Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: guciguci   
Дата:   17-11-10 11:45

[smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: mixmike   
Дата:   17-11-10 11:46

ко?[smilie10] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: j_mironski   
Дата:   17-11-10 11:46

Я сподели какво се е случило

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: guciguci   
Дата:   17-11-10 11:48

По поредните им нови правила,вече не се лепи лепенка "Чупливо". Тази "услуга" се заплаща 0,24 % от наложения платеж и после при проблем ,стойността се заплаща само ако се предостави фактура за обявената стойност. [smilie18]
Ако нямате фактура се възстановява сума по осмотрение на управата.

Някой да има фактура за техниката си? [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (17-11-10 11:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: pifakiz   
Дата:   17-11-10 11:59

Ами това е нещо като застраховка предполагам.

Преди лепенката чупливо се лепеше, но тя какво означаваше?
Беше ли описано каква е стойността на пратката?
Щеше ли при евентуална повреда да ви се изплати нещо?

Ами не естествено.

Лепенката имаше за цел да предупреди служителите от Еконт да се отнасят по-внимателно с пратката при транспорта, но това по никакъв начин не ни гарантираше, че това ще бъде изпълнено, и, че ако не е изпълнено и имаме проблем ще бъдем обезщетени.

Според мен само качествената опаковка може да помогне при трансторта, или застраховката, за която естествено, че се заплаща допълнително.

Виж за това - "Ако нямате фактура се възстановява сума по осмотрение на управата", вече малко е кофти.[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: alsash   
Дата:   17-11-10 12:00

...трябва да им се признае, че са съвестни и точни....според мен!

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: pifakiz   
Дата:   17-11-10 12:01

Аз също съм доволен от тях и ще продължавам да ползвам услугите им.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   17-11-10 12:05

ДА !!!!!!!!!!!!!!


И АЗ БЯХ ВЪЗМУТЕН ОНЯ ДЕН !!

.... Като ми отказаха да ми турят ЧУПЛИВО-то на пратката !!
Можело , ама ако се сложи ОБЯВЕНА СТОЙНОСТ !!

... Викам - Няма проблеми - СЛАГАМЕ , обявената стойност е наложения платеж на пратката - 0.2% не ме бърка !! [smilie7]

ОБАЧЕ - Дай фактура , че това струва толкова !! [smilie10]

Казвам им - Няма значение колко струва , след като го застраховам за ХХХ лева и си плащам всички такси в/у тази стойност !!

Аз искам , този предмет да стигне до получателя , ако не стигне или се счупи , ИСКАМ да ми се възстанови ТОЧНО тази стойност , независимо какво съм пратил !!!!



........ НЕМОЖЕЛО .... вече ....



Направо полудях [smilie9] [smilie9] [smilie9]


На седмица пращам поне по 15 пратки , почти всичко е чупливо ..... и нямам фРактура за никоя от пратките /търгувам с антики/ ....



И ко праим ся ...........[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: asahi   
Дата:   17-11-10 12:06

Като нямаш фактура пишеш декларация. Клик да четете.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   17-11-10 12:16

НЕ !! Това е пълен ташак - определено доста клиенти ще се отдръпнат и ще отидат в други куриерски фирми !!


... Аз лично , работя с тях поне от 3 години , не съм имал сериозни проблеми досега , но в случая , ще се замисля [smilie7]

Първо , ще им пратя протестно писмо /тия дни/ ,ще изчакам отговора от РУСЕ ...... и после ще видим ! [smilie8]


...Въпреки че , сега ми дават 30% отстъпка от куриерската услуга , която е в полза на моите клиенти !!! И , всички БЯХМЕ доволни ....

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: pifakiz   
Дата:   17-11-10 12:16

asahi - [smilie24]

Май хората не разбират все още, че преди тази лепенка нищо не гарантираше, и по никакъв начин нямаше да получат обезщетение в случай на проблем.[smile]



Публикацията е редактирана (08-08-11 14:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   17-11-10 12:22

Копи - пейст ..... от преди месец някъде [smilie7]


http://www.econt.com/2010/10/intervju/#comments


Резюме - Въпрос - Отговор !


Георги Андреев казва:
27 октомври 2010 в 17:55
Здравейте !

Прочетох написаното и разбирам добре казуса !

От 2-3 години работя само и единствено с Еконт , като има само няколко случая с друга куриерска фирма , по настояване на клиента !

Ще споделя един случай от преди около два месеца …

Изпращам гоблен, в рамка със стъкло /размери 50/70 см/ ! Бях го опаковал достатъчно добре , но изрично помолих , да бъде вписана обявена стойност на пратката , освен обичайното чупливо , поради спецификата на предмета !
Пратката беше с наложен платеж и съответно исках да се застрахова в този размер , в случай на повреждане или изгубване .
Беше ми отказано , тъй като имало нареждане , че на картини и гоблени не може да се обявява стойност , понеже нямало кой да ги оцени !!
Не искам да компрометирам служителката , любезно и отзивчиво момиче – приятелка ми е !

Искам просто да разбера, как се процедира в такъв случай , когато се изпращат предмети с културна и антикварна стойност , понеже пратките са ми основно от този тип !!??

Не е ли достатъчно това , че пратката е с наложен платеж и искам да я застраховам за същата сума !?

Ако, ми се наложи да изпращам скъпа картина /3000-5000 лв./ и ми бъде отказано да се обяви стойност на пратката /един вид застраховка/ , аз как да съм сигурен , че тя ще бъде получена и ако се случи НЕЩО каква е моята гаранция , че ще ми бъдат възстановени щетите !?
… Без да говорим за обиденият клиент , който няма да получи това , което е поръчал и съответно за опетняването на репутацията на търговеца – в случая , моя милост !

Та , ще помоля , да бъде разяснено в какви случаи може да бъде отказано да бъде вписано ОБЯВЕНА СТОЙНОСТ , при условие че има наложен платеж !

Дали изпращам тухла или кюлче злато , мисля че за ВАС е все едно , аз или клиентът си плащаме за това !
А, за мен е важно , тухлата/кюлчето да пристигне здраво и непокътнато до адресанта , независимо от стойността , която АЗ съм определил , след като плащам налозите и таксите по тази стойност !!

Благодаря за вниманието !

Поздрави ………………. Георги Андреев




lora казва:
27 октомври 2010 в 19:13
Здравейте г-н Андреев !

В Общите Условия на Еконт сме обявили, че услугата може да бъде използвана за всеки предмет, представляващ ценност за подателя. Разбира се ако не разполагате с документи за стойността декларирате такава и в случай на щета отговорността на Куриера е до този размер. Бихме ангажирали и вещо лице, да изискаме компетентно независимо експертно мнение в случай, че не е по силите ни да оценим вярно стойността на Вашата вещ при евентуална рекламация. Желанието ни е разбира се винаги случаят да бъде решен справедливо, не се съмнявайте в това.
Ако наш служител се колебае в своите знания при прием на пратка, то ние сме осигурили достатъчно квалифицирани консултанти в Еконт, които да му помогнат и дадат решение. Ще направя нужното да проверим знанията на колегите си, за да получавате наистина добро обслужване и услуга.

Поздрави,
Лора Арсова
Еконт Експрес


Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: kayso   
Дата:   17-11-10 12:27

Ами аз ще си го ползвам ЕКОНТ [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: asahi   
Дата:   17-11-10 13:16

Който е ползвал Еконт пак ще ползва. Дисциплиниращите мерки рядко са популярни, но това не пречи да се налагат.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: compur   
Дата:   17-11-10 13:21

аз с DHL нямам такива промлеми! [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: ivanov.10   
Дата:   17-11-10 13:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: itilien   
Дата:   17-11-10 13:30

Ами на мен ми се вижда логично да не можеш да изпратиш тухла на цена 5000 лева и да искаш после при счупването и да ти възстановят цената. Това създава предпоставка за измами.
Примерно аз изпращам на лицето Х, което е мой приятел стока, която струва 10 лева, но е крехка и има голям шанс да се счупи. Примерно едно огледало. В описанието обаче пиша, че това е магическо огледало и струва 2000 лева. И така можем да си разпращаме огледалото с моя човек докато то се счупи и се наложи куриера да плати 2000 лева само защото сме обявили такава стойност. И в крайна сметка не с моя човек ще сме напред с по около 1000 лева. Получава се нещо като застрахователна измама.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: elrisha   
Дата:   17-11-10 13:40

Вие не разбрахте ли,че Клиентът никога не е прав и фирмите гледат само и единствено собствената си изгода?![smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: a_b_v_e   
Дата:   17-11-10 13:51

А според мен - ако е фирма като фирма, ще ти го вози насам-натам това магическо огледало, внимателно и без проблеми, срещу обявеното заплащане, и ще потрива доволно ръце, че си и станал постоянен клиент...Е, изобретателни сме и винаги може да се намери начин да възтържествуваме злорадно...Иначе и на мен веднъж едно тяхно тъпо куриерче ми образува куп нерви...[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: itilien   
Дата:   17-11-10 13:55

Ами едва ли има куриер в света, на който да не счупи все нещо някога. Теоретически не е възможно дори.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: vgramatikov   
Дата:   17-11-10 13:57

Обективите и телата не са толкова чупливи.
Ако са опаковано правилно няма страшно.

По-скоро е трябвало да въведат някакъв по-гъвкав начин за опис на чупливите стоки.
Все пак транспортирането на стъкло за 2000лв и евентуалното му потрошаване поради липса на етикет "чупливо" е доста тъпа алтернатива.

Вероятна злупотреба и поставянето на всяка стока като чуплива ги е принудило да предприемат този ход ,които е малко необмислен.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: imitev   
Дата:   17-11-10 14:03


И нали си плащам застраховката - какво ги бърка - да не строшат стъкларията и да си приберат парите.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   17-11-10 14:08

ИТИЛИЕН , понеже явно не си разбрал казуса , ще ти го обясна малко по-нагледно !! [smilie7]

ЗНАЧИ !

Пращам ТУХЛА/ОГЛЕДАЛО - тегло 4.5 кг. - цена 5 лева наложен платеж /цената на тухлата/огледалото/ - нали така !

Куриерска услуга - 6 лева /тегло до 5 кг./ + 2% наложен платеж - 10 стотинки = тотал - 6.10 лева !! ....за Еконт .... НАЛИ ТАКА !?

СЕГА !

Пращам ТУХЛА/ОГЛЕДАЛО - тегло 4.5 кг. - цена 5000 лева наложен платеж /цената на тухлата/огледалото - СПОРЕД МЕН/ - Искам да подсигуря пратката с ОБЯВЕНА СТОЙНОСТ /един вид ЗАСТРАХОВКА/ - нали така !

......................

Куриерска услуга - 6 лева /тегло до 5 кг./ + 2% наложен платеж в/у 5000 лв. - 100 лева + 0.24% ОБЯВЕНА СТОЙНОСТ в/у 5000 лева - 12 лева = тотал - 118 лева !! ....за Еконт .... НАЛИ ТАКА !?

...Разбираш ли ме до тука !? [smilie7]

Значи , щом АЗ съм преценил , че тази тухла/огледало/гоблен и пр. са ми скъпи , си плащам 118 ЛЕВА за да бъдат доставени до получателя !!!! .... И СИ ПЛАЩАМ ЗА ТОВА ТАЗИ ЦЕНА - не да се чупят или изчезват , а за да бъдат доставени !!!!!!!!!!!!!!!


И , когато ТАЗИ ТУХЛА , за която съм платил 118 лева за доставка и съм обявил колко струва /ЗА МЕН/ и съм си платил всички ставки и тарифи за да бъде доставена - ИСКАМ ДА БЪДЕ ДОСТАВЕНА !!!

АКО ТЯ ИЗЧЕЗНЕ ИЛИ СЕ СЧУПИ - ИСКАМ СИ 5000 ЛЕВА , защото ..... търъдъра дъра ... съм си платил 118 кинта , а не 6.10 ....

СЕГА РАЗБИРАШ ЛИ МЕ !!!??? А ??

Аз не искам да я чупят или губят , АЗ искам УСЛУГА - ДОСТАВКА - и за това си плащам тези пари !!

Ако пращам урна с праха на ПРАБАБА МИ , за Еконт няма стойност , но за моето семейство може и да е безценна !!!
И кво ще ми кажат после - СЧУПИХМЕ ЕДНА ДЕЛВИЧКА С ПЕПЕЛ - ще ви дадем едно кило морски пясък за компенсация !!


Та , значи ...... ЩОМ СИ ПЛАЩАШ ЗА НЕЩО ПО-СКЪПО - ТРЯБВА И ДА ИМАШ ИЗИСКВАНИЯ !!!

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: ivanov.10   
Дата:   17-11-10 14:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: vinse   
Дата:   17-11-10 14:22

На мен Еконт от край време ми искат фактура, когато реша да застраховам пратка. Спиди не искаха такова нещо, но от няколко седмици вече и те ми искат.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: ka7   
Дата:   17-11-10 14:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: otto   
Дата:   17-11-10 14:23

Спииди имат ли я тази цигания [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   17-11-10 14:26

Именно Седларов , именно [smilie5]

... Който не го е разбрал , да го прочете пак , че не ми се повтаря ..... [smilie7]


Лошото , в случая е , че тъпите им служители още не са в час със самия КАЗУС !!

Иначе , в сайта , точно и ясно е написано !!



За да защити интересите на своите клиенти като поеме по-висока отговорност за техните стоки и пратки, поверени на куриера, Еконт променя стандартите за прием и обработка на всички чупливи пратки.

От 10 ноември гарантираме допълнителна сигурност и надеждност на Вашите чупливи пратки – при техния прием задължително ще бъде включена допълнителна услуга обявена стойност, повишена отговорност на куриера до размера на обявената стойност.

Тя изисква съпоставка на съдържанието на пратката с подробното описание вписано в транспортният договор – товарителница ( фабричен №, вид, марка, модел ), щателен преглед и на опаковката, документ за размера на обявената стойност ( фактура, стокова разписка или декларирана стойност от клиента с негов подпис върху товарителницата ).


За Вас, нашите клиенти остава грижата за подходяща опаковка на чупливите стоки, отговаряща на изискванията за транспортиране, а за Еконт – повишената отговорност върху стойността на пратката срещу 0,24% за услугата обявена стойност.


Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: MartenBG   
Дата:   17-11-10 15:13

Не е нужна фактура за да обявите стойност при еконт.
Просто обявявате какви пари искате за стоката в случай че не пристигне във вида в който е изпратена.
И ги получавате.В случай че има такова събитие.

Разбира се че можете да ползувате какъвто решите полезен за вас куриер.Вие трябва да имате избор и то голям на куриери и възможности които те предлагат.

В случай че някой куриер от еконт ви поиска фактура при обявяване на стойност,или пък някой се чеше зад врата за дребни стотинки за връщане,или пък не се дъжи достойно ,то просто незабавно звъните на телефона за сигнали,посочен в сайта им.
И ще има незабавна реакция във ваша полза.

Пожелавам ви много радости и всичко най добро,



Публикацията е редактирана (17-11-10 15:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: MartenBG   
Дата:   17-11-10 15:44

http://www.econt.com/contacts/

Това е телефонът за сигнали

080010700

или на мейл signal_za_econt@econt.com

Всичко ви е "на една ръка разстояние" ,както е видно.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   17-11-10 16:00

Братле , на тоя телефон звънях последно , когато им се беше бъгнала системата и не ми приемаше електронните товарителници , та , да ги питам - кво стаа .... щото , аз от де да знам , че им се сринало сървърчето ... [smilie7]

... Ама , ся като ида след малко в офиса им да си оставя пратките и пичката като ми каже - "Ми , то ни можи тъй дъ ги пратити ..." ..... щи звънна на тебе , ти да им се оплачеш !! [smilie7] [smilie7] [smilie7]


... Тъкмо си написах товарителниците , и трите ги напатках с ОБЯВЕНА СТОЙНОСТ , да видим кво ше стане [smilie5]

Ако не искат да ми лепнат ЧУПЛИВО и ЗАБРАНЕНО ПАЛЕТИЗИРАНЕ ............. утре верно шсъ разпрааме [cool] [smilie7] [smilie7]


.... или СМЕНЯМ КУРИЕРА , докато не си оправят правилата [smilie21] [smilie21]

... бал съм ги [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: johnny_fx   
Дата:   17-11-10 16:03

Така е с франчайзинга. Куцо и сакато може да си спретне офисче и да бачка под логото еконт. Един ще се цигани за дребни, друг няма да е доразбрал фирмените условия. [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: thomas   
Дата:   17-11-10 16:39

Аз пък, да си кажа честно, не виждам никакъв проблем. Ами много ясно, че ще се плаща нещо за опазване на чуплива стока! И много ясно, че всяка застрахователна компания иска доказателства за това каква е стойността на увредената стока, когато нещо се случи - нали не си мислите, че някой ще позволи на някого да си застрахова трошката от 1000 лева за 20,000 като нова кола, та като я блъсне и не става за нищо, да му изплатят 20,000 лева. Хората най-после са почнали да работят сериозно, вие им се сърдите!

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: джъмбо   
Дата:   17-11-10 17:29

забелязъл съм един странен феномен: пада проливен дъжд наводнява някакво село, всички телевизии се юрват да снимат ревящи собственици които хитро не са си направили застраховка и казват държавата сега трябва да ни плати....

та... сума народ се опитва да цака с топла бира и после друг да плаща за риска

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: guciguci   
Дата:   17-11-10 18:00

Ама вие май основното не разбирате. Откъде ще намерите фактура за домъкнат от САЩ обектив 70-200/2,8 примерно. Пращам го ня някого,обявявам цена 2300 лева,счупват ми го и въпреки че имам застраховка,те пак ми искат фактура на стойност 2300 лева. [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: grozdanovk   
Дата:   17-11-10 18:11

Аз използвам Еконт от доста време и съм доволен. Изпращал съм обективи, тяло и т.н и не съм имал проблеми. И едните и другите са прави. Едните искат гаранция, че стоката ще пристигне невредима или в противен случай ще им се заплати стойността на стоката, а другите, че наистина тази стока си струва парите, и че не се опитват да ги мамят.

Мойто предложение към Еконт е да поставят лимит на стоките, които могат да се застраховат без фактура. Примерно 2000 лв. За по-големи суми да се изискват фактури.
Досатъчно честно ли ще е за всички?


Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: papi   
Дата:   17-11-10 18:21

мен това по принцип не ме бърка
аз всичко което съм взимал е с документ в който е записана сумата която е заплатена
дори искам да застраховам пакета(стоката) който ще пращам

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: guciguci   
Дата:   17-11-10 18:25

Няма документ,няма мокумент. Аз изрично питах " Може ли с касова бележка" ,защото случайно за техниката,която днес изпратих имах такава. Казахч ми,че не. САМО ФАКТУРА.



Публикацията е редактирана (17-11-10 18:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: itilien   
Дата:   17-11-10 18:30

Jim__Beam

Примера колкото и да ти е нагледен, е глупав. Ти искаш срещу 118 лева да ти върнат 2000. Ами няма как да стане.

Защо не пробваш да си застраховаш Ладата за 200 000 лева, все пак и тя може да има емоционална стойност за тебе. Може да е била първата ти кола, да си правил първия си секс в нея, да си возил жена си на бала и или на сватбата и. Не случайно застрахователните компании имат оценители. За да не може да си застраховаш тухлата за 2000 лева. Сега става ли ясно?
А ако толкова държиш да пренесеш безаварийно тухлата или праха на баба си, ще запалиш колата/автобуса/влака и ще си го пренесеш саморъчно. Или очакваш някой да прати тракийското съкровище по еконт оповавайки се на надеждата, че като е платил 5000 лева за застраховка, то задължително ще стигне невредимо до него :)

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: thomas   
Дата:   17-11-10 18:33

Аз пък като си купих една смешна турбосапунерка от Лондон, ми изпринтиха сигурно 5 листа с гаранционни карти, договори, касовата бележка беше поне 20 см и широка над 10, изобщо... данни да искаш. Сега, ако искаш да занесеш някаква касова бележка, на която не пише точно каква е стоката, разбира се, че ще те пратят да пасеш. Но не вярвам с читави документи, доказващи какво струва стоката, да имаш проблем.

Но се сещам за още един казус, който е хубаво да се реши. Купуваш си нещо от eBay. Много изгодно. Прекалено изгодно. Спечелил си го на търг. Правил съм го не един и два пъти. Получил си цена, която е 50-60% от средната, на която можеш да го намериш. И ти го чупят.

Ето тогава не съм съгласен да ме обезщетяват на цената, която съм платил, защото не мога да повторя покупката. Трябва да има и някакво понятие "средна пазарна цена", както е при колите. От друга страна става прекалено сложно.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: shsphoto   
Дата:   17-11-10 18:45

Абсолютно съм съгласен с Jim__Beam, щомплащаш % върху някаква сума това е сумата която си застраховал и в случай, че се счупи стоката трябва да ти възстановят сумата.Няма никакво значение имаш ли фактура от къде и от колко време и от какъв зор ще викат оценители експерти - това се оценява от изпращача. Тези са абсолютни безумци.Проблема има е следния - вместо да сключат договор със застрахователна компания, да правят всеки ден отчети и да импревеждат парите за застраховки - те се правят на застраховател - ама за това нещо/дейност се иска лиценз - ха сега някой катопраща следващия път да ги пита къде застраховат стоката за която плащатези % да видим акакво ще му отговорят - сигурен съмче нищо няма да му кажат, защото не им е там работата да се занимават с това дето не разбират и нямат лиценз.


Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: novi4ok   
Дата:   17-11-10 19:09

За thomas и itilien

Итилиен, мислех те за по-умно момче. Никой застраховател няма да ти откаже да му платиш 20 хил. лв. за старата си лада (ако я застраховаш за 200000лв x 10% каско) ако му дадеш колата той да се грижи за нея. Защото ще я прибере на един охраняем паркинг за 1000 лв на година и спокойно ще си пие биричка с останалите 19000. Ти не държиш тъпата петхилядилевова тухла в ръцете си, за да я засилиш в стената и да и вземеш застраховката - ти я ПОВЕРЯВАШ на куриера и си плащаш по-скъпо за стойността, която си обявил. И на практика няма никакво значение каква стойност си обявил - фирмата ти гарантира, че ще достави стоката невредима, а ако не го направи - плаща на принципа на "споделена отговорност", каквото всъщност представлява застраховката. И не губи нищо от това - на практика плащат всички, които са застраховали стоките си, а не фирмата.
Томас, никоя застрахователна компания не иска доказателство за обявената от теб стойност на вещите, които застраховаш - или говориш наизуст, защото никога не си застраховал имущество или просто си чешеш езика. Просто си плащаш като поп върху парите, които си обявил. Като имат едни разчети за максимални цени на конкретни вещи - например не можеш да си застраховаш телевизора за 100000, но ако е някое специално изпълнение можеш да поискаш експертна оценка и да се договориш.
Прави са колегите - ЕКОНТ се оказват големи измекяри!
[smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: vlex   
Дата:   17-11-10 19:24

Вие сериозно ли? КАКВО ги вълнува еконт колко ми струва обектива? Пращам обектив, плащам процент, който е в крайна сметка 100+ кинта и искам ако някой келеш го изтърве и не пристигне в същия вид да бъда компенсиран! Какви са тия безумства какво можело и какво не можело?!?!? Аз плащам за уверението на изпълнителя, че стоката ще стигне - ако изчезват токутъй, да наложат единни цени на база тегло/обем и да сменяме куриерската фирма.. Освен това: ако реша ще продам топче сопол на учинайка ми за 20к лева! В крайна сметка аз предавам нещо в техните ръце и плащам да си свършат работата - откъде накъде по усмотрение на управата те ще решат, че тва не било струвало толкова, ами еди си колко?! Какви са те? Вещи лица? Оценители? Какви?! В крайна сметка ако ладата ми струва 10лв няма да плащам хилядес доларес да ми я доставят те, или може би се бъркам?! Съответно - дори и да струва 10лв, но аз плащам все едно струва еди си колко, смятам, че е редно и те да поемат сходна отговорност. Аз няма как да си счупя обектива, тялото, ладата, топчето сопол или КАКВОТО и да било от разстояние (простете, че не владея телекинеза!) означава, че ако настъпи дефект по време на транспорта, вината е тяхна и отговорността е да бъдем обезпечени със еквивалента на сумата, за която сме платили?!? Ако не ставаха такива засечки, дали нямаше да им е все тая, а? [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: guciguci   
Дата:   17-11-10 19:31

Ами така де! Ако се разберем с колега да му продам тухла за 2000 лева,това си е наша работа. з искам да си получа 2-те хиляди. Какво ме интересува,да я пазят!

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: itilien   
Дата:   17-11-10 19:31

novi4ok ти чувал ли си за куриеска компания, която да ти гарантира, че никога, ама никога няма да ти счупи безценната стока?
Предполагам се досещаш, че тия вещи не се телепортират, а се пренасят с моторни превозни средства, които се тръскат по дупките, има възможност да катастрофират, може по някаква причина някой кашон случайно да падне и т.н.

Сега си пренеси примера към ладата, само че не я паркирай в паркинг за 1 година, ами я дай на шофьор на застрахователната компания, за да я кара по пътищата. Да видим дали ще се навият да направят такава застраховка.

Не можеш да очакваш някой да ти застрахова нещо ЧУПЛИВО на произволна стойност. Точно защото нещото е ЧУПЛИВО и има напълно реална възможност, то да бъде счупено.

А дали начина на доказване на стойността е правилен е съвсем друг въпрос.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: pc_genius   
Дата:   17-11-10 19:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: thomas   
Дата:   17-11-10 19:47

@novi4ok
Би ли влязъл в една застрахователна компания, за да провериш стойността на безумията, които ръсиш тук? Случайно за каталога на Шваке чувал ли си? За какво мислиш, че служи? За да се оценява овехтяването на автомобилите и да се определят максималните застрахователни нива. След втората година нямаш право да искаш застраховка на стойността, на която си купил колата. И всяка следваща година застрахователната стойност ти пада, а премията се увеличава като процент, защото на застрахователите не им е изгодно да ти оправят чукнати брони, което им струва пак толкова, срещу по-ниската премия, която плащаш.

Нали ако беше прав, всеки, когато реши да си купува нова кола, ще си вземе една трошка за 500 лева, ще я застрахова за 30,000 (няма да му излезе повече от 1000-1500 лева това), ще я даде на "приятел"-каскадьор, който ще я катастрофира убедително така, че да не става за нищо, и ти ще отидеш и ще си поискат 30-те хилядарки, с които ще влетиш в избрания преди това автосалон и директно ще си платиш чисто новичката кола.

Айде малко по-сериозно! Първо се информирай, после говори.



Публикацията е редактирана (17-11-10 19:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: thomas   
Дата:   17-11-10 19:55

Повярвайте ми, тези 0.24% са типичната застрахователна премия. Това, което ЕКОНТ са направили, е да сключат един голям договор с някой застраховател, да ти прибират 0.24-те процента вместо него, да ги дават на застрахователя и да не те занимават с още досадна бумащина. И няма начин, по който те могат да ти гарантират, че стоката 100% ще стигне до крайната точка - нито в изряден вид, нито изобщо. Стават катастрофи, обират се бусове и камиони... кой ще се занимава изобщо с куриерска дейност, ако трябва да носи сам отговорност за потенциално увредени стоки!

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: guciguci   
Дата:   17-11-10 20:05

Преди около 1-2 месеца обраха бус на Еконт. Една моя пратка беше там. Изплатиха ми наложения платеж. Какво щеше да стане ако обаче нямаше наложен платеж. Явно ,за да се застраховат от разни такива неприятности,които водят фирмата до загуби,са създали това ново правило. Еконт иска да стане като банка: само да печели и никога да не губи. Но така не може, аз ще сменям фирмата поне когато пращам скъпа,чуплива техника или свалям 20-30 лева от цената ако купувачът се съгласи да дойде на място до Пловдив да си я вземе.



Публикацията е редактирана (17-11-10 20:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   17-11-10 21:57

Ай са пак да си кажа думата [cool]

Някои хора ме разбраха , други - въобще не вдяват какъв е проблема ......

ДОБРАТА НОВИНА - явно вече имат инструкции по офисите , тъй като днес умишлено бях сложил и на трите си пратки ОБЯВЕНА СТОЙНОСТ /тия 0.24% не бъркат никой , независимо от стойността/ , исках да видя какво ще се случи .... [smilie7]
Двете ми , наистина бяха чупливи , но третата беше стар кантар /паланза/ от 1924-та година !
От тук до Бургас да го търкаляш - нищо няма да му стане .... щом е оцелял 90 години , ще оцелее и до Бургас [smilie19]

... Но , нарочно , исках да видя каква ще е реакцията , след като оня ден ми беше отказано ....

Но , нямаше ПРОБЛЕМИ !!
Пратките ми заминаха , без да ме питат какво - що .... след като имат наложени платежи и ОБЯВЕНА СТОЙНОСТ ....
... Са вече има нови лепенки - ЕДНО ОКО - ококорено , дето значело ПОВИШЕНА ОТГОВОРНОСТ и демек си си платил тия 0.24% - ОБЯВЕНАТА СТОЙНОСТ !!! [smilie24]

Идеята на Еконт , които много уважавам , е добра ..... но , просто тъпите п"тки по офисите не са я разбрали в началото .... [smilie7]

ПАК ПОВТАРЯМ !! .... за Итилиен и Томас ... и още Някой ...

АЗ ИСКАМ ПРАТКАТА МИ , НЕЗАВИСИМО КОЛКО СТРУВА И КАКВА Е , ДА СТИГНЕ ЗДРАВА ДО ПОЛУЧАТЕЛЯ СИ !!!!!!!!!!!!!!

ЕКОНТ СА КУРИЕРСКА ФИРМА , А НЕ ЗАСТРАХОВАТЕЛНА !!

Тяхната задача е , да занесат даден предмет от точка А до точка Б НЕВРЕДИМ !!!

Тях не трябва да ги интересува дали АЗ пращам ТУХЛА , ОГЛЕДАЛО или ТОПЧЕ ОТ СОПОЛ !!!

АЗ си плащам върху ОПРЕДЕЛЕНА СТОЙНОСТ и искам предметът да бъде ДОСТАВЕН , а не ЗАГУБЕН/ПОВРЕДЕН !!!!!!!!!!

И , много моля , въобще не бъркайте застраховките на колите с куриерската услуга !!!

Това е един вид ИНКАСО !!

Защо като теглиш в банка сума над 20 000 лева , щеш нещеш, ти назначават кола ИНКАСО /по закона за БНБ/ и ти взимат 80 кинта , за да ти гарантират сигурността !!!!!!!!

ЗА НЕРАЗБРАЛИТЕ !

Пращаш предмет за 20 лева - взимат ти 5 лева !!
Прашаш предмет за 20 000 лева , със същото тегло и размери - взимат ти 500 лева за куриерската услуга !

Е , питам аз , отговорността еднаква ли трябва да бъде , при положение че взимат 100 пъти по-голяма печалба !??? [smilie7]

Ако се загуби ПРЕДМЕТЪТ за 20 000 , колко трябва да ме обезщетят ??

АЗ не съм им го дал да го губят/крадат , аз съм им го дал да го пренесат от А до Б !
Нямам интерес да бъде загубен , НАЛИ ТАКА !??



АЙ , НАЗДРАВЕ [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: pif   
Дата:   17-11-10 22:07

Срещам куриер на спиди на улицата - взима пратка от съседен магазин. Казвам му: искам да пратя тази пратка до Пловдив за моя сметка. Куриера - мене кво ме интересува. Обади се на телефона и си поръчай куриер. Аз: ама вие сте тук, вземете ми пратката. Куриера: не може. Няма да я взема. Обадете се на номера.
Обаждам се да се оплача от въпросният куриер който отказва да ми вземе пратката. На нормалния телефон избирам необходимите цифри и след 10 минути чакане затварям щото само слушам песничка. Намирам с разни връзки телефоните и се обаждам в отдел рекламация. Там една учтива лелка след като ме изслуша ме напсува и ми затвори телефона и ми каза или да си поръчам куриер на адрес или да си занеса пратката в офис на спиди ако искам да ми я вземат.
И аз не и останах длъжен и и пожелах всички хубави неща на майка и като цялото село да и се изреди и ..
Видях кола на еконт, спрях я. Те ми взеха пратката и всичк мирно и тихо.
С федекс или ди ейч ел като работя имат едни лепенки за чупливо. Ако пратката се изтърве и бъде подложена на удар над примерно 2 или 3 пъти Же - ампулата се чупи и става червена.
ДиЕйчЕл са ми чупили пратка. Една малка кутия и то кекаво опакована е паднала от пале и един електрокар я е прегазил. Вътре имаше прототипи за 2000 долара а ние ги бяхме писали за 50 и ... те платиха 50 долара.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   17-11-10 22:15

Абе, измамници са. Бях решил да си купя 5д2 от Англия чрез тях, но ме отказаха. Освен около 120лв. за транспорта ми поискаха още 20лв. за застраховка и още над 300лв. за това , че ще ми го купят от онлайн магазин.
За същата цена предпочетох Павилиона с 2 години БГ гаранция.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: jingov   
Дата:   17-11-10 23:14

........Винаги има две страни на медала....Опитайте се да застанете от другата страна.Например какво ще сторите ако си купите вакуумирана луканка,която в последствие ще установите,че е вмирисана ? Кой е виновен ? За рекламация се изисква и касова бележка,нали ?!
Засега нямам оплаквания ,сериозни,щото винаги има трески за дялане ! [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: shsphoto   
Дата:   17-11-10 23:16

Егати, транспорта по TNT със застраховка ми струваше 30 лири от англия до тук миналата година преди нова година.
GOSPODIN ако искаш 5Д м2 да ти докарам един за около 3900лв чисто нов от проверено място идва за една седмица от като пусна превода побанката.(в тази цена влиза всичко при курс продава 2.40 и 3 години гаранция за цяа Европа, можеби без БГ [smile] по това си правете сметка колко е сертифициран и квалифициран сервиза в БГ )
Ето я офертата http://stores.hdewcameras.com/-strse-233/Canon-EOS-5D-Mark/Detail.bok



Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: asahi   
Дата:   17-11-10 23:18

Пифе, има си процедура по предлагане на услугата. Куриерът от улицата не е ЕТ Куриерът, а служител, който се подчинява на определени правила. Той те е осведомил за правилата, а ти защо се ядосваш - не знам.

Ако искаш нещо бързо да го пратиш в града викни си такси, дай му пакета, адреса, парите и телефонния номер - ще ти свърши работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: aldygreen   
Дата:   17-11-10 23:21

[smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (17-11-10 23:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: shsphoto   
Дата:   17-11-10 23:24

Нищо не пречи да могат куриерите като са взели/оставили нещо от някой да могат да вземат и от друг който не гие е викал, така няма да се разкарват 2 коли а само една - въпрос на организация/оптимизация и дали искат да работят ефективно или да разкарват колите повече.


Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: asahi   
Дата:   17-11-10 23:36

shsphoto, като си направиш куриерска фирма можеш да въведеш това правило.

Случвало се е да викнем куриер за едно, а да се появи още една пратка за него. Тогава го задържаме замалко, обаждаме се в централата, те му се обаждат да му наредят, поръчката му се появява на терминала и той чак тогава я поема.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: Pavkata82   
Дата:   18-11-10 00:07

Хора не знам защо никой не обърна внимание на следният пасаж:
Тя изисква съпоставка на съдържанието на пратката с подробното описание вписано в транспортният договор – товарителница ( фабричен №, вид, марка, модел ), щателен преглед и на опаковката, документ за размера на обявената стойност ( фактура, стокова разписка или декларирана стойност от клиента с негов подпис върху товарителницата ).
Значи Еконт са помислили и за тези клиенти които не могат да представят/издадат фактура.
Нашата фирма също работи с тях и изпращаме доста пратки главно с наложен платеж.
Самите куриери си казват че ако нещо се счупи/изчезне фирмата изплаща и след това им го свалят от заплатите солидарно.
Така че това има хем възпитателен ефект,хем самата фирма не се набутва с глупости.
Ако не вярвате питайте ги,те за това оглеждат щателно всяка пратка,щото да няма умници дето да пратят китайски порцелан в плик да речем и после да искат 1000 лв.обезщетение.
Според мен са го направили много добре имайки в предвид как българина обича да интерпретира всяко правило/закон и т.н.

И да допълня,някой беше казал че преди стикера чупливо не е гарантирал изплащане и това е така защото имах подобен проблем.
Хората ми заявиха ясно:Ако искаш евтин транспорт пускай пратката на своя отговорност,ако искаш да си сигурен пускай обявена стойност.
А пратката беше проектор за 5 бона,добре че беше пострадал само кашона иначе не ми се мисли каква простотия щеше да стане.
От отгава пускам пратки само с обявена стойност!



Публикацията е редактирана (18-11-10 00:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: next_time   
Дата:   18-11-10 00:11

Много добре са го направили.

Иначе колко малоумни неща са изписали някои хора [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: Matataupa   
Дата:   18-11-10 00:37

Jim__Beam


АКо правилно разбирам мисълта ти...

Взимам 50 яйца- сурови. Нареждам ги, примесени с болтове, гайки, нипели и 2-3 подкови.

Обяснявам на Служителя как за мен имат висока стойност и искам да ги застраховам като един неповторим сантиментален арт продукт състоящ се от 50 яйце+ декоративни елементи на стойност 1 милион лева. П

След това ги изпращам до Свищов, на чичо ми Анастас.

И после искам 1 милион за 50 яйца+ Нипели[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: promis   
Дата:   18-11-10 01:06

Ми така би трябвало да бъде - куриерската фирма ако иска да опакова всяко едно яйце поотделно, както и всяка гайка, и много внимателно да ги достави в Свищов. Това в случай, че искат процент от този 1 милион...

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: shsphoto   
Дата:   18-11-10 01:14

asahi този терминал както е направен да приема поръчки от центъра така може да се направи и куриера да въвежда поръчки и в центъра да ги получават, той и без това си има двустранна комуникация, не е само приемник или пейджър дето ги имаше едно време - въпрос на желание.


Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: Matataupa   
Дата:   18-11-10 01:22

Всъщност- да. Щом искат процент- да внимават[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: pif   
Дата:   18-11-10 07:24

асахи: аз искам да им дам едни 15 лева. Аз съм клиент. Те са търговска фирма която продават услуга. Всеки техен куриер е представител на фирмата или подвижен офис. Не им е забранено да взимат пратки. Просто ги мързи да гледат. А служителката в офиса си защитава колегите. Не ми се разправяше да пиша писма до по нагоре. Сигурен съм ще щяха да си го отнесат и мързеливия шофьор и нелюбезната служителка. Тази практика за прикриване на колегите от колегиалност я има не само при тях. Просто българина е мързелив и не му се работи. Нито Ди Ейч Ел, нито ФедЕкс нито дори български пощи са ми отказвали да ми вземат пратка като ги срещна на улицата. Въпрос на желание а не на фирмена политика. И на български манталитет.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: kevi53   
Дата:   18-11-10 08:07

Евтиното винаги излиза скъпо[smilie5]

Естествено, че ако пратката е ценна, чуплива и с висока стойност нормален човек така ще я пакетира че и от 20ия етаж да падне нищо да ни и се случи. Ако пък стойността е над 5000 лв. лично ще я занесе на тепсия на клиента - България не е толкова необятна и с хиляди километри пътища страна, даже както каза Асахи може и един таксизжия да хванеш...Така че дилемата "обявена стойност" всъщност си е напълно в реда на нещата - не е луд тоя дето яде зелника а този дето му го дава. [ezik] [smilie25]

Лично аз съм доволен от Еконт - винаги са били точни и коректни за разлика от доста други куриерски фирми . Най-фрапиращи са ми били Сити Експрес където за да си получиш наложения платеж трябва по 1-2 седмици да звъниш и питаш кога ще имат пари за да ти изплатят наложения платеж[smilie18] [smilie24]



Публикацията е редактирана (18-11-10 08:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: джъмбо   
Дата:   18-11-10 08:28

къде е баба ви лалинда да викне


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/ycss5243.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/hkrw7683.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2010-11/ooyy1819.JPG




Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: dave   
Дата:   18-11-10 08:57

Няма да навреди малко солидарност срещу неизгодни промени в условията на компаниите.

Големи овце живеят по тия земи, направо не е истина. Непрекъснато някой тръгва да защитава интересите на издънили се търговци/доставчици на услуги все едно сме в някакъв търговски форум, което ме изумява. Честно.

За какви автомобилни застраховки ми говорите. Чупенето става докато със стоката се разпорежда куриера, а не клиента. Стига глупости.

Не ме убеждавайте, че за мен е добре да съм принуден да показвам фактура за да мога да изпратя застрахована пратка. Така не мога да върна обектив взет назаем дори. Кой има фактура за стока, купена втора ръка [smilie10]

Ей заради такова отношение услугите в България са на това дереje [smilie9] . Мислете малко преди да пишете тук или там какви са последиците от написаното.

Народ с поговорка "Дума дупка не праи", какво да кажа? Не знам просто


Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: thomas   
Дата:   18-11-10 09:05

Jim Beam,

Те могат да имат най-доброто желание да ти доставят важната за теб пратка до крайния адрес. Но всичко се случва. Може да им откраднат буса, който ти превозва пратката, може да се окажат в катастрофа или да попаднат в опасна ситуация и шофьорът да набие спирачки по такъв начин, че чупливата ти стока да се счупи. Това не значи, че трябва да извадят от джоба си едни пари, които нямат нищо общо с цената на услугата, за която им плащаш, и да ти ги дадат. Точно затова се ползват застрахователи. Когато ти строшат стоката, именно те ще платят, не ЕКОНТ. И така трябва да бъде.

А понеже тези застрахователи не са идиоти и работата и също не са се заели с тази работа, за да губят, те пък искат да знаят, че това, което ще трябва да платят, е справедлива цена. Само защото си им платил 0.24% от цената, която ти твърдиш, че струва вещта, те не са готови да ти платят тази цена, защото капанчетата, които можеш да им приготвиш при така поставеното условие, не са едно и две - доста хора по-нагоре ти описаха такива.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: dave   
Дата:   18-11-10 09:06

kevi53, виждам си направил дълбок анализ на рисковете. Само неразбрах какво ще ми помогне добрата опаковка, ако куриера загуби пратката.

"Ако пък стойността е над 5000 лв. лично ще я занесе на тепсия на клиента" - така се гради просперираща иконимика [smilie24] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: ivanov.10   
Дата:   18-11-10 09:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: vladihg   
Дата:   18-11-10 10:00

Ми ползвайте БГ пощи бе като не ви харесват - хем по-евтино, хем по-сигурно... само дето май колайдера там първи проработи щото като в черна дупка изчезват и колети и пощенски записи и никой с нищо не компенсира ощетените...[smilie23]

Всеки има трески за дялане ама некъде треските са си направо цели греди...[ezik] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: pif   
Дата:   18-11-10 10:18

Владихг: за български пощи няма да се съглася с тебе. Много са коректни и точни. Редовно пращам или получавам пратки с тях. Най вече международно. Може би за 300 пратки веднъж ми е дошла пратка със скъсън плик и беше поставена в нов, залепен и с протокол подписан и подпечатан от 10 човека. В пощата като си я получих ми се извиниха, и казаха, че е скъсана някъде при прехвърлянето в испания и да проверя дал всичко е точно, ако не е да направят рекламация. Те да направят рекламация, не аз.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: marto   
Дата:   18-11-10 10:30

Автор: GOSPODIN
Дата: 17-11-10 22:15

Абе, измамници са. Бях решил да си купя 5д2 от Англия чрез тях, но ме отказаха. Освен около 120лв. за транспорта ми поискаха още 20лв. за застраховка и още над 300лв. за това , че ще ми го купят от онлайн магазин.
За същата цена предпочетох Павилиона с 2 години БГ гаранция.




Аз пък съм много доволен, много!
Вече два пъти си купувам обективи от .co.uk онлайн и те ми ги доставят до Ямбол... Единия път за 29 (двадесет и девет)лв, втория път за 42 (пратката беше над 1кг.+ ДДС-то )
Получавах мейли когато обектива пристигна при тях (в Лондон), когато го пратиха към Бг, когато е пристигнал в Бг...
На всичкото отгоре дори и двата пъти ми се обаждаха по телефона да ми опишат това което са получили при тях дали е същото което съм поръчал (получили са 1.7/20мм, а очакваха 20/1.7 :-))

Идея нямам кави са тези 120+20+300 [smilie11]
Защо просто ти не си го купи от онлайн магазина, а те само да ти го доставят?
Толкова подробно е описана цялата процедура на сайта им [smilie24]

Пак ще ги използвам тези дни за покупка от Англия [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: vladihg   
Дата:   18-11-10 10:44

ПИФ от години не ползвам БГ пощи защото ме ограбиха няколко пъти и се оказа че дори КЗП е безсилна пред тях, а ако се поровиш в чичко Гугтъл вероятно ще видиш че има и много други хора като мен...[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: denyo   
Дата:   18-11-10 11:10

Аз също съм съгласен с Jim__Beam. Но с подобрението което каза grozdanovk, да има лимит на застраховката. Ако нещо ти е наистина супер скъпо (над 50 000 лв. примерно), това за куриера наистина е голяма отговорност, която той има право да откаже. Все пак, трудно ще покрие някаква огромна сума от застраховките на останалите клиенти на които не е потрошил стоката. Би трябвало въобще нито куриера, нито клиента да искат такава сделка. Ако клиент си даде толкова скъпо нещо без гаранция, то все едно е съгласен да му го откраднат. Също и тази история на Matataupa за нипелите и яйцата. За да има справедливост и еднакви условия за всички, би могло да се помисли за лепенките с датчици за ускорение, които спомена някой. Куриера да поеме отговорност, че пратката няма да претърпи повече от примерно 3g, пък клиента вече да му мисли как да я опакова, че да не се повреди при 3g ускорение. Те нещата по света, вероятно отдавна са измислени :)

Както novi4ok каза [smilie24] , thomas & itilien примера с автомобила не върви. И в двата случая застраховката я плаща клиента, но колата си я трошиш сам, докато пратката я троши този на който си платил да не я троши.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: ecobo   
Дата:   18-11-10 11:12

Аз си бачкам само с Еконт и грам не ми дреме от тия промени. Никога досега не съм имал проблеми със счупени пратки. Явно ги опаковам добре [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: alex_stand   
Дата:   18-11-10 11:18

Ееее ... много ли ви е скъпо да си платите застраховка от 0,24 % .
Много претенции пък да е безплатно? Научете се да си плащатате пък тогава мрънкайте [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: denyo   
Дата:   18-11-10 11:50

alex_stand
темата първо се чете, и чак тогава се пуска коментар [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: a_b_v_e   
Дата:   18-11-10 12:50

denyo [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: thomas   
Дата:   18-11-10 13:27

Denyo, не можеш да очакваш куриерът да носи отговорност за пратки не над 50,000, ами и за такива над 500 лева сам. Не му излиза сметката, когато му даваш някакви жалки левчета, за да пренесе нещо от тук до там. Да, той може да внимава как товари и разтоварва, може да внимава и как кара. Ама ако оня зад него не внимава, какво правим? Точно затова се прибягва до застраховка. И точно това се е случило - хората просто са ви предложили без формалности да си застраховате нещата, които те ви превозват. Всичко по-нататък са изисквания на застрахователя - изобщо не ги приписвайте на Еконт.

И не, няма никаква особена разлика с колата. Бъркаш гражданската отговорност с каското. Каското покрива не само това, което сам си си причинил, а най-вече онова, което могат да ти причинят другите - по време на шофиране или докато си паркирал и ти падне 50-килограмова саксия отгоре или блок мазилка с подобно тегло. Плюс вандализъм.

Абсолютно същото е и тук. Еконт са куриерска фирма и като такива работят с хора, които пренасят съвестно нормални стоки от точка А до точка Б. Всичко, което се случи с тези стоки обаче не по тяхно злоумишлено действие, няма как да бъде тяхна отговорност. А за пренасяне на скъпоценности, струващи хиляди левове, да не говорим за десетки хиляди, ви трябва съвсем друг вид услуга!

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: burningice   
Дата:   18-11-10 13:43

Друг спедитор предлага ли опцията "Отвори преди да платиш"?

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: Alex_stand   
Дата:   18-11-10 13:53

denyo
Нямам време да ви изчета всичките глупости за яйца и хиляди ви митични левове :)

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: ksuhorukov   
Дата:   18-11-10 13:58

Тука има много "специалисти" по застраховането, които в края на краищата ще сменят куриера... [smilie18]

Ако някой ми намери компания, която да застрахова вещ за сума по-голяма от нейната стойност, да се обади. Обещавам му 10% от взетото завишено обезщетение.[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: guciguci   
Дата:   18-11-10 13:59

Трябва да се чете. Нищо ,че е застраховано,после пак искат фактура.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: guciguci   
Дата:   18-11-10 15:03

Не са ми счупили вчерашната пратка. Уф,отдъхнах си. Ама вече край!

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: thomas   
Дата:   18-11-10 15:10

@gucuguci
Има го и тоя номер. Някои застрахователи са достатъчно големи тарикати, за да ти позволят да си надзастраховаш стоката - т.е. да не ти придирят много за реалната й себестойност. Когато обаче дойде време да ти плащат, непременно ще ти поискат доказателство, че наистина струва толкова, колкото си им казал. И никога не очаквай да ти платят отгоре само защото ти си им обявил по-висока стойност. Даже, ако са достатъчно гадни, могат да ти откажат изобщо плащане под претекст опит за застрахователна измама. Не казвам, че е честно. Но и това да искаш повече, отколкото си загубил, също не е, и те го знаят.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: guciguci   
Дата:   18-11-10 16:05

Ама това няма нищо общо със застрахователите. Аз съм се разбрал с теб да ти продам примерно обектив за 500 лева. Той може реално да струва 25 лева,ама ти си съгласен да ми дадеш 500. те ми го чупят. Аз как ще си взема 500-те лева. Верно и от тяхна гледна точка е малко прецакващо,ама да пазят,да не чупят,да не губят и няма да плащат. Нали така?
При застраховката на кола всичко зависи от мен. Аз ще си я потроша и те тогава могат да оспорват. Ама тука те ще са виновни. Ще плащат колкото съм обявил. Това е.
Ама сега като усетят отлива на клиенти,ще се се оправят.



Публикацията е редактирана (18-11-10 16:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: ksuhorukov   
Дата:   18-11-10 16:16

Не става така, както ти я смяташ. Ти продавай обектива и за 1000 лева, но след като стойността му е 25, ще ти го застраховат до тази стойност.

Томас е абсолютно прав, че при претенция от твоя страна, могат дори да те набедят за застрахователна изимама и да не видиш съвсем нищо.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: guciguci   
Дата:   18-11-10 16:19

Абе каква застрахователна измама. Аз ти го продавам на теб на толкова. Може теб да съм измамил,ама те какво общо имат. Те са посредници,които са длъжни да доставят пратката във вида,в който е била. Какво се правите,че не разбирате или нарочно се заяждате.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: thomas   
Дата:   18-11-10 16:23

Всичко разбираме. Ти не разбираш. И колата може да ми я счупи друг - не е нужно аз да предизвикам катастрофата, пък може и изобщо да не се случи в движение щетата.

И не си прав - това не просто има нещо общо със застраховането - то дори е просто едно скрито за твое удобство застраховане.

И не, никой не иска да ти счупи пратката. Но това може да се случи. А тези хора не са се заели с куриерски бизнес, за да плащат за нещо, което просто се случва.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: guciguci   
Дата:   18-11-10 16:27

ОК,няма смисъл повече да се спори. Аз казвам моето мнение,Вие си знайте вашето!
Те скоро ще започнат конкретните теми по въпроса.



Публикацията е редактирана (18-11-10 16:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: джъмбо   
Дата:   18-11-10 17:32

като се сетя, че лайката ми дойде с еконт от англия... и даже една друга я разходихме напред назад из зстраната пак с еконт.... [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: tochnia   
Дата:   18-11-10 17:58

Огрооомен риск с български куриери да се плаща нещо толкова скъпо...[smilie8] [smilie8] [smilie2]

Хората крадат по 10 бона и бягат в чужбина [smilie8] [smilie8] [smilie2]

"Пощаджийка сви 10 бона от банкови сметки и хукна в Турция"

в ареста в Силистра попадна и пощенската служителка Хюлхан Яшар. 42-годишната пощаджийка от с. Бръдваре бе задържана, защото прибирала пари от банкови сметки на клиенти. Селската поща имала договор за обслужване с няколко банки и местните хора внасяли и теглели авоарите си от тях в клона на пощенската служба в селото. Преди седмица някои от тях се оплакали в полицията, че от сметките им липсват суми. Униформените започнали да следят пощаджийката и установили, че като подправя документи, Гюлхан успяла да прибере 10 хиляди лева от четири сметки.
Докато полицията дишала във врата на пощаджийката, тя усетила жегата и хукнала да бяга. В понеделник органите на реда я открили чак в Бургас, където вече се била снабдила с билет за Истанбул с намерението да мине границата и да се скрие от другата страна на Босфора.
Гюлхан Яшар ще бъде уволнена, но това ще стане, след като приключат следствените действия, защото такива са правилата, каза шефът на Български пощи в Силистра Веселин Боев.

http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2010-11-18&article=347748


Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: ipolit   
Дата:   18-11-10 21:56

Ако са чули в Търново за тази обявена стойност - добре.
Аз си пращах апарата на ремонт при Зентекс. Казах им, че искам да го застраховам за 500 лева, те ми казаха "Дай фактура". Пратих го без застраховка със стикер "Чупливо". После като отидох да си го взема след ремонта, девойчето ме пита дали искам да го видя дали е здрав. И аз се ококорих и я питах "И ако не е здрав ще ми го платите ли?" Тя ми каза, че няма да го платят.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   18-11-10 22:51

Спрях да пиша в темата , щото тука има няколко кухи лейки, при това - пробити ....
.... и колкото и да наливаш вода в тях - файда никва ... [smilie7] [smilie7] [smilie7]


... Ти му викаш - Куму Асане ..... он си сака , за к“/ро да те фане .....

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: ivodam   
Дата:   18-11-10 22:55

Не съм чел всичко, но тая вечер пуснах по Еконт една пратка, застраховахме я, щото е чуплива, не са ми искали фактура. За мен Еконт си работят безупречно, пу-пу.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: imitev   
Дата:   18-11-10 23:02


Не са ти искали фактура, понеже не им дреме...

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: imitev   
Дата:   18-11-10 23:03


Дано да не ти се налага да си търсиш парите ако стане нещо...

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: imitev   
Дата:   18-11-10 23:03


Сигурно са били франчайзери...

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: imitev   
Дата:   18-11-10 23:03

100 [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   18-11-10 23:47

Иво , така е !!
От вчера системата работи , аз пращам всеки ден по няколко пратки !

Никой не дига джабала за нищожните 0.24% , кой го бъркат 2.40 на 1000 лева ....
Проблемът беше , че една седмица служителите им нямаха инструкции и директно отказваха да слагат ЧУПЛИВО , както досега , а трябвало да се ОБЯВИ СТОЙНОСТ !! ... Но , понеже не бяха добре осведомени , пустата ОБЯВЕНА СТОЙНОСТ се доказвала с документ , аджеба ....

... Ядосах се , звъннах в РУСЕ - викам , така и така , тинтири-минтири , ТАКА ЛИ ЩЕ Е ЗА НАПРЕД !?? ... Казвам - вижте ми виртуалния кабинет при ВАС , едикакси се казвам , колко стотин пратки имам за последната година .... ще работим ли за напред или няма - вашите служители отказват да ми "застраховат" пратките !! Каква ми е гаранцията тогава .....

Пичката вика - Господине , нещо не сте разбрали , нямат повод да ВИ отказват !!
Стойността на пратката я определяте ВИЕ , независимо дали имате документ , ЩОМ ПРАТКАТА ИМА НАЛОЖЕН ПЛАТЕЖ и вече е нужно и ДОБАВЕНА СТОЙНОСТ , за да поемем ГАРАНЦИЯ !!!!!!!!!!!!!!!!

Пак ТЯ ми каза - когато пращате пратка без наложен платеж и тя е на висока стойност , ТОГАВА е нужно , предметът да бъде видян преди изпращането , ОПАКОВАН от наш служител и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да бъде показан документ за неговата стойност , както и копие да бъде оставено в офиса на изпращане !!
Ако нямате документ , тогава НАШ ЕКСПЕРТ идва на място и се прави ПРОТОКОЛ /ОЦЕНКА/ , който удостоверява стойността на предмета !!
Ако не ви устройва оценката на нашия експерт , имате правото да се откажете от нашата услуга ......

..... ляляляляля .... 20 мин. разговор ....
... Основното беше , че за произведения на изкуството и антики ФАКТУРИ НЯМА и искам аз да определям стойността , а именно - цената на която ги продавам /демек - НАЛОЖЕНИЯ ПЛАТЕЖ/ + ОБЯВЕНА СТОЙНОСТ на пратката ........

Мацката - Не виждам какъв ВИ е проблема !?
АЗ - Проблемът ми е , че не ми приемат пратката с ОБЯВЕНА СТОЙНОСТ , защото съм нямал ФАКТУРА !!
ТЯ - От кой офис изпращате ??
АЗ - Няма значение , лек ден ВИ желая .....


..... Разговорът се записва , представих се предварително ..... явно не е било трудно да се разбере ............


ОТ ВЧЕРА - НИКАКВИ ПРОБЛЕМИ !!!!

Вчера 3 пратки , днес две .... ОБЯВЕНА СТОЙНОСТ ..... слагат ми новата лепенка с "ОКОТО" .... и НЯМА ПРОБЛЕМИ !!1



НАЗДРАВЕ [beer] [beer] .... и затваряйте темата - ВСЕ В ПОРЯДКЕ [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: guciguci   
Дата:   19-11-10 00:27

I sega posledno kakvo stana? V moq ofis li pak sa bili zabludeni? Lepi li se ili ne se lepi stiker?

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   19-11-10 00:48

Скоро тези, който пращат разни нещица, дето са купили за един лев, после са продали за десет лева, ще почнат да плащат данаци![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: asahi   
Дата:   19-11-10 00:50

Днес Еконт надминаха себе си. В нашия офис пристигна голям кашон за мен, с моето име и моя телефон. Вътре - прахосмукачка Рейнбоу. Нямам ама нищо общо с прахосмукачките, освен че познавам Иво Танев.

Обадих се на подателя, казах му къде се намира прахосмукачката и да ходи да се оправя. Хич не искам да знам как са се объркали. На мен чужда прахосмукачка не ми трябва.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: sonyko   
Дата:   19-11-10 01:40

[smilie5]
Не знам дали е правилно да искат Фактура за обявената стойност , но си мисля , че трябва да проверяват пратката преди опаковането [thankyou]

1. Ами ако има БОМБА , верно малко вероятно , но има всякакви Кукувци , Терористи и Фанатици [thankyou] Доколкото знам нямат скенери като Б.Пощи .(и те колко имат и колко са качествени е друг въпрос)
КОД ЧЕРВЕНО [smilie9]

2.Ами ако пратиш добре опакован предварително ЧУПЕН обектив , дори и с фактура да е , застраховаш за 500лв. , Клиента отказва да плати защото е ЧУПЕН , а ти си искаш ЗАСТРАХОВКАТА 500лв.

Така че ако Куриера не види какво има вътре , как застрахова НЕЩО , което може да е ЧУПЕНО предварително...[smilie19]



Публикацията е редактирана (19-11-10 01:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: vladimir_dl   
Дата:   04-07-11 14:14

Така. И аз да се намеся в тази стара тема. Изпратих напълнофункционален фотоапарат по Еконт. Днес момчето трябваше да си го получи. В цената за доставка включих и обявена стойност, която е заплатена от получателя. Днес той отива да си получи пратката, но при разглеждане на техниката се оказва, че не и работи визьорът. Разбира се, в правото си, получателят отказа пратката и утре ми я връщат. Казах на служителката на Еконт, че като пристигне при мен фотоапаратът и наистина установя повредата, ще си поискам обезщетение, а тя ми отговори, че нямало видими дефекти и отчупвания. Това не означава, че те нямат вина и мисля да си търся правата. Интересно ми е дали като документ за стойността на апарата мога да ползвам тяхна товарителница, на която пише сумата, която съм платил като наложен платеж. Дайте съвет как да процедирам.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: HP   
Дата:   04-07-11 15:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: exo99   
Дата:   04-07-11 16:57

И как ще докажеш, че апаратът е бил изправен, когато си го пращал?

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: vladimir_dl   
Дата:   04-07-11 17:27

Лошото е, че това се отнася за всяко нещо, което е било опаковано. Този фотоапарат беше в мен 5 месеца и нито за момент не е дал дефект. Убеден съм, че се е случило нещо при транспорта. Остава и вариантът купувачът да не е успял да се оправи с техниката и дефект да няма, но това ще се разбере утре, като си получа нещата. Иначе досега съм ползвал Еконт много пъти и съм доволен от тях. Проблеми не съм имал. Ще подам рекламация единствено и само, ако преценя, че вината е в тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: sokola   
Дата:   04-07-11 17:29

се оказва, че не и работи визьорът.
------------------------------
[smilie8] много обща диагноза

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: asahi   
Дата:   04-07-11 17:31

Убежденията не са доказуеми факти.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   04-07-11 17:39

... Ако няма видимо нарушаване на опаковката - супаш духата .... [smilie7] [smilie7] [smilie7]

.. Работя почти всеки ден с Еконт , дори ползвам 30% отстъпка , от която печели клиентът ... досега проблеми съм нямал .... говорим за над 500-600 пратки годишно ...

Всичко над 20 лева пращам с обявена стойност , просто пратката се транспортира с повишено внимание ... цената е никаква - 0.2% от стойността ...

Ако нещо е чупливо или с обявена стойност , в офиса са длъжни да го прегледат и ако е необходимо да го преопаковат с "балончета" ....
По никакъв начин не можеш да докажеш , че е била техниката в работещо състояние ... [smilie7] [smilie7] ... в Еконт гледат за цялостта на предмета външно !!

... Според мен се опитваш да хитрееш ... [smilie7] [smilie7] [smilie7] .... нищо лично , разбира се ... [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: vladimir_dl   
Дата:   04-07-11 17:43

Убежденията не са доказуеми да. Общо взето никой не прави експертна оценка на нещата си преди да ги прати по куриер, за да може после да докаже, кое-как било. Затова и много хора изгарят от немърливото понякога отношение на куриерите. Пием си водицата и продължаваме. Това по никакъв начин не онивинява съответните фирми. Апаратът има EVF и според получателя, когато се включел, на него се виждала само бяла светлина, но не и образ. Други проблеми с функционирането нямало.
Това с хитреенето ми хареса [smilie3] За жалост нещата не са така и се надявам, ако има някакъв дефект да е лесно отстраним, пък ако ще и за моя сметка.



Публикацията е редактирана (04-07-11 17:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   04-07-11 18:08

... Най-вероятно проблемът е в купувача .... не е могъл да се оправи и е трябвало да ти звънне да му разясниш ....

Продавам противогази , много противогази продавам, наистина - количества ..... чисто нови , в оригинална опаковка ...

И , много често ми се случва , човекът , освободил си вече пратката и не може да си го сглоби .... звъни ми - обяснявам му .... и всичко е точно ...

Но , има и такива , дето директно нападат - Абе , брато , ти кво си ми пратил бе, от 10 противогаза - един не МОЖЕМ да сглобим - не се навива резбата .... и ми се дърви по телефона ....

Отговарям - Виж са пич , махни гумената ПРЕДПАЗНА капачка от резбата на филтъра ..... и тогава навивай ....

Оня ми мънка ... Аааа , да бе , имало капачка ....

Та , има ги секви , да знаеш ... [smilie7] [smilie7] [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: vladimir_dl   
Дата:   05-07-11 12:15

Продължението при мен е следното. Апаратът се върна в София и установихме в офиса следното: Окулярът наистина не работи, като на дисплея се вижда само бяло, като в левия край постепенно потъмнява до черно. След по-внимателен оглед със служителката в офиса забелязахме, че също отляво лещата на окуляра е счупена почти до гумата. Та се установи, че е възможна повреда по време на транспорта. Пуснах рекламация разбира се и в седемдневен срок очаквам отговор. Фотоапаратът пътува в собствената си чанта с окуляр към дъното, което е малко по-меко. Затова обаче не могат да търсят вина в мен, защото при обявена стойност са длъжни, ако преценят, да опаковат нещата по-добре. Решиха, че няма нужда и ето го резултата. Надявам се да си понесат отговорността.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: guciguci   
Дата:   16-07-11 16:02

vladimir_dl ,минаха 11 дни. Какво стана?

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: nicos   
Дата:   16-07-11 16:17

За 11 дена още нищо не е станало предполагам. Мотаха ме с един грамофон цял месец. Накрая получих 70% от обявената стойност и отремонтиран грамофон със счупена доза и целият в лепенки. И всичко това, благодарение на моята упоритост и огромно количество изхабени нерви. Както мой, така и на ревизьора на Еконт [smilie5] Сега, когато пращам грамофон, отивам в офиса на Еконт с видео камера и документирам процеса по опаковане на пратката. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: MartenBG   
Дата:   16-07-11 20:21

Да не би да опаковат безплатно ,спецаилно за клиентите си с грамофоните?

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: nicos   
Дата:   16-07-11 20:37

Не разбирам въпроса.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: мара   
Дата:   16-07-11 21:18

работя със спиди и еконт редовно. от врата до врата ползвам спиди, от офис до офис - еконт (поради многото удобни офиси и голямата експедитивност на тоя похват[smilie5] )нямам оплаквания. и никой не ми се е правил на идиот за стотинки. куриерите за махалата са си едни и същи и връщат до стотинка. а па хората в офисите на еконт са слънце!

не съм изчела всичко, ама мойте лични впечатления са чудесни. е, то и с докторите и с даскалите при мене е така и може би се налага да го отдам на невероятния си късмет и неустоимия си чар[smilie18] [smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: nicos   
Дата:   16-07-11 23:38

Между другото грамофона беше опакован идеално. Сложен в твърд кашон, който дори и при удар трудно ще се деформира. Изолиран с вата и бъбъли. Рамото вързано с ластик. Топка стреч, между диска и капака (ако обърнат кашона обратно) При транспорта обаче се е счупила тежестта на рамото. Както по-късно разбрах от сервизен специалист, това може да стане само при силен удар. И понеже ревизора не можа да намери по камерите някой да е изпускал кашона (което е пълна глупост според мен, защото от едната до другата дестинация, има поне пет прехвърляния на пратката и в половината офиси изобщо няма камери) реши да дадат грамофона на сервиз, за ремонт. Това е почити същото, като да ти счупят китайския порцелан и да го залепят с каноколит. След сумати телефонни разговори и нерви ми платиха част от обявената стойност, като бяха извършили и ремонта на своя глава. Получих грамофона лошо опакован, със счупена игла и захабен вид. Та това е положението MartenBG. Безспорно продължавам да работя с Еконт, защото на фона на всички големи куриерски фирми в БГ, за момента, най ме устройват като цена и качество.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   17-07-11 02:02

.. На Мара чара ... [cool] [cool] [cool]

.. [beer] [beer] [beer]



П.П. ... и мен ме интересува кво стана .. [smilie8] [smilie8] [smilie8] .... щото и аз работя ежедневно с Еконт , с обявена стойност ....
... и да знам кво ме чака при проблем ... [smilie11] [smilie11] [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: SlavySavov   
Дата:   17-07-11 02:28

Единствено с ЕКОНТ съм изпращал обективи от София в 18:00 часа и са били получавани в 08:30 на следващият в Бургас ден от клиента... за мен са си супер :)



Публикацията е редактирана (17-07-11 02:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: cecotom   
Дата:   17-07-11 04:11

Не се бях сетил, че е добър бизнес да пращаш тухли за 118лв. и после да искаш 5000лв., за щети.


Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: MartenBG   
Дата:   17-07-11 07:35

"След сумати телефонни разговори и нерви ми платиха част от обявената стойност, като бяха извършили и ремонта на своя глава. "

Значи са назначили техници за ремонт на грамофони при тях?

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: MartenBG   
Дата:   17-07-11 07:55

Всъщност, nicos ,прав си.
Ремонтирано ,не е същото,независимо от качеството на ремонта.Да не са го чупили.
Пожелавам ти много щастие,

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: Славов   
Дата:   17-07-11 09:19

И аз поне 100 пъти съм ги ползвал, последните 3-4 години, никави проблеми /чука на дърво/.
[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: vladimir_dl   
Дата:   17-07-11 11:49

Имам крайна дата 25.07 за разрешаване на проблема. За сега нищо. Предвид изхода вероятно доверието ми към тях или ще се затвърди, или лично аз ще внимавам още повече, за да избегна подобни случки. И аз съм пращал около 100-тина пъти разни неща с тях и проблеми досега нямах. Не бих ги отписал и сега, защото се случва да се повреди стока при транспорт, но се надявам да понесат отговорност. Това е от мен. Като има повече яснота, ще пиша.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: vladimir_dl   
Дата:   08-08-11 13:21

Сега-малко развитие по моя проблем. След месец забавяне(колкото по моя, така и по вина на Еконт-първо аз бях на почивка след това и тяхната служителка, отговорна за случая) днес се свързаха с мен. След прегледаните записи по камерите казаха, че признават вина. Предложиха ми фотоапаратът да бъде отремонтиран в посочен от тях сервиз. Не съм сигурен доколко това може да се направи и за каква стойност, но казаха, че ако ремонтът излезе по-скъп от обявената стойност на апарата, направо ще ми го изплатят. Чудя се само дали ще съм нахален, ако поискам някакво обезщетение извън ремонта, макар и минимално. Все пак имах нужда от парите тогава, а не можах да си продам фотоапарата и нещото, за което ми трябваха-пропадна. Като цяло Еконт в случая, макар и с леко забавяне, показват, че са отговорни за това, което правят. Ще видим по-нататък как ще се развият нещата.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: My.Point.Of.View   
Дата:   08-08-11 13:46

Да искаш обезщетение за пропуснати ползи е вероятно трудна задача. Това е като да искаш от някое фотоателие 100 филма обезщетение, понеже са окепазили при проявяването филмчето с твоите кадри и ти не си успял да ги продадеш за един куфар пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: vladimir_dl   
Дата:   18-10-11 19:44

Да споделя най-накрая развръзката на моя проблем. След повече от 3 месеца овъртане и мотане, поради различни обстоятелства фотоапаратът се оказа неремонтируем, поради дефект в главната платка. От Еконт ми изплатиха пълната му стойност, както и разходите за сервиза. Пропуснати ползи не съм търсил, но нещата се задвижиха, едва когато им казах, че са изтекли всички законови срокове за справяне с проблема и желая да си получа парите. В противен случай щях да си подам жалба в съответните места и да получат антиреклама, най-малкото, тук във форума. Това е завършека на историята. Всеки да си извлече от нея нужното за себе си. Аз лично продължавам да ползвам услугите им.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: bmw_e30   
Дата:   18-10-11 22:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: asahi   
Дата:   18-10-11 22:42

Последния месец ползвах няколко пъти Еконт - без забележки.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: ники1   
Дата:   19-10-11 13:53

Ползвал съм ЕКОНТ за фотогрофска техника и рибарски такъми поне 30-тина пъти.....никога не съм имал проблем....
Ползвал съм ги и за доставка от Англия, като те плащат стоката там и я доставят на адреса ми......получавах СМС-и за всичко -кога е купена, кога е в офиса в Лондон,кога и на кой полет е качена, кога е в БГ......
Доволен съм от тях и ще продължа да ги ползвам...

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: Славов   
Дата:   19-10-11 15:31

Преди час ги ползвах за пореден път, както винаги без проблеми....
Еконт [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: guciguci   
Дата:   19-10-11 15:32

Откакто създадох темата съм ползвал Еконт 132 пъти по товарителници. Все още нищо не са ми счупили,за да мога да се оплача от тях. Така че съм доволен от самата фирма. От персонала не навсякъде,но това е отделен въпрос.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: stefann   
Дата:   19-10-11 15:38

Аз пък мога да се оплача ... изпратих обектив стар на м42 след профилактика до един град ... и съответно човечеца там като го получил каза че блендата му е прецакана.... един от ламелите стърчи.Така де защото беше ниска цената не написах обявената стойност демек лепенка чупливо да напишат и да вземат повече пари и затова беше счупен а не мога просто да опиша как беше опакован... с 3 пласта от тяхното защитно фолио ли как се казва там... и извода е че е видял бахти зора че да стане така ... както и да е .

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: thumper   
Дата:   19-10-11 16:53

Цените им са малко дебели, иначе са точни. Е! Персонала наистина в някои офиси е повече от "ръбат" ама все пак са и франчайз.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »