се случват колкото може "по-автоматично", тогава сигурно пълната версия ще е нужна. Аз лично не разбирам много от Photoshop (пълната версия), не ми трябват 90% от нещата, които прави пълната версия и затова не я притежавам (не само по причина, че ми е скъпа).

Най-добре си свали trial версията, направи нещата, които би правил с подобен инструмент и така прецени.



Публикацията е редактирана (23-11-11 19:14)

Отговори на това съобщение
 Re: PS Elements 10
Автор: dvda   
Дата:   26-11-11 23:28

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: PS Elements 10
Автор: intelman   
Дата:   28-11-11 22:26

Някой знае ли дали PS Еlements може да се ползва за бизнес или е само за домашна употреба. И мога ли да го поръчам от американския сайт понеже промоцията е до днес на www.adobe.co/uk, а на .com до утре.



Публикацията е редактирана (28-11-11 22:31)

Отговори на това съобщение
 Re: PS Elements 10
Автор: tzl   
Дата:   28-11-11 22:36

PSE се продава заедно с големи широкоформатни принтери и други професионални продукти и няма причина да не се ползва за бизнес.

Все пак си плащаш, не е безплатен продукт. Разликата е във функционалността, която предлага в сравнение с пълната версия. Това е основното, за което плащаш.

И все пак, за да се успокоиш, че е легитимен продукт за бизнеса:
http://www.ehow.com/list_5911316_software-photo-print-business.html

Отговори на това съобщение
 Re: PS Elements 10
Автор: asahi   
Дата:   28-11-11 23:40

Кви принтери - той не поддържа ЦМИК. Не става за професионална работа.

Отговори на това съобщение
 Re: PS Elements 10
Автор: tzl   
Дата:   28-11-11 23:44

Имам приятел, който е в този бизнес и му идват разни дискове с PSE в пакета. Все пак струва малко пари и дават дискове със софтуера, поради факта, че си си купил хардуер за ХХ,ХХХлв.

Това, че не поддържа CMYK не ти пречи да ти го дадат, за да купиш примерно още 9 лиценза и да го инсталираш на персонала си от 10 човека, а за 11-тия да купиш пълен Photoshop и там да се работи това, което иска CMYK, а другите да правят други дребни работи.

Все пак е бизнес, и Adobe само пускат съвсем малко гювеч. Виждаш, че не можеш да работиш с CMYK и ги купуваш пълната версия ако искаш.

Но ако не ти трябва CMYK, а правиш само фото печат от JPEG файлове, то може да минеш и само с PSE.

И все пак тук говорим за фотография главно, а не за предпечат.

Аз лично не притежавам Photoshop. Имам само Photoshop Elements, тъй като
1) не разбирам дори от повечето от функционалностите на PSE и не са ми трябвали
2) Работя само с 2-3 само неща и това, което има в PSE ми е достатъчно
3) Photoshop ми е неоснователно скъп в момента, тъй като аз нямам нужда от функционалността, която предлага. Поради тази причина ми е скъп.
4) 1500-2000лв могат да се спестят и да се инвестират в други работи, било то в професионален или личен план

Има хора, които са МНОГО добри с фотошопа и в това няма нищо лошо. Те имат нужда от този софтуер и за тях е основателно да го купят. Аз не го умея като тях.



Публикацията е редактирана (29-11-11 00:00)

Отговори на това съобщение
 Re: PS Elements 10
Автор: intelman   
Дата:   29-11-11 10:15

Не разбрах само ако го купя от американския сайт, дали мога да ползвам лиценза тук в БГ?

И на този първия линк, само за UK ли е пакета, понеже няма download версия, а само box

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B005INJ6PY?smid=A3P5ROKL5A1OLE




Публикацията е редактирана (29-11-11 10:16)

Отговори на това съобщение
 Re: PS Elements 10
Автор: batzas   
Дата:   29-11-11 11:11

Първия линк беше 30 паунда с намалението, около черния петък. И да беше бокс с доставката до БГ 70 и няколко лева. По-добро от това няма накъде.
Лиценза няма начин да не важи, заради ЕС. Ако някой ви каже нещо друго, да го ..ха.
Виж от САЩ работите не са точно така, така че трябва да се чете. За щатския лиценз и сваляне си беше чисто за пред мен(след сваляне на тестовата версия и преглед на орязаната версия на ACR, реших че не ми трябва, по-добре сток софта или RT). Не да го представям пред някого.

Отговори на това съобщение
 Re: PS Elements 10
Автор: intelman   
Дата:   29-11-11 12:18

Версията пише, че е Multiplatform, с две думи в box-a има версия и за MAC и за PC. Така ли е?

Отговори на това съобщение
 Re: PS Elements 10
Автор: batzas   
Дата:   29-11-11 12:21

Да!
Тая за сваляне беше или или.

Отговори на това съобщение
 Re: PS Elements 10
Автор: intelman   
Дата:   29-11-11 12:29

за тази говоря, но цената скочи http://www.amazon.co.uk/gp/product/B005INJ6PY?smid=A3P5ROKL5A1OLE




Публикацията е редактирана (29-11-11 12:29)

Отговори на това съобщение
 Re: PS Elements 10
Автор: batzas   
Дата:   29-11-11 14:45

Да тя е и за МаС и за РС. И цената си се движи насам натам, в момента е:
Price: £33.27 & this item Delivered FREE in the UK with Super Saver Delivery.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »