Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна
 Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: Hotsnail   
Дата:   24-08-11 09:16

http://www.engadget.com/2011/08/24/sony-unveils-nex-7-24-3-mp-sensor-oled-viewfinder-1199-price/


Ами да интересно че смислена информация за некс-7 има повече на енгаджет от колкото на дпревю

Много яко апаратче

Дори 5-цата новата изглежда супер

Вижте картинките и филчето накрая

Техническите данни не са токоз интересни

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: nikel   
Дата:   24-08-11 09:45

Да, браво на Сони, много по-добре изглежда новата 7-ца. [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: dau   
Дата:   24-08-11 10:30

Новите нексове са супер, ама какви са тези адски кютуци за обективи!??! Напълно обезсмислят системата... тялото е суепр, ама без обектив не става и като му закачиш едно кюмбе отпред какво правиш...
Пълна деградация... която система пусне най-компактни обективи ще спечели...

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: the_drug   
Дата:   24-08-11 10:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: rorus   
Дата:   24-08-11 11:16

Ха,
Сони отново печелят наградата за анти-дизайн:


https://photo-forum.net/static/forum/2011-08/ukak4263.JPG


http://a.img-dpreview.com/previews/sonynex5n/images/NEX-SLTadapter2.jpg



Тая работа с мънички тела и големи обективи е доста (тъ.......) странна работа.


Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: Vilian   
Дата:   24-08-11 11:19

[smilie21]



Публикацията е редактирана (24-08-11 11:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: apollo   
Дата:   24-08-11 11:24

Браво на Сони [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: IDA   
Дата:   24-08-11 11:25

Доколкото разбирам, те се опитват да го направят максимално близо до DSLR, но в съвсем малко и неудобно тяло. А когато прикачиш огромния обектив, визьора и евентуално външна светкавица, неудобството за снимане става тотално! Единственият случай, в който този апарат би имал някакъв смисъл е, ако се ползва с някакъв много малък и плосък обектив от типа "палачинка" за широкоъгълна фотография. В този случай предимството пред DSLR е единствено компактният размер.

Абсолютно безсмислена разработка, според мен. Само заради идеята да се елиминира огледално рефлексната система, да се инвестират толкова пари в една крайно неудобна за практическо снимане система, е пълна глупост. Поне да беше пълен формат, а то - APS-C, което я прави още по-безсмислена, особено при толкова пиксели.

Но, както казват хората:

It's a SONY! Да им е честито на бъдещите любители на скъпи маркови играчки!



Публикацията е редактирана (24-08-11 11:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: the_drug   
Дата:   24-08-11 11:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: jivkojj   
Дата:   24-08-11 11:34

На мен малко ми прилича на кръстоска. Взели са размера и сензора от алфа, а удобството от сайбършот. [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: d_ave   
Дата:   24-08-11 11:42

тая глупост само сони могат да я направят - dslr-и със сензорна стабилизация, съответно нито един обектив със стабилизация, безогледалки с оптична стабилизация и преходник с фазов автофокус, който в комбинация с обектива става с големината на слонче, закачен на телце като извадено от киндер сюрприз, съответно без грам стабилизация. адски идиотско изглежда всичко, поне да бяха вградили един стабилизиран сензор и в некса.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: ittv   
Дата:   24-08-11 11:46

верно много неприятно на това апаратче да наложиш един такъв топуз и ходи снимай и покажи среден пръст на компакността, където е цялата идея на серията...

Този апарат го виждам с една палачинка 16мм и максимум някое малко обективче, пак правено за него 35мм, което ще го направи перфектен за стрийт... (лично мнение)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: джъмбо   
Дата:   24-08-11 12:04

ами... не разбирам от фотомеханика наистина....
но ми е странно защо на лайка обективите са хем светлосилни хем компактни.... само заради едната липса на АФ ли е????

на некста как му заспиват като размер войтландерите и цайсовете не е истина

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: The_Melon   
Дата:   24-08-11 12:16

Мен ме влече планинската фотография, непрекъснато съм в планината и не мога да си позволя да мъкна класически DSLR. Не толкова заради теглото, колкото заради обема - ако си го овеся на врата на труден терен съм като спънат кон. Та за мен безогледалните системи са златната среда, естествено с компактни обективи. Това с адаптора е опит за плавен преход според мен - дава възможност на собствениците на апарати на Сони да придобият новото тяло и да използват наличните си обективи ако нямат възможност или не искат да инвестират едновременно в ново тяло и обективи.


Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: apollo   
Дата:   24-08-11 12:16

IDA... смисълът на това апаратче са "твърдите", компактни палачинки [smilie24]

Иначе дай всички да си носим кютуците, така ще сме по-профи и гоУема работа [smilie24] [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: apollo   
Дата:   24-08-11 12:22

Преди два дни се домъкнах от планината. Носех си ДСЛР-а и Пен-чето. Оставих си телеобектива и не сбърках/зимата при добра видимост вече ще е друго/.

Не че е голям проблем теглото или дори размера на ДСЛР-а но определено затормозява боравенето с него по пресечен терен/отделно масивен фотоапарат иска и такъв статив/[smilie8]

Супер е новото мини-Сони но компактните обективи ще го направят популярно [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: hotsnail   
Дата:   24-08-11 13:04

85/1.4 някак и на мен не ми е любимия обектив за НЕКС. Би ми било интересно да видя компактна лайка 85/1.4 - не съм виждал подобна ама Джъмбо сигурно ги прави в задния двор

Ама имзма доста добър арсенал от лупи вече.

Трябваха ми два АФ обектива и гледам Сони точно тях са направили - портретен 50/1.8 и много як нормален обектив 24/1.8.

Имам си широки опции с 16/2.8, 12мм и 10 фиш. Имам и зумче за туристически снимк 18-55

Дългите не ме влекат ама има вече и там избор с 18-200 и 55-200.

Имам и контакс 90/2.8 който е повече от перфектен и лесен за употреба.

НЕКС-7 има гнездо за мигалка и визьорче. Повече не трябва. А пък те са изсипали още десетки екстри.



Публикацията е редактирана (24-08-11 13:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: psychoiho   
Дата:   24-08-11 13:11

сони избиха рибата и панасониците и пен-овете.

аз се заглеждах по новите микро4/3 панасоници за ъпгрейд на гф-1 обаче некс 7-мицата ме привлича много повече

да видим как ще са снимките, но ме съмнява да се изложат

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: simbon4o   
Дата:   24-08-11 13:22

ако имаше и стабилизация на матрицата - идеално щеше да е ама така е почти идеално :).

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: mitku   
Дата:   24-08-11 13:24

Не е зле. В комплект със Цайс 24/1.8 ще е доста прилична сапунерка да си я разнася човек насам-натам.... макар и не в джоб, че обективът не е много "джобен" с тези 65.5x63mm. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: GM   
Дата:   24-08-11 13:55

Обектив със спусък[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: CyberGene   
Дата:   24-08-11 14:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: джъмбо   
Дата:   24-08-11 14:19

еми нал работят с цайс да ги **** има си проекти близки до малките работни отсечки....

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: dau   
Дата:   24-08-11 14:25

Къде са тези компактни палачинки за некс с които бил идеален, щото аз такива не съм видял... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: hotsnail   
Дата:   24-08-11 14:30

да както писа Джъмбо Цайс правят от бая време всякакви обективи и тия с амлките работни отсечки май най-добр еим се получават [smilie18]

та и на лайка също.

Ама при НЕКС-а има едно нещио че обективите са +10мм спрямо Самсунг заради доста по компактните тела. С м43 там сметката е по трудна щото малката матричка помага...

Ама аз не се оплаквам от големината на обективите.

85/1.4 е извращение или 70-210/4 и т.н. 90/2.8 ляга преферктно - малко стърчи ама...явно няма как 90мм обектив да е 20мм дълъг пред сензора и да стане палачинка.

Ще е хубаво да пуснат и евтин компактен Сони обектив в диапазона 24-35мм. 28мм може да е доста компактно - една идея по-дълъг от сегашната 16мм палачинка е със Индустар 69мм (има и преходник в комбинацията).

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »