Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Работа за фотограф непрофесионалист
Автор: S.Lazarov   
Дата:   10-10-10 19:36

Здравейте!
Казвам се Симеон Лазаров, на 20 години съм и съм студент в Софийски университет "Св. Климент Охридски". Занимавам се активно с фотография, но чисто любителски, от шест години, като и в детските ми години, винаги ми е било интересно да наблюдавам, пък и да правя опити, в тази сфера. Пиша тази тема тук, защото искам да продължа да се занимавам с фотография и на едно друго ниво, така да се каже "по-професионално" и мисля, че именно на такова място ще мога да открия хора, които да ми помогнат в това отношение. Ще съм благодарен на всеки, който може да даде предложение за работа, било то като фотограф или пък някакъв вид помощник, защото мисля, че опитът е много важен и ще се радвам на всякаква възможност за работа, стаж и евентуална реализация.

Нямам някакво формално фотографско образование, посещавал съм един единствен фотографски курс и то най-вече заради практиките, работата с други хора и забавлението. За фотографията съм учил сам - чел съм различни теоритични книги, наблюдавал съм работи на професионални фотографи, опитвал съм сам различни техники на снимане и др. [smile]
Всеки, който има предложение или иска повече информация (снимки, конкурси, в които съм участвал, техника, с която снимам и тн.) може да се свърже с мен на e-mail: lazarov.simeon@gmail.com

P.S. Ако също така имате идеи къде може да работи един непрофесионалст, но въпреки това ентусиазиран, любител фотограф, може да споделите.
Благодаря предварително на всички отзовали се! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Работа за фотограф непрофесионалист
Автор: navy   
Дата:   10-10-10 19:37

пу, щях да кажа някой глупост [smilie8]

хубаво, че я изтрих...

Отговори на това съобщение
 Re: Работа за фотограф непрофесионалист
Автор: alsash   
Дата:   10-10-10 19:40

...фотограф, щом се наречеш....все ще трябва за нещо да е.....[smilie8] [smilie8] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Работа за фотограф непрофесионалист
Автор: navy   
Дата:   10-10-10 19:42

Не, че искам да намекна нещо, ама 'днес' всеки, който получи някой Б точка в рейтинга и разбере смисъла на белия баланс... и се мята на сватбената фотография [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Работа за фотограф непрофесионалист
Автор: RustyGun   
Дата:   10-10-10 19:43

Къде може да работиш? - Където искаш![smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Работа за фотограф непрофесионалист
Автор: navy   
Дата:   10-10-10 19:46

Мне... където го приемат [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Работа за фотограф непрофесионалист
Автор: apollo   
Дата:   10-10-10 19:48

А защо трябва да обвързваш работата и кефа [smilie11]

Когато започне да мислиш как да печелиш от това което ти носи удоволствие то самото удоволствие се изпарява [smilie10]

Мдаммм поредната сватбарска тема [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Работа за фотограф непрофесионалист
Автор: navy   
Дата:   10-10-10 19:54

сватбата е голяма далавера бе...
на купон си, ядеш, пиеш, снимаш...
и вземаш 300 лева [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Работа за фотограф непрофесионалист
Автор: vikitovikito   
Дата:   10-10-10 19:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Работа за фотограф непрофесионалист
Автор: navy   
Дата:   10-10-10 19:56

Е, като за начинаещ с вградена светкавица... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Работа за фотограф непрофесионалист
Автор: vladovg   
Дата:   10-10-10 20:23

navy отдавна не си забавен. Не виждам къв ти е проблема ,теб ли специално пита ,нещо в личен план ли те засяга? Какво изобщо търсиш в темата?

Отговори на това съобщение
 Re: Работа за фотограф непрофесионалист
Автор: Stoychev   
Дата:   10-10-10 20:23

Търси работа из печатните и електронните медии и агенциите. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Работа за фотограф непрофесионалист
Автор: navy   
Дата:   10-10-10 20:25

Трябва ли да търся нещо [smilie18]
Еми не се прави така [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Работа за фотограф непрофесионалист
Автор: apollo   
Дата:   10-10-10 20:30

Най-хубаво е когато снимаш за удоволствие то в края на крайщата това е [smilie24]

Момче намери си работа извън сферата на фотографията иначе наистина най-много да снимаш луксозни пиянски изпълнения за пари https://photo-forum.net/joro/emoticons/eck16.gif



Отговори на това съобщение
 Re: Работа за фотограф непрофесионалист
Автор: vladovg   
Дата:   10-10-10 20:36

Всеки има право да решава сам за себе си кое и как да го прави.

Отговори на това съобщение
 Re: Работа за фотограф непрофесионалист
Автор: navy   
Дата:   10-10-10 20:39

По добре да спестим на 'момчето' разочарованието и да поработи това, в което е квалифициран и да снима за хоби, да инвестира в курсове и след това да вади пари по законен начин [smilie7]



Публикацията е редактирана (10-10-10 20:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Работа за фотограф непрофесионалист
Автор: deus_ex_machina   
Дата:   10-10-10 22:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Работа за фотограф непрофесионалист
Автор: dpurple   
Дата:   10-10-10 23:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Работа за фотограф непрофесионалист
Автор: asahi   
Дата:   10-10-10 23:17

Най-скъпите снимки в момента прави КАТ.
Следващите са застрахователите.
Натам се ориентирайте, колеги.

Отговори на това съобщение
 Re: Работа за фотограф непрофесионалист
Автор: navy   
Дата:   10-10-10 23:21

Ей, къде пропусна папараците и детективите [smilie18]



Публикацията е редактирана (10-10-10 23:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Работа за фотограф непрофесионалист
Автор: jokevcv   
Дата:   10-10-10 23:22

@dporple [smilie24]

За коментарите по-горе, просто няма какво да се коментира. Може ли пък, чак толкова плява в тоя форум!

Отговори на това съобщение
 Re: Работа за фотограф непрофесионалист
Автор: dpurple   
Дата:   10-10-10 23:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Работа за фотограф непрофесионалист
Автор: тьма   
Дата:   10-10-10 23:32

Познавам ви от много години, но след като ви чета в темите, винаги ми се повдига, явно със злобата човешка не се свиква

а момчето е кадърно, има нюх към фотографията и е от малкото млади хора, на които може да се има доверие - не го познавам лично, но достатъчно, за да имам правото-за разлика от много от вас - да кажа тук и своето мнение

navy, не само с птиците не се разбираш[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Работа за фотограф непрофесионалист
Автор: navy   
Дата:   10-10-10 23:33

и с патките не се разбирам [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Работа за фотограф непрофесионалист
Автор: pif   
Дата:   10-10-10 23:58

Фотографите са злобни кръвопийци. То даже не са фотографи тук в БГ ами щракачи. Всеки хванал сапунерката и вече е фотограф, така че пазара прелива от квалифицирани кадри (разбирай работници).
Ако момчето беше художник имаше 2 пътя:
1. Да започне да рисува картини, да прави изложби и да продава.
2. Да се хване на работа като бояджия и да реставрира стари сгради или да рисува декори за филми

За фотографията е още по сложно. Фотографа първите няколко години се учи да вижда през фотоапарата а след това цял живот се учи да гледа и да вижда красивото околу себе си. Техническата част на нещата е лесна и се отдава на почти всички които проявят малко старание и упоритост. За втората част си трябва да го имаш вътре в себе си. Затова и фотографията се числи към изкуствата а не към занаятчийството. Макар, че докато стане изкуство си е чисто занаятчийска работа.

Ако бях на мястото на момчето и ДПЪРЛЕ беше наистина фотограф и това което говори за фотосесии е истина - щях с радост без пари да му отделям цялото си свободно време.
Ако искаш да се набуташ в някой бранш трябва или да отидеш да учиш или да се набуташ като стажант за да направиш контактите и като станеш добър - да можеш да използваш това.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »