Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Nikon D40 към М42
Автор: mwintersun   
Дата:   11-10-10 19:33

Къде мога да намеря преходник и съответно заслужава ли си за Carl Zeiss flektogon 2.4/35
и Hellios-44-2 2-58? Какво точно трябва да търся - с потвърждение за фокуса или не?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D40 към М42
Автор: ixus   
Дата:   11-10-10 19:38

Ако използваш обикновен преходник ,ще имаш фокуд до 2-3метра само.Има едни преходници с оптичен елемент ,при които има безкрайност.Инче потвърждение на фокуса ще имаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D40 към М42
Автор: mwintersun   
Дата:   11-10-10 19:40

и къде из България (из София)да търся преходник с оптичен елемент и за какви пари говорим?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D40 към М42
Автор: mwintersun   
Дата:   11-10-10 19:42

и само още един въпрост..в сравнение с китовия ми пластмасов обектив (ED15-55mm 1:3.5-5.6GII) по-добра работа ли ще ми вършат?


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D40 към М42
Автор: Mec   
Дата:   11-10-10 19:43

С Хелиоса на моя Д40 фокусира до 1 метър с преходник.
Потвърждава фокуса, но до 1 метър кво да снимаш. Може да го ползваш за макро с обърнат друг евтин руски обектив пред хелиоса.

А за оптичния елемент... си е чиста измама на производителя на подобни преебушки. Няма да ти хареса резултата.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D40 към М42
Автор: rewer   
Дата:   11-10-10 19:47

едва ли,но ако искаш от любопитство да пробваш може и да излезе нещо...[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D40 към М42
Автор: VaSsilK   
Дата:   11-10-10 20:09

Никон е хубава фирма,но също така,обича да продава само своите обективи и затова, е направила една шмекерийка,която позволява само техните обективи,или специално правените за тях,да имат безкрайност.Това им е лошото.Затова съжалявам,че не купих Канон.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D40 към М42
Автор: harvester_vn   
Дата:   11-10-10 20:17

Ахам... А също така, ако тялото не струва поне два бона и половина, не мерят с механични обективи, дори и да са тяхно производство. За тази работа ти трябва поне Д200.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D40 към М42
Автор: kapitancho   
Дата:   11-10-10 20:19

Току що го тествах. Хелиосът фокусира до 2 метра и половина с преходник без оптичен елемент. Това е напълно достатъчно за портретни снимки и е евтино, защото струва към 20 лева.
С преходникът с оптичен елемент си има безкрайност, но обективът може да се ползва на бленда 4 или по-затворена. На 2 и 2.8 става само при липса на ярка или контрастна светлина, иначе снимките не стават за нищо. Този преходник е и по-скъп (50-100 лв.) и го има във Фотопавилион.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D40 към М42
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   11-10-10 20:21

Наскоро имах подобно питане. За Carl Zeiss Flectogon може би ще ти трябва Pentacon Six към никонски байонет, като преходник. Заслужава ли си? Ами зависи. Според мен на тази дължина не се занимавай с цайса, новите обективи са си нови обективи. Говорим и за технологии и покритие, а и не знаеш твоя в какво състояние е реално. Ако искаш такъв преходник, цената е 30лв. за него с доставката от Еконт излезе 35.26лв.

Ето и сайта на Слав, ако искаш да си поръчаш.
http://slav61.free.bg/


Ето някакви примери, както обикновено зле...
Това е 80 2.8, на 2.8, просто блендата му е развалена, ще ходи на доктор.


http://photo-zona.net/images/user63870/album24850/preview/1286656588_njdd5006_Vasko_PS3_8028_000002.


Пак 80 на 2.8, обаче някой трябваше да си погледне настройките преди това [smilie18] . Просто след едно пояснение съм си оставил Active D-Lighting-ът включен.


http://photo-zona.net/images/user63870/album24850/large/1286652077_fdmm2806_Vasko_0002_80_2.8.jpg



Значи поиграх си с 2 братя на твоя, това са 80 2.8 MC Biometar и 120 2.8 MC Biometar, не са Flectogon. Като цяло аберират, особено 120-ката ме изненада, за някаква по прилична острота, трябваше да я затворя на 4 или 5.6 бленда.
Иначе стават, просто за тренинг. Губиш електрониката. На пълен ръчен имаш ISO, скорост, блендата ти е ръчно от пръстена на обектива. Имаш потвърждение на фокуса. Нямаш мерене, светкавицата трябва да я настроиш от другото - по-голямо меню, нямаш i-TTL. Нямаш и активни AF-Area режимите, което пък ми се видя плюс на моменти.



Публикацията е редактирана (11-10-10 20:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D40 към М42
Автор: mwintersun   
Дата:   11-10-10 21:10

Благодаря много, сигурно ще пробвам..нямам какво да губя. В смисъл софтуера на Никон д40 е ужасТен. Досега винаги съм била на менюал, нито съм ползвала подвеждашото мерене...виж за светкавицата малко ще се узоря, но предполагам, че нея ще я оправя, а ако ли не - и без друго мразя светкавиците [smilie25]

Иначе Търново е в близост до Русе..може да се мине и без доставка [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D40 към М42
Автор: RustyGun   
Дата:   11-10-10 21:33

Д40-ката е добро апаратче. На моето му чествах скоро първите 15к кадъра. Снимай смело и експериментирай, иначе фсичку е само приказки. [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »