Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   09-10-11 15:44

вчера имах кефа да пощракам с НЕКС-7 и да ви кажа супер е апарата. Нето веднъж не заби (а ни казаха че забива този ранния фърмуер).

Цайса 24/1.8 е невероятен, няма никакво значение блендата за детайла - с белндата само конторлираш скорост и доф - толкоз. Обектива е супер остър на 1.8 и си стои остър. Снимането с цайса и некса е супер бързо - просто снимките стават когато цъкнеш бутона. При НЕКС-5 има забавяне - фокус, перде .... НЕКС-7 със цайса просто снима - натискаш - бързо и приглушено щрак и има снимка. Правенето на снмка единична с некс 7 и цайса определено е по-бързо от ДСЛР.

Пробвах и 30/3.5 макро - супер яко обективче. На 3.5 е острилка.

Това с трите вртътки надминава ДСЛР-ите също. Едновременно можеш да връткаш бленда, компенсация и исо т.е. пълен контрол без бутони. Работи за снимки и видео по еднакъв начин. В зависимост от режима P, А, S, M просто имаш различни три неща да местиш. P режима явно ще ми е любим на тоя апарат както беше на А700 и минолта 5Д. Сонитата като некс-5 и СЛТ-тата малко бяха омазали Р режима.

Има доста много функции и не съм ги видял всички. Бутоните му почти всички са програмируеми и можеш да си извадиш на едно или две натискания горе долу всичко от менюто. Има дори шифт на цветния баланс като никон (това защо са го сложили не ми го събира ума). Абе никонски или олимпийски фен ще се икефи на тоя апарат много.

Та има 4-5 програмируеми бутона. 2 от тях могат да взимат по 3 функции както е централния при некс-5. (Това за мен е малко притеснително, че става ала никон, олимпус докато го настроиш трябва 2 часа.....ама пък никоните явно ги купуват та....)

Размера е поносим. НЕКС-7 със цайса или 30/3.5 влизаше в джоба на лятното ми яке. С около един сантим е по-висок и по-широк от 5-цата. Явно заради визьора и по добрия грип. Според мен си струва жертвата макар да става горе долу колкото Лайка или много малък ДСЛР. По малък ми се струва от GH2 и определено е по-удобен - GH2 има малко странен грип.

Визьора си е електронен и си изглежда изкуствен макар да няма кои знае какви недостатъчци от което. Аз до сега съм пробвал този на олимпус...новия визьор на сони няма нищо общо с олимпуса т.е. с кеф си го ползвах (олимпуса преди 2-3 години дето излезе е ужас някаъв - не бих го ползвал дори да ми плащат). това е хубавата част - фокус със тоя визьор няма как да хванеш. По кофти е кратинката от визьора на А700 за А900 няма дори да коментирам. Обаче анличието на визьор е супер полезно и много удобно. Писаха че при А77 има някакво забавяне при превключване визьор към екран и обратно - при НЕКС-7 не видях подобно нещо. Супер готино цъкаше без забавяне където и да било.

На мен ми прилича на телеметричен апарат - компактен със сносен визьор, позволява бързо да се снима. Изключително добре сглобен изглежда отвън.

Работи със светкавици перфектно НЕКС-7. Пробвахме го безжично - само с голяма мигалка като 20-ката или 58-цата може да пали други мигалки. Вградената не може да се ползва за безжично пуцане. Работи и с тригери.

Интерфейса на дисплея е мнго добре замислен - със стрелка нагоре като при некс-5 се сменят няколко режима. Винаги се вижда скорост, исо и бленда. Ако исо-то е авто при заключване на фокуса/меренето се вижда какво ще ползва апарата.

Видеото е мнгоо готино - всичко може да се настройва докато снимаш видео. Кеф голям. Сигурно ще е забавно да се сменя баланса на бяло докато снимаш някой и той зеленясва или зачервенява - това може да е АРТ ефект де. Инак бленда скорост и исо се виждат и са достъпни също през цялото време. При некс-5 има елемент на хвърляне на боб поради липса на исо и скорост ако си в режим А, отделно при некс-5 във видео може, само компенсация да пипаш. НЕКС-7 е на светлинни години напред.

Аз снимах роу и сега се чудя аквко да правя тия странни файлове...а JPEG-а явно не е никак зле имам 3-4 инцидентно заснети, све отва от няколко роу файла извадих тъмбовете и съм ги качил на пикаса.

https://picasaweb.google.com/108932183055258509379/NEX7?authkey=Gv1sRgCNqExurj4ZegSg


http://www.youtube.com/watch?v=G_B-DFbd9qs
- видеото се опитвах да държа скоростта под 1/100 и мисля че често срещания при 5-цата проблем със стробо движенията поради висока скорост са напълно решени.

Общо взето за мен дилемата е дали първо да взема Цайс 24/1.8 или първо НЕКС-7 или и двете. [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: vikitovikito   
Дата:   09-10-11 15:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: marto   
Дата:   09-10-11 16:00

ей сега ще се домъкне пумата и в тая тема и ще ти каже, че си в грешка [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: iasen2   
Дата:   09-10-11 16:10

Аз снимах роу и сега се чудя аквко да правя тия странни файлове...

обичам го този форум .
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: clipse   
Дата:   09-10-11 16:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: kasad   
Дата:   09-10-11 16:37

Абе нещо.......цветовете ли,визията ли- пикасата ли ги компресира такива?.Ама сякаш цветовете на старите 5-ци са по -наситени, по - живи, или се лъжа. Не съм във възторг и от видеото. Некс 5 даваше заявка на нещо повече от сапунерска визия на снимките ама тук............[smilie8]Е поне е в началото... но засега видяно в нета не е апарат за над 2 хилки.!Ще видим по-нататък.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   09-10-11 18:49

Абе много слънчево беше вчера докато цъках с некс-7 и цветовете са доста измити ама така е по обед....имаше и мараня бая та всичките ми снимки на по-далечни обекти са пълна фира.

пробвах с dcraw, urfraw и raw therapee ама нямат профил за сензора и излизат едни цветове не е за обяснение. Трябва малко да се рови из нета някой все има настройките за тоя некс за dcraw.

На мен ми стоят доста наситено цветовете в кадрите дето не е ярко слънце - цветята, шалчетата например.

НА видеото основното дето ме кефи е липсата на стробо ефекта. То само това има. Няма режисура, няма нищо. ПРи некс-5 много трудно се управлява видеото за подобно качество. Не че не може просто е трудно а с некс-7 е бая по лесно. Всъшност ако не знаеш какво искаш с некс-7 ще ти е още по-трудно [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (09-10-11 23:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: s_dyakov   
Дата:   09-10-11 19:23

Примерите изглеждат нормални за Некс, т.е от роу може да се извади доста повече предполагам. А този цайс стабилизиран ли е? Струва ми се че се клати видеото от ръка сякаш.



Публикацията е редактирана (09-10-11 19:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   09-10-11 23:11

@s_dyakov от ръка е да. Не е стабилизиран цайса - май това си е на Цайс някакво ограничение, поне така пишеше по разни форуми.

Мен ме интересуваше това с регулирането на исо и скорост как става - става е отговора.


Между другото едно голямо благодаря на Алфа форума и на Сони.BG за възможността. Страхотно направиха момчетата, че организираха това събитие. За съжаление бях само единия ден от купона. Предполагам цялостното събитие е било готино. [thankyou] [thankyou] [thankyou] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: navy   
Дата:   09-10-11 23:14

Некс-а колкото и по голямо технологично чудо да стане... все ще си снима... типично, лично мен не ме кефи [smilie7]
Ама това го споделих и в темата за оли срещу некс. На олито картинката ми е по приятна... не гледам пиксели, динамики и други П.М. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   09-10-11 23:20

navy за туй е по-хубаво да има мнгоо марки да си избираме. Писах ти и в темата за оли пробвай некс-а, пробвай и олито виж си снимките избери си.

Новите никони и те имат чар. На мен ми се иска по-голям сензор де.

За сега избора е панаосник, оли, сони, самсунг и дано Фуджи на пролет извадят нещо.

Тая чикийка да имам визьорче много ме радва - като с лайка.



Публикацията е редактирана (09-10-11 23:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: digitalsolutions   
Дата:   10-10-11 23:32

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: Ivan_A   
Дата:   13-10-11 05:44

http://www.stevehuffphoto.com/2011/10/11/the-sony-nex-7-zeiss-24-has-arrived-my-1st-look-and-video/


[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: alex_markov   
Дата:   13-10-11 08:45

Вчера бях на представянето - апарата е хубав, НО пълната липса на компактни обективи - прави системата за сега Недоразумение! За какво ми е ултра портативно тяло завито на 3 литров Буркан??? подобни обективи са за А900/850, евентуално А77, но за малкото бижу трябват "палачинки" и щом от Сони не го разбраха това за почти две години (от почвата на некс 5), то почвам вече да се съмнявам, че някога ще го разберат, а жалко, защото определено това е най-доброто тяло в този клас!

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: mitakabs   
Дата:   13-10-11 09:18

Алекс, ако поснимаш малко с цайса 24/1.8 хич няма да ти пука колко е голям ..макар , че е точно колкото китака. Този обектив мисля да си го заръчам на пролет. уникално осто обективче!
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: kapitancho   
Дата:   13-10-11 09:32

Alex,
това за компактността го пише по форумите от много време. От Сони пък четат форумите. Фактът, че не излиза нищо компактно ме кара да мисля, че просто оптичният отдел на Сони просто толкова си може. Най-добре да "откраднат" малко дизайнери от Самсунг. Може и по-добър софтуер да си купят. Голям срам, предвид чудесните тела, които изкарват.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   13-10-11 11:21

Въпрос на време е да пуснат обективи.

Панасоник и Олимпус излязоха с м4/3 апарати през 2008-а година. Сони 2 години по-късно през 2010 Май месец.

Просто има 18-20 месеца предимство.

Миналата година сони дадоха списък с обективи които ще пускат и сега системата е сравнително завършена.

1 палачинка, 1 китак, 1 страхотен цайс, 1 портретен, 1 теле зум, 1 макро, 1 универсален зум за видео (Панаосник и Олимпус до преди 12 месеца бяха на същата хава).

Липсват им още широк зум и хубав светлосилен зум.

тия по-горе са абсолютно задължителни за една система - щото имак ще иа ситуации дето просто няма как да си ползваш системата.

След като направят от всичките тия задължителните по един сигурно ще пускат и компактни обективи. Панаосник пуснаха 14-ката след като направиха основните и зум палачинка и т.н.

Дето вика Капитанчо може да не са баш палачинки ама системата апарат обектив би трябвало да е сходна с Samsung NX - обектива ще е с около сантим по дълъг.

Както и да е 24-ката Цайс верно е мнгоо харна и ляга прекрасно на некс-7

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: mitakabs   
Дата:   13-10-11 11:27

Бе нека да е зле 24/1.8 цайса, не ми пука..който е снимал снимал с него едва ли ще му пука големината каква е на фона на това което предлага! [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: aeobs   
Дата:   13-10-11 12:02

Какво предлага, голям е колкото 35мм обектив за ФФ.
10 пъти по-обемен от палачинката на X100, оптически е същия, а, да и само той струва колкото фуджито. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: kapitancho   
Дата:   13-10-11 12:05

aeobs [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: mitakabs   
Дата:   13-10-11 12:23

Абе не знам къде го видя че оптически е като фужито и как го сравни ама нейсе.. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: marlboro   
Дата:   13-10-11 12:28

Нексовете и сега са супер за снимане - с ръчнофокусни обективи от телеметрички и халффреймови лентови апарати. Тевидоните са особенно подходящи ( с леки изключения заради непокриването на сензора при по-широкоъгълните).

Само им търсят кусури МРЪНКАЧИТЕ! :)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   13-10-11 13:32

колкото китака на некс-а е Цайса 24/1.8 това е сравнимо с 50/1.8 или 28/2.8 обектив за ДСЛР т.е. най-малките за никон, канон и сони.

Глупости пишете. Доста е компактен и качеството е мнгоо добро.

Тука теорията на капитанчо заради ъгъла на падане на лъчите в-ху сензора за макс качество ще трябват по-дълги обективи.

Предполагам за некс може да се направи и малък 24/1.8 но определено качестовот му няма да е за 1000 Евра. Сегашния 24/1.8 е 1000 евра и винетиране или омешани цветове или меки ъгли са недопустими според мен. (Предстои да видми тестовете ама ...)



Публикацията е редактирана (13-10-11 13:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: ludiakolio   
Дата:   13-10-11 13:48

Яка машинка.Дано и аз да имам възможност скоро да пощракам.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: alex_markov   
Дата:   13-10-11 15:55

Докато имах nex-5 с двата обектива - снимах единствено с палачинката, защото само с нея се събираше на кръста и беше Винаги с мен.
Цайса го пипнах вчера (не можах да поснимам защото си бях забравил СД-то в къщи:() но тези размери НЕ са за подобен апарат, просто го обесмислят, за по-малко пари (ако съм разбрал правилно) ще може да се вземе А77 който има по-добър визьор, по-бърза серия, а и ще му се връзва по-добре този прекрасен "Буркан".
Така, че докато не извадят няколко смислени и наистина Компактни палачинки (като 24, 30, 50 1.4 - 2.0) за мен това апартче НЕ си заслужава (Лично мнение)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   13-10-11 16:59

Alex

1. "А77 който има по-добър визьор" - визьора поне както пишат навсякъде Сони е идентичен

2. " този прекрасен "Буркан"" не става за А77

Не казвам че А77 не е добър избор. Сигурно е супер ама и НЕКС-7 не е много по-зле 10 или 12 кадъра в секунда....разликата е минимална.

Разликата е във АФ-а и А77 със сигурност е по-добре там. НЕКС-а си има специфична употреба както и СЛТ-то.

Ако компактния размер ти е приоритет и сао една палачинка стига вземи си м43 и си снимай. Панасоник ГФ3 или Оли Е-ПЛ3 са сносни апарати.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   13-10-11 22:52


http://www.imaging-resource.com/PRODS/NEX7/NEX7A7.HTM



Ето и тесотви кадри с некс-7

Доста добре се справя за ужасно многото си пиксели.

До 1600 почти няма шум а на 6400 е напълно поносим предвид супер резолюцията. т.е. по-добре е некс7 на исо 6400 от некс-5н - повече детайл има. НА 12800 детайла е почти еднакъв.

Напълно безсмислени бяха дискусиите за това колко зле са 24мп-та

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: aeobs   
Дата:   13-10-11 23:17

Безсмислени били. [smilie5]

Д7000 vs А77 на ИСО 1600 при еднакъв размер в RAW.






Публикацията е редактирана (13-10-11 23:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   13-10-11 23:23

какво да кажем - гладен трол напада [smilie18] [smilie18]

Дето се вика да беше дал тестови кадри от Minolta 5d тя беше макс исо 3200 сравнена с никон д3с. Със сигурност никона вади по добра снимка. [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Смешна работа


ПП от горната снимка за мен единствено видно е по-високия динамичен обхват на А77 на исо 1600 т.е. и пума е по-нисък и цвета по-точен. Това най-вероятно е поради неточности в теста и експозицята.



Публикацията е редактирана (14-10-11 00:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: pefoto01   
Дата:   13-10-11 23:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   14-10-11 00:26


http://karaatanasov.info/images/iso1600.jpg



Ето ги Д7000 и некс-7 на исо 1600 - стария 16мп сензор е осезаемо по-зле от към детайл.

Шума на Д7000 ми се вижда доста по-силен - в синия цвят детайл няма.

Дори на 3200 ако се мине през роу софтуер НЕКС-7 отнася Д7000 на исо 1600 като детайл http://photos.smugmug.com/photos/i-SrNNDFj/0/O/i-SrNNDFj.jpg


Така де дори за високо исо е по-добре с некс-7, а на ниско няма смисъл да сравняваме нали


Да цитирам един никонски фен "But as a D7000 owner, I saw little reason to get the NEX-5N which has the same sensor and resolution as my camera. That is why ordered the NEX-7 and I couldn't care less if it is a hair noisier or not than the NEX-5N"

"Като собственик на Д7000, не виждам причина да взимам 5Н, който има същия сензор и резолюция. Заради това поръчах НЕКС-7 и хич не ми пука дали има нищожна разлика в шума спрямо некс-5н."



Публикацията е редактирана (14-10-11 08:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: mitakabs   
Дата:   14-10-11 07:17

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: mitakabs   
Дата:   14-10-11 07:19

,,пс..абе засилили сме се към 100Mpix и макс 400 ИСО! Тъй де, връщаме се към лентата..[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: pumabg   
Дата:   14-10-11 10:22

hotsnail - определено APS-C матриците на Сони в момента рулират ...Въпроса е какво друго предлагат?
Една завършена сис-ма се нуждае от много повече...Иначе те и Сигма имат страхотен сензор ама какво от това ...
Много се чудех дали да не си купя Некс 7, но най вероятно няма да го взема ... Защото за мен това не е компактна сис-ма а аз не съм тръгнал да си зарязвам ДСЛР-а, както и много други ...
Смяташ ли наистина, че човек, който си купува апарат с размерите на сапунерка търси качество, като на Д3х ?!?! Отговора е не! Търси най вече нещо малко с бърз фокус и достатъчно добра картинка...
Логично е че Сони слагат на почти всичките си СЛР-и хубавите матрици ...Щото те това и имат, матрици ... Само че за интелигентният покупател е неразбираемо наличието на Нексове и цялата А серия ... Кое да избереш и защо? Ами да едното прави само панорами а другото има пък повече врътки ....
Това не е сериозно ...
Но това е типичната политика на фирмата, агресивна, дъмпингова и на принципа каквото можем да вземем го взимаме сега, после ще мислим ...
Те са винаги от позицията на силният защото имат пари и то пак благодарение на няколко японски правителства ...
Къде Сони е лидер, че не се сещам? В електронните игри ...
Аз не съм против фирмата, напротив колкото повече фирми и конкуренция, толкова по добре за мен ...
За това изборът всеки трябва да си направи сам ...Но не на базата на картинки в интернет а отговаряйки си на въпросът за какво му е фотоапарат!
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: rorus   
Дата:   14-10-11 10:32

Ей, побъркахте се с тия нови камери и сензори. Ако отделите малко повече време за важните неща във фотографията, мисля че ще имате и повече стойностни кадри.

Времето в момента е много подходящо за снимане - есен, дъжд, чист въздух, големи температурни разлики.

Хайде навън...[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: pumabg   
Дата:   14-10-11 10:44

rorus [smilie24] В неделя атакувам, че утре май ще вали [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: psychoiho   
Дата:   14-10-11 12:15

hostnail, първия пример който си го дал изглежда сякаш е снимано с различни обективи и единия обектив дава фира при отворена бленда...ясно ли е дали е еднакъв обектива?

пума - е аз като неинтелигентен покупател си мушнах некса днес в чантата и не го усетих. За разлика от 5д-то което би ме изгърбило със някой от бурканите завинтен на него.

Объркан ли съм? Съвсем не. Щастлив съм защото най накрая започват да излизат цифрови тела които по размер са сравними със старите лентови (даже по-малки) а качеството си е идеално.

За мен тази тенденция да се ползват DSLR-и които вече приличат на бременна с тризнаци слоница е отвратителна.

Инвестирам още малко пари догодина в 1-2 обектива и некса ми става системата номер 1. По-нататък и седмицата ще си я купя секънд хенд като поефтинее и 5д-то ще си стои в чекмеджето.

Свърши ерата когато качество даваха само ДСЛР-ите. Време е да го приемете...от тук нататък играта е само за удобства и компромисите са изцяло ергономични - визьор, автофокус, грипове...

При про-тата нещата не са така. Но в тези теми дотук не съм видял някое про да се разгорещява.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   14-10-11 16:29

ами това са тестовете на IR

Те използват сигма 70/2.8 макро на бленда 8 със студийно осветление (май доста скъпо за да са точни цветовете) за всички тестове.

На никона не е избягал фокуса просто поради по-ниската резолюция на сензора 16мп детайла е по-малко спрямо 24мп сензора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   15-10-11 11:17

http://www.dpreview.com/news/1110/11101420sonynex7videopreview.asp


ето и едно малко видео

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   11-12-11 20:47

Споделих във форума че от Сони България ми дадоха НЕКС-7 за една седмица.


https://lh4.googleusercontent.com/-WqWuEdWst-0/Tt02y8h72KI/AAAAAAAAOeQ/_m5ElZ3R9lg/s912/DSC09966.jpg



Страхотна машинка е!

Пиша сега на български и на английски кратки статии за оптиа ми с това апаратче. Преди да съм готов с българския текст исках да споделя английския, който публикувах току що на форума на ДПРевю

http://forums.dpreview.com/forums/readflat.asp?forum=1042&thread=40050052


А също и галерията със снимки на Пикаса. Снимките са на 100% JPEG от апарата директно - нямам роу софтуер.

https://picasaweb.google.com/108932183055258509379/Nex7review?authkey=Gv1sRgCN6ksY25u5v3gQE


Ще споделя тук за сега само положителните страни на апарата, които видях. Не до там положителните са свързани със софтуера на апарата и ги има в английския текст, а и в бъдещия български вариант.

1. 24 мега пиксела са прекрасна екстра на ННЕКС-7 която го прави уникален апарат
2. Качеството на образа в своята цялост е умопомрачаващо. Цветовете ми напомнят славните дни с минолта 5д, резолюцията е точно 2 пъти по-висока, картинките са доста детайлни, динамиката е супер.
3. Има си обувка за светкавица - това много ми липсваше на НЕКС-5 - дано направят адаптер от Сони.
4. Има режим на дисплея и визьора дето не симулира експозицията. Това е супер за ползване на ръчни обективи в светъл ден и за ползване на светкавици. Дано Сони обновят всичките си апарати с тази екстра. По възможност от А300 насам
5. Има прекрасен визьор. Голям хубав с много екстри вътре. Кеф е да композираш с него. Не че с екранчето не става ама кефа с визьора е огромен
6. Скорост - НЕКС-7 е уникално бърз. Във всичко е уникално бърз - АФ (с китака и 16мм са за нула време), няма никакво забавяне от натискане на бутона до снимката, няма предно перде, стартира бързо, 10 кадъра в секунда...
7. Дискретен - звука на некс-7 е доста приглушен, екрана се отваря от средата на апарата и се скрива отзад напълно коеот го прави напълно дискретен.
8. Има супер много бутончета и врътки. По мое мнение докато снимаш е по-удобен от кой да е ДСЛР с трите си врътки - исо, бленда, скорост и/или компенсация са директно контролируеми, а белия баланс, меренето, фокуса и т.н. са на едно бутонче разстояние.

Ами това е сега го чакам да дойхде в магазина.

[beer]

Предната ми галерия със некс-7 снимки е тук

https://picasaweb.google.com/108932183055258509379/NEX7?authkey=Gv1sRgCNqExurj4ZegSg


Оше ендо интересно наблюдение 18-55 и 16мм и дори 16мм + широка приставка се справят съвсем прилично с 24 мегапикселовия сензор



Публикацията е редактирана (11-12-11 20:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: mugen   
Дата:   11-12-11 20:53

[smilie24] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   11-12-11 21:12

Ето го и на моя сайт.

Май трябва да оправя картинките да не са на гугълски сървери че бавно зарежда

http://www.karaatanasov.info/index.php?entry=entry111211-205353

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: next_time   
Дата:   11-12-11 21:14

Та сега какво - да чакаме ли некс 5 да се появи в базара за без пари?

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   11-12-11 21:50

aaaaa НЕ!

Имам какво да правя с 5-цата. Приятелката ми искаше по-свестен апарат да се снимат докато се катерят по скалите.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: vikitovikito   
Дата:   11-12-11 22:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: navy   
Дата:   11-12-11 22:03

Кой тоя Караатанасоф [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   11-12-11 22:07

аз съм бе нави

ама е с "В" на края

Инак за цената ...ми като за среден клас апарат от сорта на Д300, А700, 7Д. На мен също ми се вижда скъпичко...ама пък е хубав апарат и често казано подобно нещо не съм виждал преди и не мисля че скоро ще има конкурент (освен ако Фуджи не направят чудо, което е възможно)



Публикацията е редактирана (11-12-11 22:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: pstoev   
Дата:   11-12-11 22:30

Колкото и да се превъзнасяме по някой апарат, ако няма обективи той е нищо!!!
а сони, много се мотат с обективите и като гледам май не се мъчат да ги правят малки...

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: jivkojj   
Дата:   11-12-11 22:57

Колкото и да се превъзнасяме по някой апарат, ако няма обективи той е нищо!!!
а сони, много се мотат с обективите и като гледам май не се мъчат да ги правят малки...


Еми нормално. Сони е фирма, която произвежда какво ли не и за тях е необходимо на 12-18 месеца да влизат в нов цикъл, а продуктите им да се нуждаят от подмяна, респ. клиените им да закупят "новите" версии. Един обектив нормално има много по-дълъг живот и за подобна фирма като Сони не е рентабилно да се занимава с голям асортимент от такъв продукт. Само за сравнение, колко тела избълваха последните години.

от Сони България ми дадоха НЕКС-7 за една седмица.
Подозирах аз, че тоя извънреден шум, дето една шепа фенове го вдигат напоследък във форума не е случаен и тоя некс е във всяка тема намесен, че и администрацията изведнъж проснима със тая марка.

Оказа се чисто и просто нова маркетингова стратегия. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: djfroggy   
Дата:   11-12-11 23:54

Сега остава и Бони да се завърне от тайна командировка в Япония, откъдето е получил А99 със сериен номер 00000000000 и вече няма да мога да спя спокойно до пролетта![cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   12-12-11 10:38

За мен това, че ми дадоха апарата за проба е отношение лъм клиента.

Обективи за некс има доста вече. Фиш, 12 16 24 30 50 праймове, китака и 18-200 зумове. Пък аз се кефя на хубави стари легенди, такива бол.

Предполагам догодина ще ще пуснат и не само Сони. Ама колко лупи Ви трябват? 3 твърди и кита за мен са достатъчно

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: idivanov   
Дата:   12-12-11 11:36

Нещото, което ми направи впечатление от примера за рeзолюция с пропорционалните скали са видимите артефакти в .jpg. Същите се забелязват и при Некс5Н. Що така?

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: insofia.net   
Дата:   12-12-11 11:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: Alex-dan   
Дата:   12-12-11 12:45

jivkojj, това че форума е обвързан със Сони не е тайна от много време за никой, но не пречи на феновете им да надават вой колко са пренебрегнати. При положение, че за всеки най-нов продукт веднага се появяват кадри от първа ръка, информация и всичко... Замислете се колко шум тук се вдига за нов Никон или Канон примерно, теми с кадри от препродъкшън бойки и т.н... Което разбира се е чудесно, но нека алфаджиите да престанат да реагират като ощипани госпожици ако има критика за нещо [smilie3]



Публикацията е редактирана (12-12-11 12:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: pc_genius   
Дата:   12-12-11 14:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: psychoiho   
Дата:   12-12-11 16:27

хаха, в тази тема има нула мнения на официални лица от форума, та как реши че има някаква обвързаност?
Канон БГ утрепани и не си коткат клиентите. Сони БГ не са утрепани и се сещат да ухажват някой клиент тук-там.

Чий проблем е това? На Сони, на Канон или на Форума? Забравих да включа талибаните в списъка :)



Публикацията е редактирана (12-12-11 16:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: Alex-dan   
Дата:   12-12-11 16:45

Интереса клати феса, естествено, че имат кяр ако после клиентите купуват. Ами ако прекарвам и 20 мин на ден в разглеждане и гласуване, надписа Сони ми се появява пред очите около 100 пъти... Мен ме кефи толкова, колкото теб вероятно да виждаш Канон или Никон, или друга марка, която не предпочиташ. [smilie3] Престави си същото да се случва докато гледаш ТВ предаване и на всеки 30 сек или минута да се появява рекламен надпис в средата на екрана [smilie3] Преди поне 2-3 години hotsnail беше пуснал тема колко много дават Сони на потребителя vs. останалите... Е, до сега не виждам нещо при ДСЛР пазара да се е променило особено. Това кой каква политика има към потребителя си проличава от продажбите. След всичкото наливане на пари за реклама и резултат, че 7-8/10 продадени камери не са Сони, разбирам защо са леко изнервени алфа феновете [smilie6] Специално за БГ нищо чудно никоните да са даже тия 7 от 10 [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: jivkojj   
Дата:   12-12-11 17:04

Вирусен маркетинг

.....
Целта на маркетинговите специалисти, които се стремят да създадат успешни вирусни маркетингови кампании е да открият хората, които са лидери на мнение и да създадат вирусни послания, които да се харесат на тази таргет група и да бъдат разпространени доброволно от потребителите.
.....

От тука: Вирусен маркетинг
Интересно е, може да го зачетете.

Аз по-горе просто исках да отбележа, че имам усещането, че последните няколко месеца участниците във форума сме цел на усилена маркетингова кампания от страна на Сони от гореописания тип.

Няма лошо. Не съм влижил никакъв негативен смисъл в поста си. Всеки се опитва да си спечели парите, а аз само регистрирах наблюденията си [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: вальо   
Дата:   12-12-11 17:12

за какво служи визьора, след като няма огледало?


Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   12-12-11 21:51

вальо написа:

> за какво служи визьора, след като
> няма огледало?


За да виждаш, какво ще снимаш, през малко прозорче долепено до окото ти. Готино е пробвай [smilie18] [smilie18]

На мен ми е по приятно така да снимам хора. Не знам защо.

Ако са сгради не ми дреме ама с хора някак ми е по гот ако ги виждам през визьора и гледам какво ще се получи после...Вярно със екрана някак остава по-добър контакт с тоя дето снимаш ама ....

Мисля, че система тип Сони А300 или НЕКС-7 е идеална. Има избор визьор или екран без да има последствия върху функционалността на апарата. Тия системи на никон и канон с LiveView дето половината апарат не работи са толкова недодялани (друга дума ми дойде на ум, ама не е хубаво пред форума, може да има малки деца).

Странно ама явно на колегите с Никон им липсва контакт с фирмата производител. Толкова писане заради това че споделям лични впечатления....

В БГ е ясно Сони и Олимпус имат добро отношение към клиента и го ценят. За тов аи толкова много хора ги купуват. Никон и Канон разчитат на стари лаври и видимо залязват. Пък Панасоник и Самсунг не се и стараят за сега да спечелят потребители - а имат добри продукти.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: vikitovikito   
Дата:   12-12-11 22:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: cvetanvas   
Дата:   12-12-11 22:00

hotsnail,иди се прегледай човек.По начина по който се изразяваш съм убеден че имаш проблем в мозъка,съвсем приятелски ти го казвамhttps://photo-forum.net/joro/emoticons/EmoticonWall.gif



Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: vikitovikito   
Дата:   12-12-11 22:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-12-11 22:10

И какво се оказва? Споделяш впечатления за фотоапарат във фотографски форум и получаваш обиди ?!

Човекът имаше смелост, евала му правя, ама едва ли ще повтори вече[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: Alex-dan   
Дата:   12-12-11 22:12

hotsnail, похвално е това за ревюто и мога да ти пожелая само успех и спорна работа по него [smilie24]

vikitovikito , това включване чаках! Мерси! [beer] [thankyou]

cvetanvas, верно хвали вече и Самсунг, ама не така с лошото [smilie5]

P.S. Правилно си е писал човека преди мен, аз сега му видях коментара :) И съм любопитен по въпроса как се представя новия сензор в апарат като НЕКС, май imaging-resource само от JPEG имат още данни, ако не се бъркам или...[smilie8] ... Да, за динамиката, но другаде са конвертирали през dcraw



Публикацията е редактирана (12-12-11 22:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   12-12-11 22:21

cvetanvas не знам какво те притеснява.

Олимпус и Сони правят събития за клиентите си. Дават им новите продукти - Олимпус Е-ПЛ3 колко изписаха колегите не е истина.

Сони правят същото.

Градят си социална мрежа. Създават си приятели. Човешки отношения.

В крайна сметка това означава много. Много повече от самия продукт - имало обектив 300/4 със супер бърз фокус...ми хубаво ама аз честно казано предпочитам да нямам 300/4 в момента, но да ползвам марка на която и пука за мен дори и мъничко.

Това което виждам последните месеци е че в Бг има 2 такива японски марки фотоапарати.

При колите съм уцелил такава марка също. Еми след гаранция ми е колата а те все още ми се обаждат да ме питат длаи върви добре и дали ми харесва. Последно ме питаха дали мисля и за нова кола [smile] Това е целта вероятно ама дори и така да е, все пак се чувстваш важен и няма нищо напротив да си купя същата марка. Пък ако вие искате си внесете БМВ от САЩ през някой мафиот и спестете 30% от цената. моята кола е на 50% от ниската Ви цена, върви сходно на БМВ-то и знам че на някой му пука ако не върви добре и следващата ще е по-хубава.

Със Сони е същото. Дори НЕКС-7 да няма нещо и това да ми пречи знам че след година или две ще го оправят - дали с нов софтуер или нов апарат няма значение. Вече достатъчно неща оправиха за да им вярвам. Мога да дам 10тки примери на малки неща, които аз и други потребители сме искали и са в апаратите ни днес.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: cvetanvas   
Дата:   12-12-11 22:27

vikitovikito,какво като го познаваш?Това трябва да промени нещо в мнението ми за hotsnail ли?Че не може да снима е ясно и за любител като мен,ама и за драскач по форумите не става.Да вземе да си почива,и на boni явно му плащат от sony,ама да му кеф на човек да прочете/научи нещо от истински фотоГРАФ [beer] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-12-11 22:27

Сони наистина се опитват да покажат добър сервиз към клиентите си. Като човек, който се занимава с маркетинг, знам, че това е успешна стратегия.
А иначе за всеки влак си има пътници- едни ще си купят самсунг, други ще си купят никон, да не ги изреждам всички марки сега, и никой не заслужава обиди заради избора си !

Цветанвас, много си корназ-критик, но не виждам и една снимка в профила ти. Срам ли те е?



Публикацията е редактирана (12-12-11 22:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-12-11 22:31

иначе си си пляснал "екипировката" в профила, ама за съжаление това не е достатъчно, момче[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: cvetanvas   
Дата:   12-12-11 22:34

Изводите са ми на базата на прочетеното,не е нужно да съм велик фотограф за да стигна до тях.Обичам да снимам,без претенции

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   12-12-11 22:36

cvetanvas ще те помоля учтиво да си оттеглиш писанията. Имам линкове за блокиарне ама ....

извинявай лични обиди ....не съм претендирал да съм профи фотограф. Хоби ми е и се кефя. Ако не ти харесва не гледай, не съм те карал.

Нямам нищо напротив да дадеш някои разумни или не до там коментари ама прекаляваш с личните обиди. Замисли се малко.

Следващия път ще те блокирам от темата, ако продължаваш с неподходящия език. [smilie24]

ПП Хубав апарат и обектив си избрал пускай снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: cvetanvas   
Дата:   12-12-11 22:39

фаст_айбрау,двете ти снимки много лъхат на голям професионалист, момченцето ми [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: cvetanvas   
Дата:   12-12-11 22:41

Напускам секта SONY,със здраве пичове[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-12-11 22:42

Мисля, че нямаш капацитета да направиш изводи, каквито и да било. Защо?

1. Не познаваш човека
2. Не си пипвал апарата


[smilie11] [smilie11]

п.п. Изложи се като кифла

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: Alex-dan   
Дата:   12-12-11 22:43

[smilie10] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: Vilian   
Дата:   12-12-11 22:56

Супер hotsnail [smilie24]

Подкрепям думите за Сони БГ днес бяхме във Сони център, Никито си взе 16-50/2.8 ССМ отношението беше страхотно, големи пичове са. А и повечето знаем какво правят за алфа потребителите. hotsnail е много добре запознат с некс системата и това, че споделя мнението си за новата машинка може да е само плюс за всеки който има интерес [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: ZENON   
Дата:   12-12-11 23:25

off/
що сяка една тема се осира в определен период от жизния и цикъл? Дали това е присъщо за тия ширини?
Повече чета, от колкото пиша и забелязвам, че в 90% от случаите нещата се засират. Дори и разумните гласове биват някак неглежирани.
Това на никой не помага, дори напротив.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: mugen   
Дата:   13-12-11 00:08

Добър въпрос [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   13-12-11 00:23

http://karaatanasov.info/index.php?entry=entry111211-205353


Оправих снимките да се зареждат моментално [cool] [cool] [smilie18] [smilie18]

Трябва да с еопитаме да сме по толерантни ама е трудно и ...това че нямаш директен контакт с другия човек (т.е. тоя дето хулиш и обиждаш) те прави смел. Подобно е на карането на кола ама във форума е на стероиди тоя проблем.

Оня ден се записах в офф роад форума. Там е драконовска дисциплина. Всичките ми писания невинни ги гледа модератор за сега!

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   13-12-11 00:29

Освен тук, наглеждам още два-три форума и никъде, ама честно, никъде не съм виждал подобна липса на възпитание и наличие на комплексарщина, както във ФФ. Защо е така- нямам смислено обяснение !Веднъж се отказах, май съм на път отново[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: idivanov   
Дата:   13-12-11 10:09

Подкрепям мнението за Сони център. Преди няколко дена бях в Сони център във Варна. Консултантът беше много любезен и ми предостави възможност да разгледам и поснимам с Некс5Н. Между другото ми правят впечатление видимите артефакти в .jpg в контрастните области. Това без допълнителна обработка.
Как е при другите нексове?


Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: mihajlov2   
Дата:   13-12-11 10:40

Имам НЕКС-5 (безН). Снимам само в RAW и досега не съм забелязал артефакти в контрастните области.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: pumabg   
Дата:   13-12-11 11:03

fast_eyebrow
Дата: 13-12-11 00:29

Освен тук, наглеждам още два-три форума и никъде, ама честно, никъде не съм виждал подобна липса на възпитание и наличие на комплексарщина, както във ФФ. Защо е така- нямам смислено обяснение !Веднъж се отказах, май съм на път отново[smilie18]


Морски, тебе не те ли бяха блокирали вече един път за нецензурни думи? Изглеждаш ми като на "крадеца вика дръжте крадеца" ...

За да искаш възпитание от другите, почни първо да го изискваш от себе си!

А за охлюва и Пони ... Един въпрос! Коледно парти ще имате ли?
[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   13-12-11 11:10

Пума, за теб съм готов още хиляди пъти да ме блокирват[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: psychoiho   
Дата:   13-12-11 12:42

алексчо, и какво - не ти харесвало да гледаш даден надпис? Имаш няколко избора:
- затвори си очите и не гледай. по някое време отваряш леееко едното да провериш гадния надпис още ли е там
- или спираш телевизора. или сменяш канала докато има реклами
- или спираш да четеш форума. или просто не се вреш в теми за сони където и без това нямаш място като гледам

обаче да мрънкаш (щото ти това правиш) че някви хора прекакелено често пишели за сони и има конспирация е реакция на 5 годишно момченце, не на възрастен.

прави ми впечатление че дотук от всички течения във форума, сони талибаните са (сме) единствените които се опитват да поддържат някаква хигиена на темите. затова и троловете толкова ги обичат

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: вальо   
Дата:   13-12-11 13:31

интересува ме:
- когато се поставят обективи с различни фокусни разстояния, променят ли се границите на видимия кадър във визьора, съответстващ на различния зрителен ъгъл, който дават обективите с различно фокусно разстояние? Или е подобно като при лентовите телеметрички със стандартен (вграден) визьор?
- може ли от визуалната информация във визьора, фотографът да получава представа за дълбочината на фокуса при използване на механични обективи с ръчна настройка на диафрагмата? (Ръчната промяна на стойността на диафрагмата отразява ли се коректно във визьора?)


Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: Alex-dan   
Дата:   13-12-11 18:00

Всъщност няма смисъл [smilie11][smilie11] Аз се подведох да отговарям на някой, който даже не следи логиката на постовете до сега[smilie11] За сефте... Верно, няма смисъл...



Публикацията е редактирана (13-12-11 19:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: insofia.net   
Дата:   13-12-11 19:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: vikitovikito   
Дата:   13-12-11 20:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: mugen   
Дата:   13-12-11 20:49

Дано добрият старец чете темата https://photo-forum.net/joro/emoticons/fest21.gif

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: Psychoiho   
Дата:   13-12-11 21:23

Стареца чете,чете ама никъде не си си писал номера на кредитната карта....

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: DOBRIA_STAREC   
Дата:   13-12-11 21:31

Чета аз ма нещо не сте слушкали[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: vikitovikito   
Дата:   13-12-11 21:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: DOBRIA_STAREC   
Дата:   13-12-11 21:47

чете, но взима 100 на час [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: burnmaster   
Дата:   13-12-11 21:47

[smilie18] уууу Добрия Старец кефи якоо[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   13-12-11 22:40

Добре, че съм евреин и не вярвам в добрия старец[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: DOBRIA_STAREC   
Дата:   13-12-11 22:57

Хитлер викнал ясновидец да му предскаже бъдещето..
-Хер Фюрер тъмни облаци са надвиснали над вашата глава. Виждам, че скоро ще умрете.
- Кога?
- На еврейски празник?
- Кога?
- О хер Фюрер, в който и ден да умрете той ще бъде еврейски празник

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   13-12-11 23:00

Ханука, Песах и вечерта на раздаването на "Оскарите" са най-известните еврейски празници

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: insofia.net   
Дата:   13-12-11 23:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: vikitovikito   
Дата:   13-12-11 23:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: DOBRIA_STAREC   
Дата:   13-12-11 23:24

insofia.net и нещо ли искаш да продаваш?

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: Hotsnail   
Дата:   13-12-11 23:56

Вальо,

Визьора е през обектива TTL т.е. Показва 100% това дето ще снимаш. Без грешки като при ДСЛР. Дълбочината се вижда грубо с некс обектив или ръчнофокусен. С алфа пбективи няма DOF preview.

Визьора е изцяло електронен т.е. На много тъмно се бави, резолюцията му е по-ниска от дслр визьор или лайка визьор. Хубавото е че показва много неща - всички настроики, хистограма, нивелир, различни помощни линии....

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: insofia.net   
Дата:   14-12-11 02:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: kapitancho   
Дата:   14-12-11 07:15

Хайде на дпРевюто : http://www.dpreview.com/reviews/sonynex7/

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: джъмбо   
Дата:   14-12-11 08:22

Визьора е през обектива TTL т.е. Показва 100% това дето ще снимаш. Без грешки като при ДСЛР

брей...


а извинявай говориш за алфите... да там виьорите са си зле [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   14-12-11 08:57

еми А900 май е единствения апарат със 100% визьор за под 5 бона ама щом казваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: джъмбо   
Дата:   14-12-11 09:05

или д300 или 7000 [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: Alex-dan   
Дата:   14-12-11 09:07

Е, изпревари ме за едно логване [smilie18]

джъмбо, това е тема за Сони и нямаме право да пишем "на въпреки" или да сме тук, каквото и да се случва за да не трошим хатъра на аудиторията [smilie18]

А ревюто, дикректно минах на сравненията им с А77... Според тях НЕКС-а шуми даже повече [smilie8] Интересното е обаче, че детайла е доста по-добре, като шум май са на кантар. А77 изглежда все едно има шумоподтискане от RAW или просто си изглежда, не са нацелили фокуса [smilie18]



Публикацията е редактирана (14-12-11 09:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: pumabg   
Дата:   14-12-11 09:45

От това което виждам до 800 ИСА 24-та вади страхотен детайл! Но Jpeg-a на Сони продължава да е супа ...
Продължавам да се чудя за кой е предназначено това тяло[smilie11]
Искам да видя, кога студийни фотографи ще започнат да снимат с него и ще си захвърлят ДСЛР-те ...
Ако някой се чуди защо цялостната политика на фирмата е лишена от логика, то отговора е много прост!
Сони никога не е била и никога няма да бъде фотографска фирма! Единственото което целят е на всяка цена да спечелят някакъв пазарен дял и да вземат от него максимума ...
Пони не са в състояние да измислят нищо сами и за това от години купуват чужди технологии и цели фирми само и само да са на всяка манджа мерудия ...
Добре че е Цайс и Минолта иначе в момента щяха да се гледат през ел. визьорчета made in Samsung ...
Има обаче и нещо друго. Аз се радвам, че такава фирма, като Сони се намества на пазара, защото някои предишни гиганти в този сегмент се бяха по забравили ...
Хубаво е да се събудят и да покажат на какво са способни!
По голямата конкуренция винаги води до по-добри продукти за което ние консументите можем само да се радваме ...
Иначе талибаните по-горе ми приличат на феновете на Литекс ...
Кога тоя клуб се създаде, кога почна фенове да има [smilie18]
Въпреки че за родените в Ловеч, това е някак разбираемо, може би са намерили смисълът на живота си [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: Alex-dan   
Дата:   14-12-11 09:56

Е, все пак доста е вероятно тоя сензор да цъфне в Д400, така че наистина ми е интересно какво се случва покрай НЕКС-а от към картинка не по-малко от Сони феновете... Иначе от към шум vs 16-те мп разликата е очевидна, но пък и детайл бол. На ниско исо в топ-кропка, със закачен птичарски обектив ще мачка [smilie24]



Публикацията е редактирана (14-12-11 09:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: burnmaster   
Дата:   14-12-11 09:57

И на тоя апарат картинката нещо не ме впечатлява.Като се замисля от всички безогледалки май само R1 би ме задоволила.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: pumabg   
Дата:   14-12-11 10:01

Alex ако сложат на Д400 тоя сензор аз няма да си го купя! В това можеш да си сигурен !
На птичаря му трябват високи скорости и добро исо ... Ние не снимаме в студия ...

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: Alex-dan   
Дата:   14-12-11 10:04

До 1600 всякак ще е добър избор си мисля [smilie8] Единственият недостатък ми се струва, че ще е още по-голямата чувствителност към трепване заради многото пиксели...

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: kapitancho   
Дата:   14-12-11 10:08

Това последното е много вярно. На 16мп кропка, даже и 2 х фокусното не винаги е гаранция за стабилна картинка. Така че май отиваме на 2.5х или 3х.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: pumabg   
Дата:   14-12-11 10:09

Аз пък си мисля, че 16-та е най сполучливият баланс в момента м/у шум-детайл-резолюция ...
Дано сложат нея и всичко ще спи [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   14-12-11 10:14

Пума, много поздрави[smilie3]


http://images.mylot.com/userImages/images/postphotos/2467767.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: kadro   
Дата:   14-12-11 10:15

Пума, ти си №1 бате!

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: mugen   
Дата:   14-12-11 10:29

Автор: pumabg

Искам да видя, кога студийни фотографи ще започнат да снимат с него и ще си захвърлят ДСЛР-те ...



Що пък не [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: insofia.net   
Дата:   14-12-11 10:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: Alex-dan   
Дата:   14-12-11 10:56


http://www.photoru.ru/userfiles/image/Photoeqipment/Sony_Nex-7_Afanasiev_studio_06.jpg



Да, защо не [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   14-12-11 12:46

Д7000 като му чета спецификациите малко е минал покрай 100% покритие ама хайе - ракламния текст на никон в буквален превод "100% почти" т.е. 100% ама друг път. Май е по добре 97% или 98% да си кажат да е ясно колко е точноста на калибрацията. това ни никон ми звучи ами на окомер през визьора се вижда нещо подобно на снимката Ви.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: pumabg   
Дата:   14-12-11 13:00

Заринат със сериозни анализи и сравнения той четеше денонощно спецификациите на апарата и нямаше време да снима ...
[smilie3]
to be continue...


Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: kapitancho   
Дата:   14-12-11 13:03

The D7000 has an excellent viewfinder for its class - offering 100% coverage and a magnification of 0.94x. The D90 offers the same magnification but a lower coverage, of 96%.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: kadro   
Дата:   14-12-11 13:44

Пума, евала браточка - ти си №1! [smitten]


Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: Alex-dan   
Дата:   14-12-11 14:10

Никон редовно ментят, чак себе си са прекарали като са сложили такъв визьор на Д300 още 2007-ма... Виж как е положението при 7д, може да блесне още някой компромат... И като стана въпрос, че дават повече, да бяха сложили по един Time lapse тригер в кутията с афите, че гледам и А77 няма таквоз нещо... Ама братята китайци ще помагат...



Публикацията е редактирана (14-12-11 14:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   14-12-11 14:58

не ментят от Никон просто не четете

D7000

• Frame coverage 100% (approx.)



Публикацията е редактирана (14-12-11 14:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: Mogila   
Дата:   14-12-11 15:01


Месеци и години няма значение. Когато и да влезе човек в такава тема вижда все същите Сони хейтъри да говорят едно и също... Колко жалко изглежда[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: Alex-dan   
Дата:   14-12-11 15:22

Могила, аз виждам хора, които коментират някакви си камери, ти имаш ли нещо да кажеш по въпроса? Ето, в тази дискусия Hotsnail, научи пропуските в твърдението си /според тебе сигурно гаден хейт от страна на никонци, че си позволиха да отговорят/, а аз научих подробността, че Д7000 не е 100% а е почти 100% [smilie3]



Публикацията е редактирана (14-12-11 15:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   14-12-11 15:26

Аз виждам думи като "талибани", "умствено увредени", "секта" и не знам още кви глупости. Интересно в живия живот дали някой ще си позволи да ми ги каже тези неща в очите?[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: Mogila   
Дата:   14-12-11 15:33

Алекс, пробвай 1 месец да не четеш теми за сони и после прочети с какви неща си се занимавал. Ще се почувстваш тъпо...

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: Alex-dan   
Дата:   14-12-11 15:35

fast_eyebrow, а не се ли опитваш да си отговориш на въпроса, защо хората имат такова мнение? Защо само за Сони фенове ме е съветвано, да не споменавам марки, понеже на пича всичко у тях му било Сони и палел много като се спомене нещо друго. Защо съм чувал от един човек, дето си знае кой е, ако помни де, израза, че "Щом Сони не са го направили, значи не е трябвало въобще да бъде". Защо като се каже, че на Сони апарат липсва това и това, реагирате така все едно някой ви е нанесъл жестока лична обида? Цяло есе мога да напиша от елементарни впечатления защо хората ви смятат за такива. Защо ако от кораба майка Сони не ви спуснат нещо сдъвкано като факт за фотографията, повечето през ум да ви мине за него... От 2004-та съм регистриран тук, и не съм казвал на нито един потребител, че няма право да пише и да се маха... Хотснейл може да напише очвидна неистина и да му се кланяте, но ако някой го обори е гаден хейтър! Ето затова ще ви смятат за такива. И да, предпочитам различните диалози да се водят на живо, за да няма измъквания с отговорите. Килъри ли ще ми пратят от Сони защото мисля така? [smilie18]
Тази тема я има от два месеца близо, всеки може да пише, коментира, да задава въпроси и т.н. Не виждам причина за нервни изблици и жалвания :)



Публикацията е редактирана (14-12-11 15:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: didesignbg   
Дата:   14-12-11 15:41

hotsnail написа:

> не ментят от Никон просто не
> четете
>
> D7000
>
> • Frame coverage 100% (approx.)
>

>
> Публикацията е редактирана (14-12-11
> 14:59)


[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: psychoiho   
Дата:   14-12-11 15:47

алексчо, не разбра ли че си досаден и никой в тази тема няма желание да те чете? като какъв се изживяваш? какво още искаш да ти се каже за да разбереш че инфалтилните ти умозаключения мястото им не е тук и по-добре да ги пазиш за себе си?

когато си досаден какво очакваш? някой да ти подаде хляб и сол? В реалния живот отдавна хората които си им скучен да са ти били шута или ако са по-възпитани да са се преместили на съседната маса или в съседната кръчма.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: Mogila   
Дата:   14-12-11 15:48

Алекс ама ти наистина си вярваш... Не виждаш ли, че само ти и още двама трима ги мислите и говорите тези неща и само за вас е от значение марката. Когато се каже нещо против Никон и вие полудявате буквално. Боли ме ...а с какво ще снимам важното е да си правя кефа. На теб ако ти беше кеф да снимаш с твоя жесток Никон нямаше да си губиш времето с глупости.
Хайде аз отивам да се позабавлявам със моите калпави сони А300 и Минолта 50 1.4

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: Alex-dan   
Дата:   14-12-11 15:49

От кое трябва да ме е срам, Могила. От това, че съм писал че на въпроса какво имат общо ФФ и Сони съм отговорил, че не ме кефят рекламките на Сони да ми се появяват пред очите, че мисля 24мп ще са чудесни за вадене на детайл от птичарски обективи, от това че Д300, Д7000 (почти :D ) и 7Д имат 100% покритие на визьора или че А77 отново няма time lapse. Това бях писал до тук...

А, да, след последните коментари мисля, вече всички могат наистина да си направят изводите [smilie24] [cool]



Публикацията е редактирана (14-12-11 15:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   14-12-11 16:01

Алекс, Алекс... играеш кат баба ми, честно ![smilie18]

Ся да не казвам кво си писал, ама не съм видял "сони фенове" нещо лошо да са казали за никона ти. Тея убеждения за талибаните и другите простотии дет си ги мислиш са само в главата ти. В сони има и доста тъпотии, ама ги има и у никон и канон. Аз съм снимал с никон, камера като камера. Ни по-добра от сони или канон, ни по-лоша.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   14-12-11 16:02

айде, да не се налага да разказвам пак вицове за каубои[beer] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: Alex-dan   
Дата:   14-12-11 16:06

Да е ставало въпрос за моя никон и за твоето Сони? Съгласен съм. Знаем кой никон има специален статут, не е моя [beer] Аз думичката талибан и т.н. не си спомям да съм използвал. Точно за това говоря, че личните нападки са абсурдни в такива теми.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: psychoiho   
Дата:   14-12-11 16:08

е отговорено ти беше за рекламите - като не те кефи, смени канала!

имаш някакви смешни предразсъдаци и тролваш в тази тема и попиваш с голям кеф всеки отговор който ти затвърждава предразсъдъците а изобщо не регистрираш колко дразнещо поведение имаш...

и още нещо - в "реалния" живот ти не би си позволил това поведение защото 10 човека вече щяха да те гледат с изражение "шамарче ли си просиш" - и това няма значение от марката - досадника си е досадник навсякъде

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: Alex-dan   
Дата:   14-12-11 16:15

Има достатъчно хора в "реалния" живот както го наричаш, които ме познават, уважават и знаят що за човек съм. Явно според теб едва ли не, вече си прося боя [smilie18] Бравос! Хотснейл даже е наснимал Теодор в семплите по-горе, с който сме били в един клас на времето [beer] С муген се знаем от 20 години. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: psychoiho   
Дата:   14-12-11 16:40

ами явно се стискаш извън форума и не си толкова досаден...

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: Alex-dan   
Дата:   14-12-11 16:46

[smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: insofia.net   
Дата:   14-12-11 16:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: Alex-dan   
Дата:   14-12-11 16:50

Това е щото Добрият старец не може да се вреди да вземе думата [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: vikitovikito   
Дата:   14-12-11 16:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: ZENON   
Дата:   14-12-11 17:32

off/
Жалко е, че не се изкарват пари с писане на глупости по форумите [smilie7]
Още по-жалко е, че хвърлената енергия да се мерят некви пи*ки не само, че никъде не отива, ами се сговнят и отношения между колеги.

Чак понякога се чудя как се изкарват пари за това хоби, като се наблюдава очевидна липса на акъл.
Кво работите бе хора?

P.S.
Аз снимам с две системи, като едната е НЕКС... къв трябва да съм сега? Трол, талибан, хейтър или сектант? Аре дръжте се като големи хора де.


Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: burnmaster   
Дата:   14-12-11 17:33

Нека да обобщим сега с 2 думи....това Сони доминира или не.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: jivkojj   
Дата:   14-12-11 17:37

Жалко е, че не се изкарват пари с писане на глупости по форумите

Виж, това вече не е много сигурно, особено в тея/тая теми/тема. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: insofia.net   
Дата:   14-12-11 18:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: mugen   
Дата:   14-12-11 20:19

NEX-7 PDF brochure

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: mihajlov2   
Дата:   14-12-11 20:45

А някои хора снимат и с 4 системи, като едната е НЕКС[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: vgramatikov   
Дата:   14-12-11 21:36

Хубави системи ама недоразли още бе.
Като пораснат ще си купя. [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   14-12-11 22:14

Nex е напълно зряла система.

Честно казано на сони им липсват 2 максимум 3 обектива.

Това не е ДСЛР система дето трябва да има всичко от 8мм до 600мм.

Тука трябват 6 или 7 твърди обектива. Това е всичко. 10 12 16 24 35 50 90 това са. (Липсва им един 90 и 35/1.8 а имат един бонус 30/3.5 макро - тука пак отиват към ДСЛР коеот е ненужно и безсмислено)

Зума китовия е предостатъчно мислене на тема зум, а те имат и 18-200 и 55-200 т.е. има ненужен излишък вече. Ако могат да сложат нещо като 16-40/4 и 10-20 ще станат ДСЛР конкурент.

ПП За перверзните хора има LA-EA2 със бърз фазов автофокус, добавете и 10к/с с 24 мегапиксела и имате уникален апарат - няма друг дето да плющи 24 меги на 10 к/с (освен А77)



Публикацията е редактирана (14-12-11 22:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: insofia.net   
Дата:   14-12-11 22:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: Ivan_A   
Дата:   14-12-11 22:33

hotsnail, NEX, все още, не е "... напълно зряла система."
Добри камери, с отлични сензори, но не и система.

След време - ще бъде! [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   14-12-11 22:41

Иване какъв обектив ти трябва дето го няма?

изключваме 35/1.8 и 90/2.8

За целите на компактна система ....има почти всичко.

18-200 е доста голям и според мен е глупаво да мъкна 18-200 на некс-а вместо а700 със 18-250. А ако искам 200+ мм ми за А700 имам бол опции дето ще изглеждат безумно на НЕКС - представи си 70-400. Аз съм слагал 70-200/4 и 85/4 - пълен абсурд и смях. Преставям си 300/4 или 500/4 как ще стои на НЕКС

Зумовете като цяло не са за тоя тип системи. Ок разбирам че за некс 3 и 5 е важно да има зум 18-55 ама толкоз. НЕКС със 18-55 дава повече от ДСЛР с 18-55 а има хора дето не са сваляли 18-55 от ДСЛР-а.

Искаше ми се хубав 2.8 зум 17-50 ама ... представи си какво недоразумение ще бъде. Няма да го купя дори само ще се смея на Сони какво са направили.

До няколко месеца ще си взема 50/1.8 и 24/1.8 (дано дано) и повече обективи за некс...ми може ако има 90-тка ама иам фиш имам широко, ще имам за пейзаж и портрет....какво друго да искам?

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: Ivan_A   
Дата:   14-12-11 22:51

Няма добър широк.
Доколкото съм запознат, най-"широкият" е палачинката 2.8/16мм.
Имам го, зная си му кусури/достоинства.
С двата конвертора - може и да става за нещо, но е далече, много далече от добра широкоъгълна оптика.

Не се заяждам, само констатирам.

[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: kapitancho   
Дата:   14-12-11 22:57

Ако на Сони е зряла, то на Самсунг презрялали е?

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   14-12-11 22:58

ми не знам колко добра широко ъгълна оптика ти трябва. По-добър е от сугма или тамрон зум за 1000-ка

Е ти една снимка. Какъв и е проблема? Да не би не можеш да познаеш хората? Пък и част от мекотата се дължи на компресията та обектива хич не е за подценяване.

снимка иа зум до 100%

или искаш фасовете по земята да им четеш буквичките? за това си има оптика също. Ама за 12мм обектив ще трябва да извадим по 5000 Евра за Цайс или Лайка. Средно качество като Зуйкото за 1500 левчета липсва да.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   14-12-11 23:07

"Самсунг презрялали е?"

Да - Ама на тях им е единствена с-ма и друга надежда нямат. То една система...

Помисли малко за 85/1.4 пълно безхаберие на подобен апарат. Двойно по-голям от апарата и тежи 3-пъти повече, супер неподходяща фокусна система за подобен обектив.....Защо правят глупости не знам?

На едно Д7000 ще стои прекрасно 85/1.4 ще фокусира по-добре, ще е по-удобен, ще прави по-добри снимки. Дори 85/1.2 пак не е лош за ДСЛР

А теле обективи над 90мм просто нямат много смисъл. Може би един 200/4 или нещо от сорта за портрети....ама ще е мъка голяма да се мъкне.

18-200 на Сони имат оправдание със VG-10 и VG-20, те са специално проектирани едно за друго. Самсунг нямат нещо като VG-10. Panasonic пуснаха и те голяма видео камера пък и GH-2 ...имат някаква идея да имат телефото - явно не е за GX-1.

Не знам според мен си трябват 2 системи

- малка система като телеметричка - вижте Лейка М какви обективи има и
- ДСЛР система дето други приоритети гони и 500/4 не и стои смешно

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: Ivan_A   
Дата:   14-12-11 23:09

Проблемът е липсата на качествена щирокоъгълна оптика, която да не маже по ъглите на отворени диафрагми така, както МОЯТ 2.8/16мм.
Не вярвам, че с конвертор ще е по-"цвете" на ф/2.8-5.6.
Не намесвам други производители - темата е за СОНИ.
Говоря от позиция на собственик на 5N - т.е. преценил съм, че потенциал има,вложил съм някакви средства.

Качествени обективи,достойни за качеството на сензора, в момента, в БГ - няма.
... или аз не зная от къде да си купя.

Не е "... напълно зряла система" - не пресилвай нещата!
Ще мине време, всичко ще си дойде на мястото ...

[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: kapitancho   
Дата:   14-12-11 23:12

Самсунг имат компактни 16/2.4, 20/2.8, 30/2 и 20-50 "сгъваем".
Срещу това, Сони предлагат ... 16/2.8.

За бурканите е ясна работата - и Самсунг и Сони си имат и който го кефи, може да си ги вземе.

Иначе откъм тела Сони са напред с материала определено!

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   14-12-11 23:15

ми не съм гледал в магазините наскоро ама 24/1.8 го има в амазон Германия. Аз искам от САЩ да го купя щото е 40% по-евтин.

30/3.5 не маже по ъглите и също го има.

Само 55-200 и 50/1.8 ги няма за поръчка.

Аз 30/3.5 много го харесах като острота и е удобен да си го държиш на апарата ама ако взема 24/1.8 ще ми е излишен.

Ами не знами моя 16 маже ъглите ... ама 90% от снимките като тази дето ти пуснах - ъглите са тотално без значение. Ок де разбирам ти мъката...ако си с 5н си късметлия щото има 12-ки и 15-ки за телеметрични апарати дето са доста добри и стават на НЕКС (ама само на 5н вадят хубава картинка).



Публикацията е редактирана (14-12-11 23:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: ZENON   
Дата:   14-12-11 23:19

Днес докато си гледах стъклата, хванах един Цайс 135мм и го закачих на НЕКС-а. Това напълно затвърди разбирането ми, че тази система е по-удобна/практична с къси обективи (било то зумове или ръчни).
За другото и не само, има ДСЛР.
Преди съм го писал и пак ще го напиша - това са допълващи се системи.
Сега осъзнавам, че вече имам свобода на избор, дали да нося 5кг. или 400-500гр.
На практика се оказа, че китовия и един ръчнофокусен 50/1.8 (чакам и аз 50/1.8 за Е монт) са чудесни за излет.

Откровено казано очаквах, че темата ще се развие в чисто информационна насока, но очевидно някои хора не могат да се сдържат.
Еволюция, кво да се прави.[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: Ivan_A   
Дата:   14-12-11 23:20

"... щото има 12-ки и 15-ки за телеметрични апарати дето са доста добри и стават на НЕКС. " - благодаря! [smilie5]
Този път го минах с НЕКС5+разни адаптери+разни отлични, но МФ обективи - не ми хареса.[smilie23]
На който му харесва - О.К. [smilie24]

Купувам си модерна камера и се надявам на модерна, добра оптика за нея - с всичко - вкл. АФ.

Ще почакам - съгласен съм с теб за двете системи.
Докато дойде добрата оптика - с другата система, макар и тежка.


Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: idivanov   
Дата:   15-12-11 17:18

От прочетеното в DPR обстойно ревю, моето мнение е, че Некс-7 има най-малко два недостатъка:
1. Многото мегапиксели водят до повишен шум при високо ИСО и
2. Досадни артефакти при нискоконтрастни и контури при висококонтрастни обекти в jpg.
На базата горните и на доста по-високата цена, лично аз предпочитам Некс-5Н.


Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: insofia.net   
Дата:   15-12-11 18:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: vikitovikito   
Дата:   15-12-11 19:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   15-12-11 19:49

аз искам некс 9!
Сиреч- пълен кадър!Ма нямааа[smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: mitakabs   
Дата:   16-12-11 08:04

Дай боже всекиму Некс 9 ФФ...
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   16-12-11 09:53

Ами догодина ще са 9-ките.

Ако се вярва на слухове ч1акаме 3 фул фрейма 2012-а. Единия ще е съвместим с НЕКС или нещо подобно ...

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: insofia.net   
Дата:   16-12-11 11:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   16-12-11 11:21

е нищо, ще почакаме

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: pstoev   
Дата:   16-12-11 13:17

някой пробва с новия фърмуеър, АФ с сони A обективите

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: mitakabs   
Дата:   16-12-11 15:21

написа:

> някой пробва с новия фърмуеър, АФ с
> сони A обективите
Това с новия Л2 СТЛ адаптер ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: Zeno   
Дата:   16-12-11 18:44

И от мен малко.
Същият е като Nex(t) 5, 3 и т.н., апарат на който му сменяват фърмуера през час, значи е недомислен, пък и не съм видял една хубава снимка с него и подобните му.
Много масова реклама, значи има нещо гнило.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   17-12-11 00:09

Зено не се обиждай ама ...гледам мноог хубави снимки имаш в профила та си тръгнал да одумваш какви били снимките на другите. Аз не претендирам да съм голям фотограф ама си харесвам снимките и намирам мнението ти за леко обидно.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: Zeno   
Дата:   17-12-11 00:29

"Автор: hotsnail
Дата: 17-12-11 00:09

Зено не се обиждай ама ...гледам мноог хубави снимки имаш в профила та си тръгнал да одумваш какви били снимките на другите. Аз не претендирам да съм голям фотограф ама си харесвам снимките и намирам мнението ти за леко обидно. "

Какви снимки, какъв профил? Аз нямам апарат.
Мисля си, че снимките по профилите трябва да ги поставят администраторите на форума, до колкото разбирам те дават разни награди, има и оплаквания /по това съдя/ и аз исках да се оплача веднъж, че не ми дават награда, а те и снимки не са ми сложили?!
Не може така! И аз че окнем некой ден!
Никога не съм коментирал снимките на авторите им по постовете ми. Коментирам постваните снимки с разни апарати в случая с нещо от следващо поколение.
Да не бъда грешно разбран, за мен дигитален апарат с SLR е анахронизъм, но като рекламирате упорито нещо, поне го илюстрирайте качествено.
[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: pstoev   
Дата:   17-12-11 11:26

Zeno за теб "качествено" може да всякаква помия, имайки предвид липсата на снимки в профила ти!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   17-12-11 19:34

Zeno ама на мен никой не ми плаща за тия снимки. Нито съм рекламно лице.

Сони са пичове и ми дадоха апарата да го видя. По принцип си щракам със Сони и Некс-7 ме изкефи.

Тука има бая народ дето мисля че ги интересува Некс-7 та споделям каквото съм видял за една седмица.

Разбира се на теб може да не ти хареса на друг да му хареса...

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: insofia.net   
Дата:   18-12-11 00:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: PampersXXL   
Дата:   18-12-11 11:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: Alex-dan   
Дата:   18-12-11 11:29

[smilie8] Как си ги пишете понякога... Кой чака Адоби да му оправи проблемите с шума, че да се поизравни с никонския [smilie18] Наивно е да плюеш Никон, че пускат апарати с проблеми, които после ги мързи да коригират... Дано един читав фирмен конвертор някога ви напишат, че да не чакате със затаен дъх поредния АЦР



Публикацията е редактирана (18-12-11 11:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   18-12-11 11:30

Абе сони, това сони онова. А никон ко направиха след толкова обещания? Пуснаха никон 1[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: Alex-dan   
Дата:   18-12-11 11:59

PampersXXL, не винаги чуждата кокошка е патка [smilie3] За "феномените" при Канон какво да говорим... А С5 е супер апарат и само може да се радваш, че е с тялото на Д200, то и до днес серията си е образец за ергономия в класа си според мен [smilie3] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: Ivan_A   
Дата:   18-12-11 12:21

http://www.luminous-landscape.com/reviews/cameras/sony_nex_7_rolling_review.shtml


Ако вече е пуснат линкът в темата - съжалявам, но има доста интересни неща и заключения!

[smilie24]



Публикацията е редактирана (18-12-11 12:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   18-12-11 12:22

"Welcome to the Luminous Landscape. You probably have reached this page because a link, a search engine or a bookmark has brought you here, but the page no longer exists. You might be able to find what you're looking for by using our search page."
[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: Alex-dan   
Дата:   18-12-11 12:25

Само от последния пост се стреснах, че целия Луминус се е затрил [smilie18] Ще се появи бързо пак вероятно...

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   18-12-11 12:25

http://www.luminous-landscape.com/reviews/cameras/sony_nex_7_rolling_review.shtml

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: Alex-dan   
Дата:   18-12-11 12:39

Заключенията за шума наистина не са в полза на 24-те мп както се очакваше, но има и друго. Според мен такива сравнения трябва да се правят с upsize на 16-те, понеже се губи детайл всякак при опита да изравним 24-те мп с по-малко... На ниско исо и с качествен обектив ще мачкат [smilie24] Затова ми се иска да видя някое пиле, заснето с прайм, сигурен съм, че ще впечатлява...



Публикацията е редактирана (18-12-11 12:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: mugen   
Дата:   18-12-11 13:03

The New NEX-7 & Sony NEX System - @ YouTube [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: Ivan_A   
Дата:   18-12-11 15:56

Интересно е.
Около 1ч.13мин. на презентацията - до края на 2012 - 16 обектива за НЕКС планират, ако съм разбрал правилно. [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: mugen   
Дата:   18-12-11 16:10

Чак дотам не стигнах, но казва 6.
Гледах първите 30 мин., другото го прехвърлях [smilie5] , но и на мен ми беше интересно, откровенно говори човека [smilie24]

На 00:14:00 го питаха за фул фрейм NEX.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   18-12-11 17:25

16 обектива до края на 2012 - поне още две палачинки.

Сега имат 7

18-55
18-200
55-200
16
24
30
50

още 9 за една година....може би броят и двата адаптера т.е. поне 7 нови догодина. Бая е!



Публикацията е редактирана (18-12-11 17:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: Ivan_A   
Дата:   20-12-11 07:05

Още едно сравнение с Leica M9:

http://www.luminous-landscape.com/reviews/cameras/nex_7_vs_m9_part_deux.shtml


... със същия резултат. [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: insofia.net   
Дата:   20-12-11 15:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: mugen   
Дата:   20-12-11 21:46

NEX-7 madness [smilie10] [smilie10] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: ZENON   
Дата:   20-12-11 21:48

Хаха... се едно са два в кутия.. баси[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   20-12-11 22:23

3500 $ за некс-7 ....хубав е ама толкоз хубав...

още два поста [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: insofia.net   
Дата:   20-12-11 22:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: mugen   
Дата:   20-12-11 22:41

easy money, но като има балъци да плащат. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: insofia.net   
Дата:   21-12-11 00:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   21-12-11 00:06

Човека изкара и пари за Цайс и за още бая оптика за НЕКС-7 пък ще почака пак месец още да напълнят всеки магазин във всяко село със 7-ци [smilie18] [smilie18]

Предвид ревютата има шанс това апаратче да лети от щандовете като топъл лебец. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: mugen   
Дата:   21-12-11 00:09

Ами да платиш 3700 за нещо, което струва 1000$ за да го имаш няколко дена по-рано за мен си е тъпо, това че имал пари няма лошо, и аз бих се изкефил на такъв купувач всъщност. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   21-12-11 00:22

мугене малко нагоре от 1000$ е за съжаление. Ама не е 3000 в никой случай а 3700 е уникално

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: mugen   
Дата:   21-12-11 00:29

Преди 2-3 дена търговете стигаха малко над $2000, но цените преди Коледа вървят нагоре [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: insofia.net   
Дата:   22-12-11 17:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: joyride   
Дата:   22-12-11 22:20

Скоро, скоро.... иде тихичко към нас[smile]

Малко преди Нова година ще има няколко бройки налични NEX-7 само тяло в Сони център.


2499лв

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: vgramatikov   
Дата:   22-12-11 23:10

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: NikNikolov   
Дата:   23-12-11 15:58

hotsnail написа:

>.... При НЕКС-5 има забавяне -
> фокус, перде .... НЕКС-7 със цайса
> просто снима - натискаш - бързо и
> приглушено щрак и има снимка.
> ... [thankyou]

При NEX7 има ли разлика от механизма за експониране и каква спрямо NEX5 ?

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   23-12-11 19:03

Предното перде е електронно и няма никакво забавяне.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   22-01-12 23:25

http://www.imaging-resource.com/PRODS/NEX7/NEX7A.HTM


Да не се гледа от хора със слаби нерви или такива дали по 5-10 хиляди за фул фрейми. Много неприятни са студийните снимки - ще падат цените на дизеларките в базара. [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   22-01-12 23:27

Малко цитати

While both cameras share the same 23.4 megapixel sensor, the NEX-7 slightly edges out the SLT-A77 in the sharpness department. It's not dramatic, but the difference is clear

The Sony NEX-7 does surprisingly well against the $8,000 full-frame Nikon D3X at ISO 100. The Sony's noise is a little higher as is default sharpening, but both resolve tons of detail. In terms of fine detail, the D3X suppresses the slight colors found between the dark tiles, but the NEX-7 preserves them

ISO 1,600 confirms the reason we do these crops, as the Sony NEX-7 starts to struggle with detail at this setting thanks to aggressive noise suppression, particularly in the mosaic crop. Still, the NEX-7 maintains more high-contrast detail than the 60D

Така де само на исо 1600 D3x има малко преидмство (ама верно е малко за 7000$ отгоре)

The Sony NEX-7 really struggles to keep up with the Nikon D3X here, with aggressive noise reduction blurring away more fine detail than the D3X, particularly in the red leaf fabric.



Публикацията е редактирана (22-01-12 23:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: insofia.net   
Дата:   22-01-12 23:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   22-01-12 23:37

Да тука поне ясно за шума на 24 мегапиксела ...оказа се че 60Д, 7Д и 600Д не могат баш да го стигнат НЕКС-а на исо1600. Ама колко дискусия се изля как с 24мп и исо800 на става пък то какво се оказа и 1600 било доста сносно че дори и нагоре не е много голям проблем.



Публикацията е редактирана (23-01-12 23:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: mugen   
Дата:   22-01-12 23:41

......

"SUPER body & user interface: The TriNavi interface is our absolute favorite UI, ever. Period."


"It's hard to overstate just how big a breakthrough the Tri-Navi control system is: The NEX-7 is by far the most fluid camera we've used to date. Perhaps the truest measure of our affection for Tri-Navi is how difficult it's become for us to step back to shooting with any camera with a conventional control design. It's really a night-and-day difference; don't shoot with an NEX-7 unless you're prepared to buy one."
.....

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   22-01-12 23:44

Fast AF performance; competitive with SLRs

"Sunny Weather" brightness setting on LCD is first time we've really been able to see LCD images in bright sunlight



Публикацията е редактирана (22-01-12 23:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: Alex-dan   
Дата:   23-01-12 12:56

Да тука поне ясно за пичове като PD и другите дето философстваха за шума на 24 мегапиксела ...оказа се че 60Д, 7Д и 600Д не могат да го стигнат НЕКС-а на исо1600.


Моля?

На 200-400 исо вече избива шума, а на 1600 е на парцали в сравнение с 60Д точно според тестовете, които показваш...

http://www.imaging-resource.com/PRODS/NEX7/NEX7RAW.HTM


Единствено по-добре е в сравнение с А77 по обясними причини...

Това ли е "не могат да стигнат" ?!?!


http://dl.dropbox.com/u/18957516/noise.jpg



НЕКС7>А77>60Д>Д3х

The NEX-7 doesn't perform as well as the 18-megapixel Canon 60D at the pixel level, though that's not a surprise .... за някои обаче явно е....



Публикацията е редактирана (23-01-12 13:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: next_time   
Дата:   23-01-12 22:19

Това което на мен ми направи впечатление - самсуняка е по-добре като картинка от сонито.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: vgramatikov   
Дата:   23-01-12 22:37

hotsnail очевидно е ,че Некс-7 и 60д(7д) са горе долу същата работа.Дори да не споменавам ,че 7д има малко по-добър фин детрайл от 60д.

Некс-7 се държи изключително добре като за толкова мегапиксели.
В червения канал е видимо по-зле от Канона ,където всъщност проблема е най-важен от цялото сравнение.Цветния шум също му е в повече.

И още един бонус от мен.

-Матрицата на Канон е на 3 години и половина.

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: next_time   
Дата:   23-01-12 22:43

Единствено ме е яд че на самсунгите не може да се закачат лайка обективи.Не че е и много зор де, 20 и 30мм палачинките им са страхотни.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: Hotsnail   
Дата:   23-01-12 23:42

Ми грабвай един некст. На ниско исо новия 20мп сензор е много добре. Над 800 исо май е слабичък за сега. Ама аз рядко ползвам такова нищо че има, та не е болка за умиране. Имам един колега дето май си щрака щастливо с пърия им апарат, дето имаше и визьор ама няма оная странната функция

Панасоничетата са интересни също, видеото им е супер и носят на м обектив. Па и пенове има - за мен са безлични ама виж колко народ им се кефи.

Мен лично некс-7 ми се вижда супер як в момента с малкия размер и тоновете функции и резолюцията и динамиката и скоростта и обувката за мигалка(да всички други го имат ама 5-цата нямаше) и видеото и новия екран и визьора и малките донагласяния по функциите и новия режим на liveview и peeking-a. Пък и цайсовете са нещо неземно.

За пръв път от 3 години виждам картина дето ми напомня на CMOS сензорите като км 5d и а300 - от как съм с а700 и некс-5 някак ми липсваше плътния дълбок цвят а некс-7 има точно това усещане за плътност на цвета, отделно и детайла с цайсовете - дигаш на 200% и пак изглежда добре и остро.

Не стават за пилци. Не стават за бързащи модели, поне с мойте умения. Предполагам с практика ще мога да следя човек. Некса няма забавяне - 0.07 секунди забавяне при отпуснат затвор и 0.02ако си на полу съединител и липса на предно перде - снимката е станала преди да си натиснал бутона до край. Механичните лайки сигурно са по-бавни. Та така интервсно е много

Малко време да има да поснимам, повечко. Дори ми се иска една студийна сесия да направя с некс-а :-) ще си зема и тежката артилерия да не се излагам че съм само с "любителски" апарат.

Със малките светкавици е забава с некса слагаш тригера отгоре и става лудница с ръчни настройки. ТТЛ-а пробвах вчера и работи свестно. Сега за сони и канон има много готини радио тригери в динафос със ТТЛ и HSS подръжка, а вече и сони и канон имат групи и подобни хитрини (некса не ще с вградената да контролира, иска голяма миглка за контролер, странно). Както и да е с ръчните лудницата е по-голяма и май на човека дето снимаш му е по интересно какво правиш :-)

то за всеки влак има пътници. Кой каквото му е на сърце.

кеф е апарата да се сбира в малка чанта с още един два обектива дето отнасят като качество 90% от наличните фотоапарати( това е за повечето нови безогледалки въоръжени със хубави телеметрични обективи)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: vgramatikov   
Дата:   23-01-12 23:52

Hotsnail Редактирай си поста [smilie18]

"Да тука поне ясно за пичове като PD и другите дето философстваха за шума на 24 мегапиксела ...оказа се че 60Д, 7Д и 600Д не могат да го стигнат НЕКС-а на исо1600. Ама колко "компентентни" форумци "про"-та изляха простотия тука, не е истина"

лаладжия



Публикацията е редактирана (23-01-12 23:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: pefoto01   
Дата:   23-01-12 23:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   23-01-12 23:59

Ок [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: insofia.net   
Дата:   24-01-12 00:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   24-01-12 00:13

тез тиквички от фризера ли са или ги продават пресни вече[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: insofia.net   
Дата:   24-01-12 00:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   24-01-12 00:17

Предлагам ламерите с А да ти гласувмае яко под кюфтаците в представяне.

Хората ще изпаднат в потрес - ако някой все още гледа точки.

Инак ето ти малко критика:

Готин натюрморт изборазяващ изконната българска културна действителност отразена чрез балкансия кулинарен стил. Кюфтака в случая се явява еманация на еснафския ганьовски манталитет...

По фотографски - Малко ти е центрирана експозицията. Липсва детайл на предните кюфтаци и тиквичките. 4 кютака не е хубаво число. Ако е група в западните държави е по-добре да е нечетна; В Китай 4 е числото на смърта; та по добре хапни един кфтак преди да снимаш. Има малък странен блик точно на върха на чинията.



Публикацията е редактирана (24-01-12 00:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: insofia.net   
Дата:   24-01-12 00:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: чепат   
Дата:   24-01-12 00:29

преходниците Контакс Г - Некс имат ли нещо по-специфично. Гледам по-скъпи вървят. Дайте съвет какво да купя, за какво да внимавам?
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   24-01-12 01:21

Тез кюфтаци върят с домашна лютеница и изсушени люти чушлета. Верно, после в кенефа става яко боке, но не е голяма болка

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   24-01-12 10:16

@чепат ами преходника за контакс има фокусен пръстен и едно две зъбни колелца вътре. Деликатно нещо са и затуй са доста скъпи.

Контакс Г обективите нямат собствен фокусен пръстен, само отверка отзад за фокус. Та адаптера трябва да бута фокуса.

Има китайски и хубави адаптери. Хубавите са на Kipon и Metabones. Китайските повечето приличат на Kipon и дори някой го ментосват кипона, има една малка разлика заяждат и не никак приятно с тях да фокусираш.

Metabones има една особеност - не можеш да смениш обектива докато е закачен адаптера на апарата. Така де ако имаш няколко Контакс Г обектива може да искаш няколко metabones адаптера.

Инак и кипона понякога заяжда ама по рядко и лесно се раздвижва.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: чепат   
Дата:   24-01-12 10:32

@hostnail благодаря! [beer] за fotodiox мнения?

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: Alex-dan   
Дата:   24-01-12 12:02

fast_eyebrow, подсети ме за един виц дето прочетох вчера... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   24-01-12 18:43

[smilie18] Алекс, готин е[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: insofia.net   
Дата:   24-01-12 22:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: PeterPAN   
Дата:   24-01-12 22:34

дано пуснат малко смислени стъкла на добри цени, че изостават от оли и панасоник много...

тъкмо да падне и цената на некс - 5н и некс - 7

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: Hotsnail   
Дата:   24-01-12 22:49

То дори да пуснат тия стъкла дето ги обявиха в магазина. 50-така е най-смислен и още го няма.

Лично аз искам само още две обективчета и могат да спрат - 35/1.8 и 90/2.8. Това е!

Инак ок 3 апараа са очаквани нова 3-ка, 5-ца и нещо за видео. Нов Некс-7 предполагам че 2013-та най-рано, то още го няма сегашния, пък и по софтуера е добре да поработят млако за 3-навито т.е. да се нагласи да е перфектен :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: insofia.net   
Дата:   24-01-12 23:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: pefoto01   
Дата:   24-01-12 23:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: didesignbg   
Дата:   25-01-12 08:26

мога да ти кажа, кой няма да е [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: Hotsnail   
Дата:   25-01-12 08:35

Абе сони показваха един скъп зум ама не ми се вярва да е 16-80/2.8

Ако е 2.8 ще е най-много 16-50 а може и 17-40 или -малко

По вероятно да е 3.5-5.6 или фиксирано 4 и 16-80

Ама той китовия обектив е доста по-добър от повечето зумчета за дслр и без друго та точно зум ...инак новия тамрон май е доста хубав и е по-малък от сонито (с по-слаба стабилизация и по-кофти за филмчета)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: pefoto01   
Дата:   25-01-12 11:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   25-01-12 11:50

абе не ясно за алфа пуснаха 16-50/2.8 за качествен китак. Ще видим за некс какво ще решат за скъп китак. Ама то ще си дойде с цената 16-50 е 700 Евра (1400 лева?)

Тампона е 350 Евра т.е. наполовина. Това е надежда някаква Тампон и Сигма за пуснат някое друго интересно зумче.



Публикацията е редактирана (25-01-12 11:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: PeterPAN   
Дата:   25-01-12 12:21

и аз искам свестен зум 12-90/2.8

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: insofia.net   
Дата:   25-01-12 16:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: pefoto01   
Дата:   25-01-12 20:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   25-01-12 23:33

pefoto01 нямам идея за какво говориш.

Какво общо има маркетинговия отдел?

Единствено размера е интересен тук. Няма как да направят 17-55/2.8 или сходен с 49мм филтър за Некс т.е. ще е бая едър обектива. От тая гледна точка 35-цата светлата май ще им е по-голям приоритет.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: next_time   
Дата:   25-01-12 23:38

ще ми писне и ще си поръчам CV 35/1.2.. па нека ме накарт после да купя квото и да било цайсово.


Нямаш представа с каква скорост ще побързаш да си купиш цаис като видиш каква пръчка е 35/1,2.
Ако искаш истински хубав обектив на 35мм това е новия сумилукс М.Биогон 35 също бива, но не е от класата на сумилукса, въпреки това отвява страшно воитлендерчето.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   25-01-12 23:56

http://www.kenrockwell.com/leica/35mm-f14-floating-element.htm


5000$ за добра 35-ца.....дали не епо-добре да пуснат 35/1.8 без претенции за 500 лева

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: insofia.net   
Дата:   26-01-12 01:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: insofia.net   
Дата:   26-01-12 01:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: Alex-dan   
Дата:   26-01-12 09:34

Е, то тия какво ги гледаш, те даже не са за снимане [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: insofia.net   
Дата:   26-01-12 21:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   26-01-12 21:50

DxO-то и мен ме дразнят.

Инак Уин 7 ми показва роу-вете както на тъмб така и превю (по-добре от пикаса дори се справя като скорост и правилни цветове - сигурно показва тъмб ЖПЕГ-а)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: insofia.net   
Дата:   27-01-12 11:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: vanquished   
Дата:   27-01-12 13:56

Нещо такова ?

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: insofia.net   
Дата:   27-01-12 17:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: next_time   
Дата:   27-01-12 23:03

Както е известно последните 5% качество струват 5 пъти повече.Ако имах пари за новия сумилукс 35мм бих го взел, за съжаление на сиромах човек не му се полага подобна благина.Юе си снимам със стария и ще се правя, че това е моя избор заради ... да кажем мекия рисунък или нещо от тоя род.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: next_time   
Дата:   27-01-12 23:05

Да попитам - има ли някое нексче с по-тих затвор от старата троика.като хвана да снимам на три пресечки се обръщат да ме гледат.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: vgramatikov   
Дата:   27-01-12 23:24

Още ли се фанатизирате по-тия безмислени сонита.

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: pefoto01   
Дата:   27-01-12 23:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: next_time   
Дата:   27-01-12 23:54

Некса е възможно най-скапания апарат от всички апарати който правят хубави снимки.Има обаче няколко предимства.Едното е цената.Гледам в базара има един за 320лв.
На моя съм му сложил една 15-ка която е на бленда 8 и 2м. - перфектен фотобележник.Видеото с един стар телеметричен юпитер е супер.
Иначе отврат ергономия,, недомислен както и да го гледаш.НО евтин и малък и ми седи в джоба на дънките.Лайката иска джоб на яке.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: pefoto01   
Дата:   27-01-12 23:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: insofia.net   
Дата:   28-01-12 00:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: ZENON   
Дата:   28-01-12 03:06

От тия последните дето толкова не харесват НЕКС... че кой ви кара да го гледате и да повръщате?
Кат не ви изнася, у лево и кръгом...
Дейба и манталитета...[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: Hotsnail   
Дата:   28-01-12 10:55

Next_time ами некс-5н и 7 може да им се изключи предното перде и стават по-тихи поне наполовина това дето е старата 3-ка.

според мен звука е нарочно наюравен по-силен, за да ти казват всички "я това е истински фотоапарат" - на външен вид не си личи

Каква 15-ка си сложил? Лейка някоя?

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: mediac   
Дата:   28-01-12 13:30

Sony NEX-7 Hands-on Review


Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: next_time   
Дата:   28-01-12 21:15

15/4,5 хелиар

Липсата на визьор ме съсипва, но да кажем с 15мм за какво ми е да гледам фокус.ОК.Звука от затвора ..... направо вбесяващ.Какво толкова е наложило на безогледалка да сложат подобно безумие.Самсунга направо не се чува как работи, а е с подобни показатели.
Направо убива всякакъв опит за деликатно снимане още в зародиш.От няколко дена се возя на трамвай и направо умирам от желание да снимам, но ... с това плякане ще се наложи остатъка от пътуването след снимката да го изкарам в разправии.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: next_time   
Дата:   28-01-12 21:44

Новата троика може ли да е по-тиха?
Гледам се продава една та затова питам.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   28-01-12 22:14

ами 3C май е като старите модели. Ето тука един пич е писал по темата и не споменава 3С

http://www.mhohner.de/newsitem2/efcs


Пробвай я в синтеза и сравни с 5н или 7 или нещо такова.

По-подразбиране предното перде е електронно на 7-цата.

Инак опцията е в менюто за настройки (долу дясно) е Front Curtain Shutter по-безшумната опция е "On" - много странно.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   31-01-12 23:06

само ако Сони можеха да правят достатъчно 7-ци

№2 в Япония!

Сред няколко турбо евтини дизеларки. Май среден клас апарат не е имало там от как преоцениха Д90.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: insofia.net   
Дата:   31-01-12 23:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: insofia.net   
Дата:   03-02-12 00:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   22-06-12 00:50

http://photo.net/equipment/sony/nex-7/review/


Още едно ревю на некс-7 ot photo.net

To sum up our findings, the NEX 7 is a superlative machine that’s a joy to hold in your hands, to shoot with, or simply to admire as a beautiful high-tech object. It’s an elegant, versatile picture taker that is destined to become an instant classic.

Превод малко механичен ако не Ви допада английския

За да обобщим нашите наблюдения, NEX 7 е превъзходна машина, която е радост да се държи в ръце, да се снима с, или просто да и се възхищаваме като красив хай-тек обект. Това е елегантна, гъвкава машина за снимки, предопределена да стане класика мигновено.



Публикацията е редактирана (22-06-12 01:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: pefoto01   
Дата:   22-06-12 01:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   22-06-12 01:12

айде стига де....това си е моята тема.

За Сони НЕКС-7 ревюта. Толкоз ако имаш да кажеш нещо смислено ок.

Ако не марш никонска сган....сега както сте натрупали ячко бисери ще почна да ви ги копирам по темите и без друго половината никон щракачи идея нямате от къде се хваща апарата....да се чудиш за какво ги купувате тия Д7000 като и един WX100 Ви е свръх възможностите.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: mattridge   
Дата:   22-06-12 21:20

Не съм от "никонската сган", но по-неприятна камера от Некс 7, не съм притежавал. Малка (губи ти се в ръцете), с хиляда ненужни глупости в менюто, и с отвратителни обективи (с едно изключение). Сега се чудя как се излъгах да си я взема и как да се оттърва от нея. Просто искрено съжелявам всеки лапнишаран, който тръгне да инвестира в некс. Всичко останало от безогледалкте превъзхожда некс по отношение на стъкла, цени и общо качество. Вярно, имаш добро IQ при Некс 7, но имаш такова и от останалите безогледалки. Ревютата в нета се захласвали по Некса, но те се захласват и по всичко останало, което се появи напоследък. Съжелявам за негативното мнение, но тази тема е отворена за всеки.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: Hotsnail   
Дата:   22-06-12 21:35

Въпрос на избор аз я пробвах преди да я купя и камерата ми допада изключително много. Иах некс-5 преди това и 7 просто ми даде всичко дето на 5 не му стигаше да е перфектен.

Съжалявам че при теб не е станало, Има си базар е ще загубиш някой лев дето не си мислил навреме. Некс-7 си остава най-доброто на пазара в тоя сегмент.

Олимпуса също е много добър ама за мен е дори по труден откъм захват и с по-малки копчета.

Ако искаш големи копчета защо взимаш малък апарат..

За обективите си в голяма грешка всичките ставатм поне от моя опит и са доста добри. Не съм снимал многочс 18-200 ама другите ги имам или съм ги ползвал и смело мога да твърдя че превъзхождат системи като никон и канон в сходен клас. Да няма за некс135/2 или 17-55 или 70-200/4 ама...то няма и смисъл да има. Писал съм и преди един90мм и един 35мм ако пуснат светличза мен системата им е завършена. Може би широко зумче 10-20 ама и сега имам фиш, 12, 16 и зум от 18 нагоре.

Освен това сигма пуснаха супер свестни 19мм и 30мм на 2.8. 30-ката е с невероятна резолюция, направо не е за вярване колко е добра.

ПП Мисля, че Сони центъра дават камери под наем та ако има някой друг да мисли ..по добре дай 50-тина лева да пробваш на спокойствие



Публикацията е редактирана (22-06-12 21:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: vikitovikito   
Дата:   22-06-12 21:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: Alex-dan   
Дата:   22-06-12 21:56

Ако не марш никонска сган....сега както сте натрупали ячко бисери ще почна да ви ги копирам по темите и без друго половината никон щракачи идея нямате от къде се хваща апарата.... да се чудиш за какво ги купувате тия Д7000 като и един WX100 Ви е свръх възможностите.

Хайде, хайде [smilie5]



Публикацията е редактирана (22-06-12 22:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: vikitovikito   
Дата:   22-06-12 22:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: Alex-dan   
Дата:   22-06-12 22:33

Що, скъпарските ентри пластмасарии на Сони ще ги пропуснеш ли [smilie18] Кажи за изработката на 50 кроп [smilie18] 35 [smilie18] 85 2,8 [smilie18] ...

А, това е вашата тема, в която можете да плюете, а ако някой отговори е заяждане, вярно [smilie5]

[beer]



Публикацията е редактирана (22-06-12 22:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: vikitovikito   
Дата:   22-06-12 22:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: Alex-dan   
Дата:   22-06-12 22:43

Умилява, да [smilie24] [smitten]


https://dl.dropbox.com/u/18957516/hlp.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: Alex-dan   
Дата:   22-06-12 22:58

photozone.de

35 1,8 Mechanical Quality: 2/5 - 369 лв.

50 1,8 Mechanical Quality: 2/5 - 320 лв. [smilie10]

85 2,8 Mechanical Quality: 2/5 - 479 лв.

Айде малко повече старание за да ви вземат кинтите де [smilie18]

За вариота има ли смисъл да се чудя как са [smilie8]

Май ако не пише Zeiss или Minolta...[smilie6]



Публикацията е редактирана (22-06-12 23:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: vikitovikito   
Дата:   22-06-12 23:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: Alex-dan   
Дата:   22-06-12 23:05

Хах, ужасяващо :))

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: Hotsnail   
Дата:   22-06-12 23:05

Алекс кой от тия обективи казваш е правен за некс-7??? Изпуснал съм нещо новините от сони имам един 50/1.8, ама не знаех, че има 35 и 85 за некс, ще ида да питам в сони центъра...[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Ама е интересно майстори на дслра да направят тема как да сменям обективи щото да не влизат скакалци в апарата ми .... Никонски фенове какво да ги правиш

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: Alex-dan   
Дата:   22-06-12 23:08

Виж че с Викито си лафим :)) То и аз не знам да имат никон нексове, ама а де...

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: Alex-dan   
Дата:   22-06-12 23:11

Пък и снимането с 10кс в серия с 13 буфер май на други марки е гордост... ;) Пак си вкара автогол Вики :))

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: Alex-dan   
Дата:   22-06-12 23:13

Баси гола...

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: pefoto01   
Дата:   22-06-12 23:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: vikitovikito   
Дата:   22-06-12 23:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: Alex-dan   
Дата:   22-06-12 23:16

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   22-06-12 23:17

Тия 10 кадъра май са най-сносни за панорами....там пука по 30-40 кадъра звера май.

Инак 10-тина кадъра е буфера на НЕКС-7 А77 е по-добре. А77 може и да няма проблеми с буфер щото поддържа 95 МБ/с трансфер към картата...та с читава карта ...може буфер и да не ти трябва.

При некс-7 стават интересни серии. Пусках една как ме щракна щерката докато мятах палачинки, виж няколко страници по-рано. ревюто дето пусках


https://lh4.googleusercontent.com/-oqlWUcDURF0/TuNgOOM8-CI/AAAAAAAAOnk/Ll4hThGpgLc/s1600/DSC00103.JP


Да няма някой заблуден после да пише глупости - следящ фокус няма при 10к/с на некс-7. Дори като цяло следящия фокус е само на ръка при без огледалките (не е баш така с 24/1.8 е доста приличен ама...да няма оплаквания).



Публикацията е редактирана (22-06-12 23:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: Alex-dan   
Дата:   22-06-12 23:19

Е това вече е гола малеее

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: Alex-dan   
Дата:   22-06-12 23:20

Супер, даваш ми идея за следващите салта на палачинките и при мен :))

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: vikitovikito   
Дата:   22-06-12 23:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   22-06-12 23:23

плиткия тиган е тайната [smilie18] [smilie18] [smilie18]


ПП и освен това серията да е не повече от 10 снимки че инак ще се овековечи сгърчената или щльопнала на пода палачинка



Публикацията е редактирана (22-06-12 23:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: vikitovikito   
Дата:   22-06-12 23:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   22-06-12 23:35

Ще е гадно НЕСК-8 да има тази година....освен ако не е 16МП-ов или фул фрейм.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: vikitovikito   
Дата:   22-06-12 23:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   22-06-12 23:49

каките се кефят на некс-7. Много фотографски изглежда.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: vikitovikito   
Дата:   22-06-12 23:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   23-06-12 00:06

Ми пробвах веднъж ама....много глупости направих...примерно на а700 имам стабилизация на некс-а НЕ и това се вижда с 85/1.4 - трябва поне 1/250 или 1/500

Ето тука снимчици обосрани... (много много ме е яд)


http://karaatanasov.info/pics/7/DSC01363.JPG




http://karaatanasov.info/pics/7/DSC01361.JPG




Тия ги снимах като с дизелар т.е. през визьора с ЕА-2.

Мислих да си калибрирам фокуса....калибрирах калибрирах и до +2 го докарах ама ....после един познат ме светна, че това е Motion blur
. Някакво програмче има дето анализира мазането и дава настройки за корекция и при мен даде че има отместване а не дефокус...

въобще много се ядосах...провалих си цяла серия снимки



Публикацията е редактирана (23-06-12 00:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: vikitovikito   
Дата:   23-06-12 00:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: Alex-dan   
Дата:   23-06-12 00:19


https://dl.dropbox.com/u/18957516/DSC01363.jpg



Абе пак стават, ама не на 100%, а за УЕБ. Макар че и подобни резолюции пак държат на печат в не много големи размери разбира се... Позволих си да я пипна леко...

Многото пиксели си искат прецизността [smilie2]



Публикацията е редактирана (23-06-12 00:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: vikitovikito   
Дата:   23-06-12 00:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: Alex-dan   
Дата:   23-06-12 00:26

btw, и НЕКС-а и А900 ми се струва, че лилавеят малко... До зеленеещия Д800 си личи още повече [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   23-06-12 00:34

Вики имам и такива де ама с едно друго тяло ги правих - А700. Там нямам грешки


http://www.karaatanasov.info/pics/elisabeth/DSC00164.jpg



нещо напоследък баланса зелено-магента много ме дразни...или ми зеленее или ми лилавее или и двете ...което е ужасно.

НЕКС-7 (сигурно и Д800) може да им зададеш отместване на белия баланс.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: Alex-dan   
Дата:   23-06-12 00:39

Не, то има адски много настройки за WB, даже тая снимка дето я пуснах от тая вечер в другата тема, която е снимана в сумрак леко, си направих баланса от тялото, въпреки че е от РОУ за теста ей така просто как ще стане... Просто ме дразни, дори и да знам, че е в РОУ като погледна на дисплея и да ги виждам с типичните грешки за ауто при по-шантави условия. Иначе Д300 както и другите никони си имат ей това фино тунинговане на почти всяка настройка:


http://pixhost.me/avaxhome/8b/57/0009578b_medium.jpeg



Както и компенсиране на аутото дори :) Опции бол, стига да му се занимава на човек от апарата :))



Публикацията е редактирана (23-06-12 00:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: Mogila   
Дата:   23-06-12 00:49

Хоп[smilie25] [smilie25] [smilie25]


http://files.myopera.com/mogila77/albums/11978452/Sh1.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: Alex-dan   
Дата:   23-06-12 00:50

Btw, аз съм на един лаптоп ACER, който по принцип леко синее май [smilie18] Май като си ида на НЕК-а тогава ще коментирам цветове [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   23-06-12 00:52

Могила - уби ме с това боке!!! Браво!

Хубаво е станала обработката благодаря!

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »