Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     всички  напред  последна
 Питане за снимане на сватба - резултата
Автор: loveforever   
Дата:   04-05-11 22:50

Бях питала в другата тема, но реших, че е по-удачно да си отворя собствена такава.



Отговори на това съобщение
 Re: Питане за снимане на сватба
Автор: loveforever   
Дата:   04-05-11 22:50

И така в края на август сестричето ми се омъжва при което аз ще имам удоволствието да пощракам на воля. Умишлено отклоних предложението им да съм им сватбен фотограф тъй като не се чувствам достатъчно подготвена за подобна отговорност пък и нека друг да му мисли ако нещо не е както трябва.[smilie5]

И така независимо от всичко ще съм на линия с фотоапарат в ръка. Ще снимам със SONY А700+18-250 и Sigma EF-500. Въпросът ми по-конкретно е кой от следните аксесоари е най-подходящ за вътрешните снимки


http://www.lumiquest.com/images/New%20Product%20Images/ultrabounce.jpg




http://www.lumiquest.com/images/New%20Product%20Images/softboxii.jpg




http://www.lumiquest.com/images/New%20Product%20Images/LumiQuest-BrochureHQ%5B1%5D-8.jpg


Изчетох това което е дадено като описание в нета, но не хващам голяма разлика. Идеята ми е да не се налага да ги купувам и трите и по метода проба-грешка да установя кое е най-удачното. Та затова ако има желаещи да помогнат със съвет ще бъда благодарна [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за снимане на сватба
Автор: guesswho   
Дата:   04-05-11 22:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за снимане на сватба
Автор: vikitovikito   
Дата:   04-05-11 22:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за снимане на сватба
Автор: gecata   
Дата:   04-05-11 22:54

Аз залагам на експеримента и креативното ЗАУ.
Всичко останало са досадни технически подробности които нямат никакво практическо значение.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за снимане на сватба
Автор: didesignbg   
Дата:   04-05-11 22:55

Ти портфолио от сватбени снимки ще покажеш ли?
Как така ще си позволяваш да снимаш сватби, като не знаеш разликата между дифузьор и рефлектор.
Ама ти сигурно и пари ще искаш?
[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Питане за снимане на сватба
Автор: loveforever   
Дата:   04-05-11 23:17

Портфолио нямам [smilie22], само няколко случайни кадъра на булки .

Сега разликата между дифузор и отражател ми е ясна, ама понеже нямам практически опит се допитвам до тези които го имат.

Иначе по въпроса с обектива - това е положението.

За парите - да му мислят тия дето ги взимат аз само ще снимам за кеф. [smilie5]



Публикацията е редактирана (04-05-11 23:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за снимане на сватба
Автор: boni   
Дата:   04-05-11 23:27

За вътрешните снимки, ако имаш нисък таван - слагай светкавицата на 45 градуса да отразява.
Иначе ти препоръчвам да вземеш един светлосилен 35/1.8 и да го комбинираш със светкавицата, така че задния план да не ти е тъмница.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за снимане на сватба
Автор: showtime   
Дата:   04-05-11 23:30

На тази светкавица каквото и да и забодеш - все тая.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за снимане на сватба
Автор: loveforever   
Дата:   05-05-11 00:09

Като обективи мога да ползвам още 50/1,7 или 100/2,8. ИСО-то до 800 ми е о'к. Ритуалната зала ще е тази на Лагера, където доколкото помня тавана не беше особено нисък. Като цяло не ме притесняват толкова по-общите снимки (май не са ми така интересни), а по-скоро по-близките портрети. Ще ми се да не ми лъщи прекалено предния план.

Бони, разбрах идеята за светлосилния обектив. А дали ако освен това намаля и мощността на светкавицата няма да е по-добре?

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за снимане на сватба
Автор: vikitovikito   
Дата:   05-05-11 00:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за снимане на сватба
Автор: Danhill   
Дата:   05-05-11 00:53

Използването на подобни аксесоари е много полезно в случаите когато знаеш какво правиш
в останалите ще доведе до изненадващи резултати което не е добре[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за снимане на сватба
Автор: pefoto01   
Дата:   05-05-11 01:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за снимане на сватба
Автор: victory13   
Дата:   05-05-11 01:42

там тавана не е висок, ми направо го няма [smilie23] ...
за сметка на това обаче имаше май високи, хубави и светли прозорци [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за снимане на сватба
Автор: nenov   
Дата:   05-05-11 02:24

http://www.lumiquest.com/products/80-20.htm

този, ако няма бял таван, се затварят отворите и става коато посочения от теб.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за снимане на сватба
Автор: nikin   
Дата:   05-05-11 09:35

loveforever написа:
А дали ако освен
> това намаля и мощността на светкавицата няма да е по-добре?


Не това няма общо, така просто ще недоекспонираш предния ти план /ако разчиташ на светкавицата основно/.Намаляването на силата на светкавицата е валидно, само ако я ползваш за пълнеща, тогава експонираш на нормално, а светкавицата забиваш на -1, -1 и 1/3.
"Лъщенето" е резултат от директно осветяване на обекта със светкавицата, затова отразявай при всяка една възможност /тавана на Красно село е супер за отразяване/

От изброените аксесоари за светкавицата, имам #3, рефлектора, като аз лично го ползвам единствено, когато няма възможност за отразяване или на отрито.
Моят съвет е вместо да купуваш аксесоари, по- добре наеми някой друг обектив, защото с този наистина нищо сносно няма да се получи на закрито.
Успех!

ПП. Добре си направила отклонявайки предложението, чудя се обаче как въобще е седяло такова, за тези неща трябват доста познания, опит и техника, ако разбира се се търси добър резултат, а не отбиване на номера.




Отговори на това съобщение
 Re: Питане за снимане на сватба
Автор: lansky   
Дата:   05-05-11 10:17

ПП. Добре си направила отклонявайки предложението, чудя се обаче как въобще е седяло такова, за тези неща трябват доста познания, опит и техника, ако разбира се се търси добър резултат, а не отбиване на номера.

като й разгледаш снимките - как ли е стояло такова предложение??? и поне едно 5 години опит зад гърба с фотоапарат?


съвсем нормално е първо да се питат хора, които познаваш и знаеш, че могат да снимат. Много от "клиентите" не правят разлика между сватбена, пейзажна, предметна и бля бля фотография и не разбирам какво толкова учудващо има да питаш сестра си дали ще те снима.

@ Добре, че си отказала - по-добре е да си снимаш на воля и да се почувстваш празнуваща, отколкото да си на "тръни" да не изпуснеш някой важен момент и да превърнеш тържеството в "работа". После от опит - когато снимаш като гост - имаш много по-сполучливи "непринудени" кадри, отколкото като официален фотограф.

естествено трябва да обясниш на младоженците че фотографа е човека от когото очакват снимките и да слушат него, защото е кофти по кадрите младоженеца да гледа в обектива, а младоженката към сапунерката на вуйчо ...

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за снимане на сватба
Автор: nikin   
Дата:   05-05-11 10:45

@ lansky: Снимки не съм гледал, сега ги прегледах и мога да заявя отговорно, че на доста им личи, че не са правени с посочената в първия пост техника. Съжалявам, но не смятам, че с този обектив може да се постигне приличен резултат в църква, ресторант и т.н.
За опита съдя само по мненията оставени във темата, и те не ми говорят за сериозно познаване на техниката и 5-годишен опит в репортажната фотография.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за снимане на сватба
Автор: loveforever   
Дата:   05-05-11 14:08

Благодаря за съветите и препоръките! Помагате ми! [smile]

Снимам от 2004г, но само любителски и не мисля да го променям. Макар и да имам доста технически познания ми липсва опит, което е доста важно в една динамична ситуация. Освен това никога не съм снимала студийно, което ми се явява голям минус в опита с по-мека светлина.

За избора на обектив - знам че 18-250 е тъмен, но причината да се спирам на него е в големия фокален диапазон, който ми осигурява. От две години снимам почти само с него(преди това-от 2006 бях си 18-200). Само когато ми трябва нещо по-широко слагам 12-24, но това е за нединамични ситуации.
Не мога да си позволя "лукса" да нося чанта с обективи и да ги сменям (физически не мога да я нося). Евентуално може някой друг да ми я носи, но това пак означава смяната на обективите да става преди даденото събитие, а не в неговия ход. Отделно от това, предполагайки, че ритуалната зала е достатъчно просторна би могло с 50/1,7 да стават по-общите снимки, но за по-близките си мисля, че ще ми идва къс, тъй като няма да мога да се приближавам достатъчно до обектите. Затова обмислям идеята за ползване на светкавица, като компенсация на по-малката светлосила на обектива. [smilie11]

Знам, че снимането на сватба е вид репортажна фотография, която по красив начин документира събитието, но на мен ми се ще да съм малко в страни от това. Ще си има човек, който да документира нещата. Аз трябва просто да ловя интересното(от моя си гледна точка).

Също така ще ми е от полза ако може някой, който е ползвал някоя от посочените по-горе приставки да ми покаже снимки. Не е нужно да са сватбени. Просто искам да разбера как се представят на практика.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за снимане на сватба
Автор: iasen2   
Дата:   05-05-11 14:33

Защо не наемеш техника под наем.
Например светлосилен обектив или преносими моноблокове.


Отговори на това съобщение
 Re: Питане за снимане на сватба
Автор: tonyboy79   
Дата:   05-05-11 14:55

Ясене ще ми се да видя физиономията на наетият фотограф тогава като нареди на масата 5 обектива и вземе да разпъва моноблоковете. [smilie18]

loveforever от показаните аксесоари имам третият. Върши някаква работа, но в пъти по-добре е отразяване от таван или стена. Ако ползваш нещо такова светкавицата да е на ръчен режим, че да няма изненади.
Аз съм за наемане на някакъв светлосилен обектив. Сони нали имат 24-70 на 2,8?

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за снимане на сватба
Автор: loveforever   
Дата:   05-05-11 15:12

tonyboy79, мерси! За такива неща питах.

Идеята за моноблоковете е добра, но в моя случай няма да мога да я реализирам.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за снимане на сватба
Автор: tonyboy79   
Дата:   05-05-11 15:18

Моля. :)
Сетих се още нещо. Може да пробваш да снимаш с 12-24 ритането на менчето от ниска гледна точка (вземи си нещо за забърсване после [smilie5] ) и хвърлянето на букета. Заради "изкривената" перспектива ще се получат готини снимки само ъгъла трябва да улучиш. Това може да го направиш с тренировки на сухо.

Успех и умната с алкохола, че стабилизацията не е всесилна. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за снимане на сватба
Автор: loveforever   
Дата:   05-05-11 15:35

Мерси за идеите! Готини са! [smilie5]

С алкохола проблем няма да имам (трезвеник съм), но виж заради обувките може да стане интересно [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за снимане на сватба
Автор: algaivel   
Дата:   05-05-11 16:34

Дани, здравей :)
Позволявам си да пиша в тази тема не защото съм разбирач, а защото те познавам и смятам, че мога да споделя личния си опит с теб.
Наскоро бяхме поканени да две поредни сватби на приятели. Естествено имаше си наети фотографи ...
На първата въобще не взех апарата с мен - гост съм все пак. Като отидохме в църквата и видях останалите гости - направо щях да се пръсна от яд - нашето момиче се женеше за австриец и всички гости бяха с тиролски носии, имаше шотландец и т.н. шарена публика.
Такси до в къщи - закачих фиша и бегом обратно. Фотографа ме изгледа малко на кръв - ама оживях - гледах да си хвана моментите - все пак хората са ми близки и ги познавах повече от наетият за случая човек. Станаха разкошни, нестандартни, весели и уловили настроението снимки.
Светкавица въобще не съм ползвала.
На втората сватба се оказа, че се познаваме лично с наетият фотограф - то и младоженците бяха от гилдията, та като започна едно снимане - не можахме да откъснем младоженеца от апарата и да го накараме да се подпише [smilie18]. Пак с фиша, на бленда 2,8 - пак станаха много различни от общоприетите снимки, но пък младоженците много им се кефиха именно защото са различни.
Така че, зарежи светкавици и други подобни - иди и се кефи на сватбата на сестра си, снимай това, което на теб ти е близко.
Весело изкарване и много щастие на младите :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »