Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: guciguci   
Дата:   17-11-10 11:45

[smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: mixmike   
Дата:   17-11-10 11:46

ко?[smilie10] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: j_mironski   
Дата:   17-11-10 11:46

Я сподели какво се е случило

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: guciguci   
Дата:   17-11-10 11:48

По поредните им нови правила,вече не се лепи лепенка "Чупливо". Тази "услуга" се заплаща 0,24 % от наложения платеж и после при проблем ,стойността се заплаща само ако се предостави фактура за обявената стойност. [smilie18]
Ако нямате фактура се възстановява сума по осмотрение на управата.

Някой да има фактура за техниката си? [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (17-11-10 11:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: pifakiz   
Дата:   17-11-10 11:59

Ами това е нещо като застраховка предполагам.

Преди лепенката чупливо се лепеше, но тя какво означаваше?
Беше ли описано каква е стойността на пратката?
Щеше ли при евентуална повреда да ви се изплати нещо?

Ами не естествено.

Лепенката имаше за цел да предупреди служителите от Еконт да се отнасят по-внимателно с пратката при транспорта, но това по никакъв начин не ни гарантираше, че това ще бъде изпълнено, и, че ако не е изпълнено и имаме проблем ще бъдем обезщетени.

Според мен само качествената опаковка може да помогне при трансторта, или застраховката, за която естествено, че се заплаща допълнително.

Виж за това - "Ако нямате фактура се възстановява сума по осмотрение на управата", вече малко е кофти.[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: alsash   
Дата:   17-11-10 12:00

...трябва да им се признае, че са съвестни и точни....според мен!

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: pifakiz   
Дата:   17-11-10 12:01

Аз също съм доволен от тях и ще продължавам да ползвам услугите им.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   17-11-10 12:05

ДА !!!!!!!!!!!!!!


И АЗ БЯХ ВЪЗМУТЕН ОНЯ ДЕН !!

.... Като ми отказаха да ми турят ЧУПЛИВО-то на пратката !!
Можело , ама ако се сложи ОБЯВЕНА СТОЙНОСТ !!

... Викам - Няма проблеми - СЛАГАМЕ , обявената стойност е наложения платеж на пратката - 0.2% не ме бърка !! [smilie7]

ОБАЧЕ - Дай фактура , че това струва толкова !! [smilie10]

Казвам им - Няма значение колко струва , след като го застраховам за ХХХ лева и си плащам всички такси в/у тази стойност !!

Аз искам , този предмет да стигне до получателя , ако не стигне или се счупи , ИСКАМ да ми се възстанови ТОЧНО тази стойност , независимо какво съм пратил !!!!



........ НЕМОЖЕЛО .... вече ....



Направо полудях [smilie9] [smilie9] [smilie9]


На седмица пращам поне по 15 пратки , почти всичко е чупливо ..... и нямам фРактура за никоя от пратките /търгувам с антики/ ....



И ко праим ся ...........[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: asahi   
Дата:   17-11-10 12:06

Като нямаш фактура пишеш декларация. Клик да четете.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   17-11-10 12:16

НЕ !! Това е пълен ташак - определено доста клиенти ще се отдръпнат и ще отидат в други куриерски фирми !!


... Аз лично , работя с тях поне от 3 години , не съм имал сериозни проблеми досега , но в случая , ще се замисля [smilie7]

Първо , ще им пратя протестно писмо /тия дни/ ,ще изчакам отговора от РУСЕ ...... и после ще видим ! [smilie8]


...Въпреки че , сега ми дават 30% отстъпка от куриерската услуга , която е в полза на моите клиенти !!! И , всички БЯХМЕ доволни ....

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: pifakiz   
Дата:   17-11-10 12:16

asahi - [smilie24]

Май хората не разбират все още, че преди тази лепенка нищо не гарантираше, и по никакъв начин нямаше да получат обезщетение в случай на проблем.[smile]



Публикацията е редактирана (08-08-11 14:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   17-11-10 12:22

Копи - пейст ..... от преди месец някъде [smilie7]


http://www.econt.com/2010/10/intervju/#comments


Резюме - Въпрос - Отговор !


Георги Андреев казва:
27 октомври 2010 в 17:55
Здравейте !

Прочетох написаното и разбирам добре казуса !

От 2-3 години работя само и единствено с Еконт , като има само няколко случая с друга куриерска фирма , по настояване на клиента !

Ще споделя един случай от преди около два месеца …

Изпращам гоблен, в рамка със стъкло /размери 50/70 см/ ! Бях го опаковал достатъчно добре , но изрично помолих , да бъде вписана обявена стойност на пратката , освен обичайното чупливо , поради спецификата на предмета !
Пратката беше с наложен платеж и съответно исках да се застрахова в този размер , в случай на повреждане или изгубване .
Беше ми отказано , тъй като имало нареждане , че на картини и гоблени не може да се обявява стойност , понеже нямало кой да ги оцени !!
Не искам да компрометирам служителката , любезно и отзивчиво момиче – приятелка ми е !

Искам просто да разбера, как се процедира в такъв случай , когато се изпращат предмети с културна и антикварна стойност , понеже пратките са ми основно от този тип !!??

Не е ли достатъчно това , че пратката е с наложен платеж и искам да я застраховам за същата сума !?

Ако, ми се наложи да изпращам скъпа картина /3000-5000 лв./ и ми бъде отказано да се обяви стойност на пратката /един вид застраховка/ , аз как да съм сигурен , че тя ще бъде получена и ако се случи НЕЩО каква е моята гаранция , че ще ми бъдат възстановени щетите !?
… Без да говорим за обиденият клиент , който няма да получи това , което е поръчал и съответно за опетняването на репутацията на търговеца – в случая , моя милост !

Та , ще помоля , да бъде разяснено в какви случаи може да бъде отказано да бъде вписано ОБЯВЕНА СТОЙНОСТ , при условие че има наложен платеж !

Дали изпращам тухла или кюлче злато , мисля че за ВАС е все едно , аз или клиентът си плащаме за това !
А, за мен е важно , тухлата/кюлчето да пристигне здраво и непокътнато до адресанта , независимо от стойността , която АЗ съм определил , след като плащам налозите и таксите по тази стойност !!

Благодаря за вниманието !

Поздрави ………………. Георги Андреев




lora казва:
27 октомври 2010 в 19:13
Здравейте г-н Андреев !

В Общите Условия на Еконт сме обявили, че услугата може да бъде използвана за всеки предмет, представляващ ценност за подателя. Разбира се ако не разполагате с документи за стойността декларирате такава и в случай на щета отговорността на Куриера е до този размер. Бихме ангажирали и вещо лице, да изискаме компетентно независимо експертно мнение в случай, че не е по силите ни да оценим вярно стойността на Вашата вещ при евентуална рекламация. Желанието ни е разбира се винаги случаят да бъде решен справедливо, не се съмнявайте в това.
Ако наш служител се колебае в своите знания при прием на пратка, то ние сме осигурили достатъчно квалифицирани консултанти в Еконт, които да му помогнат и дадат решение. Ще направя нужното да проверим знанията на колегите си, за да получавате наистина добро обслужване и услуга.

Поздрави,
Лора Арсова
Еконт Експрес


Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: kayso   
Дата:   17-11-10 12:27

Ами аз ще си го ползвам ЕКОНТ [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: asahi   
Дата:   17-11-10 13:16

Който е ползвал Еконт пак ще ползва. Дисциплиниращите мерки рядко са популярни, но това не пречи да се налагат.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: compur   
Дата:   17-11-10 13:21

аз с DHL нямам такива промлеми! [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: ivanov.10   
Дата:   17-11-10 13:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: itilien   
Дата:   17-11-10 13:30

Ами на мен ми се вижда логично да не можеш да изпратиш тухла на цена 5000 лева и да искаш после при счупването и да ти възстановят цената. Това създава предпоставка за измами.
Примерно аз изпращам на лицето Х, което е мой приятел стока, която струва 10 лева, но е крехка и има голям шанс да се счупи. Примерно едно огледало. В описанието обаче пиша, че това е магическо огледало и струва 2000 лева. И така можем да си разпращаме огледалото с моя човек докато то се счупи и се наложи куриера да плати 2000 лева само защото сме обявили такава стойност. И в крайна сметка не с моя човек ще сме напред с по около 1000 лева. Получава се нещо като застрахователна измама.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: elrisha   
Дата:   17-11-10 13:40

Вие не разбрахте ли,че Клиентът никога не е прав и фирмите гледат само и единствено собствената си изгода?![smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: a_b_v_e   
Дата:   17-11-10 13:51

А според мен - ако е фирма като фирма, ще ти го вози насам-натам това магическо огледало, внимателно и без проблеми, срещу обявеното заплащане, и ще потрива доволно ръце, че си и станал постоянен клиент...Е, изобретателни сме и винаги може да се намери начин да възтържествуваме злорадно...Иначе и на мен веднъж едно тяхно тъпо куриерче ми образува куп нерви...[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: itilien   
Дата:   17-11-10 13:55

Ами едва ли има куриер в света, на който да не счупи все нещо някога. Теоретически не е възможно дори.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: vgramatikov   
Дата:   17-11-10 13:57

Обективите и телата не са толкова чупливи.
Ако са опаковано правилно няма страшно.

По-скоро е трябвало да въведат някакъв по-гъвкав начин за опис на чупливите стоки.
Все пак транспортирането на стъкло за 2000лв и евентуалното му потрошаване поради липса на етикет "чупливо" е доста тъпа алтернатива.

Вероятна злупотреба и поставянето на всяка стока като чуплива ги е принудило да предприемат този ход ,които е малко необмислен.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: imitev   
Дата:   17-11-10 14:03


И нали си плащам застраховката - какво ги бърка - да не строшат стъкларията и да си приберат парите.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   17-11-10 14:08

ИТИЛИЕН , понеже явно не си разбрал казуса , ще ти го обясна малко по-нагледно !! [smilie7]

ЗНАЧИ !

Пращам ТУХЛА/ОГЛЕДАЛО - тегло 4.5 кг. - цена 5 лева наложен платеж /цената на тухлата/огледалото/ - нали така !

Куриерска услуга - 6 лева /тегло до 5 кг./ + 2% наложен платеж - 10 стотинки = тотал - 6.10 лева !! ....за Еконт .... НАЛИ ТАКА !?

СЕГА !

Пращам ТУХЛА/ОГЛЕДАЛО - тегло 4.5 кг. - цена 5000 лева наложен платеж /цената на тухлата/огледалото - СПОРЕД МЕН/ - Искам да подсигуря пратката с ОБЯВЕНА СТОЙНОСТ /един вид ЗАСТРАХОВКА/ - нали така !

......................

Куриерска услуга - 6 лева /тегло до 5 кг./ + 2% наложен платеж в/у 5000 лв. - 100 лева + 0.24% ОБЯВЕНА СТОЙНОСТ в/у 5000 лева - 12 лева = тотал - 118 лева !! ....за Еконт .... НАЛИ ТАКА !?

...Разбираш ли ме до тука !? [smilie7]

Значи , щом АЗ съм преценил , че тази тухла/огледало/гоблен и пр. са ми скъпи , си плащам 118 ЛЕВА за да бъдат доставени до получателя !!!! .... И СИ ПЛАЩАМ ЗА ТОВА ТАЗИ ЦЕНА - не да се чупят или изчезват , а за да бъдат доставени !!!!!!!!!!!!!!!


И , когато ТАЗИ ТУХЛА , за която съм платил 118 лева за доставка и съм обявил колко струва /ЗА МЕН/ и съм си платил всички ставки и тарифи за да бъде доставена - ИСКАМ ДА БЪДЕ ДОСТАВЕНА !!!

АКО ТЯ ИЗЧЕЗНЕ ИЛИ СЕ СЧУПИ - ИСКАМ СИ 5000 ЛЕВА , защото ..... търъдъра дъра ... съм си платил 118 кинта , а не 6.10 ....

СЕГА РАЗБИРАШ ЛИ МЕ !!!??? А ??

Аз не искам да я чупят или губят , АЗ искам УСЛУГА - ДОСТАВКА - и за това си плащам тези пари !!

Ако пращам урна с праха на ПРАБАБА МИ , за Еконт няма стойност , но за моето семейство може и да е безценна !!!
И кво ще ми кажат после - СЧУПИХМЕ ЕДНА ДЕЛВИЧКА С ПЕПЕЛ - ще ви дадем едно кило морски пясък за компенсация !!


Та , значи ...... ЩОМ СИ ПЛАЩАШ ЗА НЕЩО ПО-СКЪПО - ТРЯБВА И ДА ИМАШ ИЗИСКВАНИЯ !!!

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: ivanov.10   
Дата:   17-11-10 14:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: vinse   
Дата:   17-11-10 14:22

На мен Еконт от край време ми искат фактура, когато реша да застраховам пратка. Спиди не искаха такова нещо, но от няколко седмици вече и те ми искат.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »