Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 m42 на EOS
Автор: boki_65   
Дата:   25-10-11 19:40

здравейте!имам Канон 350Д и няколко обектива на резба м42. поръчах си преходник и сега приемам всякакви съвети,тънкости и препоръки относно самото снимане.преходника има чип за потвърждаване на фокуса,но по какъв начин ще определям блендата?какъв обектив с м42 е най подходящ за тоя модел апарат и т.н. благодаря ви предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: m42 на EOS
Автор: clipse   
Дата:   25-10-11 19:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: m42 на EOS
Автор: boki_65   
Дата:   25-10-11 20:26

преходника как се програмира към обектива-автоматично ли?извинявай за тъпите въпроси,ама...и какво имаш предвит,че блендата
е регулираш на допир?
цялата тая гимнастика е правя,защото имам няколко обектива от практика и не ми се хвърлят
а според мен са добри-твоето мнение?

Pentacon auto-4/200mc

Pentacon electric-1.8/50

Helios-44m 2/58



Публикацията е редактирана (25-10-11 20:51)

Отговори на това съобщение
 Re: m42 на EOS
Автор: asahi   
Дата:   25-10-11 20:49

Имаш хистограма - ползвай я.

Отговори на това съобщение
 Re: m42 на EOS
Автор: aldygreen   
Дата:   25-10-11 20:53

От друга тема разбрах - поръчал си от Фото-Видео преходник с чип, без възможност за програмиране, на цена 35 лева. Правилно ли съм разбрал?[smile]

За обективите, които посочваш, с този апарат 350D мисля, че няма да имаш никакъв проблем. Ще ти потвърждава достатъчно точно.



Публикацията е редактирана (25-10-11 21:01)

Отговори на това съобщение
 Re: m42 на EOS
Автор: boki_65   
Дата:   25-10-11 21:02

Адаптер М42 към Canon EOS с чип
това е-предполагам,че е програмирана,но не към обектива,а към апарата-в случея канон.защото има и за олимпус и д.р.
а за хистограмата трябва да почета малко[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: m42 на EOS
Автор: boki_65   
Дата:   25-10-11 21:05

мислих си,че пак се набутах с тоя преходник,но сега вече съм ок-благодаря за отделеното време и дето викат-на фокус.

Отговори на това съобщение
 Re: m42 на EOS
Автор: clipse   
Дата:   25-10-11 21:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: m42 на EOS
Автор: aldygreen   
Дата:   25-10-11 22:38

Мога да споделя опита, който имам с обектив CZJ Sonnar 135/3.5, който е много остър още на 3.5 и 500D с 15 Mpx сензор, който пък е претенциозен към обективите. Като резолюция, острота, рязкост в център и краища, обектив и тяло си паснаха идеално. Като адаптер първоначално използвах обикновен M42>EOS без всякакъв чип и въпреки проблемите със зрението ми, резултатите от фокусирането на око, по обикновен фокусировъчен екран, са много добри - над 70% успеваемост. Не след дълго замених обикновения адаптер с програмируем - с EMF чип и установих, че за оптимално фокусиране се налага микрокорекция от 3-4 стъпки. С тази острилка (Сонара) на 15 мегапиксела тази разлика се забелязва достатъчно ясно. С обектив Canon EF-S 60/2.8 Macro, всеизвестна острилка, до сега не съм забелязал никакъв фронт или бек фокус - кове точно, цепи косъма. Възможно е причината за необходимостта от тази корекция да е в самия чип за потвърждение на фокуса - нещо по алгоритъма на потвърждение и пр.
Та заключението от всичко гореказано е:
- ако апаратът е с много мегапиксели, взимайте или най-обикновен преходник - желязо, един вид, стига да е добра изработка, или програмируем адаптер M42>EOS с EMF чип.
За случая с boki_65 и Canon 350D, матрицата му е 8 мегапиксела и не би трябвало да има никакви проблеми с адаптера, който е поръчал.
Желая му много и хубави снимки, на фокус.

[beer] [beer] [beer] [shtrak]



Публикацията е редактирана (25-10-11 22:41)

Отговори на това съобщение
 Re: m42 на EOS
Автор: 2metraninja   
Дата:   25-10-11 23:07

С тоя дългия пентакон съм се мъяил на кропнат канон и нищо свястно не можах да изкарам. 50/1.8 е хубав [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: m42 на EOS
Автор: neuromancer   
Дата:   26-10-11 00:13

можеш да си работиш с преходника без да го програмираш, ако ти е сложно хич не се и мъчи. Програмирането в най-общия случай променя какво да пише в екзифа. Другото е микрокорекция на фокуса.

Отговори на това съобщение
 Re: m42 на EOS
Автор: aldygreen   
Дата:   26-10-11 00:46

>Програмирането в най-общия случай променя какво да пише в екзифа.

Е, не съвсем. В AV режим взима предвид програмираната най-отворена бленда и с нея смята експонацията.

Отговори на това съобщение
 Re: m42 на EOS
Автор: neuromancer   
Дата:   26-10-11 05:14

Абе и без да е програмируем чипа пак си експонира правилно (като мериш при затворена бленда естествено). Какво значение има най-отворената бленда, като няма връзка със обектива и не знае на колко е нагласена блендата в момента?

Отговори на това съобщение
 Re: m42 на EOS
Автор: sieminehn   
Дата:   05-11-11 12:56

boki_65 , от къде си взе преходника?
Ставали за 300D?
И цената ме интересува.
И без чип да е преходника, за мен няма значение, понеже, аз предпочитам да снимам само на ръчен фокус.
Даже предпочитам да няма чипове или там каквото и да е свързано с автоматика.
Благодаря



Публикацията е редактирана (05-11-11 12:59)

Отговори на това съобщение
 Re: m42 на EOS
Автор: ipolit   
Дата:   05-11-11 15:54

Аз имам 4 обектива на М42 и преходници с чипове, които не се програмират. С фокуса няма проблем, чипчетата коват с всички обективи
По едно време се бях мотивирал и си взех матово стъкло с микропризма. И с него фокусира идеално, но стъклото няма фокусните точки на оригиналното и реално с автофокусни обективи може да фокусираш само по централна точка - другите просто не ги знаеш къде са. От изпълнението с микропризмата успях да си напраша оригиналното стъкло и това с микропризмата, понеже се сменят доста трудно на трицифрените канони. Има свестни матови стъкла на katzeye, но те са доста скъпи. Иначе с тях може да се ползват и периферните точки.
За програмирането си мисля, че е важно само за екзифа, не съм чел никъде за корекция на фокуса.

Отговори на това съобщение
 Re: m42 на EOS
Автор: aldygreen   
Дата:   05-11-11 20:33

>За програмирането си мисля, че е важно само за екзифа, не съм чел никъде за корекция на фокуса.

Доколкото разбирам, не си пипал адаптер с програмируем чип и затова "мислиш"... Не е лошо да пипнеш и да се опиташ да използваш всичките възможности, които са описани в инструкцията.
Ако работиш само в режим M наистина настройките са без значение. Но програмируемият чип ти дава възможност да работиш в режим на приоритет на бленда - AV и апаратът точно да ти изчислява правилната експонация, но тогава най-отворената бленда, програмирана в чипа, трябва да отговаря на реалната най-отворена бленда на обектива. Приятна е възможността при AV апаратът сам да ти определя скорост и ISO, работи се доста по-оперативно. А "микроаджъстмънта" на фокуса съвсем не е празна работа, но е необходим при остри обективи и голямопикселни матрици.

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: m42 на EOS
Автор: boki_65   
Дата:   09-11-11 18:38

photovideo.biz-от тук си закупих адаптера-има всякакви.а само да вметна без да претендирам,че съм разбирач-с адаптера,който имам-м42-ЕОС с непрогромеруем чип,в режим AV моят 350Д си определя скоростта сам!!!направих доста опита с различна бленда веднага сменя скоростта.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »