Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13     всички  напред  последна
 Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   09-10-11 15:44

вчера имах кефа да пощракам с НЕКС-7 и да ви кажа супер е апарата. Нето веднъж не заби (а ни казаха че забива този ранния фърмуер).

Цайса 24/1.8 е невероятен, няма никакво значение блендата за детайла - с белндата само конторлираш скорост и доф - толкоз. Обектива е супер остър на 1.8 и си стои остър. Снимането с цайса и некса е супер бързо - просто снимките стават когато цъкнеш бутона. При НЕКС-5 има забавяне - фокус, перде .... НЕКС-7 със цайса просто снима - натискаш - бързо и приглушено щрак и има снимка. Правенето на снмка единична с некс 7 и цайса определено е по-бързо от ДСЛР.

Пробвах и 30/3.5 макро - супер яко обективче. На 3.5 е острилка.

Това с трите вртътки надминава ДСЛР-ите също. Едновременно можеш да връткаш бленда, компенсация и исо т.е. пълен контрол без бутони. Работи за снимки и видео по еднакъв начин. В зависимост от режима P, А, S, M просто имаш различни три неща да местиш. P режима явно ще ми е любим на тоя апарат както беше на А700 и минолта 5Д. Сонитата като некс-5 и СЛТ-тата малко бяха омазали Р режима.

Има доста много функции и не съм ги видял всички. Бутоните му почти всички са програмируеми и можеш да си извадиш на едно или две натискания горе долу всичко от менюто. Има дори шифт на цветния баланс като никон (това защо са го сложили не ми го събира ума). Абе никонски или олимпийски фен ще се икефи на тоя апарат много.

Та има 4-5 програмируеми бутона. 2 от тях могат да взимат по 3 функции както е централния при некс-5. (Това за мен е малко притеснително, че става ала никон, олимпус докато го настроиш трябва 2 часа.....ама пък никоните явно ги купуват та....)

Размера е поносим. НЕКС-7 със цайса или 30/3.5 влизаше в джоба на лятното ми яке. С около един сантим е по-висок и по-широк от 5-цата. Явно заради визьора и по добрия грип. Според мен си струва жертвата макар да става горе долу колкото Лайка или много малък ДСЛР. По малък ми се струва от GH2 и определено е по-удобен - GH2 има малко странен грип.

Визьора си е електронен и си изглежда изкуствен макар да няма кои знае какви недостатъчци от което. Аз до сега съм пробвал този на олимпус...новия визьор на сони няма нищо общо с олимпуса т.е. с кеф си го ползвах (олимпуса преди 2-3 години дето излезе е ужас някаъв - не бих го ползвал дори да ми плащат). това е хубавата част - фокус със тоя визьор няма как да хванеш. По кофти е кратинката от визьора на А700 за А900 няма дори да коментирам. Обаче анличието на визьор е супер полезно и много удобно. Писаха че при А77 има някакво забавяне при превключване визьор към екран и обратно - при НЕКС-7 не видях подобно нещо. Супер готино цъкаше без забавяне където и да било.

На мен ми прилича на телеметричен апарат - компактен със сносен визьор, позволява бързо да се снима. Изключително добре сглобен изглежда отвън.

Работи със светкавици перфектно НЕКС-7. Пробвахме го безжично - само с голяма мигалка като 20-ката или 58-цата може да пали други мигалки. Вградената не може да се ползва за безжично пуцане. Работи и с тригери.

Интерфейса на дисплея е мнго добре замислен - със стрелка нагоре като при некс-5 се сменят няколко режима. Винаги се вижда скорост, исо и бленда. Ако исо-то е авто при заключване на фокуса/меренето се вижда какво ще ползва апарата.

Видеото е мнгоо готино - всичко може да се настройва докато снимаш видео. Кеф голям. Сигурно ще е забавно да се сменя баланса на бяло докато снимаш някой и той зеленясва или зачервенява - това може да е АРТ ефект де. Инак бленда скорост и исо се виждат и са достъпни също през цялото време. При некс-5 има елемент на хвърляне на боб поради липса на исо и скорост ако си в режим А, отделно при некс-5 във видео може, само компенсация да пипаш. НЕКС-7 е на светлинни години напред.

Аз снимах роу и сега се чудя аквко да правя тия странни файлове...а JPEG-а явно не е никак зле имам 3-4 инцидентно заснети, све отва от няколко роу файла извадих тъмбовете и съм ги качил на пикаса.

https://picasaweb.google.com/108932183055258509379/NEX7?authkey=Gv1sRgCNqExurj4ZegSg


http://www.youtube.com/watch?v=G_B-DFbd9qs
- видеото се опитвах да държа скоростта под 1/100 и мисля че често срещания при 5-цата проблем със стробо движенията поради висока скорост са напълно решени.

Общо взето за мен дилемата е дали първо да взема Цайс 24/1.8 или първо НЕКС-7 или и двете. [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: vikitovikito   
Дата:   09-10-11 15:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: marto   
Дата:   09-10-11 16:00

ей сега ще се домъкне пумата и в тая тема и ще ти каже, че си в грешка [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: iasen2   
Дата:   09-10-11 16:10

Аз снимах роу и сега се чудя аквко да правя тия странни файлове...

обичам го този форум .
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: clipse   
Дата:   09-10-11 16:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: kasad   
Дата:   09-10-11 16:37

Абе нещо.......цветовете ли,визията ли- пикасата ли ги компресира такива?.Ама сякаш цветовете на старите 5-ци са по -наситени, по - живи, или се лъжа. Не съм във възторг и от видеото. Некс 5 даваше заявка на нещо повече от сапунерска визия на снимките ама тук............[smilie8]Е поне е в началото... но засега видяно в нета не е апарат за над 2 хилки.!Ще видим по-нататък.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   09-10-11 18:49

Абе много слънчево беше вчера докато цъках с некс-7 и цветовете са доста измити ама така е по обед....имаше и мараня бая та всичките ми снимки на по-далечни обекти са пълна фира.

пробвах с dcraw, urfraw и raw therapee ама нямат профил за сензора и излизат едни цветове не е за обяснение. Трябва малко да се рови из нета някой все има настройките за тоя некс за dcraw.

На мен ми стоят доста наситено цветовете в кадрите дето не е ярко слънце - цветята, шалчетата например.

НА видеото основното дето ме кефи е липсата на стробо ефекта. То само това има. Няма режисура, няма нищо. ПРи некс-5 много трудно се управлява видеото за подобно качество. Не че не може просто е трудно а с некс-7 е бая по лесно. Всъшност ако не знаеш какво искаш с некс-7 ще ти е още по-трудно [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (09-10-11 23:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: s_dyakov   
Дата:   09-10-11 19:23

Примерите изглеждат нормални за Некс, т.е от роу може да се извади доста повече предполагам. А този цайс стабилизиран ли е? Струва ми се че се клати видеото от ръка сякаш.



Публикацията е редактирана (09-10-11 19:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   09-10-11 23:11

@s_dyakov от ръка е да. Не е стабилизиран цайса - май това си е на Цайс някакво ограничение, поне така пишеше по разни форуми.

Мен ме интересуваше това с регулирането на исо и скорост как става - става е отговора.


Между другото едно голямо благодаря на Алфа форума и на Сони.BG за възможността. Страхотно направиха момчетата, че организираха това събитие. За съжаление бях само единия ден от купона. Предполагам цялостното събитие е било готино. [thankyou] [thankyou] [thankyou] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: navy   
Дата:   09-10-11 23:14

Некс-а колкото и по голямо технологично чудо да стане... все ще си снима... типично, лично мен не ме кефи [smilie7]
Ама това го споделих и в темата за оли срещу некс. На олито картинката ми е по приятна... не гледам пиксели, динамики и други П.М. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   09-10-11 23:20

navy за туй е по-хубаво да има мнгоо марки да си избираме. Писах ти и в темата за оли пробвай некс-а, пробвай и олито виж си снимките избери си.

Новите никони и те имат чар. На мен ми се иска по-голям сензор де.

За сега избора е панаосник, оли, сони, самсунг и дано Фуджи на пролет извадят нещо.

Тая чикийка да имам визьорче много ме радва - като с лайка.



Публикацията е редактирана (09-10-11 23:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: digitalsolutions   
Дата:   10-10-11 23:32

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: Ivan_A   
Дата:   13-10-11 05:44

http://www.stevehuffphoto.com/2011/10/11/the-sony-nex-7-zeiss-24-has-arrived-my-1st-look-and-video/


[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: alex_markov   
Дата:   13-10-11 08:45

Вчера бях на представянето - апарата е хубав, НО пълната липса на компактни обективи - прави системата за сега Недоразумение! За какво ми е ултра портативно тяло завито на 3 литров Буркан??? подобни обективи са за А900/850, евентуално А77, но за малкото бижу трябват "палачинки" и щом от Сони не го разбраха това за почти две години (от почвата на некс 5), то почвам вече да се съмнявам, че някога ще го разберат, а жалко, защото определено това е най-доброто тяло в този клас!

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: mitakabs   
Дата:   13-10-11 09:18

Алекс, ако поснимаш малко с цайса 24/1.8 хич няма да ти пука колко е голям ..макар , че е точно колкото китака. Този обектив мисля да си го заръчам на пролет. уникално осто обективче!
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: kapitancho   
Дата:   13-10-11 09:32

Alex,
това за компактността го пише по форумите от много време. От Сони пък четат форумите. Фактът, че не излиза нищо компактно ме кара да мисля, че просто оптичният отдел на Сони просто толкова си може. Най-добре да "откраднат" малко дизайнери от Самсунг. Може и по-добър софтуер да си купят. Голям срам, предвид чудесните тела, които изкарват.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   13-10-11 11:21

Въпрос на време е да пуснат обективи.

Панасоник и Олимпус излязоха с м4/3 апарати през 2008-а година. Сони 2 години по-късно през 2010 Май месец.

Просто има 18-20 месеца предимство.

Миналата година сони дадоха списък с обективи които ще пускат и сега системата е сравнително завършена.

1 палачинка, 1 китак, 1 страхотен цайс, 1 портретен, 1 теле зум, 1 макро, 1 универсален зум за видео (Панаосник и Олимпус до преди 12 месеца бяха на същата хава).

Липсват им още широк зум и хубав светлосилен зум.

тия по-горе са абсолютно задължителни за една система - щото имак ще иа ситуации дето просто няма как да си ползваш системата.

След като направят от всичките тия задължителните по един сигурно ще пускат и компактни обективи. Панаосник пуснаха 14-ката след като направиха основните и зум палачинка и т.н.

Дето вика Капитанчо може да не са баш палачинки ама системата апарат обектив би трябвало да е сходна с Samsung NX - обектива ще е с около сантим по дълъг.

Както и да е 24-ката Цайс верно е мнгоо харна и ляга прекрасно на некс-7

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: mitakabs   
Дата:   13-10-11 11:27

Бе нека да е зле 24/1.8 цайса, не ми пука..който е снимал снимал с него едва ли ще му пука големината каква е на фона на това което предлага! [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: aeobs   
Дата:   13-10-11 12:02

Какво предлага, голям е колкото 35мм обектив за ФФ.
10 пъти по-обемен от палачинката на X100, оптически е същия, а, да и само той струва колкото фуджито. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: kapitancho   
Дата:   13-10-11 12:05

aeobs [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: mitakabs   
Дата:   13-10-11 12:23

Абе не знам къде го видя че оптически е като фужито и как го сравни ама нейсе.. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: marlboro   
Дата:   13-10-11 12:28

Нексовете и сега са супер за снимане - с ръчнофокусни обективи от телеметрички и халффреймови лентови апарати. Тевидоните са особенно подходящи ( с леки изключения заради непокриването на сензора при по-широкоъгълните).

Само им търсят кусури МРЪНКАЧИТЕ! :)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   13-10-11 13:32

колкото китака на некс-а е Цайса 24/1.8 това е сравнимо с 50/1.8 или 28/2.8 обектив за ДСЛР т.е. най-малките за никон, канон и сони.

Глупости пишете. Доста е компактен и качеството е мнгоо добро.

Тука теорията на капитанчо заради ъгъла на падане на лъчите в-ху сензора за макс качество ще трябват по-дълги обективи.

Предполагам за некс може да се направи и малък 24/1.8 но определено качестовот му няма да е за 1000 Евра. Сегашния 24/1.8 е 1000 евра и винетиране или омешани цветове или меки ъгли са недопустими според мен. (Предстои да видми тестовете ама ...)



Публикацията е редактирана (13-10-11 13:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: ludiakolio   
Дата:   13-10-11 13:48

Яка машинка.Дано и аз да имам възможност скоро да пощракам.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: alex_markov   
Дата:   13-10-11 15:55

Докато имах nex-5 с двата обектива - снимах единствено с палачинката, защото само с нея се събираше на кръста и беше Винаги с мен.
Цайса го пипнах вчера (не можах да поснимам защото си бях забравил СД-то в къщи:() но тези размери НЕ са за подобен апарат, просто го обесмислят, за по-малко пари (ако съм разбрал правилно) ще може да се вземе А77 който има по-добър визьор, по-бърза серия, а и ще му се връзва по-добре този прекрасен "Буркан".
Така, че докато не извадят няколко смислени и наистина Компактни палачинки (като 24, 30, 50 1.4 - 2.0) за мен това апартче НЕ си заслужава (Лично мнение)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »