Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Малко градивна критика
Автор: Lambov   
Дата:   25-10-11 14:32

Ще съм благодарен на коментарите ви дори и негативни.

http://imageshack.us/photo/my-images/24/img686906.jpg/

Отговори на това съобщение
 Re: Малко градивна критика
Автор: 2metraninja   
Дата:   25-10-11 14:59

Първото нещо, което ми направи впечатление е многото шум. Разбирам че е сложно за снимане с такава голяма разлика в осветеността - тъмната гора и пробиващото облаци сънце, та бая падоус/хайлайтс са играли.

Второто нещо е, че не ми разказа история. Знам че е рано през деня или поне предиобяд, нали щото Черно море ни се пада на изток... Есен и море... Навя ми само тъга.

Толкоз от мен :)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко градивна критика
Автор: Frida   
Дата:   25-10-11 15:05

Ами май аз ще съм приносителя на лошите новини.

Личи си, че това ти е една от първите снимки. Поне моите първи снимки изглеждаха така. Спомням си, че ги смятах за хубави и очаквах положителни мнения и много се разочровах, когато разбрах, че другите ги смятат за смотани.

Та така, както казва доктор Хаус "Най-големият ти проблем е, че не знам кой ти е най-големия проблем".

Нито цветовете и са цветове - сивкави измити, нито имаш основен обект в кадъра ... предполагам, че ти е направило впечатление как минават лъчите през облаците. Добре, еми дигни малко контраста, за да подчертаеш светлината. Ако не разбираш от обработка - чети! В интернет има tutrials за всичко вече. На фотографа работата е да помисли за целия път на кадъра си от неговата глава до главата на зрителя.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко градивна критика
Автор: Lambov   
Дата:   25-10-11 16:33

Не съм казал че снимката е супер. На мен ми харесва но знам че като я оплюете ще науча нещо ново и следващата ще е по добра. Така например сега ще чета за контраста. За това е темата е градивна критика и аз ви приемам мненията съвсем спокойно. Това за липсващия обект - много сте прави.
ако я дам снимката на някой в RAW би ли се пробвай да я пипне той да видя разликата.
http://dox.abv.bg/files/listtree


и сега се сетих още нещо.. от къде да го взема тоя основен обект? освен някой чайка да кацне на парапета...



Публикацията е редактирана (25-10-11 16:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко градивна критика
Автор: atrifonov   
Дата:   25-10-11 16:36

дори и да се пипне както трябва с Фотошоп пак ще е зле, защото няма какво да те грабне в този кадър

Отговори на това съобщение
 Re: Малко градивна критика
Автор: neuromancer   
Дата:   25-10-11 16:41

просто няма нищо интересно в този кадър, ако непременно държиш че има, подчертай го с обработка например...
Основния обект се търси, като се обикаля наоколо, или наистина чакаш нещо да се случи. Така просто няма нищо в кадъра = няма кадър. Обикновено просто с вдигане на апарата и щрак не се получава свястна снимка, траябва си мислене/чакане/търсене/обработка

Отговори на това съобщение
 Re: Малко градивна критика
Автор: dream_catcher   
Дата:   25-10-11 17:03

Прочети малко за композиция, ако желаеш: http://en.wikipedia.org/wiki/Composition_(visual_arts)


Не се занимавай за сега с обработка, само ще си усложниш живота. Има време. Снимай.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко градивна критика
Автор: i_viper   
Дата:   25-10-11 17:12

Имал си късмета да хванеш интересен момент ... но толкова. Снимката няма композиция. Имаш много скучен преден план, в който няма нищо за гледане и целяи е едно черно петно, което нищо не носи. В такава ситуация бих търсил нещо интересно в предния план, при тази светлина задългително да е нещо графично с характерна форма, за да не му пречи, че няма да има много разработка в него.

Да илюстриам, какво имам предвид. Ето в подобна ситуация използвах тревата, като такъв графичен преден план.


https://photo-forum.net/static/site_pics/200/__1281431025_img004.jpg



Горе в небето ти е много лоша разработката. За такива ситиации ползай поне градиентен филтър. В случайа мисля, че поне 3 стопа ще свърши работа, че може и да не стигне.

Всеки вижда нещата по различен начин (то и така трябва да бъде), аз бих постъпил така, някой друг би търсил нещо различно. Имаи предвид, че само по себе си едно драматично време или лъчи в небето не правят интересне кадър, трябва и ти да се потрудиш, да дадеш на зрителя нещо, което да задържи погледа му.

Не се отказвай, дерзаи, снимаи, учи, ако искаш да се занимаваш с това и следващия път като попаднеш на готино време да реализираш по-добър кадър ... от първия път не става, вервай ми [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »