Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: karan4o   
Дата:   26-08-11 23:54

Пак да си споделя мнението, което чат пат го изказвам в такива теми.

Микро 4/3 е идеалната безогледална система. Тази изгъзица на Сони е почти безсмислена! Ако искам да снимам, ще си взема читав Канон или Никон, Пентакс, Сони и т.н.(ДСЛР). Ако искам да се забавлявам и да снимам за кеф, като цялата система ми е в една малка чантичка, ще си взема Пен (по възможност ЕП-3) или някоя паналайка. Ако искам да съм екстравагантен и да се самозалъгвам, ще си купя Сони Некс и ще използвам обективи колкото буркани за компот или стари ръчнофокусни
Не струва Сонито или поне не е за това, за което се твърди, че е направено.

Олимпус ме разочароваха с матрицата... всичкото друго е перфектно. Със следващите модели ще оправят и този проблем... продажбите им растат стрмглаво и явно постигат замисленото, започнато с по-стария брат 4/3

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: karan4o   
Дата:   26-08-11 23:56

Пиша от телефон и горният пост го имаше два пъти... Грешката е моя!



Публикацията е редактирана (27-08-11 10:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: mugen   
Дата:   26-08-11 23:57

А ако искаш да ползваш всевъзможни обективи на едно страхотно тяло какво ще си вземеш ? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: hotsnail   
Дата:   27-08-11 00:00

karan4o и как точно олимпус ще оправят матриците си?

Панасоник имат шанс щото разбират от матрици горе долу ама Олимпус ....те дори правят по слаби обективи. За сега единствено ергономията на Е-П3 го прави продаваем.

и един въпрос ти околко си снимал със некс та такива генерални изводи направи?

Доста е удобен със малки и със големи обективи. С палачинката некс-5 е кажи речи най-компактния апарат и единствен с подобен размер с подвижен екран. Снимките в ръчни обективи са доста лесни инак нямаше да се хаби народа.

Пробвай след това пиши изречения с удивителна. Така изглеждаш глупаво.

Щото аз съм рпобвла малко с олимпус и знам защо не съм си го купил.

ПП С некс-5 не е лошо да имаш и ДСЛР. НЕКС-7 решава този проблем до голяма степен.



Публикацията е редактирана (27-08-11 00:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: ludiakolio   
Дата:   27-08-11 09:49

hotsnail[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: karan4o   
Дата:   27-08-11 10:18

hotsnail, аз се разочаровах от матрицата на Оли. Голяма глупост е това, да направят такова бижу и да му сложат матрица без грам подобрение в картинката. Отказах се да снимам с безогледална система и мисля да си карам с ДСЛР.
За Некс - държал съм го малко, нямам опит с него. Матрицата му е много добра за кроп (говоря за старата, тази 24мп е върха на недосмислиците) Та относно тази система - безсмислена е, поне за това, за което я лансират. В момента, в който КаНиконите изкарат безогледален ФФ Некс ще умре, докато м4/3 ще си е компактен и ще продъжава да се развива.


Помислете малко и не инвестирайте бързо!

П.с.
Относно това, че Некс-7 решава проблема с наличието на ДСЛР система - забрави!!!
Ако искаш да снимаш в пълния смисъл на думата безогледалните системи едва ли скоро ще достигнат възможностите на огледалните такива. Нищо чудно дори и в далечно бъдеще да ги има и двете



Публикацията е редактирана (27-08-11 10:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: hotsnail   
Дата:   27-08-11 10:23

Между другото проста сметка

Панаосник за 3 години от както показаха Г1 имат 12 обектива общо вкл. новия им палачинко-китак

Сони за 1 година имат 9 опции за обективи.

Та философите дето обясняват кое и какво имало и нямало да вземат малко да се образоват.

http://www.four-thirds.org/en/microft/lens_chart.html


Пък и със сони тоя филм за малкото обективи го гледахме и при Алфа обективите - скъпи били, малко били не знам си какво. Сега Сони има най-добрата ДСЛР система за всичко без диви животни/спорт. Само Канон води при опциите за диви животни и спорт. (Нямат богатия асенал от големи бели туби на Канон). Ама Канонските фенове вече завиждат за праймовете на Сони, щото при тях е суша. Никонците и те гледам се оглеждат с евтинките сони обективчета и цайсчета сравнени с безумията на Никон.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: georgioiv   
Дата:   27-08-11 10:37

karan4o: ти колко опит и снимки имаш с безогледална система, че се изказваш така категорично...:) Или пък с Nex...:) Или четем в нета глупостите които пишат хората и без да влагаме мисъл се правим на интересни по форумите. И много ми е интересно как точно великите канон и никон като изкарат безогледалка, ще бъде толкова хубава, че ще отнесе сони некс... Щото великите олимпус с техния грозен пен с матрица като на сапунерка не видях нещо да отнасят некс-а... Даже си мисля че новия некс 7 е категорично над всичко безогледално което се е появявало на пазара до този момент като съотношение цена/качество/практичност... Както беше до сега некс 5.
Аз имам година и малко вече опит с некс 5 и хиляди великолепни кадри с него. На практика 90% от всичките ми снимки последната година са със него. Имам и раница с DSLR на Канон и афтофокусни обективи от 10 мм до 500 мм, от които три L. Не е кой знае какво, но си е завършена система. Така, просто за сравнение ... дето безогледалките нямали да изместят бла бла....


Безогледалките от типа на сони некс, ще разкарат тежките големи DSLR от фокусните разстояния до 100 мм при любителите фотографи категорично. Въпрос на време е. Птичари, пилчари, папараци и всички почитатели на 100+ мм ще продължат да си го ползват големия стар черен DSLR, защото просто там без голяма, тежка, масивна и скъпа оптика не става, а тя трябва да се закачи на нещо стабилно..... За професионалистите не говоря... Те си имат други критерии за фототехника и си подбират техниката според задачите.



Публикацията е редактирана (27-08-11 10:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: hotsnail   
Дата:   27-08-11 11:01

каран4о дано изкарат безогледалки от никон и канон. Това е добре за мен и теб - ще има избор.

Между другото май Сони могат да сложат фул фрейм сензор на НЕКС байонета. За разлика от Панаосник и Самсунг.

А това за изчезванетона АПС-Ц ..от когато канон изкараха 300Д и 18-55 EF-S все ги четем тия глупости за EF-S, DX, DT обективте по-всички форуми. За победата на компактния сензор в цифровата фотография също съм го чел от 2005-а насам

Фактите обаче са - 4/3 умря, а АПС-Ц процъфтява.

микро 4/3 и според мен няма да умре новите паналайки са много хубави и определено имат място. Подобно на Сони и Панаосник имат доста цялостна стратегия за системата (за разлика от олимпус).

@gorbi мнгоо добре си го обобщил



Публикацията е редактирана (27-08-11 11:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: Alex-dan   
Дата:   27-08-11 11:31

Каква истинска поредна фотографска драма, дами и господа, какъв обрат. След полусапунерката А77 добавена към А900 вече Сони повеждат в резултата и са най-добрата съществуваща ДСЛР систма [thankyou] [thankyou] [thankyou]



Публикацията е редактирана (27-08-11 11:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: hotsnail   
Дата:   27-08-11 11:39

Алекс следващия път коато чета в никонските теми - поне да бяха пуснали ХХХ като Сони ще ти го напомням. Тая година видях поне 10-тина подобни поста.

Инак са хубави никоните, не искам да кажа нещо лошо. Просто изказванията Сони нямат еди какво си гледам че изчезват за сметка на ...няма ли да пуснат и нашите еди какво си.

В момента като обективи Никон нямат нищо повече от Сони. Факт при пилците и спорта са еднакво боси и двете системи (да знам имало едно време хубави никори ама сега ги няма - не ги бичат от години, фокуса им е бавен и т.н.).



Публикацията е редактирана (27-08-11 11:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: Alex-dan   
Дата:   27-08-11 11:53

В началото на септември се очаква обявяване на DSLR от Никон, заедно с безогледалките. [smilie3] Като цяло през септемви очаквам да се види какво що, Никон едва ли ще изтърват есента.



Публикацията е редактирана (27-08-11 11:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: jivkojj   
Дата:   27-08-11 11:55

В същност никон май изобщо не бързат в изкарването на беогледална система. Причината е липсата на реален интерес от страна на потребителите. Естествено сигурно има и единици, които искат, ама дето се вика - един щъркел пролет не прави.

Nikon: we don't need mirrorless cameras

Ще видим.
Колкото лично до мен, разгледах в магазина прехвалените безогледалки. Не ми допадат. Много точна съпоставка по-горе с f717 дребно тяло и топуз отпреде.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: the_drug   
Дата:   27-08-11 12:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: ludiakolio   
Дата:   27-08-11 12:24

Безогледалките на Никон няма как да пробият на пазара затова не ги инетересува този клон от пазара,нали пак Сони ще ги прави.Сони отдавна бият всичко в този бранш,от личен опит го казвам,че са много напред отдавна в сапунерките.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: ludiakolio   
Дата:   27-08-11 12:30

Малко инфо за скептичните критици по темата.

http://en.wikipedia.org/wiki/Sony_Mavica

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: georgioiv   
Дата:   27-08-11 13:24

the drug: точно така си е.... ама човек дето последните 4-5 години по форумите са му набивали в тиквата колко е кул да имаш ДСЛР, защото можеш да размажеш фона и да отделиш обекта и да сменяш обективи и да изглеждаш про с голямото черно тяло с надпис най отпред...как да каже - верно е тва... Ми той 12 месеца поне е мечтал и събирал пари за тяло и от много четене на същите тея форуми се е набучил с някое тяло за 3к лева, после ще не ще - поне 2к за обективи и в един момент се оказва че същото може да се снима и с апаратче за 900 лева и обектив за 200 примерно....
(веднага давам и пример)...


http://fotogate.net/download/file.php?id=142&sid=d06cb6ba32fdabaf6db681cbfb29b256&mode=view/DSC03604

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: the_drug   
Дата:   27-08-11 13:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: serjy   
Дата:   27-08-11 14:21

gorbi [smilie24] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: karan4o   
Дата:   27-08-11 15:09

gorbi,
ако последният пост си го писал мислейки за моите по-горе, доста бих се посмял [smilie18]

Дреме ми на шарана за форумите и определено не черпя информацията си от тях (или поне по-голямата част)

Фен съм на безогледалните системи, фен съм на компактността. Почти си бях взел такава, НО тогава поснимах, направих тестове, поразмислих и видях, че на този етап ще си щракам с каквото имам... по-добро е...

Този твой пример от по-горе (кадърът) е постижим и с голяма част сапунерки, та и някои телефони, но това е друга тема на разговор, а не искам да споря.

Снимайте си, забавлявайте се и нека сме живи и здрави, все по-добри камери ще излизат [smilie24]

П.с.
Адмирации за Сони, Панасоник и Олимпус, които дори и в тази криза показват нови неща, и вървят напред! Така ще размърдат всички конкуренти, а от това печелят потребителите...

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: georgioiv   
Дата:   27-08-11 15:13

karan4o: тоя моя кадър когато го направиш със сапунерка/телефон или ДСЛР със обектив под 500 лв. и без да го омазваш в шопа, аз лично ще напищша във форума с големи букви, че си велик майстор на фотографията, а не плямпало и ще си го татуирам.... [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: karan4o   
Дата:   27-08-11 15:18

За телефон прекалих, но с определени сапунери ще се постигне.
Без значение, казах че не искам да споря...
Да приемем, че си прав и да приключим. Недей се татуира толкова бързо и безсмислено [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: georgioiv   
Дата:   27-08-11 15:21

Изключително ми е любопитно с кои точно сапунери ще постигнеш ефекта на DOF от 58/1.2 при кроп 1.5.... Щото телефона отпадна, сега ще отпаднат и сапунерките и после ще отпаднат и всичките ти други безмислени мнения по нагоре, което и следваше да се докаже.... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: karan4o   
Дата:   27-08-11 15:28

Колко сте забавни ейй [smilie5]

В момента нямам под ръка дадената сапунерка, което означава, че ти си прав, защото не мога да го докажа на секундата.

ПЕЧЕЛИШ!!!

Сега спи спокойно и се наслаждавай на малкия Некс [smile] [smilie3] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: georgioiv   
Дата:   27-08-11 15:37

това е как да ти кажа.. малко детско... Имаш теза, обаче я защитаваш с празни приказки... И когато насреща си имаш реални аргументи - се измъкваш със смешни извинения... Което естествено олекотява всичките ти мнения.... Не че всеки втори не ги плещи като тебе, колкото да има какво да пише по форумите, но се надявам в бъдеще, като пишеш нещо в толкова четен форум, хубаво да помислиш, да подкрепиш тезата си с доказателства, да имаш опит в нещата за които имаш мнение... такива неща... Жив и здрав [beer]
И да, много си прав, изключително се наслаждавам на малкия некс, защото ми седи в единия джоб с 16/2.8, а 58/1.2 седи в другия... и реално погледнато - от нищо друго нямам нужда, само да си намеря тъпата 8g карта, която пак изгубих някъде.... [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »