Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 550D vs 7D - картинка и видео
Автор: filmmaking   
Дата:   28-09-10 21:44

Здравейте колеги!

Не е петък, но веселяците за които всеки ден е петък са добре дошли да се пошегуват в темата, която всъщност е съвсем сериозна.

Та въпроса е следния - намирате ли разлики между картинката и видеото на 550Д и 7Д, като се има в предвид ако двете тела се поставят в еднакви условия със еднакви обективи и настройки? Ако намирате какви са те и можете ли да ги подкрепите със примери.

Аз специално съм снимал с 550Д с няколко обектива и останах много очарован от картинката, динамиката, шума и т.н. Със 7Д не съм имал възможност да снимам, но от стотиците ревюта, семпли и тестове не намирам никаква разлика във видеото и снимките на двата апарата.

Разбира се, че по-добрия автофокус, microadjustment-а и разни други щуротийки в 7Д, повишават шанса картинката да бъде по-добра, но въпреки това аз не усещам някаква разлика.

Нека се има в предвид че сравняваме само изходния резултат (снимки и видео) тоест - изключваме ергономия, AF microadjustment, по добрата автофокусна система, материал, кадри в секунда и т.н...)

Ще ми е интересно да прочета вашите мнения.

Поздрави [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: 550D vs 7D - картинка и видео
Автор: asahi   
Дата:   28-09-10 21:48

Не е петък, ама защо точно видео? Все едно да сравняваме автомобилите по задните седалки. Не че не са важни, ама чак толкова...

Отговори на това съобщение
 Re: 550D vs 7D - картинка и видео
Автор: filmmaking   
Дата:   28-09-10 21:52

Е ако си взимаш семеен автомобил в който ще искаш да возиш повече от 2ма човека, обръщаш внимание на задните седалки. В случая, ако си взимаш апарат с който искаш да снимаш видео обръщаш внимание на видеото ;) А и ок, дори видеото да не е толкова важно (въпреки че смятам че е, при положение, че напоследък все повече се снима видео с DSLR-и), не би ли трябвало поне картинката да е по добра..?



Публикацията е редактирана (28-09-10 21:53)

Отговори на това съобщение
 Re: 550D vs 7D - картинка и видео
Автор: hemilio   
Дата:   28-09-10 21:54

[smile] [smilie21] [smilie21] [smilie7] [smilie21] [smilie21] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: 550D vs 7D - картинка и видео
Автор: vikitovikito   
Дата:   28-09-10 21:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: 550D vs 7D - картинка и видео
Автор: mitadoc   
Дата:   28-09-10 22:05

Видео с ДСЛР-стига бе...вземи си една камера за 300-400 лв и поне ще имаш 20 пъти оптично приближение,стабилизация и коректен автофокус.Да не говорим,че няма да ти грее матрицата от тези клипчета.И си вземи едно 50Д от базара за 1300 лв почти ново и вкарай пари в хубави обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: 550D vs 7D - картинка и видео
Автор: filmmaking   
Дата:   28-09-10 22:41

Всъщност темата е каква е разликата в картинката и видеото на 7Д и 550Д, а не ако някой е решил да снима видео, каква камера да си купи.

Отговори на това съобщение
 Re: 550D vs 7D - картинка и видео
Автор: Suggs   
Дата:   28-09-10 22:59

Снимка от 7D .

Снимка от 550D .

Правени са при възможно най-еднакви условия. Коя е по-качествената? [smilie6]

Ако и това не ти стига, разгледай галериите на двата модела. Едва ли някой тук във форума ще има и двата, и ще има време и желание да направи подобно сравнение.
За себе си знам, че 550D прави достатъчно добри снимки, и не ми се дават повечето пари за екстрите на 7D. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: 550D vs 7D - картинка и видео
Автор: GMir   
Дата:   28-09-10 23:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: 550D vs 7D - картинка и видео
Автор: shtukov   
Дата:   29-09-10 08:12

При директно сравнение на показаните по горе кадри от suggs, 550d се справя по-добре от 7d. Чувствително по-плавни тонални преходи и в крайна сметка по-реални цветове. Кадъра от 7d е по сатуриран, но и по измит. Правил съм тестови кадри с 550d и 40d с един обектив при еднакви условия и настройки. Останах приятно очарован от картинката на 550d. Плътни реални цветове. С подходящ обектив, вади достатъчна острота. Нищо общо с цветовете от кадрите на 50d, които правих на същото място и останах много разочарован в това отношение от този модел.


Отговори на това съобщение
 Re: 550D vs 7D - картинка и видео
Автор: shtukov   
Дата:   29-09-10 08:27

А публикуваните до момента кадри в dpreview и нета от 60d са ужасни. Надявам се по-късно нещата да се пооправят.

Отговори на това съобщение
 Re: 550D vs 7D - картинка и видео
Автор: filmmaking   
Дата:   29-09-10 10:58

Аз също погледнах картинките които е дал Suggs, но немога да излъча победител, на места 7д е по рязко, на места е по мътно. Цветноста е по засилена при 7д и това е. В д-превю, а и в най-различни други сайтове съм гледал ревютата, семплите и тестовете и на двата апарата и пак не откривам особени разлики, дори има моменти в които ми се струва че 550д дава по добри резултати.



Публикацията е редактирана (29-09-10 10:59)

Отговори на това съобщение
 Re: 550D vs 7D - картинка и видео
Автор: M_D   
Дата:   29-09-10 11:42

При положение че сензорът е кажи-речи същия (май единствената изрично спомената разлика е в скоростта на изчитане), би било чудно да има някаква силно забележима разлика в raw картинки. Във видеото е по-възможно да има някаква такава заради именно тази скорост (по-малко желе?), пък и заради двата процесора на 7д-то – все пак видео обработката/компресия е интензивна откъм софтуер.
Във всеки случай едва ли ще е нещо, което си струва споменаването и някаква голяма чуденка.
Чуденка заслужава само разликата във функционалността.

Отговори на това съобщение
 Re: 550D vs 7D - картинка и видео
Автор: mildol   
Дата:   29-09-10 22:04

Ето тест видео с Канон 550д.Снимано е с китовия обектив 18-55мм от мен абсолютен аматьор [smile] http://vimeo.com/15396505



Отговори на това съобщение
 Re: 550D vs 7D - картинка и видео
Автор: vgramatikov   
Дата:   29-09-10 22:08

Разликите са във изображението и видеото са минимални ,като основната причина за тези разлики са скороста и начина на четене от процесора ,а и вероятно логично малко по-евтините компоненти ,и по силния АА филтър.

Иначе картинката и видеото са много много сходни.

Отговори на това съобщение
 Re: 550D vs 7D - картинка и видео
Автор: vader11   
Дата:   30-09-10 21:55

are you nuts?

Отговори на това съобщение
 Re: 550D vs 7D - картинка и видео
Автор: filmmaking   
Дата:   01-10-10 10:44

vader11 що бре, тук говорим само за картинката и видеото, не за конструкция и функции...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »