Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Fujifilm Finepix HS20 EXR - заслужава ли си?
Автор: juviander   
Дата:   23-09-11 21:23

Привет на всички.
Обмислям закупуването на този фотоапарат и в момента събирам мнения. Странно е , че от доста време вече се предлага в България, а преките впечатления на ползватели са доста оскъдни ( да не кажа че изцяло липсват ). Така че ако някой ползва такъв апарат, моля да сподели как е машинката.
Четох ревюта и характеристики на доста апарати от този калибър и HS20 ми се видя най-логичния избор.


Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm Finepix HS20 EXR - заслужава ли си?
Автор: digitalgab   
Дата:   24-09-11 09:52

Че по света има вече достатъчно собственици на тоя апарат, които споделят, напр. в dpreview.,съшо и в руски сайтове. Отвори и чети. А иначе да питаш кой има такъв тука, аз не бих питал пък.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm Finepix HS20 EXR - заслужава ли си?
Автор: ivantt   
Дата:   24-09-11 15:42

И аз го бях харесал, но нещо снимките от него ми се видяха по-зле от 200EXR. След това погледнах Nikon P500 и накрая купих D5100 и не съжалявам.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm Finepix HS20 EXR - заслужава ли си?
Автор: juviander   
Дата:   25-09-11 11:31

Четох по доста чуждестранни форуми естествено. Мненията са противоречиви. Една част от собствениците са много доволни, докато други не са. Така човек се обърква. До този момент съм ползвал единствено нисък клас сапунерка Nikon, която на открито и през деня се справя доста добре, цветовете са чудесни...но при ниска осветеност е направо трагедия. Дори не успява да фокусира. За това съм се насочил и към CMOS сензор, който би трябвало да снима по-добре при по-слаба светлина.В интерес на истината, не държа на 30х увеличение. Наясно съм, че там нещата хич няма да са розови. Но ми се иска да имам поне 10х. 30х ще си бъде един бонус, който може и да се ползва от време на време. Обмислях и закупуването на DSLR втора ръка. Даже си бях харесал 1-2 модела на Pentax. Но никак не ме блазни идеята за разнасяне на една камара обективи, които дори не знам дали ще мога да си набавя ( бюджета е ограничен ).

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm Finepix HS20 EXR - заслужава ли си?
Автор: asahi   
Дата:   25-09-11 12:00

На тъмно никой фотоапарат не снима сам.
Прочети някоя книжка да задобрееш теоретично и се насочи към модел със светлосилен обектив (бленда 1.8-2). Вклчвай AF assist beem в тъмното или какъвто му е там еквивалента в твоя апарат. И не на последно място чети менюала на апарата открай докрай.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm Finepix HS20 EXR - заслужава ли си?
Автор: juviander   
Дата:   25-09-11 12:44

Дайте да се разберем: за около 600 лв. не очаквам апарата да превъзхожда някой висок клас DSLR. Като писах "на тъмно" имах предвид при намалена осветеност, а не в някакъв непрогледен мрак. Освен това ако менюъла и рекламната брошура на един фотоапарат са някакъв критерий за качеството на снимките които прави, то HS20 би бил перфектния апарат за мен ( прочетох менюъл-а от -до). Проблема е, че както всички знаем, на практика нещата малко се разминават. От прочетеното из нета до сега, оставам с впечатлението, че в ръчните режими апарата се справя добре ( стига разбира се знаеш как да боравиш с тях - нещо, което аз НЕ знам, но имам голямо желание да се науча. Точно за това се насочвам към апарат с множество ръчни настройки. ), докато в авто режим нещата явно не са много изгладени ( нещо, което може да се коригира с излизането на следващи фърмуеър-и).

А относно настоящия ми фотоапарат - той не разполага нито с AF asist, нито има стабилизация, нито пък каквито и да било ръчни настройки ( с изключение на баланс на бялото и корекция на експозицията ). Става въпрос за Nikon Coolpix L10. Така че какъвто и съвременен апарат да взема, за мен би бил огромен ъпгрейд.

Отворен съм и за други предложения, стига да се вписват в посочения бюджет - около 600 лв.



Публикацията е редактирана (25-09-11 12:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm Finepix HS20 EXR - заслужава ли си?
Автор: jingov   
Дата:   25-09-11 13:19

Имаш два варианта : 1. Да продължаваш да търсиш някакъв отговор тук и да се чудиш ...
2. Да купиш Фуджито и да започнеш да снимаш и да се учиш ,а когато му дойде времето ,сам ще разбереш какво ти е нужно .[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm Finepix HS20 EXR - заслужава ли си?
Автор: juviander   
Дата:   25-09-11 18:42

jingov, това май е най-правилния подход [smilie24]. Между другото, днес, разхождайки се в Технополис се спряхме с жена ми пред фотоапаратите. Показах й един 550D, а тя взе че го хареса ( на външен вид ) и реши че може да си го вземем [smilie18] . 1400 лв. на изплащане без оскъпяване!



Публикацията е редактирана (25-09-11 18:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm Finepix HS20 EXR - заслужава ли си?
Автор: valeri56   
Дата:   11-10-11 17:10

Здравей,
От няколко дни съм горд собственик на тази супер-турбо зум сапунерка. [smile]
Ето няколко снимки с нея.
Първата е на луната без статив! Е тя е горе-долу добре от други 10, но е преекспонирана (много), режим EXR. Поне се виждат кратерите по терминатора. После с ръчни настройка се вижда дори и кратера Тихо. За сега ми харесва...



Публикацията е редактирана (11-10-11 21:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm Finepix HS20 EXR - заслужава ли си?
Автор: juviander   
Дата:   11-10-11 23:49

Не виждам снимките. Иначе ще се радвам да споделиш впечатления като понатрупаш опит с апарата. Покупката така или иначе ще се позабави поради финансови причини, но все още не съм твърдо убеден, че това е апарата за мен. Притеснява ме факта, че в интернет нараства броя на негативните отзиви за тази машина. Доста хора споделят, че апарата не е това , за което го представят от Fuji. Именно заради това започнах да се замислям за сапунер със светлосилен обектив и по-голяма матрица. ...Или направо за някакъв DSLR като за начинаещ. За сега не бързам.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm Finepix HS20 EXR - заслужава ли си?
Автор: valeri56   
Дата:   12-10-11 12:09

Е пропуснал съм линка[smile]
http://qszwdx.snimka.bg/other/p-rvi-snimki-s-fuji-hs20-exr.626620.25294996


Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm Finepix HS20 EXR - заслужава ли си?
Автор: valeri56   
Дата:   12-10-11 12:29

Когато започнах да се оглеждам за някаква машинка, HS10 и HS20 бяха с разлика в цената над 100 лв. и се бях ориентирал към 10-та. Още повече, че на нея пиксела е по-голям от колкото на 20-ката. Но докато събера парите цените им се изравниха. [smile]
Така реших да си купя 20. Тя все пак е с EXR 1/2" 16 MP матрица. 16 МП не ме радват особено.
Ще отворя тема за този апарат ако няма такава.


Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm Finepix HS20 EXR - заслужава ли си?
Автор: digitalgab   
Дата:   12-10-11 12:38

Като не те радват 16 мп, снимай само в режим ЕXR, имаш 8 мп и голяма динамика.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm Finepix HS20 EXR - заслужава ли си?
Автор: valeri56   
Дата:   12-10-11 14:23

Това е добре! Не бях се замислял, че е тъка. Нали това е новото в EXR матрицата и обединяването на пикселите.
Благодаря![beer]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »