Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: ghs70f   
Дата:   25-11-10 23:12

Никъде не видях коментар за ГПС-а в телефоните . Той през провайдера ли минава или директно , както нормалните ГПС да се сварзва сас сателитите ..? Искам да си купя от по-скъпите апарати , заради ГПС , но ако е някаква сложнотия през и-нет , провайдери и т.н....няма смисъл...


Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: ecobo   
Дата:   25-11-10 23:18

Самостоятелен си е.
Имам ХТЦ с iGo8 и си работи перфектно.
Има обаче т.нар. aGPs (Assisted GPS), който при включване тегли малък файл от Интернет с текущата позиция на сателитите, и в резултат ГПС-а заработва много бързо.

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: tvk75   
Дата:   25-11-10 23:23

ecobo ecobo
я дай малко повече инфо за тоя aGPS че силно се интересувам от подробности
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: the_drug   
Дата:   25-11-10 23:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: GOSPODIN   
Дата:   25-11-10 23:30

ghs70f, ако никога не си имал смартфон с ГПС трябва да се подготвиш, че телефона ти го продават без софтуер за ГПС и на практика НЯМАШ ГПС. Следва много четене по форумите и теглене и инсталиране на програма (например iGo8), карти,гласове и т.н.
Едно голямо забавление.[smilie5]
Разбира се срещу няколко стотачки може и да си купиш софтуера с карта на БГ.
Горното написах, като собственик от почти 3 години на ХТЦ с iGo6-8 и преживял доста.
И до сега мнозина мои познати , които скоро си накупиха разни смартфони , нямат ГПС, защото не знаят, не желаят или просто ги е страх да си признаят, че не могат да разботят с апарата.

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: the_drug   
Дата:   25-11-10 23:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: ghs70f   
Дата:   25-11-10 23:36

Здравейте , с вас говорихме за и-фона ...Продадох го и сега искам да си купя нещо с ГПС . И немога да разберя самостоятелен ли е , както този за колите или иска нещо по - особено ...Например ХТС Дизайър / е немога да разбера как с латински букви да пиша тука ...!!! /

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: niki777   
Дата:   25-11-10 23:38

Или си купува Нокиа за 200лв с ОвиМапс и не си къса нервите с покетПЦ.

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: the_drug   
Дата:   25-11-10 23:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: ghs70f   
Дата:   25-11-10 23:46

Да , така си и мислех - , че нещто не е точно ...Не сам имал под. тел. , но май се наиграх вече с комп. играчки - то не бяха краквания , пък допълнит. програмки , пък те не тръгват , като тръгнат ти искат нещо друго ....Интересно е и още ми е интересно , но АМАН вече ...


Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: Hotsnail   
Дата:   25-11-10 23:52

Desire е със андроид, нова операционна система от гугъл, прилича на iPhone.

Аз имам подобен телефон и ползвам карти с gps.

За навигация нормално трябва да си купиш картите. Аз ползвам ndrive. програмата е безплатна, след като я сложиш има си в нея магазин за карти - избираш, купуваш с кредитна карта и те се свалят от интернет. Хубаво е да ги свалиш на бърза безжична връзка wifi, през 3G ще е малко скъпо и бавно.

Докато го ползваш за навигация не ти трябва интернет връзка.

Картата за бг е средно добра, като igo ама с повечко екстри.

Иначе в телефона има вградени google maps, те ползват интернет непрекъснато и нямат навигация за бг, само за сащ и великобритания.

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: Hotsnail   
Дата:   25-11-10 23:54

Има и разни хакнати версии. Те работят горе долу ама обикновенно някой тийнеджър дето я е хаквал е омазал нещата и ....

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: GOSPODIN   
Дата:   25-11-10 23:54

ghs70f, ако не си имал тел. с windows mobile или Андроид те чакат нови забавления.[smile]
ХТЦ са чудесни машини, успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: ghs70f   
Дата:   25-11-10 23:54

Това с блутут и някава добавка там е савсем друго ...Говорим за вградения ГПС...


Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: nenad   
Дата:   25-11-10 23:57

nokia E71 или Е72 GARMIN maps

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: ghs70f   
Дата:   26-11-10 00:03

Аха , ето това е полезна информация , а може ли още малко - НТС НД2 или Дизайър ? ИлиНаправо / май на варха И- фон 4 / ???


Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: the_drug   
Дата:   26-11-10 00:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: piiz69   
Дата:   26-11-10 00:37

Desire HD [smilie3]



Публикацията е редактирана (26-11-10 00:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: ghs70f   
Дата:   26-11-10 00:44

да не спорим , но защ0 не Ай - фон 4?



Публикацията е редактирана (26-11-10 00:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: jivkojj   
Дата:   26-11-10 00:47

Яко е да имаш навигация на мобилния. Ама чат-пат и издънки стават. Например караш си и телефона ти те направлява. Всичко ОК, но по някое време някой се обажда. Ти вземаш слушалката и почваш да говориш с човека, а машинката ти дудне през това време - "завии наляво, карай направо, превишаваш скоростта!" [smilie18]


ПС: и не си слагайте женски глас! Не ви трябва някаква женска да ви дава наклон на х.. на накъде и как да карате. [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: Ang3l   
Дата:   26-11-10 01:21

Моят телефон има ГПС и го ползвам успешно. Също така съм много доволен. Инсталирал съм си Гармин. Той има може би най-подробните карти и плюс това има опция да си ги кракнеш, а не да плащаш лудите пари. Всичко това дори и карти и как става цялата инсталация можеш да намериш в Алл4смартфонс и в раздела им за ГПС. Върши доста добра работа и има доста глупости по него. А пък Ай-го е пълен т**ак. Брат ми има ГПС за кола с ай-го .. взех го един път като ходих до Родопи, много зле се държа и показваше някакви пътища, който вообще не същесвуват и никога не са същесвували. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: ghs70f   
Дата:   26-11-10 01:39

В чужбина рядко някой се обажда ,а в изтребителите приятен женски глас предупрждава за опасностите ....


Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: stemer   
Дата:   26-11-10 08:37

Нещо интересно тук , а това е форумът за WM


Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: surg   
Дата:   26-11-10 09:17

1. картата е много важно....за Бг ай добрата е Гармин, не е скъпа, а има и хакнати варианти които работят стабилно
2. каква операционна система - Симбиан, Виндовс, Андроид...??? това е въпроса
най лесна, най стандартизирана е Уиндус мобайл...и има на й много приложения за ползване....хакнати или не
3. Батерията....голяма част карат на ГПС трудно над 2 часа....

HTC wildfire на андроид у мой приятел има добър живот на батерията

ХТЦ Touch2 каквото имам кара на батерия 3 -4 дена и на ГПС 4 часа....
виж и за ХТЦ ХД мини, Само ХД е прекалено голям и скъп...
успех

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: ivodam   
Дата:   26-11-10 09:25

ГПСът си е самостоятелен, работил ми е на ХТЦ в Гърция и Турция, без да имам мобилен нет роуминг. Не е вярно, че картите за България били "няколко стотачки" - на Гармина, която е много хубава карта и се ъпдейтва през няколко месеца, цената мисля, че в Метро беше нещо от сорта на 70-80 лева. Програми се намират най-различни, има много добър обзор и подредба на нещата във форума

www.pocketbulgaria.com

Аз сега имам проблем със Самсунг Таблетчето, че не мога да намеря програма с достатъчно висока резолюция, да ми запълни екранчето...



[smilie7]



Публикацията е редактирана (26-11-10 09:27)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »