Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: klez   
Дата:   26-11-10 09:42

iGO в общият случай се подкарва съвсем елементарно тъй като има нагласени релийзи за повечето типове устройства
и на практика само копираш една папка на картата и стартираш и си готов... аз до сега винаги така съм си го инстлаирал и винаги е работело перфектно :) това в отговор на някои колеги по-горе дето обясняваха колко трудни били за подкарване и колко некадърно били кракнати и кво приключение било да си го инсталираш....

В този случай обаче има един проблем... и аз въобще се учудвам как може да говорите за кракнат софтуер...
проблема е, че този форум е изпълнен с хора зачитащи авторските права, а използването по този начин на iGO е в нарушение на авторските права... така че предполагам това категорично спира повечето от вас да използват подобен кракнат софтуер... но просто да кажа че има и такава възможност

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: klez   
Дата:   26-11-10 09:45

към ivodam.
1. Гармин картите са хубави и струват 70-80лв, но гармин софтуерът се купува отделно... понеже той е безплатен само за устройства с GARMIN приемник, така че закупуването на гармин карти за 80лв и използването на кракнат гармин софтуер, пак е в нарушение на авторските права на производителите.

относно проблема ти със самсунг таблета, за iGO специално има различни data файлове за различните резолюции, аз на стария ми покет с 320х240 ползвах един data файл, сега на тошибата (800х480 екран) ползвам друг и изглежда нормално :) с каква резолюция е самсунга, може да успея да помогна

п.с. към surg.
1. не знам как може да говорите за кракнат софтуер във форум категорично противопоставящ се на нарушаването на авторските права.
2. Гармин картите съвсем не са най хубавите за българия, бяха преди 4-5 години, в момента картите за iGO доста дръпнаха и като база данни с POI и т.н...
Гарминските карти (на Събин картата) остава най-добрата за офроуд за България :)



Публикацията е редактирана (26-11-10 09:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: pkasabov   
Дата:   26-11-10 19:28

Един глас и от мен за Garmin, ползвал съм го на Nokia E71 и наистина картите за БГ са много подробни.
А по отношение на избора на апарат, за мен I Phone е най-неподходящ, първо въобще не е смартфон (няма мултитаскинт, т.е. не може едновременно да чатиш, слушаш музика, ровиш в нета, па дори и да ти е пуснат и GPS - а това упражнение за конкурентите е нещо естествено); второ по досаден начин за инсталиране на приложения не съм срещал ( да не говорим, че една програмка или песен не можеш си обмени с друг телефон освен Ай фун :), трето тази платформа няма и да помирише поддражка на Flash Player 10 mobile, а какво му е мултимедийното като едно клипче не може да подкара през уеб браузъра, да не става и дума за online филми ... В този ред на мисли пред Android като отворен код има светло бъдеще, версия 2.2 вече е благословена от Adobe и тези кахъри не са актуални.

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   26-11-10 19:36

Ще ти дам един много ценен пример.
Да ползваш GPS на GSM е все едно да гледаш телевизия на GSM. Купи си един GPS за 140 лева, ще ти върши двеста пъти по-добра работа от тез глупости в телефоните. Нито навигацията му е навинагия, нито камерата му камера. Затова, телефона е за разговор.
Имал съм три телефона с навигация, имало е дни в който чакам по-един час за връзка със сателита, друг път, като мина улицата, след 50 метра ми показва да завия. С две думи е пълна глупост. Върши работа, ако не бързаш и имаш време да се взираш в дисплея. телефон с навигация [smilie23] [smilie23] [smilie23]

ОТ ТУК



Публикацията е редактирана (26-11-10 19:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: jingov   
Дата:   26-11-10 19:49

GOSPODIN "защото не знаят, не желаят или просто ги е страх да си признаят, че не могат да разботят с апарата. " [smilie24] [smilie24] [beer] Много хора го правят...щото било ...нам си кво !

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: Suggs   
Дата:   26-11-10 19:54

баби-играят-с-теб, за пореден път пишеш глупости във форума.
Имам Nokia 5230 с вграден GPS приемник, инсталирал съм й навигационен софтуер, и я ползвам много. За сведение - професионален шофьор съм, и се занимавам с разнос в градски и извънградски услови. Софтуeра е на Sygic, и го предпочитам пред Garmin. Най-вече заради картите - по-подробни са, особено за крайградските зони.

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: bobi66   
Дата:   26-11-10 19:55

С Nokia5800 съм Гармина върви перфектно.Инсталирам си го сам, научих се от тук:

http://www.ipmart-bg.com/showthread.php?t=434



Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: klez   
Дата:   26-11-10 19:56

баби-играят-с-теб нещо си в мнооооооого голяма заблуда...
GPS-а за 140лв е с Windows CE, и на практика софтуера е почти същият като тоя на телефона... това дето ти е казало 50м след улицата да завиеш не е проблем нито на GPS хардуера нит на телефона а на самия софтуер... и това сравнение за гледането на телевизия на GSM-а е много неправилно... предния ми GSM имаше 4 инча дисплей с резолюция 800х480... навигациите за по 140лв са с 4.3 инча и резолюция около 472х232 или някви такива в тоя диапазон... познай кое е по добре за навигация.

Като му качиш читав софтуер на телефона е 100 пъти по яко от навигациите. гадното е че антенката е малко по-малка и при студен старт (предполагам знаеш за 'студен', 'топъл', 'горещ' старт) ... та при 'студен' старт и със външен приемник с външна антена пак може да ти отнеме 15 минути да зацепи спътници, в зависимост от местоположението ти върху земното кълбо и разположението на спътниците над теб. Така че и тук проблема не ти е в GSM-a...

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: klez   
Дата:   26-11-10 19:58

п.с. а на доста нокии 5230 и 5800 съм инсталирал Garmin и до сега никой не се е оплакал... вършат си работа хората много прилично даже :) и смея да кажа доста по добре от измислените китайски навигации и съвсем не е по зле от един Garmin Nuvi примерно :)

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: klez   
Дата:   26-11-10 20:01

а относно баби-играят-с-теб тоя линк дето си го дал....
Един HTC Touch HD (първата версия че е по евтина примерно) ше удари в земята която и да е от тея навигации... лично съм настройвал софтуер и на китайска навигация и на Touch HD ... няма място за сравнение просто

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: ghs70f   
Дата:   26-11-10 21:40

Добре , работи , но как беше в началото .? Трябвало да се сваля отнякаде софтуер , а карти ?...Какъв е офицялния вариянт ? Купуваш апарат с ВЪЗМОЖНОСТ за ГПС - за да тръгне - оправяй се сам ..Така ли е ? Вече разбрах - когато си има всичко - апарата се сварзва директно със сателитите и понякога търси помощ през провайдера ...


Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: Suggs   
Дата:   26-11-10 21:49

Какво значи "възможност" за GPS ?[smilie11]
Един GSM апарат или има GPS приемник, или няма. Ако има такъв, и ако има и някаква операционна система, може да му се инсталира някакъв софтуер, който да ползва този приемник. Най-често към софтуера има и карти.
Официалният вариант, поне за Nokia, се казва Nokia Maps, и може да се свали от сайта на производителя. Само че картите са пълна скръб, поне за България. А и не съм съвсем сигурен, но мисля, че те натоварва и с Internet трафик през мрежата на оператора.

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: klez   
Дата:   26-11-10 21:55

Suggs [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   26-11-10 21:59

като ще да има телефони с екрани колкото две плесници с телевизия, с навигация и 50 мегапикселова камера, телефона си остава телефон за разговори. Сега някой да не почне да спори, че камерата на телефона, прави по-хубави снимки от най-калпавия огледално-рефлексен апарат[smilie10]
Както и да си хвалите телефоните, няма смисъл. [smilie5] Който е доволен от GPS в телефона, да почерпи, аз се начерпих на такива телефони[smile] , мерси няма нужда повече. [cool]

Suggs, [smilie24]

klez, може би си прав, но всеки е прав за себе си.

Надявам се само ghs70f да е получил правилни отговори. По е важно да не използва GPRS на мобилния оператор за своя gps. [smile]



Публикацията е редактирана (27-11-10 16:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: niki777   
Дата:   26-11-10 22:18

От години телефонът не е само телефон. Някой сполучливи модели(цена/качество) като Нокиа 5800 са чудесни мултимедийни устройства с много добра ергономия.

Филми, музика, ВиФи, ГПС, заснемане на видео с резолюция от VGA нагоре - напълно използваеми са всичките функции при доста от моделите.

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: Han_solo   
Дата:   26-11-10 22:45

Аз съм с НТС под Андроид и си ползвам доста навигацията. Купих си БГРутингмап в комплект с програмата за навигация - Навител Навигатор. Струваше ми 50 кинта. За България е перфектно - това лято към 3000км по второ и третостепенни пътища с минимум грешки в рутирането, създателят на картата ги коригира ежемесечно. В чужбина ползвах и IGo и Sygic като с Igo съм ходил до Чехия и обратно - беше ОК. За шетане по планините с раница или велосипед ползвам едно абсолютно свободно приложение - Орукс Мапс което идва без карти, но ти можеш да си качиш избран от теб участък, кеф ти от Гугъл /мапс, терен или сателит/ кеф ти от 5-10 други източника. Зареждам си и трака с маршрута и яхвам колелото [smilie3] поддържа и гармински тракове между другото

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: navy   
Дата:   27-11-10 10:56

GPS в GSM-а е полезно и удобно, но само за информация и кратки справки. За постоянно ползване по време на път... [smilie23]
Поради много съображения.
Тези, които ще попитат какви са, значи нямат необходимата практита [smilie5] за да разберат [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: sayman   
Дата:   27-11-10 11:38

... и какви са съображенията???
От 3г. ползвам ХТЦ-та с ГПС-и без никакви забележки. Последната ми Гармин БГ карта е 75МБ и има даже кози-пътечки в планините. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: Suggs   
Дата:   27-11-10 11:43

И какви са те? [smile] При положение, че имаш на разположение зарядно на 12V и поне още един служебен GSM ...

BTW, темата е точно за Фото форум ...[smilie8]



Публикацията е редактирана (27-11-10 11:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: ghs70f   
Дата:   27-11-10 12:10

Благодаря на всички за мненията и съветите ! Понаучих нещо в област , която ми беше непозната , но не и чужда ...В резултат личните ми съмнения и колебания се удвоиха [smile] . Неуспорима и за мен истина е , че три в едно не си е работа ...И все пак немога да устоя на желанието за интересна играчка ...станах на 50 и отгоре год. и не , че не съм си поиграл с техники от всякакъв вид но пак ме тегли ...Та май се спирам на НТС-Дизайър ....[smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: surg   
Дата:   27-11-10 12:27

момчетата не остаряват , само играчките им стават по скъпи....[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: swan_   
Дата:   27-11-10 12:45

Абе ghs70f, ти минал ли си първи клас и знаеш ли, че в българсата азбука съществува буквата Ъ?[smilie23] [smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: the_drug   
Дата:   27-11-10 15:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: klez   
Дата:   27-11-10 16:01

Абе това да сравнявате GPS + телефон със Камера + телефон е глупаво
...
кво представляват GPS навигациите?
Устройство с около 4 инча екран, ARM базиран процесор, Windows CE базирана операционна система и GPS Софтуер за Windows CE, с който да работи GPS-а

Какво представлява примерно HTC Touch HD (с него имам опит)
Устройство с около 4 инча екран, ARM базиран процесор, Windows CE базирана операционна система (със допълнителен шел, наречена Windows Mobile), GPS приемник и GPS Софтуер за Windows CE, с който да работи GPS-a?
......
не виждам какъв ви е проблема...

Телефон с камера да сравняваш с фотоапарат е друго.. ама телефон с GPS да сравняваш с GPS приемник... технически погледнато са еднакви устройства, просто GPS навигациите нямат GSM модул :)

Стига телефона да има достатъчно голям дисплей за собственика му всичко останало се препокрива :) със GPS навигациите.

Отговори на това съобщение
 Re: Вапрос за това как работи ГПС в ГСМ
Автор: navy   
Дата:   27-11-10 16:10

щом казвате [smilie7]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »